SKS Simonov

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Bak-ly »

Tak už jsem SKS dal finální podobu :)
Stále lze použít i mechanická mířidla a pásky, o což mi šlo.
A88711EE-98B6-4F01-A386-92642A1886CE.jpeg
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

V rámci zdokonalování se v jazyku anglickém a pro ty, kteří jím nevládnou, jsem se svolením autora otitulkoval jedno krátké, ale šikovné video o této moc fajnové flintě. Za korektnost historických dat neručím, za překlad ano ;) Snad se něco přiučíte :)

PS: překládal jsem to pocitově podle sebe, takže těm co rozumí nemusí ten překlad úplně nutně sedět ;)

https://www.youtube.com/watch?v=K-nlGPrQ6Hs
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Nesnáším ten trapas oživování vlákna ve kterém má člověk poslední komentář :D .... Už to sice může být na trhu tak půl roku, ale já na to narazil až teď. Podle mě jediné "AR" přepažbení, které na SKS nevypadá hnusně. Od FAB....defense.

Holej origo stock
sks AR 2.jpg
Moje custom verze (fotošop levlel 0)
sks custom.jpg
Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=LqWJZv37xB8 akorát kdo neumí charašo rusky, tak má, stejně jako já, smolík.
Asi si na vánoce udělám radost. Dcerka bude měnit šatičky na barbíně a já na kvéru :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Walt »

Zasobniky jsem mel na 20 i na 30 naboju (plechove, US vyroba), oba se ve spolehlivosti nevyrovnaly schrance
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Toho rizika jsem si vědom. Já mám sice doma plasťáky od Tapca, ale byl jsem zatím pokaždé nějak zdechlej je vzít na střelnici a mám tam stále schránku. Uvidím, jak se budou chovat. Pokud budou naprd, tak to samozřejmě postrádá smysl. Proto tam píšu raději "asi". :) Už mám jednu krásnou dřevěnou pažbu od Tapca - klasickou. Sice mi už teď doplňky převyšují cenu kvéru, ale přišlo by mi fajn mít jeden základ a přehazovat si ho podle nálady. Takové 2v1 :mrgreen: Dřevo od Tapca s (náhradní) omezenou schránkou třeba na naháňky (pokud se někdy konečně dokopu k myslivosti) a plast (třeba i s kolimátorem místo optiky) pro zábavu na střelnici. Nebo obojí jen na střelnici, to je jedno :) Pořád čtu ty inzeráty, jak lidi prodávaj kvér, že jim leží v trezoru, protože si koupili jinej a bla bla bla ... já bych to vyřešil takhle :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Matěj »

Nejde to nějak naroubovat na zasobniky z AKM? Ty by mohly být spolehlivější a taky asi levnější než novodoba...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Jo, existuje na to adaptér, ale stojí raketu, takže stejně neušetříš. Spolehlivost je taky otazník. SKS na to samozřejmě dělaná není, ale podle mě je to taky i flintou kus od kusu. Tedy alespoň s těmi plasťáky, kde jsem četl pozitivní i negativní zkušenosti. Některá to veme a jiná s tím má problémy. Kolega z práce má třeba tu SG Works bullpup konverzi na SKS + plastové magy a tvrdil, že absolutně ok. Takže to určitě předem vyzkouším na té svojí, než do toho půjdu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Hádám, že tu podle oblíbenosti vlákna asi moc fandů SKS nebude :P , ale přesto bych poprosil nějakou dobrou duši, která bydlí v Praze někde poblíž Holešovic a měla by náhodou cestu kolem, zdali by mi nemohla hodit oko na to pažbení od FabDefense, co jsem postoval výše. Už je mají i u nás, ale bohužel jsem až z Ostravy a nevím, zdali budu mít letos do Prahy ještě cestu.
Eshop a pažba zde, adresu prodejny maji v kontaktech: https://tactical-shop.cz/cze/fab-defens ... erny.xhtml
Zajímá mě bytelnost a kvalita. Na technické věci už jsem se jich poptal přes mail, ale je mi jasné, že prodejce mi na dotaz o kvalitě odpoví pokaždé jediným způsobem. Proto bych byl moc vděčný za objektivně kritický pohled nějakého ochotného rozpadlíka. Kdyžtak pak prosím SZ. A předem díky.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: SKS Simonov

Příspěvek od DeadMan »

Ale neboj, fandů této flinty je tu dost a nejsou od tebe tak daleko ;)

Pokud by ses chtěl kouknout na tu moji, tak dej vědět.
Přílohy
IMG_6725_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
ufoonik
Příspěvky: 7
Registrován: 25.05.2017 13:11

Re: SKS Simonov

Příspěvek od ufoonik »

Ray píše:Nesnáším ten trapas oživování vlákna ve kterém má člověk poslední komentář :D .... Už to sice může být na trhu tak půl roku, ale já na to narazil až teď. Podle mě jediné "AR" přepažbení, které na SKS nevypadá hnusně. Od FAB....defense.

Holej origo stock
sks AR 2.jpg
Moje custom verze (fotošop levlel 0)
sks custom.jpg
Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=LqWJZv37xB8 akorát kdo neumí charašo rusky, tak má, stejně jako já, smolík.
Asi si na vánoce udělám radost. Dcerka bude měnit šatičky na barbíně a já na kvéru :lol:
Zdravim, riesim nove oblecenie pre SKS a tento Fab Defense ma zaujal, problem je ze nikde si to nemozem osahat, ma niekto s tymto pazbenim skusenosti?
Ako je to pri cisteni zbrane? ak sa poriadne pozriem neviem ci je mozne vytiahnut kryt zaveru bez nejakej zlozitej demontaze pazbenia a tiez neviem ako je uchyteny kry trubky na odvod plynov.

Dakujem za odpoved.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Borec z eshopu mi předtím poslal i detail podpažbí s nadpažbím.
Image-2.jpg
Image-2.jpg (49.84 KiB) Zobrazeno 9016 x
Takže klasika - sundáš dřevo a plast podobně chytíš do těch kovových obloukových zarážek. Akorát tady s tím rozdílem, že nadpažbí není po tu zarážku, ale pokračuje kousek dál a zarážka je pod ním schovaná. To samé podpažbí.

Kryt by teoreticky problém být mohl. Nenapadlo mě se v eshopu zeptat i na tohle. Nicméně, na stránkách Zahalu mají detailnější obrázek a tam to vypadá, že na to soudruzi v Izraeli mysleli taky a ta designová patka půjde kvůli demontáži krytu sundat.
nn.jpg
nn.jpg (29.01 KiB) Zobrazeno 9016 x
Co se týče osahání, mrkl bych se nejdřív na offic dealera FAB pro SK a pak zkusil google. Pochybuju ale, že na tom budeš líp jak já, pokud nejsi z okolí Bratislavy.

Co se mě osobně týče, pokud nebude příležitost si to do Vánoc osahat, nebo sem někdo alespoň nehodí dojmy, tak nakonec přinejhorším stejně můžu využít zákona 14-denní lhůty 8-)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
ufoonik
Příspěvky: 7
Registrován: 25.05.2017 13:11

Re: SKS Simonov

Příspěvek od ufoonik »

Uz objednane, posuniem potom info ako sla montaz a celkovy dojem.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Super :yes Jsem natěšenej jak gyzd :clap :clap :clap Hlavně fotky ze všech stran :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
ufoonik
Příspěvky: 7
Registrován: 25.05.2017 13:11

Re: SKS Simonov

Příspěvek od ufoonik »

Namontovane, prikladam foto (nie su extra kvalita, fotene narychlo idem na sluzobku ak chces nieco spiecialne odfotit alebo opytat pridem az v piatok a zodpoviem alebo uploadnem foto ktore si poziadas)
Montaz bola relativne v pohode, problem bol akurat ked som montoval spustovy mechanizmus, je vtedy potrebne vybrat kolik s vypustacom zasobniku z pazbenia. Odporucam pouzit kolik z cistiacej sady od AK47, vojde lahko do otvoru v koliku a jemnym vyklepanim kladiva kolik vytlacis.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od mukl »

...taková jedna momentka z letošní dovolené. Maďarsko - Budapešť - Čestná stráž za "Parlimentem". Česky rozuměj - parlamentem. (Ten velkej barák na břehu Dunaje, co tam mají :nod )
100_6381.JPG
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: SKS Simonov

Příspěvek od sroub »

Jak přesně se liší klasická SKS a čínský Typ 63 co má Rudolf v nabídce? Samozřejmě vidim zásobník, ale uvnitř? Nikde ve fóru jsem to nenašel, a angličtinou příliš nevládnu.... :?
Non multi, sed multa
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Matěj »

Předělávka z fullauto...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: SKS Simonov

Příspěvek od skagerak »

tak trochu mix sks a ak (např rotační závorník)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

2 ufoonik - posílal jsem ti SZ ohledně té pažby. Viděl jsem, že jsi tu byl, ale asi jsi to přehlédl.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Ray »

Video od Zahalu s pažbením FAB Defense. Černá je rozhodně jediná barva, do které bych šel. Zelená a písková jsou bakané :)

https://www.youtube.com/watch?v=-vZK6GAvUyE
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět