Vše o pistolích Glock

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od RedneckBear »

Jde u nas legalne nosit (napr.) Glock 43 se zaverem z Glocku 48? Stacilo by mi mit u sebe oba PZ kvuli seriovym cislum?
The Emperor protects ...
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od FMJ »

Čistě teoreticky by to být problém neměl - na některé 9 mm pistole existují konverze v ráži .22 LR; navíc, pokud máš zaregistrováno obojí na svou osobu, jsi oprávněn užívat obě zbraně. Nikde jsem se taky nedočetl, že by to bylo zakázáno. A co není zakázáno, to by mělo být povoleno....
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od RedneckBear »

FMJ píše: 21.07.2022 10:08 Čistě teoreticky by to být problém neměl - na některé 9 mm pistole existují konverze v ráži .22 LR; navíc, pokud máš zaregistrováno obojí na svou osobu, jsi oprávněn užívat obě zbraně. Nikde jsem se taky nedočetl, že by to bylo zakázáno. A co není zakázáno, to by mělo být povoleno....
Diky! :) Tak nejak jsem si to predstavoval. :)
The Emperor protects ...
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Hagen »

Není to problém ani prakticky.
Glock je jako lego, a občas to takhle taky dělám ;) .
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od vratnikp »

já bych naopak řekl, že to problém může být. Myslím si to protože:

na M1 carbine mám vyměněný závěr (má vlastní průkaz), ale v průkazu zbraně je stále uveden starý, zničený. Mám to takhle už téměř deset let, ale při poslední kontrole náhle problém - zbraň je nutno napsat na sk. A ke sběratelským účelům, protože nesedí čísla na zbrani a v techničáku/CRZ, přestože jak zbraň, tak nový závěr mají platnou zkušebnu a já jsem jejich oprávněným držitelem

při stavebnicích z glocků to bude naprosto stejný princip - zbraň nesouhlasí s techničákem, tudíž problém
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od FMJ »

Pakliže v tom pánové spatřují problém, tak tím pádem by to znamenalo, že .22 LR konverze jsou užívány v rozporu se zákonem...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od skagerak »

Vzdy je sance narazit na,prislusnika ktery vidi problem v kdecem
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Hagen »

Přesně tak. Spousta policejních úředníků nezná pořádně zákony, ale dají si nakonec říct.
Už jsem zažil na zbraních takové úřední veletoče, a vše se nakonec urovnalo k mé spokojenosti.
Mám dokonce raritní průkazy zbraní.
AK-47 v ráži 5,45x39 ????
revolver v ráži .454 Casual ????
Na můj dotaz, že je to špatně, že jsou tam chyby mi bylo řečeno "Vám to vadí? Nám ne, důležitá jsou čísla".
A konkrétně na dotaz ohledně těch Glocků mi bylo sděleno " mějte ke všemu co má výr. číslo průkaz zbraně, a jinak si z toho sestavte třeba aeroplán".
Někdy je to s nimi i zábava. ;)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Strelec45 »

Nemělo by to vadit. Byl jsem před pár lety na kontrole po 10ti letech s výměnou zbrojáku a měl jsem v Nagantovi (revolveru) náhradní válec v 7,65 Br., originál ležel vedle. Koukli, řekli "jo" a bylo. :yes
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Ray »

Borci dotaz. Kterej ten Glock má delší závěr a hlaveň (jako G17?), ale kratší rukojeť jako kompakt? Nemůžu si vzpomenout. Viděl jsem to někde a už je to dlouho.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od vratnikp »

To jsou stale jen custom upravy ne? Fullsize hlaven a kompaktni ram
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Ray »

Netuším. Je možné že to mám v hlavě jako určitý typ, ale ve skutečnosti to byl nějaký custom build :? .... To by vysvětlovalo, proč jsem to zatím nenašel :P
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Serža »

G34 je delší, ale pažbu má jako G17
https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/gl ... 4x59p.html
protože mám G19, tak na ty akčnější kursy spekuluju o delším, a G34 je kandidát
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od skagerak »

@Ray, je model co ma zaver a hlaven delky g19 a rukojet velikosti g17 (asi 19x)
Smysl by mi to davalo spise naopak, ale myslim ze by se musela seriznout 17ka...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Reccol »

Chvíli jsem to nesledoval - už je v CZ někdo, kdo udělá kvalitně výřez na kolimátor u starších generací, případně možnost koupě gen 5 MOS závěru s tím, že to strčím na starší gen? Nechce se mi měnit celá (upravená, ořezaná...) pistole.
Uživatelský avatar
Josef116
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2017 23:38
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Josef116 »

NOG z Kladna jsou schopni ti to vyfrézovat. Pošlu do SZ kontakt.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Pez »

Trochu se musím omluvit Glocku, když jsem kupoval první pistoli, tak jsem Glock vyřadil, nějak blbě se mi držel a prostě to nebylo ono. Vzal jsem nakonec Walthera PPQ, který mi po všech stránkách vyhovuje.
Teď jsem hledal něco menšího na léto pod tričko v 45acp a volba nakonec padla na Glock 30S. Subjektivně trochu horší ergometrie a spoušť. S originál mířidly to chodilo o 15cm pod záměrnou na 25 m. Po výměně mířidel lehce nad ale jsem spokojen.

Co mě ale velmi mile překvapilo je přesnost a soustřel. Používám vlastní přebíjenky a vyloženě mu chutnají.

Tady na 25m
76527C81-7E0D-4E72-9135-5899047F4B9D.jpeg

Tady na 50m
527B8E1F-985E-453B-960F-6DDE8CBAE258.jpeg
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od PaF »

To je určitě i rukama, tohle většina lidí nenastřílí ani se spoušťákem SA. Klobouček ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Serža »

okompíkovaný G19 gen2
Přílohy
IMG_20230123_222615.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Vše o pistolích Glock

Příspěvek od Ray »

Dneska jsem, mezi rekonstrukcí ložnice při obědě, zvládl lehce potunit Glock. Byl jsem nedočkavý. Platforma je z Alíku, ale vybíral jsem dlouho a je to opravdu poctivej kus kovu. Vím to, protože jsem bohužel musel uříznout přední záložní mušku, abych umístil kolimátor a šlo to opravdu pomalu :) Sedí to tam hodně těsně i bez dvou aretačních červů a bohužel jsem to při nasazování lehce podřel. Na funkci to ale nemá vliv, alespoň se to nehne. Za ty prachy mě pár šrámů vůbec nesere. Jedinej problém je, že na střelnici se s tím dostanu až bůhví kdy :(

Kolimátor Vector Optics (pasuje na Trijicon RMR platformy).
IMG_20230507_204206.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět