Porovnání pistolí ČZ

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od PaF »

Nuwara píše:Golem: daleko :-)

dolmar: jo, to je vyčerpávající, díky

PaF a další: Nechce jít formou levnější z druhé ruky a pak teprve něco nového. Byl to mimochodem první postup, který jsem navrhoval...
No, pokud nejde o peníze, ať si koupí obě a má po starosti ;) . Jinak kupovat novou zbraň, o níž nevím, že mi sedí, je podle mého chujovina, ale proti gustu žádný dišputát.
Stále dle mého platí, že SA/DA je pro začátečníka vhodnější volbou, ale za novou ČZ 75 bych já ty prachy nedal. Prostě jsou to vyhozené peníze, které může v tréninku spíš prohnat hlavní. Uvažovat pro začátek o jiné ráži než 9mm Luger nebo .22 LR je opět vyhazování peněz.
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od yoky »

mam ty samé zkušeností co dolmar. G 17 5 gen mi leží nečinně v sejfu. cz 75 je take dobrá zbraň odsloužil jsem s ní vice jak 25 let a nikdy nezklamala. :D
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od Zarozak »

U CZ 75 bude mít nejmenší finanční ztrátu při dalším prodeji,je to taková octávka mezi pistolemi a při koupi jeté se dá,dle inzerce zase otočit za stejnou sumu(někteří neznabozi coby 4tí majitelé si i přirazí a někteří i více,než stojí nová)
Nějaké extra dlouhodobé zkušenosti nemám,mám ji krátce a stihnul jsem zatím cca 3tis. ks všehochuti,ale co můžu říct,chtěl jsem ji vždycky jako čs ikonu a jako ikona taky ZATÍM funguje. Přesná,nevybíravá,spolehlivá,skvěle vypadá a skvěle padne do ruky,díly (bohužel hlavně ty,co se dle reakcí zrovna moc neserou) za hubičku v každém kšeftě

S P10C zatím bohužel žádná zkušenost a mám verzi Dcompact s railem
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od yoky »

jo cesta k te správné pistoli je někdy tfnitá. Člověk zkouší a zkouší a najeďnou zjistí, že prodal něco co mu sedělo. Mam kolegu, který je velice bohatý muže si koupit co chce a má.toho samého.compacta s railem a také říkæ, že by neměnil.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od štaflík »

Přiznám se, že Compacta po hrůzných pověstech, co kolem něj šly, nemám, ale sedí mi fantasticky a střílí se mi z něj výborně. Každopádně jako majitel třetího Glocku a čtvrté čízy jsem dost alergický na kecy typu "Jestli to chce jen na střelnici, tak ať si klidně užívá s čezetama, jestli to chce i na nošení, ať jde raději do značky, která nemá selhač co každých 200 ran".
Z čezet mám naboucháno hodně, hodně tisíc. Nikdy, opakuji nikdy jsem neměl problém.Sice skoro vše z plasťáků, včetně zlopověstné Duty, kterou jsem koupil za pár kaček jako ulítanou mrchu se záměrem, že jí ustřílím k smrti (která podle všech má přijít mezi druhým a třetím zásobníkem) a podle toho se k ní choval. Dal jsme jí za uši, prodal a ta pistole maká dál. Dneska bude mít natočeno hodně přes 40k a to jen za přepdokladu, že původní majitel o nájezdu nemlžil (ale si ne). A story s mým novým Glockem tu vyvolalo vlnu nenávisti, že jsem idiot, protože mi závaduje Glock. A pokud mi závadí je to moje chyba a pokud není, tak o tom nemám psát, protože Glock nezávadí nikdy. Maximálně to můžu pošeptat do vrby, ale tu pak musím spálit a její popel zakopat v Pripjaťských bažinách.Tož tak.
Osobně bych si teď, v jeho situaci, koupil aktuální novou P-10. Ty dětské nemoci by už měly být pryč a na SF to střílí moc hezky.Podobně hezky v mých očích a subjektivně pro mě střílí z bakelitových SF ještě PPQ, ale jak jsem pochopil, on chce CZUB.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od des »

Nuwara píše:Kamarád, který má čerstvý ZP a přišel na mě se zákeřným dotazem, kterou z níže uvedených zbraní bych si pořídil jako první. V krámě mu nabídli CZ 75 B omegu a P10 C.
Nechci rady tipu jedna je plastovka a druhá kovová, tak blbej, abych si toho nevšiml nejsem. :-) Spíš mi jde o nějaké praktické zkušenosti, sám jsem první jmenovanou nikdy v ruce neměl a z druhé jsem si jen párkrát vystřelil, tak mu těžko můžu něco doporučovat či vymlouvat.
keď je výber striktne obmedzený na tieto dva typy, tak by som bral p10c.
menšia, lahšia, možnost do určitej miery menit velkost úchopovej časti, imho lepšia spúšť so stále rovnakým odporom, užívatelsky jednoduchšia-o dva ovládacie prvky menej, pri nosení netlačí do tela kohút alebo bobrák...

keby bol výber širší, tak by som volil niečo iné
nemóže íst karta furt...
Odpovědět