Vše o pistolích Glock

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od JimmyJazz »

G21 ftw! Nicmene musim rict, ze se nehodi pro uzivatele s malymi rukami nebo diky dvojrademu zasobniku (a cmelakum v nem) ma vcelku sirokou pazbicku.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

G26 - superkrátká, superskladná, extrémně pohodlná na nošení. Bez prodloužené anatomické botky zásobníku lze střelbu z této zbraně označit jen jako skutečně nouzovou. Náboje vyhazuje kam se jí zlíbí, bohužel i za krk a výstřih. Pokusím se to vyřešit vyhazovačem z G17 Gen4. Je třeba pevného úchopu, jinak mívá problém s přebitím. Takže nelze označit jako typicky ženskou zbraň.

G19 - ideální kompromis pro skryté nošení. Bezproblémový úchop pro tři prsty, ale přitom stále kompaktní rozměry.

G19C - nezaznamenal jsem větší vliv kompenzátoru, ale extrémně se zvýšila hladina hluku směrem ke střelci. Tím pádem pro obranu zcela nepoužitelná.

G17 - co o ní říci? Naprostá klasika služební velikosti. Omezeně použitelné na skryté nošení, vysoká kapacita zásobníku 17 nebo 19 ran.

G34, G17L - opravdu dlouhé pistole, ideální do konverzí nebo na terčovou střelbu. Perfektně využijí výkon prachu v náboji. Proto rozdíly v navážkách nábojů nejlépe vyniknou právě zde. G17L se již nevyrábí. Ale hlaveň jde zakoupit sólo a použít třeba v G34, pokud chce někdo extra dlouhou zbraň do konverze.

Pro opravdové začátečníky:
Všechny pistole Glock 9mm mají stejné rukojeti a stejnou geometrii, obzvláště vhodné pro velkou ruku. Liší se délkou přední části těla a délkou rukojeti. Všechny zásobníky jsou zaměnitelné (samozřejmě jen za delší :-) ) G17, G17L, G34 mají záměnné i vnitřní díly včetně hlavní. G26 a G19 se nepatrně liší, takže hlaveň např. z G17 nepasuje. Veškeré kovové díly jsou nitridovány a nereznou. Dokonce ani agresivní pot jim neublíží, takže lze nosit v létě přímo na těle. Dostupné zásobníky pro 9mm Luger: 10, 12, 15, 17, 19 a 33 ran.

Chyby: Jako každou plastovku, je třeba Glocka pevně držet. Jinak nemusí korektně přebít. Zvláště markantní je to u menších modelů (setrvačné hmoty jsou menší). Také systém pojistky nepovažuji za 100% bezpečný a v rodině s dětmi bych v žádném případě nenechal (ani s ní nechodil) pistoli nabitou. Z provozního hlediska moc dalších věcí vytknout asi nelze.

Výhody: Je to prostě dobrá a spolehlivá zbraň. Má velmi rázný úderník, takže sežere i horší armádní munici s tvrdými zápalkami. Snese i celkem velké znečištení bez vlivu na funkci. Pro Glocky existuje extrémní výběr příslušenství, v čemuž se mu může rovnat snad jen pistole 1911 (která je ovšem ideově zcela jiná).

Myslím, že Glock je pro rozpadlíky jednou z nejvýtečnějších osobních zbraní (a to už jsem jich vystřídal fakt hodně :-) ).
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

Nabitou zbraní myslíš bez zásobníku, nebo se zásobníkem, ale nenadrcnutou?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

Myslím s nábojem v komoře. Spoušt je příliš citlivá a děti příliš hloupé :) Když jsem měl dvojčinnou zbraň, tak jsem se tolik nebál, protože přetáhnout spoušť bylo mnohem těžší a doma jsem kvér ještě zajišťoval.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Karlos »

Ba ne, děti jsou na svůj věk naopak velice chytré... jen jsou někdy zvídavé víc než je zdraví bezpečné ;)

A at nejsem OT, pises ze G26 a 19 maji jine hlavne nepasujici do ostatnich modelu. Da se hlaven z G19 dat do G26 ?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

Jsem přesvědčen, že ano, myslím, že jsem to v minulosti zkoušel.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

Ideální velikost záložní zbraně - rukojeť jako G19 (možná by mohla být o 5 mm kratší) a kraťounký předek G26. Já to vyřešil speciální botkou se zásobníkem z G19.
obrázek-1.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od DeadMan »

Mám to úplně stejně (jen gen 3) a musím říct že lepší volba pro skryté nošení v našich končinách za ty prachy není.

Než jsem pořídil botku pro originál 10r zásobník a posléze G19 zásobník s "rolákem" tak jsem se mezitím naučil střílet bez malíčku a dá se to ale to prodloužení ten úchop a komfort střelby zlepší opravdu výrazně.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Rozpadlík87 »

No co se týče zásobníku na G26, tak já nosím ten původní na 10 nábojů. Mám doma i prodlouženej s botkou, ale úchop mi lepší nepříjde. Co se týče skrytého nošení, tak mám lepší pocit když jdu bez botky. Na střelnici jsem moc rozdíl nezaznamenal(bez botky mám víc natrénováno a jsem na to zvyklej). Kdo mě zná ze srazu ví, že malé ruce nemám, ale přesto mi úchop příjde ok.

