SKS Simonov

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ježura »

Artifex:prosím tě mám malé dotázky.. jakou tam máš na tom optiku a jaký tam máš ten úchyt optiky. Případně jestli jestli sem můžeš postnout nějaké odkazy na materiál..
díky moc
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Artifex »

Optiku tam mám kraťoučkou 2-6x28 Tasco, sice šmejd ale drží, hlavně jsem ji bral svého času takovouto abych mohl nabíjet i nadále pásky a nic mi nemlátilo do optiky, vydržela 2000+ samopaláků, pak mi ji kolega naklepnul botkou mosina tak jsem vzal tu samou a ta zatím nebyla moc trápená ale nástřel drží stejně.
Montáž je UTG 5 generace:
Obrázek
V podstatě to samé, jako rakvička na sa58 od gunexpertů: nasadí se místo původní a stáhne se k rámu na 4 místech.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: SKS Simonov

Příspěvek od gravedigger »

zrovna tohle bych nikomu nedoporučoval, je to léty prověřený šmejd

jedině boční montáž napevno na rámu, nic co sundávat se musí sundávat při čištění
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Artifex »

Zajímavé, že mi to drží bezproblémově, navíc to kopírují gunexperti a to ani nedělají ocelové ale duralové... Ale každého rozhodnutí, co si pořídí.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Leon Chamel »

Je to zvláštní věc, s těmi aftermarketovými kryty pružin. Pro SKS je vyrábí celá řada firem a tyto díly jsou vesměs terčem kritiky jako už z principu špatné. Podobné řešení od GE pro klony Sa 58 si střelci naopak pochvalují...
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Artifex »

Přesně tak, proto mohu mluvit pouze za sebe: Rakvička dorazila s o trošku delšími capičkami a širší prdelkou takže bylo třeba dopasovat, dopasoval jsem si to "nafest"= musím to tam rvát silou, ale pokaždé to zasadím stejně= po nasazení je rozdíl v usazení optiky menší, než rozptyl zbraně. Tedy já nemám důvod si stěžovat po 2000+ ranách, věřím, že to fungovat někomu nemusí, nechce se mi prostě řezat do dřeva a vrtat do pouzdra závěru, takto mi stačí shodit novou rakvičku a nahodit původní, shodit dvěma hmátnutími dvojnožku a mám pušku v původním stavu. Na kose se navíc neutahuje natvrdo šroubem proti pouzdru závěru ale jen páčkou se po skluzavce posouvá blok proti závěru+ je to z litého obrobeného duralu takže pevnost je o pár čísel jinde oproti kalené oceli a ten můj blok je ze super materiálu, v podstatě to pod pilníkem neubývalo a po načernění je vínově červený na leštěných místech, kdo trošku něco ví o materiálech tak ví, co to značí, stejně vínově červené jsou třeba závěry SVT-40 pro představu barvy:
Obrázek
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: SKS Simonov

Příspěvek od gravedigger »

pro nás technicky nevzdělané - co znamená ta červená barva?

a ten dural je lepší než kalená ocel?

co si představit pod super materiálem?
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Artifex »

Technicky to znamená, že je to dobrá pevná ocel, u zbraní, které se dělaly s červenými ocelemi i normálními černými jsou ty červené považovány za lepší. Dural určitě nebude nikdy právě tak pevný jako kalená ocel a hlavně je měkký jsem tím chtěl říci, tedy gunexperťácký produkt bude rozhodně v průběhu času více cestovat a rozhazovat soustřel než tahle ocelová rakvička na SKS.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ježura »

Toť malý výsledek úprav...nic moc ale dělá radost..Artifexovi patří dík za tip na díly které jsem použil na upgrade SKSa.
Přílohy
DSC_0230.1.JPG
DSC_0230.1.JPG (46.05 KiB) Zobrazeno 21315 x
DSC_0232.1.JPG
DSC_0232.1.JPG (43.86 KiB) Zobrazeno 21315 x
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1065
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Artifex »

Hlavně ať jsi spokojen jako já. Kde jsi sehnal pažbu a kolik jsi za to dal?
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ježura »

Tu flintu jsem takle už koupil. Akorát jsem nahradil ten díl na optiku. No dal jsem za ni 5k,- v Brně u Tuzy. Prej tam byla docela dlouho. Akorát nemám páru o zemi původu protože na schránce žádné označení nebylo. Navíc to tady tenkrát před lety kompletovala nějaká firma. Pokud se nemýlím proarms?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Strelec45 »

gravedigger píše:pro nás technicky nevzdělané - co znamená ta červená barva?

a ten dural je lepší než kalená ocel?

co si představit pod super materiálem?
Barva dočervena na obrázku je podle mého výrobek z pérové oceli. Po nabrynýrování se takhle zbarvuje. Vzpomeňte také na ČZ vz. 50 ze Strakonic byl závěr podobný ( z pérovice ), po předání do U. Brodu byly černé - byla použitá jiná ocel.

Dural je lehčí, kvalit oceli však nedosahuje. Dnes je to spíš slitina hliníku "kosmické" technilogie. Je dost zbraní s rámy ze slitiny Al a jak je vidět osvědčuje se to. Pokud je to dobře uděláno, vydrží dost.

No a abych nebyl úplně OT: SKS má kolega a musím uznat, že se s tím střílí velmi dobře. A pustějí Vás s tím i na hon, narozdíl od klonu vz. 58. 8-)
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: SKS Simonov

Příspěvek od brven »

Ahoj, bohužel jsem už v letech a blbě vidím. Na krátkou zbraň ještě stačím s brejlema akomodovat, ale na dlouhou už ne, pokud zrovna nepálí slunko... no a SKS je moje jediná dlouhá a je to citovka. Abych mohl střílet i za horších světelných podmínek tak jsem zvolil kukátko a nedoporučovanou montáž na víku. Podobně jako Artifex. Kukátko je Barska SKS. Jenže, buď mám pech, nebo je něco objektivně špatně. První kus vykazoval chybně nastavenou kompenzaci paralaxy, na dorazu bylo vykompenzován pouze na 50m, okulár pro kompenzaci oční vady jsem měl na dorazu (+2,5) a co bylo nejhorší, nedržel nástřel. Poskočení osnovy bylo vidět na kříži i při pouhém cvaknutí naprázdno. Tak jsem úspěšně reklamoval. Druhý kus předchozí vady neměl, ovšem zase přichystal problém v podobě špatně nastavené osy. Musel jsem sundat vrchní část komínku a otočit asi 4 otáčky, pak byla osa OK. Po cca 100 až 150 výstřelech jsem se nějak nemohl "doklikat". Po zevrubném kontrole nastavení kříže jsem s hrůzou zjistil, že mám pootočenou osnovu o cca 15 st. Dneska jsem opět kukátko vrátil. Teď ovšem řeším co s tím dál. Strávil jsem na netu hodně času, ale nic jsem nevykoumal. Deflektor nechci, tak je délka kukátka limitující. Tasco jako Artifex si netroufám použít po předchozích trablech se "standardní" optikou pro SKS. Navíc, teď nějak Barska SKS na trhu není a podle http://www.prokonzbrane.cz/barska/2488- ... 16x60.html má být na trhu inovovaný model. Pokud ten inovovaný model bude brzo k mání tak bych dal barsce ještě šanci. Pokud ne, tak si nechám vrátit prachy a musím to řešit jinak. Mohl by mě někdo z majitelů SKS dát tip na nějakou jinou optiku? Předem dík.
hharley
Příspěvky: 1
Registrován: 17.02.2014 12:47
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od hharley »

Dobrý den příznivci SKS Simonov,
před půl rokem jsem si pořídil tuto záležitost,jsem nad míru spokojený a tak jsem se rozhodl zakopoupit optiku.
Momentálně na 50m jsem schopen se trefit do průměru 100mm. Rád bych střílel na delší vzdálenost s optikou. Mohl by mi někdo doporučit typ optiky ,která je montovaná na tuto zbraň.

Děkuji za rady.
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: SKS Simonov

Příspěvek od brven »

hharley píše: Rád bych střílel na delší vzdálenost s optikou. Mohl by mi někdo doporučit typ optiky ,která je montovaná na tuto zbraň.
.
Po zkušenostech, viz výše, nedoporučuji jinou variantu než boční montáž. Řešení montáže na krytu mi spolehlivě oddělalo 3 ks SKS Barsky. A to jsem měl spasovány packy krytu tak, že jsem při montáži musel čep naklepávat kladívkem. Kroužky ocelové. Když už se po výměně komínku a speciálního upevnění osnovy kolíkem přestala osnova točit, začal se projevovat vliv nepřesnosti uložení objektivu. Číňani zkrátka nedovedou uložit trubku v trubce tak aby se negaglala po každém výstřelu. Výsledek: i 3. Barska vrácena po 1,5 roku neskutečných potíží.
Hledal jsem na netu a nakonec našel takový kukr, který by se vešel i na SKS a to naháňkový Fomei s červeným bodem: http://www.optickysvet.cz/puskohledy/pu ... le-zdarma/ nemá sice kompenzaci paralaxy, ale jak jsem zjistil, není to problém. Spíše naopak. SKS chodila na 100 m i opakovaně do 2 MOA tj cca 6 cm /5 ran. Po asi 80-100 výstřelech se opět pootočila osnova..... To už nemohla být náhoda, Fomei musí snést .308 bez problému. Ten byl v krytu závěru! Kostka úderníku lehce přizvedávala v zadní části kryt závěru a tak kukr dostával pecku nejen směrem dozadu, ale i nahoru. A to žádná optika neustála. Fomei jsem poslal zpět, poslali mi novej, ale ten leží v krabici. Už se neodvažuji na víko cokoli namontovat. Podle mě i jiných, zopakuji, když na SKS optiku tak na boční montáž. Pokud máš zájem o další info ozvi se na SZ.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: SKS Simonov

Příspěvek od gravedigger »

Dělali jsme na přelomu roku 4sks pro myslivce.

Na 2ks jsme montovali kolimátor od meopty místo hledí na naši montáž a kompenzátor od D-force a nové pažby, naháňková flinta na prasata.

Další 2ks jsme osazovali na přání zákazníka puškohledy Optisan s variabilním zvětšením na námi zhotovené božní montáži, kterou jsme připevnili napevno do zbraně šrouby a kolíky. Plus opět kompenzátor od D-force.

Obojí spokojenost, jen to chce používat kvalitní střelivo.
Berhof
Příspěvky: 7
Registrován: 01.04.2014 14:02
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Berhof »

gravedigger: Prosím tě nemůžeš sem dát foto toho kolimátoru místo hledí. Není ten kolimátor příliš daleko od oka (nikdy jsem se ještě do kolimátoru nedíval proto se ptám)? Nešel by ten kolimátor dát až na montáž na hlaveň?

U těch bočních montáží s puškohledem je potřeba deflektor?
Berhof
Příspěvky: 7
Registrován: 01.04.2014 14:02
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Berhof »

Ty úpravy od gravidigerra jsou asi tajné :D .

Na druhou stranu, když jsem četl co navrhuje komisařka pro vnitřní záležitosti EU C. Malmström (zákaz samonabíjecích pušek a pistolí, zákaz soukromého přechovávání ostatních zbraní - zavést centrální úložiště zbraní atd. , nechci se rozepisovat abych nesvinil vlákno, a nové téma ještě nemůžu založit), tak vylepšovat SKS 45 je asi blbost když mi ji za chvíli zabaví. Odzbrojení občanů EU je tu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Fabulous »

Příteli, jdi s těmi poraženeckými blafy do hajzlu. Můžeš doma plakat do polštáře, můžeš si stěžovat na nádraží, případně můžeš onanovat nad fotkou paní Majolkoň a rituálně jí pocákat ksicht, ale tady už takové zbabělé kecy nešiř. Buď se aktivně angažuj nebo drž tlamu. Příště dostaneš BAN.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: SKS Simonov

Příspěvek od gravedigger »

Tajné to není, jen nemám fotky. Kolimátor je vzdálen takakorát, tečka je pěkně vidět. Na montáži pod optikou je deflektor - kus tvarovaného plechu přišroubovaný na dvou závitech, aby to netlouklo do optiky.
Odpovědět