Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od kregan »

Nadávno jsem mluvil s klukem, kterýmu sebrali ZP po podmínečně odloženém trestním stíhání za prodej vypálenejch CD.
To můžou?
Čím víc víš, tím míň neseš.
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od vilik010 »

Mám technický dotaz :
Podat Přihlášku ke zkoušce odborné způsobilosti (ZOZ) na příslušném Správním odd. Policie ČR.
Můžu podat přihlášku na oddělení které mám nejblíže nebo musím podle trvalého bydliště?
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od salám »

Obávám se, že musíš v místě trvalého bydliště. U zkoušek v Jihlavě se mnou byl chlápek z Brna, který má stále trvalé bydliště v Jihlavě. Zkoušel to podat v Brně, ale bylo mu řečeno, že musí do Jihlavy.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od proforma »

vilik010 píše:Mám technický dotaz :
Můžu podat přihlášku na oddělení které mám nejblíže, nebo musím podle trvalého bydliště?
Muzes to zkusit, ale nebude Ti to nic platny, odkazou Te na utvar dle trvaleho bydliste, neb tak pravi zakon...

Chapu, ze v tom chteji mit nejakej poradek, ale nechapu, proc nemuzu podat prihlasku podle trvalyho bydliste a zkousky delat tam, kde se clovek zdrzuje (studuje, pracuje...). Stejne u tech zkousek jsou vzdycky policajti, stejne se komisar dozvi az na posledni chvili, kam jede zkouset, stejne by zkousky mely byt vsude stejny, tak proc proste ten papir s vysledkem treba z Budejic do Ostavy proste neposlat, nez tam tahat konkretniho cloveka?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od cipis »

No ono to ale jde domluvit ... Ne asi všude, ale bývalý kolega dělal zkoušky v Praze, ač je odněkud jinde ...
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Butch »

Přesně, jde to, ale jak kde. U nás jsou opravdu ochotní, ale zkouška pouze v místě tr. b.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od DeadMan »

Spadám pod Karvinou a zkoušky jsem dělal v Ostravě.
You cannot kill me as I am already dead!
kiwiisek
Příspěvky: 57
Registrován: 20.11.2015 8:52

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od kiwiisek »

to kregan :
Jasně , že můžou...jakýkoli prohřešek proti zákonu a protože Tě mají v databázi , máš smolíka...
Kdybych něco provedl já , kromě sebrání ZP by to ještě dali na AČR , a ta by se mnou rozvázala smlouvu v AZ..
Prostě - uděláš průser a jsi jako majitel ZP riziková osoba....a protože ZP mohou vlastnit jen lidi s čistým rejstříkem , tak se to vlastně samo nabízí..
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od devlop »

kregan píše:Nadávno jsem mluvil s klukem, kterýmu sebrali ZP po podmínečně odloženém trestním stíhání za prodej vypálenejch CD.
To můžou?
ZP mu sebrali proto, že přestal být spolehlivý, což je jeden z "parametrů", které musí držitel ZP plnit. V zákoně je toto:

"Za spolehlivého podle tohoto zákona se nepovažuje ten,
a) jehož trestní stíhání pro úmyslný trestný čin bylo pravomocně podmíněně zastaveno nebo bylo pravomocně rozhodnuto o podmíněném odložení návrhu na potrestání, a dosud neuplynula zkušební doba nebo lhůta, v níž má být rozhodnuto, zda se osvědčil"

Spolehlivý není např. ani ten, koho chytnou s více než 0,3 promile za volantem, nebo kdo se dopustil nějakého přestupku proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití atd. = odnětí ZP a zajištění zbraní. O nový ZP (po složení zkoušek) si pak lze zažádat až nejdříve po 3 letech.

Držitelé ZP tedy musí být v podstatě ti nejhodnější, nejukázněnější a bezkonfliktní občané :)
yellowbird
Příspěvky: 2
Registrován: 02.01.2016 19:06
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od yellowbird »

Mohu si koupit opakovací pušku bez zkušebny (registrovanou), když nemám sk. A pod podmínkou, že pušku nechám orazit? Pokud ano, jaká je tam lhůta? Vezmě mě zkušebna pušku na oražení pouze na základě kupní smlouvy?
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Artifex »

yellowbird píše:Mohu si koupit opakovací pušku bez zkušebny (registrovanou), když nemám sk. A pod podmínkou, že pušku nechám orazit? Pokud ano, jaká je tam lhůta? Vezmě mě zkušebna pušku na oražení pouze na základě kupní smlouvy?
Musí být prvně oražená= původní majitel to nechá oštemplovat a ty už ji koupíš jako C za jeho cenu+to, co ho to stálo navíc za zkušebnu.
mula
Příspěvky: 46
Registrován: 17.05.2015 15:16

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od mula »

Jenom pro zajímavost, kamarádovi teď daly termín zkoušky na zp až za půl roku, kvůli plnému obsazení.
nordicarea.cz
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od herman »

Asi toho mají moc, když jsem přede třemi lety na školním srazu ukázal fotku své pistole, tak mne spolužačka nazvala militaristou, fašistou, komunistou ...atd. Loni se mi pochlubila novou pumpou a omluvila se mi.
Jen tak naokraj, její manžel se mnou chodil na základku a ona na průmku. Její manžel se narodil 30.11., já 5.12., a ona 10.12..Všichni v Hranicích a naše matky spolu chodily na základce do jedné třídy. A v porodnici byly na jedné cimře. :head
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Kubak »

Ono je to okres od okresu. Známí byli podávat přihlášku 11.1.2016 a mají termín 18.2.2016 :wasntme Takže docela normálka. Jen mě překvapilo, že mají v únoru zkoušky na venkovní střelnici :?
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Strelec45 »

A všichni jsme Střelci, teda znamením. Hermane :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Trace »

Zdravím vespolek,

jak jen to bude možné, podám si žádost o zkoušku odborné způsobilosti na ZP. Potřeboval bych se trochu naučit střílet, abych alespoň trefil terč. První střelbu plánuji s instruktorem, ale za další cvičné střelby bych rád ušetřil (jsem student).

Našel by se někdo ochotný, s kým bych si mohl někde v Praze zastřílet?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Bill Masen »

Trace píše:v Praze zastřílet?
To nejdůležitější pro zkoušky není nastřílet, ale bezpečná manipulace. K tomu ti pomůže i airsoftová pistole. Hodně zdaru. :clap
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Jezbo »

Trace píše:Zdravím vespolek,

jak jen to bude možné, podám si žádost o zkoušku odborné způsobilosti na ZP. Potřeboval bych se trochu naučit střílet, abych alespoň trefil terč. První střelbu plánuji s instruktorem, ale za další cvičné střelby bych rád ušetřil (jsem student).

Našel by se někdo ochotný, s kým bych si mohl někde v Praze zastřílet?
Koukni na www.zbranekvalitne.cz je tam i sekce, kde jsou lidi kterým se můžeš zkusit ozvat. Nebo tam napiš na fórum. Přeci jen v Praze by neměl bejt takovej problém.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Trace »

Díky za odpovědi,

k bezpečné manipulaci bych si zaplatil kurz, ale obávám se, že se tam moc nestřílí. Nikdy jsem nestřílel a proto mám pochypbosti jestli se vůbec trefím do terče :)
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Kubak »

Tak to si potom najdi nějakou střelnici v okolí. Většina střelnic (všechny komerční) nabízejí možnost střelby pod dohledem instruktora.
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Odpovědět