Vše o pistolích Glock

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od viktor »

no DES je skoda ze to je ted ze strelnicema, blby jinak bych vzal glocka 26 a sel na strelnici, porotoze co je v te tabulce od toho borce se mi vůbec nelibi, je tam něco divne , moc vysoko, takovou rychlost a vykon nelze ze predpokladu dodrzeni tlaku CIPu dosáhnout.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od xajan »

des píše: 25.03.2020 17:50
xajan píše: 25.03.2020 15:37svítilna na zbrani je výhoda, ale zvětšuje zbraň - skryté nošení je obtížnější, cena bývá dost vysoká
napr Oligh Mini Valkyria zbraň nezväčšuje, na g19 je zarovno ústia, cena je pod 80,-€ a nepotrebuje baterky- nabiješ ju priloženým káblom a môžes trénovat zadarmo ;)
Valkyria Mini i Mini 2 vypadají zajímavě a za dobrou cenu, nicméně naživo jsem neviděl a ani neznám nikoho, kdo by jí měl. Od Olight mám jen klasickou svítilnu na 2 AA, není špatná, ale provedení hodnotím o kousek níž než u podobné od Fenix.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od des »

ja ju mám, za tú cenu je super. v porovnaní s streamlightom tlr je to podstatne kompaktnejšie a príjemnejšie na nosenie(aiwb)
streamlight má lepšie ovládanie ale to je subjektívne a dá sa na to zvyknút.
vôbec ju nešetrím, už je trochu dotlčená a furt drží.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od bivoj »

LONE WOLF ULTIMATE BLACK - Dnes nainstalováno, odladěno (na fotce je to v HOT pozici!)...
Při zachování všech bezpečnostních prvků (blokace úderníku především!) je chod zkrácen oproti standardu cca o polovinu, propad spouště po spuštění je prakticky nulový. Zatím jen sušení, ne venkovní střelnice to mám daleko a vnitřní jen tak neotevřou...

Ale i tak je dojem oproti standardu famózní. Uvidíme, co to udělá na terči...
IMG_20200409_013932.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

Mel bych na zkusene jeste jeden dotaz, ktery neumim dohledat protoze se to nikde nepise, jenom jsem slysel. Glock 19 verze FS gen4 mela prej krom toho predniho ryhovani take ocelova miridla. Ma to taky gen5 takhle?
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od bivoj »

Ocelová mířidla neměla standardně IMHO ani 19 verze FS gen4 - to, co se tady krátkodobě objevilo a co všichni prodejci jeden od druhého bezezbytku opsali (...Pistole jsou dodávány v nadstandardní konfiguraci s kovovými mířidly, delším záchytem závěru a delším vypouštěčem zásobníku...) rozhodně nebylo pravidlem, existují verze FS gen4 jak s kovovými, tak s plastovými mířidly.

U gen5 už mají všechny pistole opět jen plastová mířidla, a to jak u klasiky, tak FS či MOS . Z gen5 jediný Glock který měl z výroby ocelová mířidla (a zde dokonce tritia), co vím, tak je 19X.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

dik za odpoved. nevadi, miridla uz jsem v sobe vyresil, takze ocelova by byla jen bonus.
btw: 19X jsem zkousel, supr mi sedela v ruce, ale preci jen je na moji postavu malinko horsi skryte noseni, kvuli tomu vecsimu ramu ...
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

prosim o radu zkusenejsi:

Na radu instruktora jsem chcel vymenit na mem glock 19 gen5 originalni 2.5kg spoust za 2kg (+ vylestit kontaktni plochy pro lepsi chod). Na gen 1-4 se to delalo vymenou stojiny, ALE kdyz jsem overoval v obchode zda to je vhodne i pro gen5, rekli ze ne, ze stojina co nabizi je jen pro gen1-4. ALe nerekli co teda s gen5. SNazil jsem se to dopatrat na netu, ale jedine co jsem nasel bylo, ze se to DELA vymenou stojiny - kupr. zde https://ghostinc.com/3-5-lb-trigger-con ... -gens-1-4/ V nazvu je sice gen 1-4, ale v popisu maji "for GLOCKS GEN's 1-5" a nize v diskuzi "this 3.5lb ghost connector made my gen 5 glock 19 feel like a new gun entirely. "

Jsem z toho teda trochu zmateny. Poradi nekdo jak to teda udelat?
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od bivoj »

mahroch píše: 10.06.2020 14:34 ...kdyz jsem overoval v obchode zda to je vhodne i pro gen5, rekli ze ne, ze stojina co nabizi je jen pro gen1-4...
Tak to v tom obchodě teda nejsou moc odborníci na Glocky... U gen 5 je jiný spoušťový domeček - resp jeho vnitřní části, stejně tak táhlo spouště je u Gen 5 jiné, jak u gen 1-4. Ale samotná stojina je u gen 5 naprosto stejná jako pro gen 1-4.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 10.06.2020 14:50, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Haluziak »

Já bych do toho měl kecat asi nejméně, sám to jen honím po terč soustřel žádný.
Takže už vylepšuješ slušné soustřely a limituje tě zbraň?
Nebo to taky jen honíš po terči? Pokud ten druhý případ moje rada zní vyměň instruktora.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

bivoj píše: 10.06.2020 14:47 Tak to v tom obchodě teda nejsou moc odborníci na Glocky...
Dik za radu. V tom pripade nedoporucuju resit podobne veci s prodavacem ze http://www.zbranepresov.sk/ :)
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

Haluziak píše: 10.06.2020 14:49 Takže už vylepšuješ slušné soustřely a limituje tě zbraň?
soustrel mam slusny, myslim, ze insturktor je taky v pohode. je jasne, ze instruktor je zvykly na svou vytunenou zbran a moje nova mu prisla tezkopadna. Poradil vylestit plochy, coz jsem mel v umyslu i predtim a vymenit tu stojinu za 2kg. Nic vic, nic min. On je instruktor, ja zak, nemam zatim duvod zpochybnovat tohle rozhodnuti, kor kdyz se potvrzuje i na jinych mistech, ze se to vyplati vymenit.

Ale dostal jsem PM, ze gen 5 ma kvalitnejsi spoustovy mechanizmus nez gen1-4 a ze neni potreba menit origo 2.5kg za 2kg a prej mozna bude stacit jen vylesteni a pak opotrebeni pri strileni. Tak jestli tohle nekdo nezpochybnuje, sel bych do toho.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od bivoj »

Hlavně gen 5 má úplně jiný mechanismus pružiny spouště (to co je v domečku) a skutečně má ve standardu lepší chod jak gen 1-4. Ale 2kg stojinou se nic nepokazí. ;-)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Matěj »

Nikdy jsen nemusel ani na jednom glocku cokoliv leštit, to je fakt ten chod spoustě tak hrozný, nestejnoměrný? Výměnu stojiny neberu teď v úvahu.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

Mateji, ja to chapu tak, ze je pak plynulejsi, lehci a prijemnejsi. Nejde o to, ze by se s tim strilet nedalo - da a celkem presne. Mam ale za to, ze kdyz to muze neco zlepsit, neni duvod to nevyzkouset. A vseobecne, je to bezna praxe doporucovana jak instruktory, tak po ruznych forach, nasich i zahranicnich. Stejne jak vymena stojiny za 2kg, nebo i mene se dela tak casto, ze clovek az premysli, proc to uz nedelji rovnou ve vyrobe ...

podivej treba sem: https://www.armed.cz/stojina-spouste-s- ... pro-glock/ ne, ze bych to bral jako guru stranku, ale taky oni pisou ze "Neznáme vlastně asi nikoho, kdo si v pistoli Glock nechal původní standardní stojinu… ", coz jen potvrzuje to co se pise po forech ...
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Haluziak »

Já mám ve 41 původní stojinu a spíš než tohle tak mám v plánu donést to na servis k lazení délky chodu pred spuštením (pretravel) a po spuštení (overtravel) , odpor mi vyhovuje
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od hrd »

Mám 3 Glocky a stojinu jsem měnil jen v tom prvním, pak už mi to nějak nepřišlo podstatné.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

ja prave dolestil vse doporucovane v g19 gen5 a mne osobne, potazmo jako zacatecnikovi, ten rozdil pred a po lesteni neprijde nijak vyznamny ... mozna jsem ocekaval prilis, nebo naopak, jak rika bivoj, mozna je ten mechanizmus u gen5 vyznamne lepsi a samotne lesteni neudela takovy rozdil nez u predchozich generaci ...

mozna tedy zkusim i tu stojinu, je to par korun, tak proc ne ... budu mit nahradne dily pro PA :chuckle
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od des »

ušatý glock :D
20200812_160038.jpg
20200812_160038.jpg (787.82 KiB) Zobrazeno 4704 x
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Bill Masen »

Co je to za... hmm... vyfikundaci?
Odpovědět