Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Prim »

Prijde mi, ze k 770 ma bliz - co je na ni tak spatne, ze "nema cenu ani za bura"? S opakovackama nemam moc velke zkusenosti, za sebe jsem relativne spokojenej i s mosinem.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

Rem 770 je zbraň, která stojí za špatnou (řekl bych horší, než odpovídá realitě) pověst Remingtonu v posledních letech. Z trojice levných opakovaček (Marlin X7, Savage Axis, Rem770) je jasně nejhorší. Mimo řadu jiných problémů (mizerný chod závěru), je životnost hlavně okolo 800 výstřelů. Životností nemyslím, že to při 801 ráně skončí roztrženou hlavní, ale přesnost jde výrazně dolů. Takže pokud Rem 715 sdílí vlastnosti Rem770, tak při koupi z druhé ruky je možné, že s ní trefíš prd, a nebo trefíš ten prd po pár výstřelech. Tedy, ne že nestojí za těch 5, ale já bych je nedal. S přihlédnutím ke střelivu...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

V Česku poměrně oblíbená Savage v ráži .308W - zde vybavená mojí novou úsťovou brzdou ;)
image.jpg
image.jpg
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od krvfx »

To je přesně ono, takhle jsem si to představoval:) To je Axis XP?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Savage 10 TR 20", optika Leupold, lícnice Hornady.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

Tahle flinta byla do 31.10. v úžasné akci, kterou jsem prošvihl, ale prý možná ještě budou. Za 19k nejlepší kauf, asi. Weaver+závit... :clap
To je 20" verze, že?
Naposledy upravil(a) štaflík dne 11.12.2013 12:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

Mimochodem budeš to běžně prodávat se Savage závitem? Nějaké nástřely, reference...?
Ať už HogHunterovy či LE by to slušelo...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Jo, už to mám skladem. ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

No, uvidíme po Vánocích, ale myslím, že se u mě nějaký Prasolovec či Vymahač zákona objeví...
Produkční verze je černěná, předpokládám? To je verze Gladiator Ultra-Mega-Godzilla-Dildo, že?
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od krvfx »

Náhodou jsem objevil tenhle inzerát - stojí to za to?
http://forum.mujglock.com/p-prodam-zkk601-t10897.html
Vypadá to docela zajímavě za slušnou cenu...nevíte náhodou něco konkrétního (pro/proti) o tomhle kousku nebo o ZKK601 obecně?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Zde představuji finální provedení úsťové brzdy pro pušky Savage, AR-10 a obecně všechny zbraně se závitem 5/8-24 a ráží 7-8 mm. K zakoupení u mně nebo v Proarms Praha.
image.jpg
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

Ty odfuky nahoře nejsou pro přesnou pušku ideál. Zabraňují hlavni volně kmitat. Pokud si někdo potrpí na přesnou střelbu, chce free-floating hlaveň, hraje si s beddingem, tak ho tohle spíš nepotěší... Předpokládám ale, že dotyčný ostrostřelec si může tu brzdu vyžádat i bez dvou děr.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4372
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od bivoj »

Já bych řekl, ře ty odfuky přijdou k činnosti až v okamžiku, kdy střela už dávno opustila ústí hlavně (a pravděpodobně i tu brzdu). Takže na kmitání hlavně během pohybu střely v ní (vnitřní balistika) budou mít pramalý (čti žádný) vliv. Na kmitání bude mít vliv váha té brzdy, ale dá se předpokládat, že celková sestava (tj hlaveň a brzda) bude mít při výstřelu vždy stejné kmity - tj stačí dobře nastřelit a mělo by to být OK. Samozřejmě, že to není žádná super sniperka, ale o to se tato zbraň ani nesnaží.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Nebudu zabíhat do technických detailů, ale mírná horní kompenzace je u taktické flinty velice žádoucí. Zbraň méně poskakuje a neztrácí se tak dramaticky záměrná. A samozřejmě, 99,9% plynů letí až za střelou.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

Záleží na určení flinty. U taktické pušky, kde spíš než přesnost na hodně velkou dálku se preferuje klidné chování při rychlé střelbě je to plus. U přesných pušek to vadí. Zkusím najít odkazy, pokud by byl zájem.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od muzzleloader »

Presne tak,zalezi na urceni.
Pokud jde o hbitou flintu,flakajici jednu ranu za druhou do vzdalenosti 150-200m,tak tohle bude asi idealni reseni.
Pokud to ma byt odstrelovacka pro strelbu 300+m,tak asi bez brzdy.Kazdy predmet zaveseny na volne plovouci hlavni,ovlivnuje prubeh kmitu.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Reno »

Osobně považuji kompenzátor zdvihu (nebo dokonce úsťovou brzdu) na opakovačce ráže .308 Winchester za v podstatě zbytečný, u podobných pušek určených pro přesnější střelbu bych to ústí hlavně raději nechal holé. Není to samonabíječka, kde kompenzátor zdvihu zrychluje střelbu, tady stejně musíte ručně zaopakovat. Zpětný ráz této poměrně slabé ráže v pohodě umožňuje po výstřelu udržet cíl v zorném poli optiky a sledovat zásah (např. zvěře), odskok mimo cíl alespoň já osobně zaregistroval až u ráží na úrovni 9,3x62 a silnějších. Navíc úsťové brzdy citelně zvyšují hlukovou zátěž střelce, což je například při lovu (myslivosti), kdy střelci obvykle nepoužívají ochranu sluchu, hodně nepříjemné. Ale pokud někdo střílí jen s ochranou sluchu na střelnici a jde mu o vyšší komfort střelby, proč ne... :)
Makarov1977
Příspěvky: 27
Registrován: 07.07.2012 16:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Makarov1977 »

Zdravím rozpadlíci. Dlouho jsem tápal, jakou kulovnici si pořídit. Jako první volba byla Mosin Nagant - dlouhán s optikou 6x42. Montáž optiky a úpravu kliky mi vyrobyl puškař za 2000,- Kč, samotná kulovnice mě stála 2700,- Kč a optika 6x42 Mars v komisi me vyšla na 2200,- Kč a nakonec gumová patka pažby 900,- Kč. Celkem 7800,- Kč. Byla to snaha ušetřit a pořídit cenově dostupnou kulovnici s výkonnou municí. Jako munici jsem používal střelivo EXTRA 7,62x54r zakoupené v BVS za cenu 10,- kč/ks. Puškař, který mi zbraň upravoval a nastřeloval měl soustřely na 100 m do 4 cm. Velice pěkné. U mě to bylo již o něco horší. Nemohl jsem si zvyknout na poměrně tuhou spoušť a obrovský zpětný ráz. Letos mi Ježíšek přinesl pod stromeček Savage Arms 10 TR v ráži 308 Win. Je to obrovský skok. Jako puškohled jsem prozatím použil Meopta Artemis 7x50 bez přísvitu. Munici jsem si začal přebíjet sám - cena 8,- Kč/kKs a zatím veliká spokojenost.
Mosin Nagant :
+ je to klasika, velice jednoduchá flinta. Na náhradní díly jsem si pořídil ještě jednu v úloženkovém stavu. Poměrně laciná munice od 4,- Kč, je naprosto blbovzdorná a při možném zabavování zbraní bych přišel o 4700,- Kč.
- hrubší chod spouště a závěru, obrovský zpětný ráz a rychlé zahřívání hlavně.
Savage Arms 10 TR:
+velice přesné zpracování, hladká a stavitelná spoušť včetně závěru, zásobníková verze a terčová hlaveň.
- pro rozpadlíka trochu těžší - mosin je proti ní lehký, hůře dostupné náhradní díly a při zabavování cena s dopravou cca 20 000,- Kč.
Krásný konec roku a stále tak zajímavý a v mnohém příhosný web přeje Makarov 1977.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od krvfx »

Vypadá to, že mi utekla CZ527 v .223 za super cenu, takže přemýšlím o alternativě. A to z důvodu, že bych chtěl ve stejné ráži i útočnou pušku.

Jak je na tom .223 z dlouhé hlavně? Z CZ527 jsem střílel a bylo to pohodové střílení. Jde o to, že po případném zabavení zbraní kat. B bych mohl využít zbylé zásoby střeliva. Uvažuji o Marlin či Savage, ale třeba i o nějaké jednorance - třeba Harrington Richardson. Také střeliva je dost a za rozumné peníze.

Než něco vyberu, Mosin 1944 to jistí. Snajperka to není, ale v boji se osvědčil.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

Chci se zeptat, zda zdejší vlastníci Marlina X7 VH neuvažovali o tom, tu 26" hlaveň říznout na 20-22". Přesnost by měla být spíš vyšší, těch pár ztracených fps se oželí a nebylo by to bidlo jak Mosin...
Resp. obecně uvažuji, zda se tahat s těžkou hlavní, ale asi jo. Možná by mohl být kompromis ten HogHunter se s polotěžkou hlavní.

Event. uvažuji i o Savage TR-10 LEO. Nicméně nevím, zda zásobník a lepší lišta stojí za těch cca 7 tisíc navíc. Sice Savage u téhle flinty garantuje subMOA, na druhou stranu Marlin sice nic negarantuje, ale s dobrým střelivem střílí tak dost subMOA.
Optiku už mám: Vortex Viper 6.5-20x56.
Odpovědět