Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Ne, nevidí protože je zamilovaný :F :P . Už to Pafovi říkám dlouho, ale údajně bude střílet za sterilních podmínek a nikdy mu to do písku nespadne. :D
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Ale vážně, pokud lze z toho vystřílet 200-300 ran na prašné střelnici - např. v létě v Oblekovicích nebo v Hodonicích a bude to stále bez problémů fungovat, tak ten systém vezmu na milost. Podle mě ale stačí zrnko písku nebo vrstvené spaliny kolem závěru na ústí a už bude po srandě.
Přílohy
BT_USW_Glock.JPG
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Jasně, kalach to asi nebude, ale taky to nehodlám koupat v bažině.
Jinak se toho nebojím. Je to pod kabát a na hraní. Jasně, zamilovanost v tom je taky. Pro boj mám AKSU a myslím, že tomu se žádná karabina ani konverze v Lugeru nevyrovná. Ale nejen bojem živ je člověk, že!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Alespoň je to kompaktní a nemá to zbytečný materiál kolem sebe. Ostatní konverze žádný upgrade navíc nenabízejí, teda kromě váhy v materiálu a trubky před hlavní, díky které se ultimátně sviní přední část kvéru.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Občas se mi v konverzi Glock sekal tak, jak to dělá při špatném (volném) úchopu, tak jsem pojal podezření, jestli to není vlastnost sestavy Glock+konverze(+případně mé držení konverze). Máte někdo v tomto směru nějaké poznatky?
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Co se týče toho sekání G v konverzi... K tomu nevidím moc důvod v držení - když je zapřená pažba, není tam k měkkému/gumovému držení žádný prostor. Jedině, že by pistole tak plavala v konverzi, ale tolik snad nevaklala ani v prvních Roni. O jakou konverzi šlo?

2Radek07
K vrstvení spalin na závěru kolem hlavně nevidím žádný důvod. Není tam nic, co by vracelo spaliny zpět. Hlaveň není ničím zakryta, není tam žádná trubka, do které by spaliny foukaly.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

uvidíme :)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

PaF píše:Co se týče toho sekání G v konverzi...
... O jakou konverzi šlo?
FAB Scout. Žádné vůle v tom nebyly, drželo to pevně a spolehlivě (narozdíl např. od FAB KPOS, která byla celá rozviklaná, nebo CAA MicroRoni, kde se dokonce pistole uvolňovala).
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Pak si nedovedu představit, že by to při zapřené pažbě mohlo být úchopem. U Roni snad...
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Brigade BM9 Echo :twisted:

https://www.youtube.com/watch?v=GtfgvUnmj4A

Má to speciální mód: zmáčkneš spoušť vystřelí to, pustíš spoušť vystřelí to. Je to ještě semi-auto? Prošlo by to u nás?
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od morho »

PaFe, nějaký poznatky ohledně B&T konverze, pozitiva negativa? Co pouzdro, řešil jsi už?
Gorbačov
Příspěvky: 20
Registrován: 22.11.2019 1:33
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Gorbačov »

Obrázek

Docela zajímavé. Zkrácený evo pouze pro USA trh. Od 2020. Do prodeje v ČR se asi bohužel nedostane.
Do 40m by se z toho mohlo zábavně a docela i přesně střílet.
Gorbačov
Příspěvky: 20
Registrován: 22.11.2019 1:33
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Gorbačov »

Jinak tu občas někdo napsal něco o uzi a mini uzi, ale snad nikdo zde nevlastní micro uzi? Že by zde popsal svoje zkušenosti?
Micro uzi vlastním. Je velmi přesná, váží 1.9 kg +-, mnohem lehčí než uzi, střílí z přední polohy závěru, hledí skoro u oka, ale jiné než u uzi, je toho víc vidět a míří se z toho dobře. Dobře se čistí, jednoduchá, spolehlivá, odolná. Za cenu pod 10 000 je to solidní zbraň. Nejde samozřejmě dát kolimátor, takže z tohoto pohledu už dnes samozřejmě neobstojí.
Obrázek
izraelci dodnes vyrábí variantu micro uzi pro, což je defakto micro uzi s lištou a natahováním do boku, jinak je téměř stejná. Prezentují to dokonce s příslušenstvím jako zbraň pro speciální jednotky. Koncepce micro uzi tak očividně stále není až tak zastaralá, aby s výrobou sekli. Starej uzi a mini už by dnes nikoho vyrábět a vylepšovat ani nenapadlo.
Obrázek
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

mikrouše mám od jednoho zdejšího rozpadlíka. Na střelnici se teď věnuju jiným věcem, takže jsem se s mikroušem zatím jen seznámil.
Motivací pro koupi pro mne bylo vyplnit mezeru po vz61s - něco s pažbou ale poměrně pohodlně skrytě nositelné, prostě něco mezi pistoli a AKSU, předpokládané využití je hraní si na střelnici na obrannou střelbu hračkou co lze vydávat za tablet v pouzdře na tablet.

zatím můžu říct pouze to, že mne překvapila přesnost i kultivovanost střelby, oboje jsem čekal horší. Plánuju udělat si srovnávací trénink kde pojedu jenotlivé drilly paralelně s puškou v 9x19. pokud bude zájem, o nějaké závěry se pak podělím
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

morho píše: 06.02.2020 20:06 PaFe, nějaký poznatky ohledně B&T konverze, pozitiva negativa? Co pouzdro, řešil jsi už?
Zatím žádné poznatky. Měsíc v lázních a zpět jsem si přivezl nějaký svinčík v dýchacích cestách, takže po týdnu trápení jsem skončil na ATB. První otázka v ordinaci byla vtipná: "Nevracíte se z Číny?".
Snad dostanu na střelnici příští víkend.

