Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Stenny »

Ray: Znám dost lidí, kteří mají SBR AR a k tomu stejně dlouhé a nastrojené PCC. S PCC je pustí na každou střelnici, trénink je levnější, zásobníky i střelivo zaměnitelné s pistolí... no a kdyby šlo do tuhého, tak stačí vzít druhou pušku, dát na opasek jiné zásobníky a jinak je všechno stejné.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

No jo, souhlasím, ale když ono se to doma v době míru dost blbě vysvětluje :lol: ...

edit: Ještě uvidím, jak si CSV bude rozumět s tlumičem. U té 10" verze je to prý ok a dostal jsem tip na střelnici, kde maj tlumič od BeeSilent přímo na jednom CSV s touhle délkou hlavně. To je taky jedna z věcí, kvůli které ještě váhám.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Walt »

Kdyz doma nevybalis obe pusky naraz, nic nepozna
U takove, ktera pozna rozdil nakup lehce zduvodnis
Žvak
Příspěvky: 7
Registrován: 04.10.2018 14:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Žvak »

hrd píše: 29.08.2021 12:21 Podle mě je u karabiny potřeba si vybrat, jestli má střílet přesně anebo být nezničitelná a spolehlivá i v extrémních podmínkách. Za mě pořád asi nej MP5, ale jako AK také určitě není.
Já mám hk 223 v 11 palci a proto chci domů ar platformu i v 9. MP5 mám v práci s Eotechem. Je přesná, komfort střelby super, ale ta absence střelecké pohotovosti nic moc, proto se dívám na toho Emtana a píšu si s nimi. Jedině mi vadí že nemá i oboustranný zachyt závěru.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Ray píše: 29.08.2021 14:20...U té 10" verze je to prý ok...
A jakej je problém u jiné verze?
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Už se to tu myslím dříve řešilo. Celkově je prej problémem CSV+tlumič ten dynamický neuzamčený závěr - kvůli částečně unikajícímu zvuku detonace a pak "foukání" do xichtu, kdy dynamický závěr "uvolní cestu" tlaku plynu směrem vzad o něco malinko dříve, než to udělá střela směrem vpřed když opustí tlumič. To foukání by mělo být u 10" zmírněno tím, že čím dál je trubka od komory tím více prostoru plyn má a při poklesu tlaku se ho nevrátí tolik zpět...asi :) Četl jsem na FB názory lidí, kteří se dušovali, že jim do xichtu nic nefoukalo, někteří zas že jo-zrovna u kratší verze M2. Proto chci vlastní zkušenost.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Největší smysl pořád v daném segmentu dává MP5, eventuálně MPX. Oboje je dostupné jenom někdy a oproti CSV to stojí cca 3x tolik (pominu pakošské MP5). Možná bych počkal, s čím teď vyleze Vosátka, třeba to bude fajn (a třeba ne, nicméně propadáky neprodukuje, tak bych rád věřil, že se mu to povede). Co jsem měl možnost vidět nějaké devítkové "AR", které se u nás prodávají, tak to na mě nějaký dojem neudělalo.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

No, to s tím výhozním okénkem vím, říkal mi to pan Kudláček. Pokud by u 10'' hlavně problém nebyl, tak jen dobře.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Proarms by měl mít nějaké FoxTrot Mike Products FM9, předběžně nevypadají zle.
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Butch »

5 palců hlaveň, .45 ACP, praktické využití asi žádné, resp. home defence možná.

Ale proste proč ne? 🤷‍♂️👌
Přílohy
F7C6C721-6BBC-4C97-A494-DA30323489AE.jpeg
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Tak velké péro nemám, abych si kupoval takhle malé kvéry :lol:
Teď vážně, než tohle tak na home defence už raději pistoli s tlumičem. Na větší dálku to myslím nebude o nic moc víc přesnější, než takový G17 v konverzi. V 9mm karabinu ano, jen pokud naplno využije tuhle ráži. Minimum je u mě pro PCC cca těch 8", pak to pro mě ztrácí smysl.

2 Bill Masen
pokud se poštěstí, tak budu mít jasno příští víkend, nejpozději snad za 14 dní. Pak když tak poreferuju.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od jolky palky »

Faxon2.jpg
Ještě sklopná mířidla a baterku.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

pro RAY o cem svedci pocet a slozitost soucastek ? obecne o vyspelosti kontrukce. Proste v jednoduchosti je sila. To plati obecne. Veci, stroje a vubec vse co clovek tak nejak udelal a melo k necemu slozit se vzdy hodnoti z hlediska pomeru cena/vykon a to alespon ve fazi vyroby. Cesta dal vede pres zjednoduseni pri zachovani kvality. To je konstrukcni slechteni. Dnes je vyrobni cas diky vysoke automatizaci, CNC atd laciny a tak se s tim plejtva.
Proste jako kdybys cestoval treba z prahy do brna. Samozrejme muzes to vzit treba pres USA ale vysledek je stejnej ses proste v brne jen ti to trva dele a je to daleko drazssi. CSV je v timle srovnani cesta z prahy do brna pres mesic. Proste to musi byt dost vyrobne drahe, a pritom vysledek zas tak nic moc. Jiste zijeme v dobe ze k preprave jedne blondyny k dalsi blondyne potrebujeme cca 2 tuny zeleza vycpaneho elektronikou a s velkou spotrebou paliva a to jen z toho duvodu ze dotycna blondyna musi dat najevo svuj socialni statut, respektive co si dokazala vysu... .. Takze jen mala otazka, proc to neslo udelat jednoduseji ? Pri zachovani pozadovanych vlastnosti ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

CSV není nijak složitější, než kterákoliv konkurenční karabina v dané třídě. Včetně MP5, BT, AR9, Stribogu, o MPX ani nemluvím. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

Ale je bezkonkurenčně nejhnusnější :D
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

ale ne NIcotniciku.... sorry, MP 5 je z velke casti plecharna doplnena lisovanym plastem, triskoveho obrabeni existencni minimum.. dalsi zbrane, tlakove liti, presne liti atd.. jasne ze to je serich atd ale take o moznosti vyuziti polotovaru atd..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Butch »

viktor píše: 29.08.2021 21:34 pro RAY o cem svedci pocet a slozitost soucastek ? obecne o vyspelosti kontrukce. Proste v jednoduchosti je sila. To plati obecne.
Nesouhlasím 🤷‍♂️ To by jsi totiž musel definovat tu “sílu”, spolehlivost, komfort, rychlost…..?

Podívej se na dnešní auta, letadla, techniku obecně, je to mnohem složitější, ale upřímně si nemyslím ze horší.

Stejne je to u zbrani, podívej se na soutěž třeba PCC, těžko by jsi tam s uzi konkuroval vyladenemu JP.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

nesouhlasit sice muzes ale to je asi tak jedine co se s tim da delat..
auta a motorky moderni tj fakt soucasne ? jen mala ukazka ze sveta motorek a to BMW :D
vyvojova rada :D GS 1150 obkrouzis zemekouli a mas nekde trosku odreny lak :D servis na "kolene doma garazi"
GS 1200, po ujeti cca 50 tis km si jde s pro novou prevodovku a pul kardanu, ( rada veci je servis problem )
GS 1250 po ujeti cca 50 tis se rozpadne cela a jdes pro novou motorku :D ( servis pouze v ve znackovem servisu ve stylu BMW tj Budes Mit Wydaje )
ale k veci a soutezim PDW a PPC, rozdil je, ale neni tak velkej jak by se mohlo zdat, UZI neni vyladeno na takove souteze, UZI je vyladeno na uplne jine souteze a v tom bylo a jeste je hodne dobre :-)
Pokud bys postavil soutez po nekud vsestranejsi nez jsou tak UZI zvitezi nad vyladenym specialem, protoze bylo ladeno na soutez ve vyssim radu. :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maximus »

Nedavno jsem vzal provetrat pumpicku na strelnici a byl jsem sokovany (v dobrem slova smyslu) soustrelem pres ty silena miridla.
Tento typ zbrani by fungoval i dlouho po tom, kdy by moderní civilizace skoncila v nějaké globální apokalypse - dokud by bylo funkční strelivo a mel to v rukou alespoň clovek se znalostmi pastevce koz ci velbloudu.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Už jsem Viktora pochopil, on asi měl na mysli že CSV je "výrobně" složitější. Asi ano. Což je mi ale, jako zákazníkovi, zcela upřímně u zádele, pokud stojí to co stojí a umí to co umí. Pro výrobce je prostě jednodušší koupit a naprogramovat CNC mašinu než vstřikovací lis, nebo než se jebat s technologií lisování a svařování plechu.
Ono třískové obrábění dneška je se svými 5ti, 6ti nebo kolika osým obráběním, neuvěřitelnými řeznými nástroji a šílenými řeznými rychlostmi úplně někde jinde, než za WWII, kdy vymýšleli technologie ze kterých vychází výroba UZI a MP5. :)

To už jsme ale OT.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět