Krátká malorážka - pistole

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
peter ustinov
Příspěvky: 27
Registrován: 06.05.2014 17:26
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od peter ustinov »

zajimaji me ty zlepsovaky a malickosti, P22 jsem mel taky v merku...
Wolf
VIP
Příspěvky: 146
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Wolf »

Netvrdím, že to je nějakej zázrak, ale:
  • - v balení je zámek na zbraň
    - v balení jsou dva zásobníky s 2 typy výměnných botek po 2 ks
    - do zásobníku není potřeba cpát náboje silou, podavač jde stáhnout hmatníčkem, který lze předělat na libovolnou stranu zásobníku
    - 2 výměnné gripy (pro větší a menší pracky)
    - stranově i výškově nastavitelná mířidla
    - plátek hledí s tečkami jde otočit naopak, aby byl bez teček
    - vypouštění kohoutu (na bezpečnostní ozub) páčkou pojistky
    - oboustranná páčka pojistky / vypouštění kohoutu
    - oboustrannej čudl vypuštění zásobníku
    - picatinny lištička pro doplňky kategorie A a světýlka ;)
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od PaF »

Hlavne, jestli Ti strili. Rade lidi totiž nestrili, aspoň ne spolehlive...
Wolf
VIP
Příspěvky: 146
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Wolf »

Nespolehlivostí je proslulej Walther P22, to vím. Ale že by Ruger SR22?
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od PaF »

Sorry, prehledl jsem, ze to není Wecko :roll:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Maximus »

Pak je tu ještě například Beretta 87 a v provedení Target je to ultimativní 22 LR s možností jednoduše nasadit kolimátor či optiku. Po předcích podědila všežravost, spolehlivost a o přesnosti není pochyb ;).
Quilgen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.08.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Quilgen »

Tak co ten Ruger SR22 ? jakej je ? dlouho jsem chtěl pistoli .22 nakonec jak všichni psali že to nic nevydrží tak jsem si na začátku roku koupil CZ P-09, ale zase se vracím k myšlence na .22 bo cena střeliva je cena střeliva :D
Ruger 22/45 sice je kvalitní ale fakt se mi moc nelíbí, radši bych něco co vypadá jako pistole, nejvíc se mi líbí W P22 ale to zas je šrot ..... takže ten SR22 by byl podle mě zlatá střední cesta pro mě, jak šlape ?? :)
Wolf
VIP
Příspěvky: 146
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Wolf »

Řekl bych, že střílí pěkně, pořád mě to s ním baví.
Tu a tam nějaká závada (není to nijak extrémní, ale rozhodně to není případ "500 výstřelů bez závady"), těžko říct, jestli je to zbraní nebo střelivem, který pistoli zevnitř rychle zaprasí (SB Standard), nebo třeba přehnaným olejováním, na který se spaliny chytaj.
Teď mi začal velmi nespolehlivě vytahovat a vyhazovat, nábojnice prostě zůstávala v komoře. Ukázalo se, že pod drápkem vytahovače se nastřádala špína (blbě se to tam čistí) a ten nedokázal spolehlivě zaháknout okraj nábojnice. Po důkladnějším vyčištění problém naštěstí zmizel. Asi je to daný titěrností té součástky, že se snadno zanese.

Nemám srovnání s jinými malorážkami, ale řekl bych, že to není tak hrozné a tu pistoli bych si koupil klidně znovu. Střílí se mi z ní fakt dobře.
Mimochodem, taky mám poznatek, že se líbí holkám, co se normálně na zbraně moc netváří.
Quilgen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.08.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Quilgen »

jinak kde bych sehnal na toho 22/45 lite tlumič ?? předpokládám že nemáte vyjímku a sehnali jste ho načerno :D
Wolf
VIP
Příspěvky: 146
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Wolf »

Quilgen:
On tu snad někdo tvrdí, že má na malorážce tlumič? A jseš si jistý, že je OK někoho veřejně osočovat, že porušuje zákon?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Fabulous »

Jelikož oslí můstky, kterým se snažíš někoho stáhnout na temnou stranu síly Quingolíne zde netolerujeme, uděluji ti trvalý ban. Adios.
Marianko1977
Příspěvky: 8
Registrován: 17.07.2014 9:43

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od Marianko1977 »

Zdar, máte někdo zkušenost se Samonabíjecí sportovní karabinou U.S. Survival .22LR?
Vypadá šikovně..
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od viktor »

ze vsech moznejch malejch 22 pistolek jsem se dopracoval az k berette 71.
margolin v puvodni podobe je sportovni zbran, do kapsy nevhodna, margo by slo, ale s jinou pazbickou, je zbytecne silna do kapsy, ruger je dobrej, ale desne tezkej a velkej, erma v podobe p38 se mi rozpadla, proste hitler kov nebrat.. k 71. mala a placata, prima do kapsy, nic z necumi a netlaci ani nehrozi ze se za neco zachytne kdyji potrebuje vyndat. lehla spis jak hracka. nemam ji moc dloho ale cca 800ran, spolehliva, bez zavad a sekancu.
presnost na cca 25m se strelivem sw club rozptyl cca 5 - 8 cm , coz je zcela dostacujici.
coz je prima je moznost pojistkou zcela zablokovat pohyb zaveru pri kohotku v pojistne poloze a tak je zcela bezpecna i v kapse s nabojem v komore. Potom staci odjistit a palcem natahnout, coz je jednak rychle, staci jedna ruka a celkem tiche. Rekl bych ze 71 je asi nejlepsi zbran v razi.22lr pro rozpadlicke ucely.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od sigmark »

on MOSSAD věděl proč je používal, žejo
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od viktor »

navic jde stale jeste koupit za veice rozumne prachy. :D
jeste rugeru, mel jsem rugera s tezkou hlavni, je to prakticky neznicitelna zbran. presna, spolehliva, odolna, al ejto proste velky. Mel jen jednu necnost. Plival bordel primo za sebe, tj, rovnou do oka. proste kdyz jsem strilel bez bryli tak mi zpravidla nez jsem vystrilel zasobnik neco spadlo do oka. Mel jsem take jednu 22 uz si ani nepamatuji jakou, ital, dve pojitsky, jedna na zaveru. Strilela obcas i zajistena.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
hd1727
Příspěvky: 57
Registrován: 18.03.2013 8:01

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od hd1727 »

Ačkoli osobně tak nějak nechápu smysluplnost krátké malorážky, tak kdybych si musel vybrat, tak určitě Berettu 71. Osvědčená, spolehlivá, příjemná ... a dovezlo se jich tu sem za poslední roky mraky a tak tu a tam nějaká v inzerci vyplave :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od sigmark »

třeba na trénink? na obranu (ano, je to .22) ? levné krmení, nekope
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od jirka911 »

Tak se podělím o mojí zkušenost s krátkou malorážkou. Před měsícem jsem si koupil novou pistoli Walther P22Q, protože vzhledově se mi líbila nejvíc ze všech. Teď má nastříleno 420 ran a závěr je na místech dotyku s tělem už trochu vymačkaný, takže žádný super materiál. Neumím si představit jak bude vypadat po pár tisících ranách. Zkoušel jsem 7 různých nábojů a bez problémů to chodí s SB HV a Lapua ty v plechovce. Navíc v návodu je napsáno, že se může rozebírat na čištění pouze jak je popsáno v návodu a tam je jen jak sundat závěr a vyndat hlaveň. Na úplný čištění se to rozebírá hrozně složitě, ale jsem zvyklej z Glocka, takže to možná je jen můj názor. Vzhledově krásná pistole a střílí se s ní taky pěkně, ale životnost asi nebude nic extra.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od sigmark »

hele třeba na beretce si lidi podkládají místo kde dosedá závěr na rám koženým nebo gumovým kroužkem, aby zabránili vymačkávání. třeba to pomůže i té tvojí Waltrovce
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Krátká malorážka - pistole

Příspěvek od viktor »

smyslpnost kratke male malorazky si celkem asi dobre uvedomil MOSSAD kdyz zni ucinil svoji sluzebni pistoli :-))
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět