Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od štaflík »

Obávám se, že to, jak to deklarovala CZUB (mimochodem nejsem si jistý, že to deklarovali jako naprostou novovýrobu) je celkem irelevantní. ČÚZZS je ten, kdo rozhoduje.
A mimochodem - ta směrnice nijak neřeší novovýrobu. Jde o to, zda je zbraň upravená ze samočinné, či nikoliv. To, jestli je stará týden či 80 let je fuk.
Naštěstí v tomto prvním kole se to případně týká jen těch, co koupili po červnu. A doufám, že ten komunistický spolek půjde do řiti dřív, než se začne implementovat druhé kolo.

BTW jsme tu úplně OT. Jednak SKS ani 858 nejsou samonabíječky ve VÝKONNÉ RÁŽI, za druhé toto se řeší ve dvou jiných tématech.
Toto vlákno by mělo zůstat FALické ;)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Ray »

Novovýroba to samozřejmě není. Byl jsem tam loni na podzim na exkurzi a v podstatě průvodce řekl, že na 1 solidní vyrobenej 858 padnou díly až ze 3 různejch starejch vz58 tak, aby byla ta flinta co nejvíc kvalitní. Nová bude max povrchová úprava. Hledal jsem to a těma dílama si teď už nejsem vůbec jistý, nechci se hádat :D

S OT máš pravdu, já vím...... jsem jen postiženej SKS, takže o ní rád diskutuju a všude ji doporučuju. Vlákno SKS je celkem mrtvé, takže když už se tu o ní borci zmínili, neodolal jsem - vzdaluju se :-D

FALus je taky fajn, můj první zamýšlený adept, když jsem loni vybíral dlouhou, ale odradila mě nesehnatelnost 10r magů pro případný gunban průjem v našich zákonech.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od štaflík »

Tak oživ SKS vlákno. IMHO ta flintička má paradoxně docela budoucnost. Je to lákavá kombinace charismatu, odolnosti a spolehlivosti, rozumných výkonů a značné bruselivzdornsti.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Walt »

Trace píše:Z http://www.zelenysport.cz/pusky/g3-semi ... jeci-puska cituji: "Spoušťové ústrojí je nově vyrobeno z černého polymeru a je výhradně samonabíjecím režimu."

Co znamená spoušťové ústrojí z černého polymeru?

https://www.hkparts.net/shop/pc/91-G3-P ... 0p1824.htm
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Ibex »

četl jsem na zelenem sportu, že ca v květnu bude snad za dobrý peníz norinco m14 (m305)
tahle puška je podle mě v pohodě vůči EU gunbanu - nepletu se doufám??
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Ray »

To záleží hlavně na tom, co jí strčíš do díry, pokud dojde k implementaci. Jinak ano, je v pohodě.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Pajik_CZ »

k 858 a EU řeknu jen tohle - sešly se mi na stole 2 ks 858 tactical, koupené od jednoho prodejce v jeden den, asi dokonce jen s hodinovým rozestupem. Jedna dle CRZ vyrobena jako "B", druhá přestavěná z "A" ... A teď si vyber.... :head
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od MarkusX »

Nemáte někde stránku která udává, porovnává přesnost pušek? Konkrétně se mi jedná o celkové srovnání G3, L1A1, případně M76, které jsou nyní dostupné ve stejné cenové hladině.
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od štaflík »

Markus: to se blbě srovná, když M76 je postavená na jeden konkrétní náboj, resp. střelu. A s ní exceluje (na přerostlý kalach) a se zbytkem to sice špatný není, ale de facto je to o ničem. M76 "dá" L1A1 v klidu.
čimango
Příspěvky: 395
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

Problém s M76 je hlavně v tom, že nejsou na trhu - zelený sport i bvs mají vyprodáno.
čimango
Příspěvky: 395
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

V BVS naskladnili Norinco m305 s krátkou hlavní. Neznáte někoho, kdo ji pořídil?
Váhám mezi M76 a norníkem, přičemž kdyby ten kratší norník byl dostatečně přesný, je to pro mě jasná volba.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Nicotinick »

Co znamená dostatečně přesný ? M 305 Shorty , stejně jako Springfield Scout s 18" hlavní nejsou odstřelovačky a ani si na to nehrají.

Jinak Srbsko uvalilo embargo na vývoz "vojenských" zbraní do zemí EU. Na jak dlouho ví bůh.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
čimango
Příspěvky: 395
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

Stejně nebo lépe než Zastava m 76, tzn. max 2,5 moa. Jde mi spíš o rozdíl v přesnosti mezi krátkou a dlouhou verzí Norinca. Shorty se myslím dousud do ČR nedovážely.

Zastavu mám objednanou u p. Rudolfa ze zimního dovozu. Dle jeho nedávné informace by měly být v létě k odběru, tedy předpokládám, že již jsou v ČR.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od štaflík »

Ta Zastava se správným střelivem umí o dost lépe, než 2.5 MOA. Samozřejmě pokud z ní nekropíš a není moc zahřátá (což je rychle). Ale střelivo je problém. Ideálně si to přebíjet na úroveň jugo náboje M75, na který je flinta designovaná.
čimango
Příspěvky: 395
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

Jo, s přebíjením počítám. Holt ji vezmu (dá-li Rudolf) a budu experimentovat. Norníka jsem uvažoval proto, že by byl v současnosti použitelnější k lovu (méně "zlý" výzor).
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od jerry.mysak »

čimango
minulej tejden jsem v BVS Norka koupil. S mýma nábojema jsem ji v neděli nastřelil a na 50 m v leže bez opory rozptyl cca 5 cm. Problém je spíše ve mě, než si na ní trochu zvyknu. Rozhodoval jsem se mezi Beretou BM59 a norkem.
Co se týče zpracování, je typicky čínský. Vše funguje jak má, ale bude trvat chcíli než se to uchodí. Závěr trochu drhne, naopak spoušt je kupodivu příjemná. 2 odpory, trožku tužší, ale hladká. Zbran je docela těžká, ale zase nekope. Skoro půl kila je čištění v pažbě. Plastová pažba je hnus, ale účel splní. Jestli nebudu vědět co s penězma, tak koupím i Kinskýho nějakou hezčí.

Možná jí přeš zimu rozeberu, přeleštím a nově načerním. A nebo se na ní vyprdnu. Uvidím podle nálady a času.

Co se týče nábojů, koupil jsem patrony za 2 kč, střela je HN 11,2 g poměděná, prach Lovex D63 23 gr, ale budu muset ještě trochu přidat. Občas nepřebije.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Nicotinick »

čimango píše:Jo, s přebíjením počítám. Holt ji vezmu (dá-li Rudolf) a budu experimentovat. Norníka jsem uvažoval proto, že by byl v současnosti použitelnější k lovu (méně "zlý" výzor).
Ani ne tak s přebíjením, jako výrobou nových nábojů. Kurvení hilzen Zastavou je pověstné.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
čimango
Příspěvky: 395
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

Jo, máš recht. Ale zase se dá zavřít plynový kanál a používat jako jednoranku, zejména s ohledem na lepší budocnoust našich dětí v EU :D
jerry.mysak píše:čimango
minulej tejden jsem v BVS Norka koupil. S mýma nábojema jsem ji v neděli nastřelil a na 50 m v leže bez opory rozptyl cca 5 cm. Problém je spíše ve mě, než si na ní trochu zvyknu. Rozhodoval jsem se mezi Beretou BM59 a norkem.
Co se týče zpracování, je typicky čínský. Vše funguje jak má, ale bude trvat chcíli než se to uchodí. Závěr trochu drhne, naopak spoušt je kupodivu příjemná. 2 odpory, trožku tužší, ale hladká. Zbran je docela těžká, ale zase nekope. Skoro půl kila je čištění v pažbě. Plastová pažba je hnus, ale účel splní. Jestli nebudu vědět co s penězma, tak koupím i Kinskýho nějakou hezčí.

Možná jí přeš zimu rozeberu, přeleštím a nově načerním. A nebo se na ní vyprdnu. Uvidím podle nálady a času.

Co se týče nábojů, koupil jsem patrony za 2 kč, střela je HN 11,2 g poměděná, prach Lovex D63 23 gr, ale budu muset ještě trochu přidat. Občas nepřebije.
Díky moc za info. Plánuješ nasadit nějakou optiku? Škoda že se nyní norci dovážejí jen v plastu. Dřevěná pažba se dá snadno dokoupit na Brownells, ale je to skoro polovina ceny flinty.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od jerry.mysak »

čimango
vzhledem k určení zbraně jakožto zdroje zábavy na střelnici, která je jen 50 m, tak pro mě optika nemá smysl. Až si na flintu zvyknu, tak by soustřel moh bejt kolem 4 cm. Pokud bys to chtěl k lovu, tak bych doporučoval koupit nějaký polopláště a laboraci na plnej výkon. Já protože potřebuju jen perforovat papír, tak dávám jen tak velkou navážku, aby to samonabíjelo. Nepotřebuju mít rozmlácený rameno.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
čimango
Příspěvky: 395
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

K lovu tuhle flintu ani neuvažuji - ze společné akce by mě vynesli v zubech a stejně bych musel zbastlit drahý a špatně sehnatelný zásobník na dva náboje, což by se mi příčilo. Na lov jsem myslel spíše to Norinco, které ma přece jen civilnější vzhled a lépe dostupné díly.

Sesmolil jsem tabulku srovnávající základní balistické údaje běžně dostupných nábojů v ráži 8x57JS s balistikou náboje M75 určeného pro Zastavu m 76. Chybějící údaje v tabulce se mi nepodařilo dohledat. Údaje jsou v gramech, metrech za sekundu a joulech. Náboj M75 je uveden v posledním řádku.
Přílohy
balistika 8x57js.jpg
Odpovědět