Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od JOBU »

Ono streľba z takejto zbrane na letiace ciele nieje vôbec jedoduchá...Zdroj tvojho tvrdenia,že boli vyradené z dôvodu nepresnosti pochádza odkiaľ?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Nevím, jestli je to napsané i v článku, co jsem posílal, ten jsem nečetl, ale oni stříleli i když, vrtulník byl na zemi... Tvrzení pochází z rozboru tohoto případu, které obsahovalo i vyšetřující zprávu, které jsem četl v nějaké odborné knize někdy v 90. letech. Informace o pumpičkách mi nějak utkvěla v paměti, protože mě tehdy asi zaujala. Byla tam uvedena i vzdálenost od cíle, množství vystřílené munice a asi počet zásahů. Ale toto si už nepamatuji...
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Fab Def Scout - díl II.

Tak konečně jsem dostal peníze zpět a tak se můžu rozepsat. Rád bych také pochválil prodejce Fab Def za profesionální a rychlé jednání. První konverze se špatným povrchem ještě ani nebyla na cestě zpět a už jsem dostal náhradu, kterou jsem vyzkoušel na střelnici. Vystříleno ca. 350 ran a zasláno zpět.

Nástřel to drželo dobře i po znovu-nasazení zbraně, manipulace bez problémů - ale.....: vše fungovalo až do ca. stého vystřeleného náboje - potom začaly problémy. Závěr po vystřelení posledního náboje nezůstával vzadu, později už zůstávaly skříplé nábojnice v okýnku a závěr bral i nový náboj do komory - skoro takový double feed. Jakmile jsem Glocka vyndal, tak po ca. 300 výstřelech byl úplně černý. Takže - povýstřelové zplodiny brzdí závěr a způsobují závady. Podle mého vada konstrukce.

Z mého pohledu byla přesnost s konverzí skoro stejná jako střelba z ruky - níže terče na 10 a 50M.
Přílohy
10M.JPG
50M.JPG
skříplé nábojnice.JPG
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od štek »

Dostal jsem interní info že vývojář CzUB pracuje na odlehčeném polymerovém závěru na EVO. Údajně by mohl být zkušební prototyp koncem roku.
Jsem zvědavý. Plánuju karabinu v lugru už déle a právě kvůli těžkému závěru zatím vedlo CSV-9.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

To by musel být závěr brzděný, aby se neotvíral moc rychle. Pokud něco takového vyvíjí, tak to bude trvat hodně dlouho...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Přesně tak, brzděný nabo uzamčený. Navíc, ne že bych CZUB nepřál, ale vývoj polymeru, aby ustál spolehlivě tlak a teplotu při výstřelu, bych spíše čekal u firmy BASF, Bayer nebo DuPont. 8-)

Jinak Evo má dynamický závěr ještě o dva až tři chlupy těžší než CSV.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

nekde jsem slysel, ze puvodni samopal Laugo mel zaver s delenou hmotou pro snizeni zpetneho razu,
tipuji, ze to v CZUB zkousi oprasit, tak treba se dockame
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Tak jsem dnes na střelnici odpanil KPOS Scout. Padlo cca 200 ran z G17 Gen4. Zcela bez problémů, bez závady. Jediná "vada" bylo u nové, nenamazané konverze jisté zakousnutí zámku držícího zbraň. Po poklepu na pažbu to ale šlo odemknout normálně a zbraň následně bez problému vyndat. Za mě zatím tedy OK.

Jinak závady při střelbě, které popisoval Radek07, bych tak úplně nepřičítal konverzi. Glock je zvyklý pracovat zabordelený do bezvědomí, takže chybu bych hledal někde jinde.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

to Fabulous:

Tvojí poslední větě úplně nerozumím. Glock mi střílí bez problémů i několik set ran bez čištění. Jak jsem psal tak problém je v tom, že se mi usadily saze mezi rámem konverze a Glockem. Někde to tam prostě brzdilo závěr. Možná že tam máš větší vůle a trvalo by déle než se to nahromadí. Vyčištěná konverze mi také fungovala perfektně.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Nevím, neumím si představit, proč by trocha sazí na rámu způsobovala zádržky...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od mc.ready »

Škorpík si zahraje v novém predátoru.
Přílohy
Screenshot_20180904-192026.jpg
zvirotsky
Příspěvky: 3
Registrován: 07.09.2018 0:15

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od zvirotsky »

Mám nově Micro roni 4 generace a mám hned s ním jeden problém, při natahování zbraně přes natahovací adaptér konverze ten adaptér ze zbraně vyklouzne a tím pádem zbraň nenatáhne a nedá se ani použít ke střelbě jelikož ten adaptér sjel. Mám Glock 19, 4 generace bez jakýchkoliv úprav. Má někdo podobnou zkušenost s Micro roni, pokud ano jak jste danou situaci vyřešili?

Znám ještě jednoho člověka který má taktéž novou generaci konverze a zbraň má Glock 17 a má ten samý problém.

Děkuji Vám všem za odpovědi
Přílohy
40694629_576648849417692_5995370652649914368_n.jpg
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od krvfx »

Mě na 17 gen 4 ten vehement sedí pevně, ale mám černé provedení. Jde docela ztuha, nandaval a sundaval jsem ho jenom párkrát.
zvirotsky
Příspěvky: 3
Registrován: 07.09.2018 0:15

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od zvirotsky »

A jakou máte generaci konverze? Je to na ní napsáno že strany písmeny G1, G2, G3 a G4. My problémový máme nejnovější generaci 4. U předešlé by tento problém neměl být
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od krvfx »

Podívám se doma, kupoval jsem ji asi před půl rokem.
zvirotsky
Příspěvky: 3
Registrován: 07.09.2018 0:15

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od zvirotsky »

Tak to je 3 generace.
Nová 4 generace je na trhu měsíc
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od morho »

Zalíbila se mi GHM9. Co mě překvapilo a trochu zamrzelo je že varianta s hlavní 17,5cm a dýlkou 43/66cm je podle distributora kategorizovaná jako puška, přitom třeba CVS model 2 s hlavní 20 cm a skoro stejnou dýlkou je pistole. To má zkušebna takovou volnost jak zbraň zařadit?
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

Zkušebnu nezajímá, jestli to někdo nazve puškou nebo pistolí. V obou případech je to krátká zbraň kat. B. Nic víc.
EVO má půlku průkazů na pistole a druhou půlku na puška. Ale je to také krátká.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od morho »

No jo máš pravdu, jsem blbej, furt mi někde v hlavě straší možnej vývoj omezování a přitom zapomínám, že zákon nezná pistole nebo pušky ale jen krátká/dlouhá a z toho pohledu jsou obě ty zbraně stejný krátký.

Takže pokud by to někoho zajímalo, MPICZ nedávno dovezli první kusy B&T GHM9. Cena 39.850,-. A ještě letos by B&T měli uvést na trh variantu kompatibilní s Glock zásobníkama.
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Pepasnek »

Tak jsem si pořídil karabinu Chiappa M1 9 v plastové variantě a je to opravdu příjemná zbraň,jen nejsem moc kamarád s mířidly.Jsou tam diptrická a je to nezvyk.ke zbrani jsou dva zásobníky na deset ran ale pasují tam i normální z berety92.Zatím mám vystříleno 300 ran a žádná závada se nekonala.
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
Odpovědět