Pouzdro na přenášení buď od NB nebo 6" Re. Šlo by to nosit i v opaskovém pouzdru, ale na jednobodovém popruhu pod bundou to bude určitě pohodlnější.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Bill Masen píše: 10.01.2020 15:35...Tak jsem napsal do CSV dotaz na rychlosti a výkony různých nábojů z hlavně 254 mm. Nemají, ale udělají do konce února...
Tak je to trochu jinak. Testování bude, ale pan Kudláček nemá čas shánět náboje. Použijí to, co je na střelnici, tedy SB 7,5-8g FMJ a Magtech asi 8g FMJ. Pokud bychom jim tam dovezli další náboje, tak je změří.
Mě jde primárně o to jaký je nárůst energie a rychlosti oproti 200mm hlavni. Já to mám dost z ruky, je tu někdo, kdo to má blízko a byl by ochoten zakoupit a dovést?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Proč to řešit tak složitě? A hlavně - proč u 9mm dlouhé hlavně? ;)

http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html

254mm hlaveň (10'') má oproti 200mm hlavni (8'') nárůst rychlosti a energie naprosto zanedbatelný - v průměru kolem pouhého 1%!

Vždyť i ta původní tabulka těch CSVček ukazuje, že v hlavni 470mm (cca 18,5'') je nárůst rychlosti jen 3,3 - 4,7% oproti 200mm hlavni, takže nárůst délky hlavně na skoro dvouapůlnásobek délky vede ke zvýšení rychlosti a energie střely v průměru o pouhé cca 4%, tak co by sis tak představoval u 254mm?

9mm Luger akceleruje nejvíc na prvních cca 10cm, takže nějaký znatelnější rozdíl je třeba mezi 5cm a 10cm hlavní. Ale dál už zrychluje jen velmi, velmi pozvolna, v závislosti na váze střely. Subsoniky už po cca 15cm přestanou zrychlovat skoro úplně.

Hlavně delší jak 200mm nemají u standardně továrně vyráběných nábojů ráže 9mm Luger z balistického hlediska rychlosti a energie střel naprosto žádný smysl.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

A jaký tedy má význam vyrábět karabinu s hlavní 10 palců?
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Lidi z tradice víc věří účinnosti a přesnosti zbraně s dlouhou hlavní. Za puškoidní věc si můžeš říci o víc peněz než za přerostlou pistoli i když výrobní náklady se moc lišit nebudou. Další důvod bude legislativa u některých zemí kam se ty delší kousky vozí. Kdyby mělo csv lepší spoušť, dávala by delší hlaveň s pomalou a těžkou střelou o fous lepší soustřel.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

no asi tak, 9mm luger normalni seriove vyroby je optimalizovan pro pouziti ve všech zbraních na svete pro tento naboj. Nicmene hlaven obvyklých sluzebnich zbrani je dlouha cca 4 palce, Takze pro delku této hlavne.
Takze dost kompromisni reseni. Z toho to duvodu měli nar nemci ´za II sw dva druhy naboju 9mm luger a to jak pro pistoli tak pro samopal. MImochodem oba měli povolenou vyssi uroven tlaku nez soucasna 9mm luger to pomerne dost.
Tak k delce hlavne. Merit něco na nejake hlavni ma smysl pouze pokud vim proc to vlastne delam.
Nize jsou data pro naboj 9mm luger urceny pro 10 palcu hlaven
delka hlavne Vo ( m/s) Eo (J) ustovy tlak ( bar )
4 - 345 - 477 - 370
6 - 375 - 569 - 233
8 - 396 - 631 - 167
10 - 411 - 678 - 129

pro srovnani z 2 palcu
277 - 308 - 811 a vyhoreni prachove sloze z cca 76 %

takze prodlozeni hlavne z 8 na 10palcu vede jednak ke zvyseni energie o cca 50 J coz je asi tak 3 max povolena energie vzduchovky a dále k poklesu ustoveho tlaku z 167 na 129 bar tj není to tak hlucne :-)
tak na druhou stranu když takto laborovany naboj vystrelim z male kapesni devítky napr Glock 26 tak to bude pecka jak hrom a cca 1/4 prachu se me vysype z hlavne ven.
delka hlavne nad 10 palcu pro naboj 9mm luger uz zacina vazne ztrácet smysl.. respektive data jsou lepsi ale uz ne tolik.
Takze delší hlabvne a to cca 8 - 10 palcu pro 9mm luger smysl mají a to velkej. Ale využijete je pouze s naboji pro delší hlavne. Pokud to takove hlabvne naladujete sériovou produkci bude to lepsi naz z kratke hlavne, hlavne vyrazne tissi ale na energii zas tak moc neziskate.
viktor
ps : v sobotu jsme u nahodne vybraneho vzorku sypanych 9 mm luger z produkce SB namerili kolisani rychlosti Vo cca 40 m/s :-) tak nejak nevim jestli ma zrovna tohle strelivo použitelnou vypovidaci hodnotu vlivu delky hlavne na Vo :-)
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět