Perkusní kozlice .45

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Kolik z vás by si pořídilo perkusní kozlici - předovku v ráži .45 v ceně cca 500,- EUR

Určitě
6
13%
Možná
28
60%
Nikdy
13
28%
 
Celkem hlasů: 47
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Perkusní kozlice .45

Příspěvek od prof. Orfanik »

Přátelé, hoďte něco k lepšímu, ať přestanu tápat. Absence nabijáku mi napovídá, že se asi jedná o perkusní zadovku.
Ze snad pohyblivého lučíku ( lever action? ) může snad jít o systém zlamovaček poměrně hojných v občanské válce Severu
proti Jihu. Kloub spojující baskuli s hlavní ( svazkem hlavní ) je Velmi elegantně asi skryt předpažbím. A nebo se jedná
o blokový, dolů odsuvný závěr? Zde jsem víc než nepopsaný list.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Perkusní kozlice .45

Příspěvek od gravedigger »

Fantasto zůstaň na zemi! :-)

Systém stejnej jak u GG jen je to delší
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Perkusní kozlice .45

Příspěvek od Chorche »

nabiják musíš nosit v kapse :mrgreen:
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Perkusní kozlice .45

Příspěvek od Artifex »

prof. Orfanik píše:Přátelé, hoďte něco k lepšímu, ať přestanu tápat. Absence nabijáku mi napovídá, že se asi jedná o perkusní zadovku.
Ze snad pohyblivého lučíku ( lever action? ) může snad jít o systém zlamovaček poměrně hojných v občanské válce Severu
proti Jihu. Kloub spojující baskuli s hlavní ( svazkem hlavní ) je Velmi elegantně asi skryt předpažbím. A nebo se jedná
o blokový, dolů odsuvný závěr? Zde jsem víc než nepopsaný list.
Jen tápej, zatím jsi daleko.
Jimi
VIP
Příspěvky: 45
Registrován: 15.03.2011 20:06

Re: Perkusní kozlice .45

Příspěvek od Jimi »

Kopie GG to není, na první pohled je to patrné a s GG se tyto derringery nedají srovnávat. Alespoň dle mého názoru. GG je porstě GG :) Nicméně jsem u pána Balka viděl tu dlouhou, respektive jeden nekompletní kousek v době, kdy se o podobné věci nikde v Česku a Slovensku neuvažovalo. Má to puškový spoušťák, pažbu. Je to klasická předovka. To co evokuje pákový mechanizmus je jen hmatník.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Perkusní kozlice .45

Příspěvek od prof. Orfanik »

Pouze jsem nastínil tři možné systémy nabíjení u této perk zbraně, k žádné jsem se npřiklonil a protože mám v lebce
vymeteno, odcházím strávit zbytek večera s Jaroslavem Lugsem, neb je v daném oboru mým guru už více než čtyřicet
čtyřicet let. Google je rychlejší a obsáhlejší, ale kniha je kniha.
Jimi
VIP
Příspěvky: 45
Registrován: 15.03.2011 20:06

Re: Perkusní kozlice .45

Příspěvek od Jimi »

Tak už to mám doma, ale není kdy otestovat, ještě tam do 14dní pojedu, tak kdyby někdo chtěl dovézt... :)
Odpovědět