Pažby semi auto/full auto

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od Artifex »

No, koukám, že tu všichni spekulují, dle vyjádření MV je bump pažba OK, nejedná se o nelegální úpravu.
Uživatelský avatar
Geiger
Příspěvky: 83
Registrován: 07.01.2013 23:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha-západ

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od Geiger »

http://www.ar15.com/mobile/topic.html?b=3&f=4&t=571714
elegantně levný řešení :D
V podstatě by stačilo přidat pružinu na trubku před pažbu a ani by nebyl potřeba přítlak druhý ruky. Zlepšilo by to i přesnost, přední ruka by nedestabilizovala zbraň tlakem dopředu.
Ale s tím už by Cuzzs nemusel souhlasit.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od cipis »

Proč by s tím neměl souhlasit? Furt tam dochází k resetu spouště. Resp. jak tu někdo psal, nemůže nesouhlasit.

Ono by to chtělo ještě přední ručku na kolejničkách a pak bude ta zbraň volně klouzat dopředu a dozadu ;-)
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od cover72 »

Já jen podotknu, že pokud to někdo zkusí použít na venkovní střelnici, tak ho správce vykopne na mráz a zcela po právu.
Už takhle blbečci co se snaží "kropit" ze samonabíjecí CZ858 střílejí všude možně, přestřelují lanka k terčům a dělají díry do přepážek, které jsou tam od toho, aby střelec nepřestřelil val za terčem a neohrozil lidi mimo střelnici -- takže to jen hodně vyrábějte a střílejte tím na střelnicích, ať na nich za použití samonab. kulovnice začnou účtovat extra poplatky a přikážou střelbu výhradně s oporou jako na Kapslovně nebo až samonab. kulovnice úplně zakáží, aby jim tu střelnici nezavřeli :?
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od Artifex »

cipis píše:Proč by s tím neměl souhlasit? Furt tam dochází k resetu spouště. Resp. jak tu někdo psal, nemůže nesouhlasit.
Ale nesouhlasit může, zkušebna třeba ohledně střeliva ve spoustě případů rozhodla, že střelivo je Ačkové, i když vyhovuje současnému znění zákona a u překopávek samočinných na samonabíjecí to samé, třeba pumpičku vz. 24/26 jsem dlouho nepotkal samonabíječku u nás, která by vyhovovala zkušebně tak, aby to povolila, potkal jsem snad jen jednu jednorannou svařenku.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od cover72 »

Pokud mne paměť neklame, pumpička střílela z otevřeného závěru, takže si úplně nedovedu představit samonabíjecí verzi?
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od cipis »

Ale v zákoně je přece jasně uvedené, že o zařazení do kategorií zbraní rozhoduje úřad. Tedy dokud nerozhodne úřad jinak, tak platí rozdělení dále uvedené v paragrafech. Ale nakrásně to podle paragrafů může vyjít jako nějaká kategorie, ale rozhodující je pak případné rozhodnutí úřadu. A z toho, co tu někdo psal, tak jsem pochopil, že s tím úřad nic nemůže udělat. Jako zakázaný doplněk zbraně, tedy zbraň kategorie A, pažbu zařadit nemůže. A nikdo na úřad nepošle na ověření samonabíjecí zbraň s touto pažbou, takže nemají o čem rozhodnout.

Artifex píše: Ale nesouhlasit může, zkušebna třeba ohledně střeliva ve spoustě případů rozhodla, že střelivo je Ačkové, i když vyhovuje současnému znění zákona a u překopávek samočinných na samonabíjecí to samé, třeba pumpičku vz. 24/26 jsem dlouho nepotkal samonabíječku u nás, která by vyhovovala zkušebně tak, aby to povolila, potkal jsem snad jen jednu jednorannou svařenku.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od Steril »

cover72 píše: (...)pumpička střílela z otevřeného závěru, takže si úplně nedovedu představit samonabíjecí verzi?
Podívej se na web Zeleného sportu, prodávají tam "repliku" špagina a každou chvíli by měli dovézt UZIny, obojí střelba ze zadní polohy závěru a obojí samonabíjecí.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od muzzleloader »

Jasne,rozhodne nerozhoduje z jake polohy zaveru zbran strili.Jde jen o zpusob znemozneni full auto rezimu.
Ad strelnice a rock"n"roll strelba.Pokud neporusim provozni rad te dane strelnice a pokud ta strelnice ma schvaleni od balistika a hygieny treba na tezky kulomet,tak nevidim dovod,proc tam tim kulometem v plne samocinem rezimu nestrilet.Samozrejme pri zachovani vsech ostatnich predpisu a pravidel slusneho a rozumneho chovani.
Vim,ze je plno strelnic,kde je v provozaku uvedeno,ze se musi delat pauzy mezi jednotlivymi vystrely,ale je to smutny :-(
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od Artifex »

cipis píše:pažbu zařadit nemůže. A nikdo na úřad nepošle na ověření samonabíjecí zbraň s touto pažbou, takže nemají o čem rozhodnout.
To by ses divil, zařazuje i doplňky zbraní, pokud uzná za vhodné.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od urbanwarrior »

Byl bych rezervovaný k těmhle konstrukcím, protože přestože existuje vyjádření zkušebny (viděl ho někdo?), jakožto veřejnoprávní instituce, poslední slovo má vždy soud. A soudce je žonglér se slovíčky, s vyjádřením zkušebny si klidně vytře zadek a majitel úpravy je druhej. Bude-li se schopnost střelby několika navazujících výstřelů posuzovat úspěšným vystřelením několika navazujících výstřelů, je myslím tato schopnost prokázána nade vši pochybnost a z toho asi vyplyne nelegalita zbraně se vším, co to provází. A nedej bože, aby se to posuzovalo v souvislosti třeba se zabitím. Tam by se střelec dostal asi do sakra ošklivé pozice. Dokud se nic nestane, může držitel podobného papíru nadšeně přispívat kam libo, dojde-li na lámání chleba, může to být jiná písnička. Teprve vyjádření soudu (ideálně Nejvyššího soudu) lze brát jako bernou minci při výkladu zákona. Pozor na to!
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od cipis »

Já jsem nikde nepsal, že nemůže zařadit doplňky. Navíc, pokud by to nebylo takto vyškublé, tak je to i jasné z mého příspěvku. Psal jsem tu jen, že z toho, co tu někdo jiný uváděl, jsem pochopil, tak že se zařazením takovéto pažby úřad nic udělat nemůže.

Artifex píše:
cipis píše:pažbu zařadit nemůže. A nikdo na úřad nepošle na ověření samonabíjecí zbraň s touto pažbou, takže nemají o čem rozhodnout.
To by ses divil, zařazuje i doplňky zbraní, pokud uzná za vhodné.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od cipis »

To jsme se už dostali ale někam jinam, nicméně - myslíš, že to budou soudci ověřovat střílením doma ve sklepě či kde? To půjde na zkoušení zase na úřad ...
urbanwarrior píše:Byl bych rezervovaný k těmhle konstrukcím, protože přestože existuje vyjádření zkušebny (viděl ho někdo?), jakožto veřejnoprávní instituce, poslední slovo má vždy soud. A soudce je žonglér se slovíčky, s vyjádřením zkušebny si klidně vytře zadek a majitel úpravy je druhej. Bude-li se schopnost střelby několika navazujících výstřelů posuzovat úspěšným vystřelením několika navazujících výstřelů, je myslím tato schopnost prokázána nade vši pochybnost a z toho asi vyplyne nelegalita zbraně se vším, co to provází. A nedej bože, aby se to posuzovalo v souvislosti třeba se zabitím. Tam by se střelec dostal asi do sakra ošklivé pozice. Dokud se nic nestane, může držitel podobného papíru nadšeně přispívat kam libo, dojde-li na lámání chleba, může to být jiná písnička. Teprve vyjádření soudu (ideálně Nejvyššího soudu) lze brát jako bernou minci při výkladu zákona. Pozor na to!
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od muzzleloader »

Posledni slovo v kategorizace zbrane,ma zkusebna.Rozhodnuti o kategorizaci,zbrane,streliva,nebo doplnku zbrane,zasila na ministerstvo a o kategorizaci informuje na svych strankach.Na soud dochazi az v okamziku,kdy nekdo napadne rozhodnuti zkusebny.
To jen k tomu soudu.
Tusim,ze se jeste nestalo,aby soud zmenil rozhodnuti zkusebny.
Pamatuju se,ze sveho casu nekdo napadl rozhodnuti zkusebny,ohledne zarazeni HaK MP5 9mm luger semi auto do skupiny A a v Acku to proste zustalo,presto,ze je to semi auto,dokonce upraveno primo vyrobcem,tedy HaK.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od urbanwarrior »

Spousta věcí se ještě nestala. Že je zbraň v nějaké kategorii, kam ho schválí zkušebna, o tom žádná. Já mluvím o alternativě, kterou by se výměnou pažby z pušky stalo full auto. Soud bude posuzovat na základě soudně znaleckého posudku, tedy určený znalec vezme pušku a provede na vyžádání soudu důkaz (čti vypálí df dávku). Soudce přečte posudek, označí zbraň byť v předepsané kategorii vytuněnou popsaným nelegálním způsobem (umožnil střílet dávkou) a majitel se veze. Zkušebna je z obliga (jak někdo psal výše:...nikdo s takovou pažbou nepošle zbraň do zkušebny) a majitel je ten, co dodatečnou montáží obešel zákon. Následky budou zřejmé. Je to prosté milý Watsone, poslední slovo má vždycky soud. :ne nikdy ne úřad, ať už s jakkoli velkým razítkem.

Zjednodušeně - zbraň OK, samotná pažba OK, ale dohromady? Já to vidím jednoznačně jako zbraň hromadně účinnou.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od cipis »

Hromadně účinnou? Co to je? Je jen samočinná ;-)
Apropo, kdyby ta pažba udělala ze zbraně samonabíjecí zbraň samočinnou, tak to úřad zařadí do A.
A jak tu už někdo řekl, tak tam dochází k resetu spouště, takže ikdyž to navenek vypadá jako dávka, tak to není dávka, ale jednotlivé výstřely, byť velice rychle za sebou.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od urbanwarrior »

... to je terminus technicus, viz citát:
Zbraní hromadně účinnou je taková zbraň, která při obvyklém použití je způsobilá současně usmrtit více lidí nebo jim způsobit těžkou újmu na zdraví (např. kulomet, samopal, minomet, plamenomet, dělo, ruční granát apod.). Za zbraně hromadně účinné nelze považovat pušky, pistole, revolvery apod., a to ani za podmínky, že jsou způsobilé vypálit po jednom nabíjení více ran (tzv. zbraně samonabíjecí a opakovací). K trestnímu postihu podle § 185 odst. 2 písm. a) tr. zák. postačí opatření sobě nebo jinému anebo přechovávání jen jedné zbraně hromadně účinné (Šámal, P., Púry, F., Rizman, S. Trestní zákon. Komentář. II. díl. 6., doplněné a přepracované vydání. Praha : C. H. Beck, 2004, s.1140-1141).
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od muzzleloader »

Ten terminus technikus je hustej,to jsou hoveda ti znalci co to psali :-)
Ale v tomhle pripade slo o to,ze nekdo sobe,nebo jinemu obstara nelegalne zbran.Plati pro vsechny zbrane podlehajici registraci,jen jde o zprisneni v pripade,ze to bude ta "zbran hromadne ucinna".

Napsal jsem pred ctvrt hodinkou dlouhy prispevek a pri odesilani mi spadlo pripojeni (nojo jsem v nemecku).
Koupis tuhle pazbu a nasadis ji na kver.Poprve vystrelis davkou a leknes se te hromadne ucinnosti takove zbrane.
Zvednes telefon a volas na zkusebnu:Dobry den,tady Auto Semi. Dobrej,tady Znalec Statni :-) co si prejete pane Semi Auto?
No vite,koupil jsem pazbu a ona se pri strelbe hybe.Tak ji omlatte prodejci o hlavu.Ale ona se hybe tak,ze udela z poloautomatu plnej automat.
Ale no tak a jak se to stane :-) ? Blablabla (tvuj popis principu),chci abyste ji ozkouseli a zaradili do kategorie A.
Hmmm,aha,jooo.No ale pane,pazba je sice cast zbrane,ale ne hlavni a prislusenstvi taky ne.To nevadi,trvam na ozkouseni.
Ok,poslete nam vyplnenou zadanku ke kategorizaci zbrane.Je stahnutelna na nasich strankach.Oznamime vam termin,kdy prinesete zminenou pazbu v kompletu se zbrani,doklady a xxxx,-

Dalsi moznost je,ze to za tebe udela soused,zavistivej kolega ze strelnice,nebo manzelka.
Dalsi moznost je,ze to das rovnou k soudu a ten te posle na zkusebnu.
A Asi posledni moznost je,ze s tou zbrani spachas nejakou kulisarnu a soud da tvou zbran na zkusebnu.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od urbanwarrior »

On doktor Šámal je jedním z autorů trestního zákoníku, není to znalec. To co jsem citoval je závazný výklad autora, takže ne nějaká překroucená laická verze. Nechci nikoho strašit, na druhou stranu trestní právo se aplikuje na činnost, která se vymezuje jako trestná a pakliže soudce přijme tvou historku, jenom dobře. Moje příspěvky jsou jen o tom, že bych se moc divil.
Právo obecně je potřeba vždy chápat jako komplexní soubor předpisů a je běžné, že se zákony doplňují navzájem, stejně často se používají jednotlivá ustanovení na podporu (nebo vyvrácení) jiného. Proto postup, kteří tu někteří popisují někdy dost kuriozními způsoby, znejisťuji. Zákon to zná a procesní předpisy to označují jako obcházení zákona a trestní řád na to pamatuje a soudci ukládá ho stíhat. Já osobně bych do toho nešel, ani bych to nedržel, protože v tom není o moc větší rozdíl, jako mít to přímo na zbrani.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Pažby semi auto/full auto

Příspěvek od muzzleloader »

Ale ty sem porad cpes soud.Ten s tim nema vubec nic spolecne.A o zadnou moji historku nejde,takze ji nema soud co uverit.Zaprve to takhle s kategorizaci zbrane,hlavni casti zbrane,streliva a prislusenstvi zbrane je.A za druhe pokud s tou zbrani,opakuji zbrani,spacham nejaky trestny cin,tak pokud to nebude "full auto",se to na zkusebnu vubec nedostane.
Jinak nikdo nikoho nemuze trestat za to,ze umi mackat spoust rychle jako Jerry Miculek.A o to tu jde,neni to totiz samocinny rezim.
Odpovědět