Vše o pistolích Glock

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od colek »

No dobře,jenom nešikovnej majitel.Ale stejně si ho nekoupím. :hand
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od bivoj »

Já si jej kdysi také nechtěl koupit. Neergonomické ošklivé kopyto. Tak jsem měl CZ75, CZ75C ap. Závadily, zvláště ten kompakt byl neštěstí a vystřílet z něj celý zásobník bez zádržky bylo umění. No a pak se u mě za ty desítky let otočila obrovská spousta krátkých zbraní, pistole i revolvery, od 6.35 Browning po 44 Magnum. A tak nějak to řídlo a najednou jsem zjistil, že mám doma jen samý Glocky... :D Neergonomické ošklivé kopyta, které ale pokaždé když zmáčknu spoušť udělají "bum". A i na tu ergonomii se dá zvyknou, viz svižná střelba na 15m z G48:
terc2.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Haluziak »

Viz bivoj, taky jsem ho nechtěl ale strašně nechtěl, a stejně ho mám :/
PS závidím, já to tam pořád honím po tom terči :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od des »

colek píše:Nechci bejt hnusnej,ale není Glock etalon spolehlivosti? :lol:
jop, striela s 90% spolahlivosťou aj keď je nejaká súčiastka na nesprávnom mieste :)
nechci bejt hnusnej, ale dokáže to aj tvoja pištol? ;)
nemóže íst karta furt...
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od colek »

Ahoj Desi,zatím se mi nepovedlo střílet s pistolí,která měla součástky jinak než mají být.A Glocka nepomlouvám,jen si ho nepořídím,prostě je to moje volba. :hand :hand
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od des »

jasnačka, proti gustu... :) :hand
nemóže íst karta furt...
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Trace »

Mění se charakteristika zpětného rázu, pokud se použije hlaveň se závitem? Kope/zvedá se to stejně, nebo více jako u pistole bez závitu?

Vejde se hlaveň se závitem do běžého kydex pouzdra?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od FMJ »

Zpětný ráz, respektive charakteristiku projevu zbraně při výstřelu by spiše ovlivnila jiná váha závěru. U pouzdra záleží, jestli máš pouzdro dole otevřené, či uzavřené (což je logické), jinak doporučuju nechat si udělat pouzdro extra, ať je konec hlavne chráněn......
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Atrop »

nebo použij pouzdro na G17 pokud máš G19 atd ;)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od PeFi »

bivoj píše: 27.01.2020 12:55 viz svižná střelba na 15m z G48:
Takový ruce bych chtěl taky.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

ahoj, jdu si k vam po radu ke glocku. Napred napisu, ze jsem poctive procetl cele tohle vlakno a neco dalsi nastudoval. Jako druhe treba dodat, ze jeste nemam zadnou zbran, resim prvni a pravdepodobne ted na dlouhou dobu jedinou. Z realneho pohledu jsem teda totalni laik, kdyz odhlidneme od toho ze mam zbrojak a neco (vpravde proti vam malo) nastrileno. Ted k veci: po osobni zkusenosti se strilenim z asi 5 zbrani a po procteni tohoto vlakna jsem se rozhodl poridit si glock19. Jeste nevim zda gen4 nebo 5, tu 5 jsem si jeste neosahal dostatecne, ale teorii k tomu mam nactenou. To resit nechci, to si vyzkousim na strelnici. To co chci resit jsou 3 veci:

1) miridla - vyrozumel jsem, ze cestou aliexpressu nema smysl jit, kdyz se na ni potrebuju 100% spolehnout, obtahovat to pripadne i o obleceni atd. Zde se psalo o Truglo TFO, pozdeji nekdo psal, ze lepe TFX. Uprimne receno jejich cena je pro mne docela palka. Ne ze bych na to vyslovene nemel, ale pri cene pistole si doplatit jeste dalsi 1/3 ceny za miridla je pro mne slusnej narez. Proto se chci zeptat a potvrdit si: je skutecne zasadni mit triciova TFX? nebo je to jen pro fajnsmekry, fandy ci odborne zajemce?

2) nahradni dily - predpokladejme, ze jde o zbran do krizovych casu, nerkuli primo PA. Z meho pohledu laika, teda ma smysl mit i nejake zasadni klicove nahradni dily. A tak se ptam: opravdu treba? a kdyz, tak ktere?

3) cetl jsem, ze ty glocky moc necistite. Ok, presto obcas je cistit a mazat potreba. Muzete mi prosim poradit co k tomu cisteni ma smysl koupit? existuje nejaka sada, nebo nejake konkretni dily, oleje a vazeliny?

Dik za pomoc.

Marek
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Fabulous »

1. Vždy jsem vystačil s originály. Tritiovky jsem pořídil jen z rozmaru. Nejsou nezbytné.

2. Za roky střelby se mi nic nepokazilo a dodávky dílů na Glocky fungují asi nejlépe ze všech.

3. Namažu po koupi a vyčistím před prodejem (někdy).
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od hrd »

Ad 1 - mám stejný názor.
Ad 2 - po řekněme 10 000 bych preventivně měnil vratnou pružinu, možná by nebylo špatné mít nějaké náhradní pružinky (spoušťovou), ne že by to běžně odcházelo, ale při jejich ceně, proč ne
Ad 3 - čistit občas hlaveň, aby nebyl bordel v oblasti úderníku, mazat minimálně - podle návodu (kdo vystřílí pár set za rok, tak asi tohle řešit nemusí vůbec)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od PeFi »

Pokud se netopíš v penězích, tak prachy nevyhazuj za mířidla, ale za munici a střílej. Mířidla můžeš dokoupit kdykoliv, ale trénink ti nějaký čas zabere. Střílím málo, G19 jsem za těch pár let čistil asi 2x. Používal jsem konkor. (Dnes bych si pořídil G43X nebo G48.)
Gen5 už by mohlo mít barevný "podavač" nábojů v zásobníku. To se mi moc líbí a moje G19 gen4 to nemá. Zvyšuje to bezpečnost kontroly, že je zbraň vybitá.

Kožené tenké měkké pouzdro Blackhawk - na nošení super, na střelnici nebo závody na kočku - po vytažení zbraně se splaskne a zbraň s nábojem v komoře se fakt strašně blbě vrací do pouzdra, když je pouzdro měkkounký a nedrží tvar. Takže jako další nákup kydexové pouzdro + pouzdro na zásobník.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

Fabulous píše: 23.03.2020 21:15 1. Vždy jsem vystačil s originály. Tritiovky jsem pořídil jen z rozmaru. Nejsou nezbytné.
Chapu, akorat ty originaly jsou plastove a nekde jsem cetl, ze pri obtahovani o odev, a janevimco jeste toho moc nevydrzej. A taky, ciste teoreticky, predpokladam, ze kdyz nejaka svizelna situace prijde, bude to spis potme, v seru nebo tak. A to si predstavuju, ze ve stresu a ve tme by se svitici miridla mohla hodit.

Ad 2) chapu, az vystrilim prvnich 10 000 tak si ji vymenim a budu v klidu bez nahradnich dilu

Ad 3) dik. tak po koupi si pujcim od kolegy, namazu a vic nebudu resit.

K tomu pouzdru: ano, nad tim jsem premyslel, muj (opet zatim teoretickej) favorit na koupi je nejaky kydex inside waist appendix care, s ocelovym klipem.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Fabulous »

Mě teda plastovky vydržely vždy, ale já nenatahuji o oděv. A mířenku v noci nestřílím. Pokud tritia chceš, tak si je zkrátka kup a nešpekuluj.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od mahroch »

Fabulous píše: 23.03.2020 22:07 Mě teda plastovky vydržely vždy, ale já nenatahuji o oděv. A mířenku v noci nestřílím. Pokud tritia chceš, tak si je zkrátka kup a nešpekuluj.
No, je taky moznost, ze zacnu s originalama a kdyby se jim v procesu neco stalo, tak nahradim necim jinim. Zda tritiemi, uvidim na aktualnim stavu penezenky ;-)
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Nicotinick »

Tritiová miřidla jsou taková tacticool módní záležitost. Střílet ve tmě, nebo za hodně snížené viditelnosti sice s dobře viditelnými miřidly , ale jak říkají myslivci na "neobeznaný cíl", může být i voucher na Mírov. ;)

Smysluplnější investice je do budoucna kvalitní svítilna a dobrý kurz typu "Světlo a tma". Případně i muška se světlovodným vláknem.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Nuwara »

1 Jedu od zacatku tovarni miridla, bez problemu s tim strilim i souteze (LOS a obcas i neco jineho). O odev, pasek, boty ci kolem jedouci auta nenatahuji, tohle je taky takova divna modni cool zalezitost, ktera do realneho sveta moc nepatri.

2 nejakych tech 10 000 uz z toho mam vystrileno, zatim jsem nic nemenil, mozna ze ta vratna pruzina neni spatny napad, ale jak rikam, neni to zatim asi potreba.

3 obcas protahnu hlaven nejakym beznym mazanim na zbrane.

Jestlu nechces moc utracet, zkus na zacatku pouzdra na pistoli i zasobniky original od glocka. Neni to kidex, ne to takovy mekci plastik, ale me osobne maximalne vyhovuji i na bezne noseni. A jako bonus stoji par penez...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od bivoj »

2 mahroch - Nevím, jestli mi to tu opět nebude smazáno, moje příspěvky se tu poslední dobou ztrácí více, než jsem schopen tolerovat. Ale přesto odpovím, páč nejsem píčus.

ad 1) Origo jsou dostatečná, ale pokud chceš bojovat ve tmě, tak origo glock nebo truglo tritia ti udělají radost

ad 2) Po 30 000 vratná (preventivně) a taku pružina zápalníku. I když znám Glocky co maj kolem 70 000 bez výměny jakéhokoliv dílu.

ad 3) Nečistí a nemaže jen prase nebo člověk kterému na zbtrani nezáleží. Glock není žádná čarovná kouzelná hůlka, je to strojírenský produkt jako každá jiná zbraň. Proto mu rozhodně neuškodí ho po návštěvě střelnice vyčistit a namazat. Co, kde a čím mazat je v každé příručce ke zbrani znázorněno obrázkama.
Žádný smysluplný příspěvek, který je ve správném vlákně a není OT nebo reakce na OT se tady nemaže. Fab
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět