Vzduchovky a větrovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od mcrea »

už jsem si sypal popel na hlavu :oops: , ale dík za info. Já se snad ještě něco naučím :roll:
A jak to bude pokud trefím žlučník, bude to poživatelné?
Jojo
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2012 0:54

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Jojo »

Žlučník asi problém,Kam se dostane žluč,tam je to hořké a snad to ani nejde vymýt.Naštěstí se mi to nikdy nepovedlo tak přímo zkušenost nemám.Ale jinak za mladých let Slavia 618 holub to dostal do hlavy asi na 20-25 metrů a bylo po něm.Zásah byla teda haluz,střílel jsem na anténu abych ho vyplašil.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Maximus »

S tím žlučníkem to snad platí u kapra, ale u bažanta, pokud se rychle po zastřelení vykuchá a vymyje, tak opět není problém.

Pokud jsi někdy jedl kupovaná kuřecí játra, tak ta by díky "šetrné" technice zpracování neměla být podle této teorie poživatelná, protože tam teče žluče všude docela dost.

Tohle bych tu už dále neřešil a vrátil se ke vzduchovkám a větrovkám.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od alibaba »

Vzpominam si jak za starych casu jsme pestovali mak a ja jej hlidal a jako asi 12lety jsem pochodoval mezi zahony maku a strilel jsem ptaky co tam priletely a oni si to parchanti moc dobre nepamatovali a tak jsem musel odrovnat jednoho kazde 3 dny ,abych jim to propomnel , byla to nejaka stara vzduchovka Slavie ci tak nejak ,ona zastreli ptaka asi do velkosti holuba a kdyz slepici dostanete do hlavy take je tvrda ,jinak zvire asi do velikosti divokeho kralika na telo jinak se stim dobre strileji potkani ......oni ptaci usednou na rostlinu a klovaji do toho az se veskery mak vysypal na zem ......stejne se mi darilo jen zmirnit skody ........
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od siegfried »

chtel sem si poridit vzduchovku, ale pak mi doslo, ze s tim vlastne moc nemam ve meste kde strilet... driv jsem Slavii strilel v byte :roll: ale to uz bych si asi nelajsnul
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od mr_tricoder »

Pravee do bytu je vzduchovka celkem v pohode, nikdo te nemuze videt, kdyz pustis trochu nahlas radio tak ani slyset. Vyrobit lapac na broky a muzes vesele trenovat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od dracekvo »

Si kup LOV21 do bytu ideál.
Sifilis
Příspěvky: 1
Registrován: 30.03.2012 7:22

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Sifilis »

Takže pánové,když vidím jak tu řešíte vzduchovky rád bych věděl váš názor na tuhle holku...
http://www.alfatactical.cz/index.php?Vz ... etail=4153
Rád bych něco jednoduchého a ne drahého,hlavně spolehlivého.
Líbilo se mi také tohle..
http://www.alfatactical.cz/index.php?Vz ... tail=11495
Ale když jsem na to četl na forech uživatelské zkušenosti tak jsem od toho rychle upustil. Nestojím a ucvaklé prsty a samovolné výstřely i přes zajištěnej kvér.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Artifex »

Lapač doporučuji zevnitř vylít olovem, pak jsou dopady tichoučké i z 14J S634

Jinak v kategorii vzduchovek do 6000kč prostě S634 poměrem cena/výkon kraluje, na tom se shodneme i se zkušenými vzduchovkáři.
A když už jsme u toho, tu je můj kousek:
slav.jpg
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od muzzleloader »

Zdravim panove,drive jsem s vami diskutoval o rozpadu na zbranekvalitne.cz a az ted jsem se regnul tady.
Lov vzduchovkou je mozny a dokaze byt i celkem uspesny,ale zrovna ty hatsan vzduchovky,co jste tu zminovali,jsou spolu s Gamem na uplnem dnu.Inzerovane vzduchovky maji malokdy skutecne vykon takovy,jak je psano.Z 16ti J Hatsana nedostanete pouhym vymenenim pruziny ani 18J.Ty zbrane jsou upravene,jeste tak,ze vzduchova komurka v pistu je znacne zmensena.Bez kompletni upravy,to neni zadna sranda.Obecne plati,ze lip se upravuje vzduchovky 5,5 a 6,35.Tam roste vykon opravdu paradne.U vetrovek neni problem dostat se ke 100J a to je pak opravdu hukot.S pruzinovkou se da jit k tem cca 40J ale zapomente,ze to bude ticha zbran.Diabolka uz leti nad zvukem,takze sonicky tresk bude doprovazet kazdy vystrel.Navic to slusne kope a sehnat optiku ktera to ustoji neni lehke.Strilel jsem z upraveneho hatsana se spodnim natahem v razi 5.5 a na tricet metru na druhou ranu jsem rozpulil 15 itong.Takze slusny vykon.Ovsem vetrovky jsou pro PA spatna volba.Byt zavisly na stlacenem vzduchu,je problem.CO2 vzduchovku ve slusne kvalite mam i s optikou a strilet s ni presne na 40m neni problem.Troufam si rict,ze holuba na tu vzdalenost dam kdykoliv.Ovsem nedelam to.Je to stejne.Sice si muzete usetrit sifonove bombicky,nebo kyvety(ty pouzivam ja a na jednu dam cca 300 ran),ale porad potrebujete neco navic.Pruzinovky jsou tedz dobra volba,ale s pevnou hlavni a bocnim,nebo spodnim natahem.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od hanpari »

No, já když tohle vlákno zakládal, jsem měl na mysli následující:

Požadavky:

- Bezúdržbová,
- nenáročná na vybavení (tj. nejlépe zlamovací, popřípadě s pumpičkou, rozhodně ne CO2)
- poměrně přesná zbraň na vzdálenost do 30 m
- s levným střelivem
- na lov nepohyblivých cílů velikosti bažanta a nebo zajíce.


Pokud někdo ví a má zkušenosti, ať takovou nadhodí. Je pravda, že značka Hasan bude asi kvalitou odpovídat své ceně.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Artifex »

S634, nic jiného takového asi není v ceně do 5-6000. Do 30m přesná je, silná a náhradní díly za babku.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od muzzleloader »

To je jasny,vzdyt jsem psal ze je k tomu potreba porad neco navic.
Zkusenosti mam a vyber je velky,ale cena jde uz od 8000,- nahoru.AirArms ProSport .22 to je asi best vzdusa,ovsem cena je taky best.AirArms TX200,to same,jen se spodnim natahem.Wiehrauch HW 97,v podobnem duchu jako AA TX200.Vzduchovky Diana,se zamhourenim oka se da do jiste miry doporucit i Spanelska Norica. Je toho hodne,ale lze to do penez.Hlavne dat ruce pryc od vzduchovek Germany B3 a jim podnych.Jde o zdravi,prinejmensim o prsty.
Pak je tu jeste alternativa v podobe PCA vetrovky Sharp Innova.Drive se dala koupit na aukru do 3000,- ale ted uz asi jen v polsku.Da se pumpovat az do vykonu pres 24J a to je velice slusne,bez uprav.Ma ovsem problem s kvalitou.Videl bych to pro kutila.Ikdyz na lov v radu nekolika tisicovek diabol,je to slusnej kandidat.Nehraje si na tercovy special(ani nemuze),ale lov by ji eventualne nevadil.
Pak je tu jeste treba PCA pistole Zoraki HP-01 v provedeni s dlouhou hlavni a kolimatorem,jde o bezkonkurencni pistolku na lov.Ma sice jen kolem 16J,ale na pistoli je to az az.Vetsina vzduchovych pistoli nema ani polovinu vykonu.Nemyslim tedy PCP vetrovky,ktere se pro nasi vec nehodi.
A samozrejme jak pise Artifex Slavinka 634.
Přílohy
Sharp Innova
Sharp Innova
HP-01
HP-01
nastrojena
nastrojena
Naposledy upravil(a) muzzleloader dne 04.04.2012 17:12, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Artifex »

Sharpsku nebrat, má hlaveň z bláta v plastové trubičce, střílí za roh, závěr z křehkého lámavého plastu a pumpováním se ničí, měl jsem ji v nej provedení co se dalo sehnat (ne v plastové ale v kovové trubičce) a nedoporučím.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od muzzleloader »

Ja vim,je to skoda,pac jinak ma ten system znacnej potencial.Proto jsem psal pro kutila.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Artifex »

Jj, systém je super takový, jak to dělala původní americká firma Sharp, pak se do toho dali číňani. To pro kutila znamená:
a) vyrobit celý závěr nový alespoň z duralu
b) úplně vyměnit hlaveň za jinou
c) udělat k nové hlavni alespoň duralovou nebo lépe ocelovou objímku na píst

Pažba je OK, k té výhrady nemám. Po těchto úpravách bych o takové vzduchovce neuvažoval a koupil bych si ji, bohužel, dokud je třeba vyměnit 2/3 systému tak, aby něco vydržel, pak je to smutné.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od dracekvo »

No já mám QB79 4.5mm, trošku sem jí povrtal a myslím, že je teď dost silná. Je k ní 5oz flaška a 6-24x50 dalekohled. Kolem těch 16J by měla mít. 5.5 se dá udělat ještě na víc, ale to už je mimo povolenou hranici.
Že by se v PA době nedal ukořistit nějakej hasičák se nebojím. Stejně mám doma dva 6kg a to je zásoba až kam.
Akorát je nevýhoda, že už je dost těžká a mířit z ruky už je celkem oříšek. Chce to podpěru.
Za tu cenu sem spokojenej.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od GOD »

K strelivu: neviem prečo riešite odlievanie brokov. Pri cene diaboliek si možete spravit zasobu na xxx rokov. Ked chcete šetrit aj na tomto, tak sa na celu pripravu na PA vykašlitite a travte čas račej neak inak.

kaliber.: ja uprednostnujem 5,5mm hlavne s dovodu že sa mi lepšie nabíja a chytá do prstov.

Vzdialenost, napriek tomu, že dnes su schopne strielat vzduchovky presne - mala sirkova krabička na 50m každou ranou, tak si to lov hlodavcov a drobneho ptactva nevyžaduje. A bude prevládat vzdialenost do 10, max 20m.

vzduchovych zbrani mi prešlo rukami viac a moj pohlad na vec: V čase pokoja a kapitalistickej bratskej lásky mám na zábavu QB78 na CO2 z druhej ruky - to je výborná výcviková puška a za tie prachy určite nič lepšie nezoženiete. Ale je zavisla na CO2.
Sharp innova čaka na kompletnu opravu, ale myslim že do PA neni prespektivna pretože vyžaduje o-kružky.
Chystam sa kupit Slaviu 634 v 5,5. Prečo? v prípade že mi dojde tesnenie, vždy som schopny vyrobit tesnenie z kože - Samozrejme že to neni ako origo, ale ostane funkčná. Tesnenie na piest som vyrabal na let lampu, tak tušim čo to obnaša. Dalej v pripade poškodenia, nahradne sučiastky najdete v každom 5. dome v kotrejkolvek časti štátu. Je jednoduchá a nemá zbytočné kurvítka ktoré by ju predražovali a zvyšovali poruchovost. Napr ako u Haenel 312... ... ...
Dalej Slávia svojím výkonom, aj keby mala spomínaných 12J uplne postačuje.
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Darth »

GOD píše:K strelivu: neviem prečo riešite odlievanie brokov. Pri cene diaboliek si možete spravit zasobu na xxx rokov.

Vzdialenost, napriek tomu, že dnes su schopne strielat vzduchovky presne - mala sirkova krabička na 50m každou ranou, tak si to lov hlodavcov a drobneho ptactva nevyžaduje. A bude prevládat vzdialenost do 10, max 20m.
Taky bych to asi tak viděl.Ta krabička (500ks) normálních diabolek je celkem bezedná a na střelbu na cca 10 metrů dostačující.Při ceně cca 100kč/krabička jde udělat hodně slušnou zásobu která se "nezkazí" a levnější už nebude :mrgreen:
Sám teď zvažuju nákup Slavie 634 ve 4,5.Možná i s nějakou optikou.
Má někdo zkušenosti s těmito diabolkami?

http://www.schulzdiabolo.cz/

jinak mi do oka padly i tyto další "hračky".Má někdo zkušenost?

http://www.colosus.cz/vzduchova-pistole ... d-compact/

http://www.colosus.cz/vzduchova-pistole ... mp5-k-pdw/
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od GOD »

Darth:
JSB su svetova špčka, masivne sa vyvažaju do sveta, za tie peniaze nezoženieš nič kvalitnejšie
nešpekuluj zbytočne s tymi napodobeninami ostrych zbrani. Nikdy nebudu dobre tak ako ,,klasicke vzduchovky,,. Bez ohladu na to že su na CO2, ich konštrukcia je zložitá, opravitelnost doma minimálna, presnost, vykon a spolahlivost iba na zabavu. To je podla mna lepšia slavia 620 než tie čo si uvadzal.
Slavia 634 je dobra volba, ale treba davat dobry pozor pri kupe, kvalita tam trochu koliše, hold nevyrabaju sa za totača.
radšej si našetri peniaze a investuj do kvalitnej nemeckej zlamovacej vzduchovky. weihrauch alebo dianu, ale na naše podmienky bude stačit asi 634
Odpovědět