Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Mohl jsem porovnat tři výrobce brokovnic:
Fort Ukrajina - trochu hrubší zpracování detailů, ale celkově vzbuzuje důvěru a pocitově je masivní.
Fabarm Itálie - některé detaily konstrukce se mi zdají titěrné, ale vše funguje a zpracování naprosto dokonalé.
Remington - dost mě zklamal. Zpracování typicky americké, otřepy, stopy po nástrojích, atd. Celkově ve mě vůbec nevzbuzoval důvěru.

Fort je (možná) kopie Remingtonu, ale já bych v tomto případě 100%-ně dal přednost kopii...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od štaflík »

Jo, Remington celkově dost upadl. Možná ještě některé modely 700. Hlavně do všeho cpou dílky ze zinkových plíšků. :head
měl jsem teď v ruce malorajdu 597 a musím říct, že čínské Norinco CQ-A1 bylo jednoznačně robustněji a poctivěji udělaná zbraň. Až jsem se skoro zakoukal...
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od sokar »

Měl jsem remington 887 nitro mag tactical jako moji první. Bohužel se předpažbí giglalo neuvěřitelně.Rotační závorník nedržel a při nabití muselo být předpažbí doráženo dopředu pri změně polohy jinak sem tam nevystřelila bo se to celý nějak nepovedlo. Po 50 ranách se hlaveň začala trochu giglat v tom otřesném polymeru. Při pumpování sem tam pružina vyrazila náboj aji z komory na zem. Sem tam se zasekla. No po 150 ranách šla pryč. Remington už nechci.

Pak jsem koupil benelli m4 super 90. No a jednoduše tahle semnou zůstane do smrti. Skvěle zpracovaná, bez závad .Prostě za ty prachy adekvátní zbraň. Řešil jsem na jiném fóru jakou samonabíječku, protože jsou zde podstatné cenové rozdíly. Třeba hatsan vs benelli vs fabarm vs remington. Desetitisíce rozdíl. Koupil jsem tu nejdražší a nelituju.
Když si najdete rozborku každé z nich tak benelli m4 má nejmíň součástek a je nejjednodužší.

Minulý týden jsem koupil pumpu fabarm martial ultrashort. Naprostá spokojenost.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

sokar píše: Minulý týden jsem koupil pumpu fabarm martial ultrashort. Naprostá spokojenost.
Vítej do klubu! I když, já mám ještě kratší ;)
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od sokar »

Jakou?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Martial Pistola 11"
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od sokar »

Jeeee. No já myslel, že pistola vs klasika je rozdíl jen v těch mířidlech. :shock:
No nevadí. Stejně jsem chtěl eště jednu. :mrgreen:
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od sokar »

Tak jsem zjistil že martial pistola stojí 17500Kč oproti klasice ultrashortu za 13500Kč. :shock:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Tak z důvodu aktualizace arzenálu jde Fort do světa. Kdyby někdo měl zájem...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od MRAK »

mě ta fabulosova pistola 11" přijde už moc malá
oproti ultrashortu má nevýhodu jednoho náboje v trubce ....

celkově mi ultrashort 14" přijde jako dobrej kompromis mezi dýlkou, váhou , kapacitou
je to jedna ze zbraní, který bych se fakt těžko vzdával ..... mám jí rád :twisted:

je pravda, že bez pažby se s tím nedá smysluplně střílet, nicméně třeba do auta ..... :mrgreen:
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Stenny »

To už by skoro chtělo udělat nějaký sraz ultrakrátkých brokovnic. Někde na střelnici s poppery, postavit pár situací...

Taky mám svůlj Ultrashort hodně rád :D. Mám na něm sklopku od Hatsanu, nic moc to není, ale o rameno to opřu a ten držák na pět nábojů není k zahození.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Take jsem koupil horni sklopku Hatsan, ale kdyz jsem videl, jak malo je mista mezi telem zbrane a sklopkou, tak jsem ji pokorne odlozil na moji policku zbytecnosti. Nechci si ju dojebat ;)
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Stenny »

Já to viděl taky, bál jsem se odření a tak jsem sklopku prostě pomocí kladiva roztáhl (u pistolovky upnout přes hadr do svěráku, aby se neurvaly kroužky, mezi ramena sklopky zaklepat kladivem rozšiřující se kus tvrdého dřeva, dokud se ramena neroztáhnou o ten potřebný milimetr nebo dva). Sice to pořád olešťuje vršek těla zbraně, ale poškrábání už nehrozí.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od MRAK »

já mám pevnou pažbu s pistolovou ručkou

Obrázek

střelba v klidu a pohodě ;)
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od sokar »

Na vedlejším fóru se diskutuje ohledně praskání dutého čepu u ultrashorta. Tak snad se to konat nebude.
Jinak ultrashort je fakt mazel, ale v případě čehokoliv bych šáhl po benelli m4. :D
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od colek »

Když byla bez pažby jen s pistolovkou,tak to mazlení níc moc.Ale jinak velmi praktické-třeba do metra.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od MRAK »

udělat místo pro paní, která má právo sedět? :lol:
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od pepa_z_brna »

Tak tim, ze mi FORT utekl, tak premyslim nad fabarm martial ultrashort.....navic ho budu mit za specialni cenu, takze jen me zarazil ten duty cep....co na to rikaji zdejsi majitele??
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Skalik »

Zajímalo by mě jaký má názor zdejší osazenstvo na délku hlavně u pumpovací brokovnice. Chci si jednu pořídit a přemýšlím o délce hlavně 24", protože spadá do kategorie C, dá se použít i na lov v případě PA a k obraně domova (domovem se rozumí statek na kraji vesnice).

Co jsem si to tady tak pročítal tak všichni pořizujete kratké hlavně. Nepočítáte s možností lovu, ale spíše pro taktické použití ve mestě/objektech nebo mi něco zásadního uniká a moje volba dlouhé hlavně je blbost?
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Reno »

Brokovnice používané vyloženě pro bezpečnostní / obranné účely jsou v podstatě zbraně na kratší vzdálenosti, takže zabývat se nějakým tím poklesem výkonu (díky kratší hlavni) je pro tyto účely irelevantní, navíc menší celková délka je žádoucí zejména pro použití v budovách a podobně. Pokud budeš chtít brokovnici, v tvém případě pumpu, používat i pro lovecké účely (tím myslím náboje s hromadnou střelou - broky, pro lov jednotnou střelou jsou dobře použitelné i kratší "bojové" brokovnice), tak těch 24" je takové rozumné minimum. Pro sebeobranné účely je taková brokovnice samozřejmě použitelná taky, jen ve stísněnějších prostorech bude poněkud neohrabanější. Dobré jsou modely s výměnnými choky, díky kterým si můžeš brokovnici nakonfigurovat tak, jak zrovna potřebuješ. Např. díky většímu zahrdlení můžeš náboji s hromadnou střelou spolehlivě zasahovat na vzdálenosti, na které by to u bojové brokovnice s krátkou nezahrdlenou hlavní byla jen otázka naprosté náhody.
Odpovědět