Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

soumraku, pointa je taková, že jakýkoliv střelivo s většim ranivym účinkem nesmíš použít pro krátkou zbraň. Pro dlouhou použít můžeš (jinak by srnomrdi byly nervozní). A zkušebna jen na základě šťouravejch idiotů zkategorizovala několik konkrétních nábojů do A (např. EFMJ). Tzn. když budeš mít dlouhou v lugru, můžeš do ní naložit cokoli tě napadne a neni to zrovna zkušebnou zařazený do A.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

...respektive i to, co je zkušebnou zařazeno jako "A pro krátkou kulovou zbraň"....

což ovšem samozřejmě nemusí být ten stěžejní důvod k případnému pořízení karabiny v 9L, jako takové.. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
soumrak
Příspěvky: 24
Registrován: 23.11.2016 23:11
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od soumrak »

Akorat za zbran kategorie A je v tomto pripade povazovano primo to strelivo jako takove.

Bavime se o karabinach na pistolove naboje, coz jsou zbrane, ktere strili naboje urcene pro kratke kulove zbrane, respektive si nedovedu predstavit, ze by byl nejaky rekneme 9luger klasifikovan jako strelivo pro dlouhe kulove.

Kdyz tedy vezmu variantu, ze jakekoliv strelivo pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku je zbran kategorie A, tak je vcelku jedno, jestli mam v prukazu puska, nebo pistole, jelikoz se k tomu strelivu nedostanu.
Kdyz vezmu variantu, ze by existoval luger, ktery by byl klasifikovan "jen" pro dlouhe a tim obesel tento paragraf, tak mi nic nebrani si ho na skupinu B koupit a narvat ho do kratke.

To, ze ma UZI napsano puska nemeni nic na faktu, ze strili pistolovy naboj. Porad cekam na nejake to uzasne odhaleni, proc se "karabiny, ktere jsou na hrane rozmeru zamerne registruji jako puska samonabijeci", ale zatim ho budto nechapu, nebo jednoduse neexistuje.
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od brven »

Zbraň není střelivo.... prohlédni si stránky zkušebny např: http://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhodn ... egorizace/ ve spodní části odpověď najdeš. Např. • pistolový náboj ráže 9 mm Luger +P se střelou 135 gr FlexLock Criminal DUTY, výr.: Hornady Mfg. Co.,USA 9 mm Luger +P 92-05804-16 16.9.2016 A pro krátké zbraně atd.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Soumraku, vycházíš ze své mylné dedukce ...a bohužel varianta, že to nechápeš, je správná. Sorry.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

koupit do dlouhé můžeš, nabít do krátké nesmíš
soumrak
Příspěvky: 24
Registrován: 23.11.2016 23:11
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od soumrak »

brven, diky, takovy odkaz jsem potreboval, respektive jsem se mel na stranky zkusebny podivat drive sam.

Prijde mi to jako ponekud zvlastni reseni, clovek doma vlastne ma i nema zbran kategorie A, podle toho, do ceho dany naboj zrovna da, proto jsem to nebyl schopny tak dlouho pochopit. Pokud ovsem zkusebna vydava takovato rozhodnuti, tak plati presumce spravnosti urednich rozhodnuti a je to tak :)

Ponekud mi ale porad unika ten smysl pusky samonabijeci. Respektive zkusebna tyto naboje zarazuje jako A pro kratke -> potrebuji tedy dlouhou -> dlouha je negativne vymezena v zakone takto:

10. Krátká zbraň - palná zbraň, jejíž délka hlavně nepřesahuje 300 mm nebo jejíž celková délka nepřesahuje 600 mm.

11. Dlouhá zbraň - palná zbraň, která není krátkou zbraní.


Z cehoz vyplyva, ze ikdybych mel v prukazu napsane pistole samonabijeci, ale splnoval bych velikosti dlouhou zbran, tak muzu pouzivat toto strelivo.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

No můžeš to případně před OČTŘ zkusit obhájit, ale nevím, nevím....

Je fakt, že to, jak jsou zbraně registrovány v CRZ a průkazech zbraní, nemá oporu v zákoně :)

Ale to už je na dloooouhou a hlavně nikam nevedoucí debatu. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
soumrak
Příspěvky: 24
Registrován: 23.11.2016 23:11
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od soumrak »

Debata jaky je rozdil mezi puskou samonabijeci, kulovnici samonabijeci apod. je navic v tomto vlakne bezpredmetna. To jsem nikdy nemel v umyslu, zarazilo mne ovsem tve tvrzeni o duvodu zamerne registrace pod jinym nazvem a zrejme s tim spojene jiste vyhody - to je to, ceho se tu snazim celou dobu dobrat :D
Zatim mi z toho vychazi, ze at mam karabinu jako pistoli samonabijeci, nebo pusku samonabijeci, tak jsem na tom ve vysledku v soucasnem stavu stejne.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

vyse uvedene je jednim z duvodu proc mam ravolver a pakovku v razi 357 mag.
zakaz naboju se strelou sokovou v kratkych palnych zbrnich je platny i když tezce nelogicky a nesmyslny. Nicmene v dlouhych tihle omezeni není.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

kdybyste měli zbroják skupiny A tak tydle věci nemusíte řešit vůbec :) Myslim nabejvání tohodle druhu nábojů.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

OT!!!
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

několik lidí mi psalo o celý článek na téma CSV. takže tady je...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

1
Přílohy
IMG_0096.JPG
IMG_0097.JPG
IMG_0098.JPG
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

2
Přílohy
IMG_0099.JPG
IMG_0100.JPG
IMG_0101.JPG
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

3
Přílohy
IMG_0102.JPG
IMG_0103.JPG
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Buď mi ty naměřené rychlosti přijdou hodně optimistické...nebo potřebuju nový měřák úsťové rychlosti. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od štaflík »

Začínám pomalu cítit potřebu vlastnění neškodné EU kompatibilní pitolky. Třeba z Hrádku na Vlárské dráze ;)
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

makaróny 3
makaróny 3
Pánové, máte někdo osobní zkušenost s konverzí Micro Roni pro Glocka? Nějak mě oslovila, tak se ptám, jestli o ní mám uvažovat.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Zkušenost nemám, na prodej mám :) Za 5500 Kč.
Odpovědět