Ideální popruh na pušku

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od wlasow74 »

Ahoj, díky za vaše názory a tipy :yes
To MacGyver: určitě si prosím vzpomeň a pošli link na to tvé pouzdro.
To edakemlink: díky za tu připomínku na CTR pažby, protože v případě že si nevyberu novou pažbu v ose od Fabika tak mám v plánu sklop. pažb. modul od GE a k tomu jsem chtěl právě tuto pažbu, mno poohlédnu se jinde nebo dej link na e- shop v ČR. Tvé pouzdro nevypadá vůbec špatně, ale já budu volit spíše nenápadnou barvu a vizáš přesně tak jak zmínil SharKhan.
Díky
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Terminated Account »

Netvrdím, že je to vzor nenápadnosti, ale je to velmi dobře vyrobené pouzdro, skvěle polstrované s kvalitním zipem a rozměry odpovídají přesně zbrani, takže je maximálně kompaktní.
Přílohy
DSCF8938.JPG
DSCF8939.JPG
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Strelec45 »

Vypadá to, že má i delší uši, že by se to nechalo dát na záda jako batoh. Aby měl jeden volné ruce na placení, třeba v tom krámu. Je tomu tak? :oops:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Terminated Account »

Ne, ne, uši jsou jen do ruky. Jako batoh nejdou. Tím jak je kompaktní a nemá prostor na zbytečnosti, tak se dá pohodlně nosit na zádech přes rameno. Když se popruh utáhne, tak se s tím dá jakš, takš solidně běhat.

EDIT: Cenovka byla do 600 Kč, což je myslím pěkné. Kupoval jsem jej po haluzi u Huberta na Tomkáči v Maloměřicích.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od pepa_z_brna »

No pokud by to nebylo tak drahe, tak tenhle bagl je urcite super a navíc s balistikou:

http://www.zelenysport.cz/helmy-uniform ... bbp-tbo2cz

beztak uz to někdo zminoval, ale ted jsem na nej narazil na ZS.....a libil se me obrazek, proste na behani jen s SA 58 :twisted:
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od wlasow74 »

Ale jo kompaktní to určitě je a jako maskování na to dám nášivku Nashville, Jimi Hendrix a Johny Cash. :D Díkes za foto a ochotu.
Mám vysokou montáž takže jsem to měřil od pistolovky a budu potřebovat alespoň 32 cm šíř. pouzdra. Musím to koupit až mi konečně snad už přijde ten kolimátor a já to změřím jako celek. :nod
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od cover72 »

K pouzdrům -- jednou jsem se vláčel s větrovkou v klasickém polstrovaném pouzdru -- zelené se zvýšením na optiku -- asi 7km do kopce, zastřílet si na náhorní rovině. To bylo fakt k vzteku, jak se to pouzdro pletlo pod nohy, když jsem si je hodil přes rameno; takže když jsem pak v Morrisu popatřil pytel na zbraň, vzal jsem jej a zkusil.

Po cca. půl roce užívání mohu říci toto:
Na brokovnici (ZH 221) dokonalé: vklouzne tam a není poznat.
Kosa nebo M4ka se do toho vejde i s kolimátorem, ale tvary mohou být malinko vidět -- podle toho, jak to člověk chytne.
Běžně v tom nosím airsoftovou SPR (v této konfiguraci) a bez problémů to vozím metrem, chytnu ji vepředu pod zásobníkovou šachtou, pažbu si hodím pod rameno, nese se v pohodě a nic není poznat.

Obecně mám za to, že maskuje skvěle, protože si 90% lidí myslí, že je v tom hokejka; je to lehké, protože je to fakt jen pytel se zipem; černá barva není "podezřele military khaki"; a když jde člověk mimo civilizaci, nejlepší je, že to v tom volném pytli může chytnout jako normální zbraň -- za pažbičku a AFG nebo předpažbí -- a nést to ergonomicky, přičemž stále splňuje skryté držení. Naprosto geniální.

Nějaká negativa jsou též: nejsem si jistý, že tomu materiálu a klipsům věřím, že udrží dražší/těžší zbraň -- takže když to nesu na ramenním popruhu, pořád to držím rukou, abych to zachránil, kdyby se klipsy rozpojily a pouzdro začalo padat.

To, že je tam zbraň navolno, má i své nevýhody: jednak jsem se odnaučil v tom nosit zbraně s optikou, kde záleží na nástřelu (15-22 a Marauder), a jednak se v tom zbraně, zvláště kratší, hýbou, takže když to člověk má pověšené přes rameno se zipem nahoře (aby jím nevymetal podlahu), nesměřuje pažba kolmo dolů, ale celé top má sklon tak 30°, jako když myslivci nosí flintu. Což už tak nenápadné není.

Ale pořád je to velmi praktické a skladné -- když člověk vyndá zbraň, pytel sroluje a jde -- a IMHO nepostradatelná položka, na níž je super, že je podle mne snadné si ji vyrobit i doma, ve velikosti na míru.
Uživatelský avatar
alex bratt
Příspěvky: 28
Registrován: 25.09.2012 13:58

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od alex bratt »

Premyslim o koupi Magpul MS3 - jaky jsou zmeny v Gen 2? Na cem jsou zalozeny zvesti, ze je Gen 1 lepsi ... a vyplati se ted objednat Gen 1 dokud jeste jsou na sklade?
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od cipis »

Spíš si dej pozor na kopie. Některé jsou popsané magpulem všude možně a nejdou zamčít zámečky, některé mají zámečky funkční, ale zase nemají nápisy magpul atd. Nějak jsem si nevšiml rozdílu. Na kose i AS galilu naprosto bez problémů, prostě popruh, no :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Fabulous »

Já používám výhradně kopie. Při srovnání s originálem (který také mám) je rozdíl nepatrný a už ani nerozliším kopii od originálu. Cena orig Magpulu je až nemravně vysoká :(
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od cipis »

Já mám právě tři kopie, ale musel jsem se trochu dohadovat s obchodníkem, protože mi poslal ty kopie bez funkčních zámečků a na těch jsem trval. Takže si to radši někde vybrat a vyzkoušet osobně.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Chorche »

taky mam kopii MS3 z číny a používam jí na kpos a funguje bez problémů...
Uživatelský avatar
alex bratt
Příspěvky: 28
Registrován: 25.09.2012 13:58

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od alex bratt »

OK nekam zajdu osobne, koupim kopii a pokud bude fungovat tak u ni i zustanu. Kdyz nebude dobra tak si origo objednam dodatecne...
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od cipis »

Nemám strach, že nevydrží, beztak netrávíš každý víkend na střelnici používáním řemene :)
Ty kopie mají lidi na airsoftkách, takže to o víkendech dostává čočku a je to v pohodě :)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Chorche »

simtě kam bys chodil, to snad zvládneš vod stolu ne ? :) www.dx.com nebo www.aliexpress.com nebo www.ebay.com to jistí
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od cipis »

To právě nejistí. Viz. ty pojistky. A také se to liší materiálem, některé jsou nepříjemné :(
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Chorche »

nevim, já vzal ten MS3 na aliexpresu nejlevnější v multicamu kerej tam byl a je v cajku. Neni na tom co zkazit. Materiál popruhu je furt stejnej. Spony sou kovový tak co.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od cipis »

Na tom je co zkazit. Těch falzifikátorů jsou tři prdele a obchody pošlou, co jim zrovna padne pod ruku. Kdyby se mi to nestalo, tak to sem fakt nepíšu. Pískový popruh dřel jak prase, tvrdý, fuj. Zámečky na karabinách nefunkční na tomto, ani na dalším černém, tak dohadování s prodejcem, no ve výsledku mám tři černé popruhy tak, jak jsem chtěl. Proto je lepší si ten popruh koupit tady a nejlépe osobně, protože si ho můžeš ošahat. Vyjde to jen o stovku dráž ...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Chorche »

já kupoval tendle konkrétní kus http://www.aliexpress.com/snapshot/243715812.html
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od cipis »

Ježíš Chorche, ty si myslíš, že valí furt jednu a tu samou věc? Za ty roky, co kupuji věci ze zahraničí, resp. Číny a okolí, tak jsem se naučil jedno a to, že nikdy nedostaneš to samé stejné. Jednou je ten pásek takový, jednou makový, jednou je baterka taková, podruhé jiná. U baterky je to celkem fuk, byť je pod stejným číslem, se stejnou fotkou, u stejného prodejce a stejně pomalovaná.
U toho popruhu záleží ale i na materiálu a ten prostě přes internet neošaháš. Takže místo kupování popruhu za 200 Kč si ho radši koupím v Brně či Praze za 300 Kč a rovnou v prodejně vyzkouším.
Odpovědět