In-line předovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od krvfx »

Mám tu úplně nejlevnější, možná jsem to tu už psal. Na ní čínský puškohled 3 - 9 x 40, dohromady kvůli nedostatku času cca 20 ran kulí, takže ani není zastřílená. Rána moc pěkná, příjemná, díry v prknech budí respekt:) Tu lámací jsem viděl, je o něco praktičtější - může být připravená k ráně - a dokud se nenatáhne kohoutek, tak relativně bezpečná. U Trackera to jde sice taky, ale ne tak elegantně.
tigmar
Příspěvky: 17
Registrován: 03.01.2015 21:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: In-line předovky

Příspěvek od tigmar »

> Václaf

Hned na první stránce tohohle vlákna od třetího příspěvku. Je to kategorie C
viz http://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhodn ... egorizace/
je to někde v první třetině.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: In-line předovky

Příspěvek od Václaf »

Aha,totok ? • dlouhá jednoranová palná zbraň/puška předovka na dělené střelivo/perkusní zápal model EVOLUTION LONG DISTANCE, výr.: ARDESA, Španělsko
50/zápalka W209/zápalka perkusní
91-04365-11
15.2.2012
C
a proč ?
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: In-line předovky

Příspěvek od Desouza »

S dovolením si vypujčím z off fora :
mohu Vám odpovědět pouze na technické důvody, které vedly k zařazení předovky Ardesa model EVOLUTION LD do kategorie C. Nejedná se o jednoranovou předovku na principu perkusního zámku, nýbrž o předovku na dělené střelivo. Zbraň se nabíjí od ústí hlavně prachovou složí a střelou (s flastrem) a zezadu do pouzdra zápalkového šroubu se vkládá zápalka W209. Zápalka je odpálená přímoběžným válcovým úderníkem s rovným čelem se zápalníkem. Takto ovšem perkusní zámek nevypadá. Proto se nejedná o jednoranovou zbraň kat. D na principu perkusního zámku.
.............. Ing Jan Palounek
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: In-line předovky

Příspěvek od Václaf »

aha,zase je člověk o něco málo chytřejší,jen kdo se v tom má vyznat když to nabízejí jako perkusku :hand
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

No, predajca by to vediet mal a pri objednavke by ta na to mal upozornit. Preco az pri obejdnavke ?? Pretoze predavaju aj na Slovensko a tu evolution je stale volnopredajne od 18+. Takze keby to vyvesili na svoju stranku ze Evo je C tak odradia ludi z SK od kupy a ani sa neinformuju ci je to C alebo D :-)
tigmar
Příspěvky: 17
Registrován: 03.01.2015 21:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: In-line předovky

Příspěvek od tigmar »

Já jen nechápu jakej je v těch zápalkách rozdíl, údajně když ten dnovej šroub bude na jinou zápalku, tak je to OK.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Zapalka W 209 je povodne na prebijanie brokoveho naboja. ( to ze je na niektorych baleniach roznych firiem napisane ze aj pre BP, to asi urady neserie)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: In-line předovky

Příspěvek od Václaf »

Ty 209 se skutečně dají v poho koupit i na dobírku,nebo jde o to použití? Pokud je perkus na prokovou zápalku je problém?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Ani prach a ani zapalky ti nikto ziadnou postou neposle je to ZAKAZANE. Predajca si nelajsne ze pri nejakej nehode postarskeho auta budu holywoodske efekty :-).
Cely cirkus s Evo vznikol (podla toho co som sa docital aj na inych forach) koli nejakemu snazivemu .............. ktory chcel vediet od skusobne ze ci EVO kedze pouziva W209 je Dcko. No a snazivi uradnici to pokurvili z uplne inej strany. Pursuit, Vortek, tracker tak isto pouzivaju W209 ale chvalabohu ziaden snazivy polokokot uz nechcel vediet o nich nic :-D

Navyse niektori predajci (aj u nas) ti W209 nepredaju, pretoze necitaju kazdu novelu ci nariadenie, alebo podobne papiere a myslia si, ze W209 ako brokove zapalky su na ZP. Riesi sa to tak, ze si dokupis dnovy srob s pistonom na klasicke perkusne zapalky. :-) U Dave to pred casom takto riesili a dodavali k vortekom aj pursuitom priamo ardesacky srob na klasiku :-)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: In-line předovky

Příspěvek od Václaf »

Aha,dobrá tedy,už nic neříkám,nevím a hlavně vůbec nic jsem neobjednával :rofl popletl jsem to s jiným výrobkem :hand
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: In-line předovky

Příspěvek od bacil »

Jenže ty W209 mají podstatně větší nálož, než 6mm perkuska. Takže zapalujou mnohem líp. A koupit jdou normálně ve Zbraně Zlín, možná je i posílají poštou (napřed jsem je chtěl poslat, pak jsem ale měl cestu kolem).
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Je to strelivo tak ako prach, takze zo zakona vylucene z postovych zasielok. U nas aj u vas.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: In-line předovky

Příspěvek od muzzleloader »

Posilaji,to vim jiste :-)
Jinak ten problem s Evolutionem byl kvuli pytlakovi.Chytli ho a udelali mu doma prohlidku.Nikoho nezajimalo,ze s tou flintou pri cinu chycen nebyl.Sla na zkusebnu a zbytek zname.Sam vedouci zkusebny mi psal,ze vymenou dnoveho sroubu se to vyresi,ale oporu to zadnou nema
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Tak ti napisal z neinformovanosti kravinu. V ceskom zozname kde je EVO C je v tabulke zaznamenana aj zapalka perkus, nielen W209, takze ani iny dnovy srob s pistonom na perkus zapalku EVo nevyluci zo skupiny C. :-( K tomu zasielaniu ked som sa pytal v DAVE co vsetko mi na dobierku mozu poslat, vylucili zo zasielky aj zapalky. To iste Teremova v Banskej Bystrici, Zbrane Kosice. Tak som ususdil ze aj zapalky su zakonne vylucene z prepravy. Alebo na to predajci seru a a spon zapalky su ochotni poslat :-) teda aspon tebe :-)
tigmar
Příspěvky: 17
Registrován: 03.01.2015 21:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: In-line předovky

Příspěvek od tigmar »

Pursuit XLT, hlaveň 28" v niklu, úprava Premium CeraKote
Nakonec jsem ji vzal na inzerát, ale stav nové zbraně (se spoustou munice, optikou 8x56 a dalšího příslušenství.)
Dneska jsem byl na střelnici. S předovkou jsem nikdy nestřílrel, tak jsem nevěděl, jak bude rychlý nabíjení, jak to kope, nebo jak, podle spousty lidí budu zasranej od mazání. Všechno bylo úplně v pohodě, jen jsem nabíjel a střílel.
Protože jsem nečekal, že to bude taková pohoda, tak jsem neměl připravenejch tolik střel a nachystanýho prachu.
Střelnice jen 25m / 20x Real .50/320 a 10x plášťové .45 v Sabot košíčku, všechno s navážkou 2g Vesuvitu A1.
Něco přes pevný, něco s ne úplně nastavenou optikou a byl jsem furt v černym.

edit:
Naposledy upravil(a) tigmar dne 16.02.2015 11:54, celkem upraveno 2 x.
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Pavel Rak »

Re Baca : perkusní zápalky posílá nejen Dave ale i Bvs a prakticky všichni-nechávám si je posílat léta a vždy bez problému, zbraně Zlín posílají i brokové zápalky volně bez ZP- dokonce mi poslali i výpis příslušného zákona- bohužel jako ve všem jsme papežštější než papež a ještě všelijací iniciativní chytráci nahrávají tomu aby se stále něco zakazovalo
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

tigmar gratulujem :-)


Pavel Rak dakujem za info. Mne skratka do telefonu povedali, ze zapalky a prach urcite nie. ;-)
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: In-line předovky

Příspěvek od prof. Orfanik »

Blbárna? Blbárna! Například tahle sranda in-line předovka White Hawk 4,5 mm.
Je kategorie D ( výrobce Pedersoli ), nabíjena brokem, diabolkou ústím, odpa-
lována brokovou zápalkou W 209. Na telefonický dotaz prodejci - ano ještě dnes
zabalíme a pošleme zbraň dobírkou. W 209? Pochopitelně, že Vám prodáme, při-
jdte si pro ně a NEZAPOMEŇTE sebou vzít ZP.
tigmar
Příspěvky: 17
Registrován: 03.01.2015 21:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: In-line předovky

Příspěvek od tigmar »

Jo tak tohle je taky dobrý. Je to celkem čerstvý, nevím jestli to je přesně tak jak píše. :shock:

Odkaz na vlákno na iném fóru o zabavení ZP letos.
http://forum.gunshop.cz/pozor-p-edovka- ... ne#p345152
Odpovědět