Pro mě největší negativum g 26 je její velikost. Stále příliš velká pistole :chuckle . Asi to vyřeším kevinem a nebo rugerem LPC...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

To bych ti snad ani nedoporucil. 9mm Browning je o dost slabsi naboj a konkretne o kompaktech Ruger nehovoril dobre ani dovozce. Sam mam Walther PPK v devitce Br., ale nenosim ho skoro nikde. Jestli superkompakt, tak snad S&W Shield, Springfield XD-S nebo Beretta Nano.
Anebo zmenit pouzdro. To nekdy udela hodne.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od muzzleloader »

A nebo Makarona :-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

To Fabulous - tak to máme stejně. Nosím nenadrcnuto (jsem začáteník, a racionálně vzato riziko, že si ustřelím prdel je u mě větší, než že mi bude chybět těch 0.3 sekundy k nadrcnutí). Když přijdu domu, jde Mlock z Dasty do skříně pod stropem, kam děti nedosáhnou ani s židlí. Když nejsem doma a Mlock nejde se mnou, pak jde do "trezorku" (skříňka na peníze z Obi - dětemvzdorná) k závorníku a úderníku od Tacticala a klíčkům od bedýnek se střelivem.
Jinak nosím 19 a navzdory svým vcelku konfekčním rozměrů o něm nevím. Je super. Ty podivně nalepené gripy na závěru jsou aby se mi dobře dělalo vybití a neskřípal si (při proklouznutí) masíčko na palci do okýnka.
Přílohy
Hmm, ať to zkouším otočit jakkoliv, furt je tu vzhůru nohama. Tedy zásobníkem.
Hmm, ať to zkouším otočit jakkoliv, furt je tu vzhůru nohama. Tedy zásobníkem.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

Víte že:

Z Glocka v ráži 9mm Luger lze vystřelit jednotlivě náboje 9mm Browning a 7,62x25 Tokarev? 9mm Br. lze dokonce nabít do zásobníku.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Artifex »

Zdroj?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od Fabulous »

Internet a vlastní zkouška :)
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od big bang »

Ku Zvončeku mám len dve poznámky a to naučte sa Izraelské tasenie(použitie na všetky zbrane, nielen na Gloka) a upravte si 1-2 náboje a to tak že použijete vystrelenú nábojnicu a bez prachu si do nej s lepidlom dáte nalisovať strelu a nafarbíte tento náboj na červeno(napríklad) a manželke dáte napáskovať zásobníky na Glocka na strelnicu, aby ste nevedeli kedy príde zlyhanie a naučili sa nepanikáriť a nadrcnúť Gloka a páliť ďalej bez stresu!!! :yes :punch

Jak střílí Izraelci.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Súdruhovia z JuEsEj a Izraela to majú premyslené a najme vyskúšané(a to Izraelské tasenie je vhodné, ak nechcete skončiť ako na fabik007ovej fotke v topiku o Colt 1911) :chuckle :yes

:clap :rock :yes
Naposledy upravil(a) big bang dne 05.11.2012 10:01, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

Ještě k ráznosti úderníku:
-u nás na střelnici se prodávají mj. i takové velmi "bezpečné" přebíjenky, co nerady střílí (velmi tvrdá, flegmatická zápalka). Zaujalo mne, že zatímco chlapíkovi s CŽ 75 se sekala snad každá třetí, pátá (na druhý pokus ale šlo skoro všechno ven), u Glocka se mi sekala tak každá desátá (opět na druhý pokus šlo 99%, nicméně u G je to principielně obtížnější, než u SA/DA pistole), tak nová slovenská Kačena K-100 to žrala skoro bez selhače (tak jeden na dva zásobníky). Kromě vzhledově velmi rychle se měnícího provedení povrchu závěru, si tahle pistolka získává mé sympatie a respekt. Příjemná na střelbu, krásná spoušť (vedle G) a žravá...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od štaflík »

U těhle Izraelských obrázků mě přijde pozice 1 v praxi při skrytém nošení nepoužitelná. Jde to, když máš pistoli venku třeba ve Fobusu, ale už ne tak dobře u skrytého nošení, kdy je pod tričkem v Dastě. Já teda vždycky hrábnu levačkou přes pupek a vytáhnu si triko, košili, zatímco pravačka vyndavá mloka. Pak už to pokračuje stejně, jako na obrázcích. Důležité pro mě bylo naučit se zrotovat (šroubovat) pistoli, abych neměl tendenci jí natahovat nadhmatem a nechytal si malíček do okýnka. Obávám se, že pokud bych jel striktně podle tohoto, tak budu půl hodiny salutovat s levačkou před čumákem, zatímco levačkou budu lovit krochnu pod hadrama. Řekl bych, že je to vymyšlené spíš pro armádu a příslušníky bezp. složek, který nemusí nosit skrytě...
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od big bang »

štaflík ono to síce vyzerá divne, ale v Izraeli to majú vyskúšané v praxi na palestínskych teroristoch a v Izraeli nosia v civile zbrane skryto, tak preto to doporučujem a ešte doporučujem FBI metódu použitia svetla zo zbraňou(nie na zbrani), vyvinutou a vyskúšanou FBI(odkaz je v topiku o Colte 1911)!!!

ono pri tom salutovaní ide najskorej o nácvik(základní) kde má byť ruka a tak(keď už budete mať základ naučení) k tomu pripojte(pred salutovaním) vyhrnutie trička, mikini a odhrnutie bundy, ... :chuckle

:yes :clap :rock
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4365
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vše o pistolích Glock + řešení problémů Gen4

Příspěvek od bivoj »

Ke glocku jde pořídit i silnější pružina úderníku, pro bezpečné odpalování i tvrdých zápalek ap. Vhodné pro PA dobu pro střelivo z barteru. ;)
Odpovědět