Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od GOD »

čo som si všimol, tak sa v poslednej dobe razi trend v tuningu a vymýšlaní zlepšovatiek... nových zbraní,... Neberte si to, zle ale nebolo by výhodnejšie investovat čas a prostriedky do treningu, sušeniu a traveniu času po kurzoch, vzdelávat príbuzných a tak?
Prečo? pretože aj tie najmodernejšie školy tvrdia, že maximalne custom zbran može byt nevyhodou, ked ma človek pracovat s prideleným alebo nájdeným ,,nástrojom,,.
Dalej masivne cvičenie ukazuje, že spôsoby manipulacie s nástrojom môžu byť rovnako rýchle, aj ked sa zda, že su vykonavane pohyby navyše alebo menej obratne.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

Máte nějaký "polní" či "PA" způsob, jak vyčisti hlaveň od olova?
Pořídil jsem si secondhandový revolver a hlaveň je poblíž válce docela hustě zaprasená olovem. A to takovou vrstvou, že vypadá jako ty "kytičky" z lit olova na vánoce a překrývá vývrt nejen v drážkách, ale i v polích a nad tím dělá takový kopeček.
Střílet z toho raději nebudu, takže vyčistit -- ale jak? Úspěšně to vzdoruje jak WD40, tak měděnému kartáčku. Kus jsem vydlábl špejlí, ale ten zbytek vzdoruje i těm. Doma nic lepšího asi nemám a v PA či v poli by žádné chemické odvazovače olova nebo "měděná vata" k dostání nebyly - tak jak na to? V případě doma litých přebíjenek by to byl značný problém.

Napadá mne pod hlaveň strčit zapalovač a ohřát to proudem horkého vzduchu, až by vrstva olova podlehla měděnému kartáčku, ale z toho mám obavy.

EDIT: nekonečné útoky typu "lidská vlna" stohy párátek a následné cyklické projíždění boresnakem sundaly to nejhorší, zůstává jen pár nezniitelných flíčků. Tak to asi nebude až takový problém. Poučení: mít pro PA zásobu párátek :)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Mosazný kartáč je lepší než měď, mosaz je tvrdší. Olovo nahřát bude problém, aby jsi nepoškodil zbraň nebo její povrchovou úpravu. Jestli je tam trochu přístup, zkus mosazí vyškrábat, místo špejle.
Mno a dá se použít čistící výstřel, což není tvůj případ, u tvé zbraně v tomto znečištění bych to nedělal.
Něco takového mám ověřeno u pistole, funguje to. Většinou je to ale špatně namíchaná slitina olova, co se ti v hlavni usazuje, chtělo by to víc legovat. ;)
http://www.lovecke-zbrane.eu/naboje/nab ... l-cistici/
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

To nebylo moje, to bylo předchozío majitele (komise).
Teď už jsou tam jen takové flíčky v drážkách, cca. 1mm čtvereční rozlohy a pár setin na výšku; tím už se čistící náboj prohnat dá, ne? Čistícím kartáčem se tam právě hrozně špatně dostává, protože u .38 překáží rám :(
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Na čistící náboje zapomeň, jen ty zbytky zažehlíš. Kup si nějaké kvalitní rozpouštědlo v tekutém stavu, namoč tampóny a nech to v hlavni působit delší dobu. V alliancze.cz taky mají speciální hadříky s rozpouštědlem, bez kterých už se při čištění revolverů neobejdu. Jmenuje se to LEAD-CLEAN GUN CLOTH.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

Tak jsem 4 hodiny před tvým postem koupil ty čistící náboje, odlučovač olova a šikovnější mosazný kartáč :) T9m kartáčem a odlučovačem to povolilo.
Teď už mi jen pověz -- takže to jsou ty čistící náboje k ničemu, nebo na co je to dobré? Kdyby se používaly na hustě zaprasenou hlaveň, bylo by to skoro o havárii/kB, ne?
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

Jo, vyhrála tam Dutyna proti GLOCKu. GLOCk prý neprošel egyptským bahnem.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Steril »

No teda, na Duty jsem slyšel nepěkné reference, hlavně o vydouvání těla zbraně. Aby to servisní centrum nemuselo být větší než továrna v Brodě :)
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

Vydouvání těla zbraně u čepu páky vypouštění závěru bylo u první série cca. 500ks; to napravili zvýšením podílu skla v plastu a změnou pružiny pod táhlem spouště. Teď by to mělo být OK.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

Když jsem náhodou zjistil u jakého subdodavatele a z jakých plastů (o skleněných vláknech si ten polymer podle mne mohl jen nechat zdát) si CZ nechala vyrábět rámy, tak se divím, že ta pistole vůbec přežila tormentací :evil:.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od goral »

Me by jenom zajimalo za kolik kapriku je takovy tender v Egypte.
A jak pise Maximus (ackoliv nevim kdo to vyrabi - pochlubis se?), nechapu, jak ta vec prosla zkouskama. Neverim ramu, kterej v rukach ohnu skoro o centimetr (dle "expertu" ze zbrojovky to tak ma byt, je to v poradku a bylo to tak zamyslene - nebo jina podobna vymluva jako treba "armada to tak chtela", "toto je moderni trend" atd.).
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

Myslím, že zamestnanec - rodinný příslušník by nebyl moc rád, kdybych jeho chlebodárce přímo jmenoval a moc se v tom pitval. Vzhledem k tomu, že o současné produkci z Uh. Brodu nemám valného mínění, tak mě to vlastně ani tolik nešokovalo.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cover72 »

Maximus -- nu a jak je to dlouho? Změny ve složení plastu proběhly až po problémech s první sérií Duty, kdy se v CZUB začíná prosazovat "mladá krev". Do té doby vyrobené plasťáky -- hl. CZ75 s plastovým rámem -- měly plast mizerný a to už uznávají i staří technici ze zbrojovky.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Já bych si nebyl jistý, že se týkalo jen prvních 500 kusů. Měl jsem v rukách celkem tři Dutyny a vlnku na rámu měly všechny. U jedné majitel říkal, že to zkoušel reklamovat a poslali ho do háje. Nicméně na funkci to vliv nemá...
Mimochodem Glock má také křivé plasty - mezera mezi rámem a závěrem se v přední části silně zmenšuje. Nicméně tam jde asi skutečně o záměr, protože to mají všechny Glocky a už od "narození".
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od big bang »

a ja si myslím že v Egypte pomazali a preto dobre došli, obálka alebo kufrík plní :cash vie narobiť divy a povedzme si to jasne v ČR je korupcia a Egypt je podľa mňa na tom s korupciou o priečku horšie ako je to v ČR(SR) :lol:
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od gravedigger »

sakryš to jsem jedinej, kdo má radost, že se český firmě podařilo vyhrát konkurz?

nebo vás tolik štve, že vyhráli nad glockem?

jestli přinesli větší dárek než glock a beretta je možný, ale tak to chodí
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

No ona to moc česká firma už dávno není, jen to jméno a sídlo. Ale majitelem už dávno není žádný Čech.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Prim »

gravedigger píše:sakryš to jsem jedinej, kdo má radost, že se český firmě podařilo vyhrát konkurz?

nebo vás tolik štve, že vyhráli nad glockem?

jestli přinesli větší dárek než glock a beretta je možný, ale tak to chodí
Svym zpusobem radost mam... ale daleko vetsi radost by mi udelalo, kdyby z CZ prisla pistole, ktera Glock fakt strci do kapsy ;) A nemusel nikdo pochybovat, ze ve vyberku vyhrala cistym zpusobem
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od DeadMan »

goral píše:Me by jenom zajimalo za kolik kapriku je takovy tender v Egypte.
A jak pise Maximus (ackoliv nevim kdo to vyrabi - pochlubis se?), nechapu, jak ta vec prosla zkouskama. Neverim ramu, kterej v rukach ohnu skoro o centimetr (dle "expertu" ze zbrojovky to tak ma byt, je to v poradku a bylo to tak zamyslene - nebo jina podobna vymluva jako treba "armada to tak chtela", "toto je moderni trend" atd.).
S Egyptem máme hodně zkušeností takže mohu potvrdit, že bakšiš je prostě bakšiš :lol:

A k DUTYně je to šrot jak prase = střílel jsem s tím a nikdy v životě bych to nechtěl (doslova se mi to rozpadalo pod rukama :ne )

když jsem v roce 2011 pátral po majitelích CZUB:

z výroční zprávy za rok 2009 jsem vyčet že 60% akcií tedy firmu ovládá VAT MAX a.s. a její jediný akcionář je Portugalec

PRASLIN-CONSULTADORIA E SERVICOS, SOCIEDADE UNIPESSOAL LDA

typická česká firma :mrgreen:

dále 20% HAZELPORT INVESTMENTS LIMITED (ani nejsou u nás zapsaní)
a 20% FAIRTOWN INVESTMENTS LIMITED (jak by smet)

tož tak ogaři ;)
Odpovědět