Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od morho »

Co říkáte na USW-G17? https://www.armed.cz/pistolova-konverze-b-t-usw-g17/
Líbí se mi ten minimalismus, úhel vyklopený pažby vypadá že umožnuje přirozenou polohu, švýcarská kvalita :), ...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Strelec45 »

Záleží kolik toho chceš dokázat s krátkou hlavní...
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Každá takováto konverze je na pikaču. Stačí smetí, kamínek nebo spaliny mezi rámem konverze a závěrem a už to nechodí jak má. :ne

A to ani nemluvím o nesmyslné ceně. :roll:
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od morho »

Hlaveň kolem 4.5" na střelbu do 50m podle mě stačí, ale Radek07 má asi dobrej point s tím zasíráním...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

ma ta konverze stejnou hodnotu jako UZI a ještě hromada naboju ? :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od zdoch »

Tak jo, musím ohledně UZI tentokrát souhlasit s viktorem, nebo koupit vz 61 a pár krabic střeliva, když koukám na dýlku tý pažby za 11k, která navíc aní není skladem. Uzi/škorpík udělá větší službu.
Jak se s tím bude střílet ani nechci vědět. Morho by to mohl zkusit sehnat a pak napsat recenzi. Podle mě by spíš psal inzerci ;)
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bak-ly »

Morho: Než toto, raději bych šel do ověřené MicroRoni a navíc je cenově o dost jinde. Nehledě na technickou stránku - nemusíš na zbrani nic měnit a máš prvky ovládání jako u plnohodnotné karabiny. Navíc u nových generací chodí naprosto spolehlivě. Mám už na ní nastříleno pár tisíc a ani jeden problém.

Užitná hodnota je alespoň pro mne v první řadě ve formě zábavy :) Ale zkoušel jsem někdy ze startu test, jaký je rozdíl oproti střelbě z pistole. Opakovaně jsem nastřílel 2x rychleji a 2x přesněji (na čemž má značný podíl i kolimátor).
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

MicroRoni jsem měl a šel do světa - pár stránek dozadu je k tomu ode mne info a fotky. Vypadá to taktic-coool a na blbnutí na střelnici dobrý. Opravdové využití v terénu ale malé. Pořád je to poskládaný plast ve kterém se něco pohybuje a stačí aby to spadlo do blbé kaluže s blátem nebo do prachu a je problém.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Mám konverzi za 15 stovek ze ZS, co měl loni v akci a popravdě pocity z toho špatné, nikdy to nebude mít na pořádný samonabíjecí karabinu v dané ráži...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Pro toho, kdo nemumí střílet z pistole má možnost zapřít konverzi do ramene svoje kouzlo, o něco míň to kope... Mě u toho převažovaly spíš negativa, je to větší, těžší, dražší. Hledí blíž u oka, záblesk a rambajz blíž u hlavy a stejně tě pořád limituje pistolová délka hlavně.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

,ě občas přijde že americké filmy mají větší vliv než jsem čekal. Například v řadě případů se ve filmech používají naprosto neadekvátní zbraně. Respektive je celkem jasné každému co alespoň o zbraních ví že střílet i dávkami 5,56 NATO na dinousaura či podobnou obludu je celkem bez významu až na fakt silného " nasraní" příslušného cíle. Bylo dokonce i ověřeno že i 9 mm Luger i z EVA je celkem bez účinku v podobných případech.
pistole mají jen jednu a to velkou výhodu jsou malé a jdou nosit skryte. Za to plati samozřejme cenu v podobě "malého" výkonu a nižší přesnosti ale to nevadí, protože jsou určeny ke střelbě na malé vzdálenosti.
Pušky, kam patří k karabiny jsou na opačné straně, je to velky ale výkonné a přesnější na delší vzdálenosti.
Konverze je tak vlastně soubor záporů obou skupin. Je to velký jako dlouhá zbraň se všema nevýhodama krátké.
Jo aby 9mm luger byla uspešná na delší vzdálenosti potřebuje min 6 - 10 palců hlaveň. JInak je to nesmysl jako jit s M4 na dinousaura, :-)
Páková karabina konstrukčně stará přes 100 let komorovaná v ráži 357 mag má Eo 1000 - 1500J a pokud je slušná tak na 50m trefíš asfaltového holuba prakticky každou ranou. 10 ran je 5 sec venku.
UZI s 10 palcovou hlavní má Eo někde kolem 600 J a na 50m s ní trefíš menší meloun každou ranou.
konverze kam vložíš standartní pi s délkou hlavně cca 4 palce budeš mit Eo nekde kolem 400 až max 450 J a na 50m s ni budeš postřelovat figuru...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od morho »

No nebylo by to poprvý co bych se zklamal a vzápětí prodával, ještě si to rozmyslím :) Navíc je to první generace, a když vidím vývoje ostatních konverzí, asi nemá cenu spěchat.

Ale tohle je dobrý 8-)
Přílohy
zpeyo17ijht31s.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

viktor píše:...střílet i dávkami 5,56 NATO na dinousaura či podobnou obludu je celkem bez významu až na fakt silného " nasraní" příslušného cíle. Bylo dokonce i ověřeno že i 9 mm Luger i z EVA je celkem bez účinku v podobných případech...
viktore kde se dá dohledat to střílení Lugerem z EVA na dinosaura jak píšeš, že bylo ověřeno? :chuckle
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Já jenom doufám, že se to tady nezvrhne na faily se zbraněmi ve filmech. ;) :head
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Strelec45 »

morho: ... nedá si říct a nedá. :chuckle slovy klasika.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

myslis jako zastavovaci efekt raze 9mm na dinousaura jestli byl overen v praxi ? nevim, nemam potrebne udaje o poctu dinousauru slovenych 9mm Luger. :-)
viktor
ps. hoblywoud je plny cz zbrani vcetne ruznych uprav, nevim jestli se strelba z eva tykala zrovna konkretne dinou saura, protože scena co me utkvela v pameti byla z nejakeho "e" filmu protože to bylo ještě nekde hloubeji nez " C" filmy. co jsem zhlednul cela asi za 5 min a pak hosmaznul, ale rozhodne to byla nejake pekne odolna obluda, dinousaurus, terminator, prddator atd..
ps. ..ještě bych napsal nekajou koninu jako ze princezna Leila z hvězdných valek ma za osbni zbran ruskou rychlopalnou margolinu ...22lr, coz dobry naboj ...ale musim leštit indiánskou utocnou pusku samozrejme karabinu na zitrejsi závody :-)
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od RobertK »

Tady by melo být kde všude bylo použité Evo 3
http://www.imfdb.org/wiki/CZ_Scorpion_Evo_3_series
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Největší borec je stejně 50cent v Den of thieves, kterej si do dopředu pravděpodobného gunfightu s poldama ve vestách mezi SAWy, SCARy a různé variace M4 přitáhne Roni s kolimátorem za 4 kila z Aliexpressu :lol:
Den of Thieves15387.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Žulda »

Tenhle kolimec mám už druhý rok na Uzině a drží nástřel jak přibitý ;)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

tomu by se dalo verit. UZI prakticky nekope a je hodne moc klidna. Pokud s tim nepraštíš tak to asi fakt da. Evo by ho uz davno sešrotovalo :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět