Vzduchovky a větrovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od sigmark »

zkusili jste nekdo techniku gravitacniho liti? vyrabely se takto presne odlitky napriklad drobnych sperku. v principu jde o to, ze zalijete kokilu taveninou, a nasledne celou kokilou zatocite. odstrediva cila nasledne zatahne taveninu do formy a je hotovo. odleval jsem takto napr. mala oluvka a sperkarske drobotiny... overena technika, na odlitku jsou presne veskere detaily.

pokud jde o tvar broku: divil jsem se jaky je rozdil v presnosti klasicke diabolky a nemeckych kalibrovanych broku. takze sekane olovo v nouzi dobre, ale


jaky mate nazor na vetrovku S200 ze zbrojovky brno?

http://www.vzduchovka.com/vzduchovky-po ... -200-s-45/
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od maci »

Tady je celkem pěkně popsaná http://www.strelectvi.info
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od sigmark »

promin, asi jsem se spatne vyjadril. Zajimaly by me osobni zkusenosti s touto zbrani, teoreticka moznost pretlakovani v PA dobe. Vim ze je presna, pekna, modifikovatelna optikou a ruznymi custom montazemi, ale to je se sikovnyma rukama kazda zbran.
Naposledy upravil(a) sigmark dne 22.08.2012 20:36, celkem upraveno 1 x.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od maci »

Za tu cenu bych šel asi do malorážky. Do PA se mi to zdá zbytečná investice. To už je lepší luk, nebo kuše.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od DeadMan »

Tak na svojí S634 nedám dopustit a za ty prachy je to dobrá flinta.

Momentálně na trénink na zahradě + levné střílení když není čas a peníze na dospělou a pokud by na to přišlo tak se tím dá i lovit drobná zvěř takže takový nadívaný holub by určitě v PA potěšil ;)
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Vzducharna je zcela zasadni pro potirani mysoidu a krysariku ve skladu/stodole/sypce (nemusi se laborovat s pastickama/nakaza) kor v casech bez dotovanych plosnych deratizatoru s chemii. Overeno, postaci vylepsena 1377 pistole na vetsi J, + nocni videni ze stare videokamery (svitej jim oci). Lze tento ukol "bezpecne" sverit harantum i kdyz pozde v noci..
Naposledy upravil(a) Kolapsnik jr. dne 23.08.2012 12:42, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od sigmark »

Mam slavii 631. Na drobne ptactvo urcite pohoda, ale jednou jsem s ni zautocil na sousedovic slepici, ktera prekrocila hranice pozemku. Trefil jsem ji do kebule, slepice si lehla. Moje prekvapeni bylo ale znacne, kdyz za 5 vterin vstala a vratila se plotem zpatky. Asi jsem neprestrelil tu snurku mezi usima, protoze slepice se dozila pozehnaneho veku.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od mcrea »

dopad jsem úplně stejně, akorát ta vzduchovka byla nějaká starší ruská, typ už bohužel nevím. Ale slepici jsem trefil do oka asi tak z pěti metrů. Udělala kotrmelec a lehla. Za chvíli vstala a šla žrát jako by se nechumelilo. Vlastně jsem dopadl hůř, protože takový výprask jsem nedostal nikdy předtím ani potom :D . Ale zase to vyformovalo můj charakter do podoby - zbytečně neubližovat. A líp než Setton :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od sigmark »

ona je to asi blahovost mladi, protoze slepice jsou velmi tupa stvoreni. asi jsme mirili na misto kde prustrel nic neudela :-)
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od maci »

Na hlodavce máme kočky. Čas strávený na čekané lze využít jinak. Horší to bylo s kunou. Bydlela u sousedů a jak známo, kde má kotec, tam nekrade. Pomohla až nášlapná past(klasická drátěná krabice s jedním vstupem a na druhé straně odděleně živá hrdlička) s hrdličkou jako návnada. Od té doby se neztrácí slepice, kachny a jiný domácí drobný dobytek. Dokonce i kočka konečně dochovala koťata. Kuna jí je likvidovala.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od DeadMan »

Tak kdysi když jsme měli slepice tak jedna byla taková potvora že pořád někudy utíkala a jednou když jsem si šel na zahradu zatrénovat tak koho myslíte že jsem tam potkal jak mi sere tam kam nemá :mrgreen: no z 8m do krku a byl konec ani nepípla a za pár sekund vykrvácela (asi tak jako bych jí normálně usek hlavu protože jsem trefil tepnu) ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od sigmark »

na to krvaceni behem sekund pozor!-)

mate nekdo prakticke zkusenosti se strelbou z vetrovky? pretlakovanim, vydrzi, presnosti, hlucnosti zbrane?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od DeadMan »

Průstřel krku = slepice okamžitě lehla na bok pak 3x vyskočila při tom nevydala ani hlásku znovu lehla a už se nezvedla (max 5. vteřin) dál bych to už neřešil ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od sigmark »

to byl vtip Deadmane :-) na okamzite vykrvaceni i po uderu borovou siskou tu jsou jini experti
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

maci píše:Na hlodavce máme kočky.
Trochu OT, ale musim to dorict, kocka je solista-individualista o sve vuli a pracovnim diari..
Kdyz se me relativne premnozi mysoidi a vim, ze krajem ted navic tahnou nakazeni "zombies" - z nichz napr. alespon nekterym nabidnu pomoc/pristresi, tak proste potrebuju preventivne znicit jedne z hlavnich "vektoru" pro sireni nakazy a to hned, cili na misto kde se podle stop hlodavci schazeji, pridam potravni lakadlo, odklidim okolni miniperimetr, aby vzniklo takove podium a jeste ten vecer-noc to viridim.

To bych kockam asi do vecera nevysvetlil :twisted:
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od mcrea »

2sigmark
nějaké-nevelké-zkušenosti mám,zkusím odpovědět podle sebe, když tak někdo možná poopraví nebo doplní. Mám čínskou cočkovou vzduchovku přestavěnou na PCP, čili vzduch. hlaveň a kartuše je z CZ200, čili slušná kvalita. Naladěno na náš zákonný limit, čili nějakých 180m.s(mám to v 5,5). Nejčastěji střílím na 30m, mám tak daleko k plotu v místě, kde není odnikud vidět, takže mám soukromí. Rozptyl, když mám den, mám tak do 20mm, pokud nefouká vítr trefím víčko od petflašky každou ranou to té měkké prostřední části. Mám namontovaný doma vzrobený moderátor, takže to plesknutí je poměrně tiché, bez něj to připomíná malorážku s dlouhou hlavní(SM2). Samozřejmě je to můj dojem jako střelce, nemám to nijak změřené. Odchází mi těsnění, ale to může být špatným olejem, chybou při výrobě nebo přestavbě, asi se to nedá paušalizovat. Pokud se podíváš na některé střelecké forum, najdeš tam o větrovkách spousty informací, včetně srovnání různých typů a výrobců.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od sigmark »

dekuji, presne takove prispevky jsem potreboval abych si ujasnil :-)
NgareM
Příspěvky: 6
Registrován: 06.09.2012 23:29
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od NgareM »

Co se týká alternativní munice do zlamovací vzduchovky, používám tuto variantu (při bezvětří a do max. 20 m):
Dřevěnné špejle na šašlik (200x3 mm) potřu lepidlem a ovynu zadní cca 1/10 vatou nebo dratví na průměr 4,5 mm. Namastím, natlačím do hlavně, střílím a hloubka průniku vás překvapí. :shock: Je to taková silnější foukačka!
Mám 16 J Slavii.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od cover72 »

Jen pro tiché zamyšlení.
Zákon 119/2002Sb., §7, vymezení zbraní kat. D píše:d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš
e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J
Větrovky jsou bod d), vzduchovky a CO2-bombičkovky bod e). Každý bod samozřejmě platí samostatně a není nijak ovlivňován jiným, protože jinak by zákon stanovil omezení pro větrovko-vzduchovko-plynovko-luk, což je samozřejmě nesmysl.
A teď to tiché zamyšlení. Kterépak ustanovení obsahuje bod e) pro vzduchovky a přitom jej neobsahuje bod d) pro větrovky? Netřeba komentovat nebo to rozebírat, je to pro osobní reflexi.

Jinak podle nejnovějšího věstníku LEXu se naše milovaná EU snaží zakázat vzduchovky a větrovky - resp. totalitní Británie přišla se skvělým nápadem zrušit kategorii volně držených zbraní a zavést všechno za zbroják a pěkně registrované, aby pak lidem nezůstaly ani vzduchovky. Teď se to řeší v EP, naši poslanci jsou (zatím) díky Bohu proti. Tak aby to vydrželo a někdo (třeba Německo, která to už vnitrostátně má podobně) nás nepřeválcovalo. Snad to pobouří Španěly a vůbec Jih Evropy, protože tam mají vzduchovky rádi.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Vzduchovky a větrovky

Příspěvek od vlk972 »

Nemáte někdo informaci kde sehnat štětinky 5,5mm? U nás nemají ani 4,5 mm a na netu je nemůžu najít.
Odpovědět