Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od cipis »

U toho SIGa už mám tu pružino vyměněnou? :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Čekám jí každým dnem. Ale pro případný rozpad počítám s jádrem zbrojnice v podobě několika Sa58. Je prostě nejlepší :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Pro Cipíska jedna onanistická: :mrgreen:
image.jpg
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od cipis »

Tss, se nedám:
P9220023.JPG
Až teda na tu ráži - 6mm :)
P9220024.JPG
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Family guards:
image.jpg
robf
Příspěvky: 4
Registrován: 21.09.2014 10:41

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od robf »

Musím konstatovat, že je docela dětinské žít s představou "udělám si zásobu a jsem připravenej".
Zaprvé, ty krásné fotky těch krásných zbraní co si doma škudlíte jsou sice fajn, ale Achillovu patu spatřuju v tom, že to NEJSOU zbraně vhodné pro přežití, ale jsou to vojenské zbraně, respektive dokonce jen civilní klony vojenských zbraní a u těch se apriori předpokládá, že voják si je bere sebou na JEDNU misi.
Po skončení každé mise se ty zbraně ve vybavené puškařské dílně do mrtě rozeberou, zkontrolujou, zrepasujou a teprve pak jdou na další misi.

Zbraně vhodné pro přežití jaksi nemají ten luxus, že pro každou jednotku jsou vyhrazeni zásobovači - zbrojíři - zázemí a tím pádem to apriori musí být zbraně, které vydrží na jedné misi rok - deset let - padesát let a opravy musí být dostupné svépomocí a každá porucha = smrt majitele.
Aby to nakonec nedopadlo tak, že jeden týpek s mosinem, pumpičkou, zásobou střeliva a dílenskými nástroji nebude akceschopnější než celá banda zdejších typických rozpadlíků s AR15kama, Glockama a MP5kama. :angel

Edit: Kolik máš prosím v reálu nastříleno s různími palnými zbraněmi, případně nějaké skutečné bojové mise (Fallout Tactics, Call of Duty, ... se tady opravdu nepočítají), že se z tebe stal takový odborník - opravdu mě to velmi zajímá. Maximus
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od the.marek »

Bože, zase jeden všeználek, co se před 5ti minutama zaregistroval a je ze všech nejchytřejší...

Kdyby jsi nejdříve četl a pak soudil, zjistíš , jak to je...

Jestli ti 58ky, klony AK, SKS, Mosiny, Glocky, Makarovy, Tokarevy a další podobné zbraně nepřipadají dost odolné a jak ty říkáš "pro přežití", tak nevím... Protože o takových zbraních je víceméně celé vlákno.

Takže nemrhej svým časem při psaní tvých amaterských a nevědoucích dogmat a ani naším při čtení takových to výlevů.

Opravdu tím nikoho nepřesvědčíš, i když na takové, jako ty jsme tu bohužel už částečně zvyklí ;-).
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od OlaffLudwig »

než celá banda zdejších typických rozpadlíků s AR15kama, Glockama a MP5kama.
Asi jsem spatne cetl, pac jsem si nevsiml, ze zdejsi typicky rozpadlik ma jako zbran pro preziti AR15... a jako MP5? No comment xD
robf
Příspěvky: 4
Registrován: 21.09.2014 10:41

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od robf »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jsem tu 5 minut, protoze 5 minut je maximum, co se tu da vydrzet. Jeste se nezapomente navzajem pochvalit, jak jste bezva kluci...

P.S. nastrileno mam tolik, ze z libovolneho krumplu co se vali 40 let za tramem na stodole umim odstranit rez, rozdelat to na prvocastice, posoudit, jestli se z toho da strilet nebo ne a pokud jo, tak z toho trefim na 100 metru, coz na rozpadlicke pomery naprosto staci. Vrele bych vam doporucil zajimat se o takove veci, jako je hlavnovina, komorove vystruzniky, mereni vuli a jejich vymezovani, prebijeni a v uplne nejlepsim pripade konstrikce zbrani a jejich doplnku.

Literatury je dost, bohuzel ne v cestine. Tak jsem se tu snazil neco najit, ale bohuzel, jazyku vaseho kmene nerozumim.

P.S 2 Na co vymejslet vymyslene, kdyz rozpad v realu je v mnoha zemich Afriky, v Afghanistanu a tak dale a tak dale.
Tak se zkuste sebekriticky podivat, jake typy zbrani tam pouzivaji a jestli tam maji nejake plastaky a hlinikove vymazlene krasavice s vulema na setiny milimetru a extremne mlsne na strelivo, jejichz hlavni vyhoda je v tom, ze to vazi o dve kila min a strili se s tim za idealnich podminek submoa a jde to oveset dalsimi dvema kily elektroniky.

A hlavni nevyhoda je, ze co se tyce zivotnosti, je to konstruovane na to, aby to bohate presahlo prumernou zivotnost vojaka, ktera je kolik ? 100 hodin 5 000 vystrelu ?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Terminated Account »

Skvělý vstup na scénu! Jsi frajer :yes Prosím piš dál, rozveď to, odborníků je velmi málo.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

Robf: Na vteřinku mě napadlo s tebou diskutovat, ale byla by to ztráta času. A jelikož se zde necítíš dobře, brzy (a navždy) nás opustíš.

Pleteš si příčiny a důsledky. Kalašnikovy tam nejsou proto, že jsou to jediné echt rozpadlické zbraně, ale proto, že to byly jediné laciné šunty, které jim prodali.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mcrea »

Pokud tě něco zajímá, stačilo se možná zeptat. Je tady pár lidí, kteří o zbraních ví víc než za co se to drží. Ale tobě o tohle nešlo, že? Některý lidi holt doma mlčí a někde se musí ventilovat. Já teda na Rozpadu s pár věcma nesouhlasím, ale řeším si to po svém a nikoho s tím neotravuju. Jenže já tím pádem asi nebudu prorokem :D
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od goral »

Souhlas s Fabikem.

V Severni Africe a na Blizkem ychode se zacinaji vcelku bezne objevovat AR15. Ne proto ze by to byly echt rozpadlicke zbrane,a el protoze se jich "nekdo" potreboval zbavit.
robf
Příspěvky: 4
Registrován: 21.09.2014 10:41

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od robf »

Vite o co mi jde ? Ze ja o voze a vy o koze.

Nic proti vasim krasnym mazlikum v cene x set tisic Kc.
Jsou to bezpochyby fajn zbrane pro VOJENSKE ucely, pripadne pro to, aby se s nima zaslo v pohode o vikendu na strelnici, vybalilo se to z futralu, nacpalo se do toho znackove strelivo, odstrilelo par ran, vycistilo, nakonzervovalo a schovalo do trezoru.
Ja mluvim o tom, ze cca po roce 1980 se celosvetove masove opousti vyroba kvalitnich kovanych vysoce legovanych oceli a ze se zbrane vyrabeji pro realitu prumyslove vedenych valek a ze staci jeden blby naboj, ktery neni podle CIP a cela zbran jde do ....
A to je naprosto neco jineho, nez co nas ceka.
Hypoteza, ze v dobe totalniho pruseru by nekdo ziskal nejakou "prevahu diky technice" diky "modernim" zbranim z hliniku, plastu a 100% modularite originalnich tovarnich dilu mi prijde ... zabavna. Mirne receno.

P.S. Kdysi strasne davno jsem si koupil Llamu v petastoure asi tak za 5000 Kc s tim, ze to je srot a ze jestli to vydrzi tisic ran, tak to bude uspech. Ta zbran ma momentalne 5000 ran s veskerym moznym i nemoznym strelivem a az na to, ze se zaver stahoval asi 4x ve sveraku kvuli vulim, ze se menila objimka hlavne a asi desetkrat vratna pruzina, tak ta pistole porad strili. A to ten material ramu a zaveru doslova a do pismene tecou a nabojova komora je nafoukla davno za doporucovane limity. Fakt me pobavilo, ze U.S. army mela problem pri prejimacich zkouskach soucasnych 1911tek, kterym praskaly ramy jiz po cca 10.000 vystrelech. Mozna je ta moje supacka aususova Llama odlita z buhvijakeho hnusu jeste trumfne....
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Terminated Account »

Borče, bohužel jediný kdo nechápe jsi ty. Ve stovkách vláknech je zde probrané ze všech stran co jsi nám chtěl mesiášsky sdělit, poté co jsi sem vlezl a na základě jedné či několika fotek začal chrlit moudra. Byť je tvoje myšlenka zcela v pořádku, tak způsob jakým se prezentuješ a to že o Rozpadu nevíš zhola nic z tebe dělají jen trola rozpoutávajícího flame. Ale jestli jsi nám (nevím kdo je my - asi všichni co na Rozpad chodí) to chtěl nandat, doufám , že se to povedlo a udělalo ti to radost. Pokud to byl jen nešťastný horlivý začátek, bude skvělé, když vychladneš a začneš diskutovat na úrovni.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Maximus »

To rofb: Sice nejsem například fandou Glocka, ale jeho životnost a spolehlivost převyšuje jakoukoliv starou "zatrámovku" asi tak o světelný rok. Pokud nemáš dost slušnosti si přečíst toto vlákno či spíše příslušnou část tohoto fora, tak diskuse s tebou je zcela zbytečná. Základem arzenálu českého rozpadlíka je minimálně ve 2/3 civilní klon Sa vz. 58, zatímco klony M16/M4 jsou v našich končinách velmi minoritní a pokud si je někdo pořídí, tak kvůli tomu, že si přeje přesnou zbraň na malorážové střelivo, což může být v PA situaci užitečné a při sportovním využití ještě mnohem víc :). O HK MP9 tu nepadla snad ani zmínka - semiauto není u nás dostupné a full auto verze má na výjimku jen pár jedinců.
Tvůj příspěvek o olítané Lamě jsem už nepochopil vůbec.

Jak psali kolegové, tak "třetí svět" má ve výzbroji klony AK, SKS, FN FAL hlavně z důvodu, že jsou to zbraně levné, dostupné (stejně jako střelivo) a jejich základní obsluhu zvládne i pastevec koz s IQ 80.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mcrea »

Jen nápad - není pán provokatér? Ta zmínka o komorových výstružnících, hlavňovině, konstrukci zbraní. Nepředpokládám, že by nás chtěl něco naučit a navíc uhnul ke kecům o výzbroji chudáků ve třetím světě. Není na čase uzavřít tuhle debatu distirbucí jižního ovoce?
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od gravedigger »

Myslím, že jsem pochopil myšlenku robf.

Ale než dojde k tomu, že se vrátíme ke klackům a kamenům, pořád tady bude mezičas, kdy budu radši, že mám své AR15, ak47 a glocky. Tyhle zbraně mi vydrží do doby, než se rozsypou, pokud to nastane. Mezi tím s nima můžu získat spoustu jiných. A to je ta převaha díky technice.

Je skvělé umět dát do kupy téměř jakoukoli zbraň, ale jestli mám mít starý revolver Gasser na náboje upravené z nábojnic pro mosina, plněné černým prachem a olověnou střelou nebo glocka 19. Vezmu si co? Pružina mi může prasknout v obojím.

Debata o hlavňovině a výstružnících.
Pokud půjde elektřina, dá se vyrobit cokoli. Na konvenčních strojích, na cnc. Pokud elektřina nepůjde, jsou tady stabilní parní stroje, s kterým se dají řemenem pohánět soustruhy,frézky, vrtačky. Chce to něco o tom vědět, ale jednoranou zbraň, případně samopal na náboje se takto vyrobit dá.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

V obecné rovině si myslím že životnost i sportovní zbraně bude při případném rozpadu ve většině případů vyšší, než životnost majitele.
Moc nechápu argumentaci Mosinem či pumpičkou (cobi nezničitelných zbraní) a potom zostuzení vojenských zbraní. Mosin i pumpička jsou taky vojenské zbraně. Řekl bych, že Mosin samozřejmě vydrží vše, ale co se týče dlouhodobé životnosti a spolehlivosti pumpičky vs. můj "vojenský" AK, lovecký Dragunov, nebo Glock (event. zde přehojně rozšířené Sa58), není to pumpička, které bych prorokoval největší životnost. Navíc občas je užitečné i něco trefit....
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Skalik »

robf: můžeš mi sem napsat seznam zbraní co považuješ za "rozpadlické". Zatím je plno řečí, buď konkrétní a napiš co za zbraně máš a co za zbraně považuješ za vhodné mít.

Ať se pohneme z místa
Odpovědět