SKS Simonov

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: SKS Simonov

Příspěvek od JenDAG »

Myslim, ze drazka je moc uzka, aby si pres ten blok neco videl, kdyz budes chtit strilet pres musku.
Vytisknul bych si to nejdriv z plastu na 3D tiskarne, abych si overil pouzitelnost nouzoveho hledi.
Do ceho / jak to bude fixovat horni sroub?
Byll
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2017 19:32

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Byll »

Tiez sa mi pouzitelnost drazky na nudzove mierenie zda dost chaba, ale na druhej strane keby v naozaj kritickej situacii prestal fungovat kolimator mohlo by to byt lepsie ako nic. Nieco take som videl na viacerych komercnych vyrobkoch (co samozrejme neznamena ze je to na nieco dobre) preto som to tam navrhol aj ja.
Drazku uz sirsiu robit nechcem kvoli pevnosti "nosu" railu.
Moznost 3D tlace som este nezistoval. Urcite sa na to pozriem len sa bojim ze cena plastoveho dielu nebude daleko od kovoveho.
Horny sroub je uvazovany len ako dalsi bod, ktory vzoprie cely rail o konstrukciu zbrane aby sa minimalizovala moznost vertikalneho pohybu. Miesto je naznacene sipkou. Este uvazujem o posune tohto miesta az na vystupok na obrazku smerom do prava.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: SKS Simonov

Příspěvek od JenDAG »

Tak si z kartonu vyrizni jen zadni celo a koukni pres to, aspon budes mit nejakou predstavu.
Byll
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2017 19:32

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Byll »

Zdar

sice to trvalo vyse pol roka ale nakoniec sa podarilo a tu je vysledok, drazku na nudzove mierenie som vypustil
R-rail.jpg
R-rail.jpg (57.24 KiB) Zobrazeno 17698 x
na zbrani to vyzera takto
R-flinta.jpg
R-flinta.jpg (68.36 KiB) Zobrazeno 17698 x
vysledok:
rail potreboval drobnu upravu ale inak splnil vsetky poziadavky
aktualny kolimator bohuzial limituje nabijanie pasikom a brani uplnemu otvoreniu packy, ktora drzi piest, do prvej polohy sa otvorit da a preto to neberiem ako velku chybu lebo cisteniu to nebrani

nechcem v tomto vlakne rozputavat diskusiu o kolimatore, je len taky hrackarsky na vyskusanie ale zatial milo prekvapil, nikdy som s kolimatorom nestrielal a celkovo moja presnost aj rychlost stupla a to bol ciel
SKS je zbran s neprekonatelnym pomerom cena/vykon (resp. nepoznam lepsiu) tento mali upgrade ju pre slabeho strelca ako som ja znacne vylepsil
Rejsek
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2017 23:29

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek »

Ahoj rozpadlíci,
jsem tu úplně nový a jsem fanda prepperství a přežití v přírodě (jinak bych tu ani nebyl, že :) ). Přemejšlel jsem na co se tu zeptám, ale zatím jsem všechno našel, tak se uvedu alespoň svým mazlem s přepažbením Timbersmith od Tapco, kterému hodlám svěřit svůj život v PA době :) + dnes mi došel od číňana z ebay hrudní pás na pásky s kapacitou 180ks munice + čištění/nářadí (nebo 210ks se třemi pásky místo čištění).
20170912_165456.jpg
20170912_165456.jpg (107.76 KiB) Zobrazeno 17416 x
20170912_164930.jpg
20170912_164930.jpg (82.64 KiB) Zobrazeno 17416 x
20170912_165834.jpg
20170912_165834.jpg (97.54 KiB) Zobrazeno 17416 x
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: SKS Simonov

Příspěvek od DeadMan »

Pěkné :yes
You cannot kill me as I am already dead!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: SKS Simonov

Příspěvek od viktor »

kolik to cele vazi ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Rejsek
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2017 23:29

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek »

Člověče tak tos mě dostal :-D Nevážil jsem to. Při váze náboje cca 17g × 180ks + pásky a to čištění by to mělo být něco málo přes 3kg. Pocitově v prackách by to odpovídalo. Ten pás sám o sobě neváží skoro nic. Do 200g bych řekl. Ale na těle to sedí fakt pohodlně, ta váha je rozložená, není to nic hrozného. Uvažoval jsem o velké sumce na opasek, ale to je moc váhy na jednom místě = tohle staré, válkou ve Vietnamu osvědčené řešení, je ideální. Oblečeš to na cokoliv, shodíš to v pohodě, nepřekáží to. Mám v tomhle rád jednoduchost :-)
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: SKS Simonov

Příspěvek od gravedigger »

Tohle řešení se mi moc líbí. Čapnu dvě věci - puška, bandalír - a jdu.

Kde se dá prosím sehnat ta pažba?
Rejsek
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2017 23:29

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek »

Psal jsem ti sz. Ještě jsi zapomněl na třetí věc - survival bágl. S kvérem v ruce by sis sice obstaral cizí, ale chceme zachovat civilizaci i v PA, že jo :-D
faust22
Příspěvky: 7
Registrován: 20.09.2017 20:52
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od faust22 »

Jdu takhle nedávno náhodou kolem prodejny se zbraněmi s tím, že tam jen nakouknu a odnesu si SKS po myslivci, který s ním moc nestřílel . Vše je sčíslovené a nepoškozené - akorát jí trochu upravím, hlavně tu pažbu po myslivci, origo je na mě krátká. První co šlo dolu tak ten parůžek.
Přílohy
Na prodejně
Na prodejně
Po sundání parůžku.
Po sundání parůžku.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Venet »

faust, dal by sa odfotiť detail montáže na optiku? Ako to drží - na "rakvičku" je to navarené, alebo na skrutky?
Cogito, ergo armatum sum.
faust22
Příspěvky: 7
Registrován: 20.09.2017 20:52
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od faust22 »

Jak se dostanu domu tak odfotim. Jinak je tam naletovaná 11mm lišta. A na ní je montáž - při sundání optiky s montážní (4x imbus). Je použít originální mířidla .
Rejsek
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2017 23:29

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek »

Pěknej kousek. Jen nevím, jestli je tohle zrovna šťastné uchycení optiky. Vždyť ten origo kryt vrátného ústrojí má malou vůli. Rozhodně bych si spíš sehnal kryt s aretací pomocí šroubů.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: SKS Simonov

Příspěvek od gravedigger »

Uchycení optiky na tomhle krytu je nesmysl. Má to vůle a ani šroubky nepomůžou, po každém čištění je třeba nastřelovat.
Rejsek
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2017 23:29

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek »

Pokud to pokaždé dotáhneš až nadoraz (samozřejmě i při prvním nastřelení), není podle mě důvod znovu nastřelovat. Ten kryt od PerunArms (obr.1), co jsem dostal s flintou, tam opravdu sedne tak tak a drží jak beton a nehne se. O žádných vůlích nemůže být ani řeč. Já optiku teda ještě nemám, ale předchozí majitel se sám zapřísahal, že to s tím krytem, pokaždé dotaženým nafest, nástřel drží. Byl to bonus navíc k flintě, takže neměl důvod to lživě vychvalovat. Spousta těchto neorigo railů na starší kvéry (např L1A1), je takhle řešená. Pak je tu ještě rail Wartak (obr. 2), kotvený jistícím šroubem místo čepu a v mířidlech, která tím zas ale bohužel vyřadíš a navíc zabiješ možnost nabíjet páskama. Samozřejmě, nejlepší bude vždycky postranní montáž, ale každej nechce dělat do flinty díry a řezat do pažby.
1918-montaz-sks-45-simonov.jpg
DSCN0549-1-1024x571.jpg
faust22
Příspěvky: 7
Registrován: 20.09.2017 20:52
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od faust22 »

Uchycení nevím jestli v tom bude problém časem ale teď když vezmu za optiku a snažím se s tím pohnout tak to vůle nikam nemá. Já tam původně optiku nechtěl ale když k tomu už byla tak proč jí občas nevyužít. Byla už u puškaře na kontrole + nastřelení a prý nebude problém ani když optiku sundám a vrátím zpět s nastřelením .tak uvidím.
faust22
Příspěvky: 7
Registrován: 20.09.2017 20:52
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od faust22 »

Zde je detailní foto montáže ,
Přílohy
20170925_145243.jpg
20170925_145243.jpg (32.19 KiB) Zobrazeno 16263 x
Rejsek
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2017 23:29

Re: SKS Simonov

Příspěvek od Rejsek »

Hmmm. Zajímavé. Přiznám se, že jsem u SKS viděl uchycení optiky na mnoho různých způsobů, ale tenhle fakt ještě ne. Nedovedu si představit, že by se to bez aretace nepohlo, když uvážím tu miniaturní vůli na svém origo krytu bez railu, ale hádat se určitě nechci :D Rozhodně dej vědět až to vyzkoušíš.
A jak řešíš nabíjení? Po jednom, nebo to tam nasypeš zespod? Já právě kvůli tomu mám vybranou krátkou optiku, aby mi zůstala možnost páskování a netřískaly mi do ní hilzny při výhozu. Už tak bude ta optika dostávat přes ten kryt solidní pecky od závěru.
faust22
Příspěvky: 7
Registrován: 20.09.2017 20:52
Pohlaví: muž

Re: SKS Simonov

Příspěvek od faust22 »

Nabíjím pěkně po jednom, ale nevadí mi to.
Optika tam byla tak jsem jí tam prozatím nechal v plánu jsem jí tam neměl ale když už tam byla tak proč jí nevyzkoušet a musel jsem jí omotat maskovací páskou jelikož jak říkáš hilzny mlátí do optiky a tohle tomu pomohlo.
Byl jsem s tím zatím 5x na střelnici jen a na 50m jelikžo v okolí delší není a zatím bez problému a to jsem pokaždé SKS čistil takže to měl rozebrané uvidím , časem jestli se ten soustřel rozhodí.
Odpovědět