Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Většina spouští u základních AR je špatná. Jsou tam spouště za 2 USD :) Naštěstí u AR je k dispozici mraky doplňků.

CSV-9 je dle mého designová troska a zcela nekompatibilní s jakýmkoliv doplňkem. Funkci nemohu hodnotit, ale prý to ukusuje záchyty na originálních Glock zásobnících.

Scorpion EVO je ergonomická tragédie, již jsem zde o tom psal.
pracintl
Příspěvky: 433
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od pracintl »

CSV-9 M2 mám, jsem s ním velice spokojen. Jediné, co jsem měnil je pojistka - jelikož nemám rád mačkací pojistky, vyměnil jsem ji za otáčecí. Ale to není zásadní věc.

Z osmi originálních zásobníků Glock není ani jeden ožvejkaný. Ono je to asi také o tam, jak se který soudruh o zbraň stará a jestli ji při střelbě drží za zásobník - to já nikdy na žádné zbrani nedělal.

Z doplňků mám na zbrani ručku, světlo, optiku a nebyl žádný problém s montáží či používáním. Jsou-li míněny doplňky k AR či Kalachu, tak ty tam asi nejdou, ale nikdy mne ani nenapadlo je tam zkoušet - proč? Koupil jsem si CSV, tak používám CSV. Kdybych chtěl AR, tak si koupim AR a nebudu ho vyrábět pomocí doplňků z CSV.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Fab má recht, CSV je zcela nekompatibilní designová troska, která si při větší nekompaktnosti oproti AR nezachovává stále příjemnou štíhlost a úchop :) ....
CSV-9 AR.jpg
CSVx.jpg
na soutěže je to úplně k hovnu (nutný Facebook ve skupině CSV-9) :)
https://www.facebook.com/10000046060095 ... 925311012/

....a hlavně se studem zalyká např vedle takového EVO, které vůbec není asymetrický mastodont zejména co se úchopu týče :) ....
evo.jpg
evo.jpg (118.65 KiB) Zobrazeno 5756 x
...nebo vedle X-té? inkarnace Stribogu, která vůbec nevypadá jako sprcanina mravenečníka s jeklem z Hornbachu :) ...
stribog.jpg
...a už vůbec to nemá uměleckou limitku s rytinou :)
csv 2.JPG
...Takže kdyby chtěl někdo udělat stejnou chybu jako já, tak je to prostě jen hnusnej kvér úplně nahovno, nadstandardně nespolehlivej a nepřesnej :chuckle

...Ne, teď už raději vážně (bo už su kvůli té ejakulaci drzého sarkasmu beztak na banlistu :oops: :lol:)
Kromě POF MP5 a EVO asi s tlumičem pod 40k nic moc příjemného k dispozici není (možná ještě těžká UZI?). Nicméně, u CSV se na tom dle mých informací pracuje. To je už sice známo celkem dlouho, ale co s výrobcem začala spolupracovat firma ADSEC, která chce vyladěné tlumiče na CSV pro své zahraniční klienty, by se to už snad mohlo někam posunout.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Butch
Příspěvky: 764
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Butch »

Asi už jsem to někde psal, ale jelikož mám AR v 223 a tuto platformu měnit nebudu, tak i v lugeru jsem šel do AR, at je zachována manipulace a ovladaci prvky, taky částečná zamenitelnost dílu, no a taky se mi proste líbí.

Spoušť nebývá premiova skoro nikde, ale taky se to dá relativně levné vyřešit, plasty jsou taky řešitelné a alespoň zůstává prostor na dárky na Vánoce, narozeniny …. 😂

Jedina, která měla výbornou spoušť už z krabice byla Battle Arms Development 🤷‍♂️

Stejne bych jinou platformu nechtěl, k Evu mám averzi, tak jako k jiné produkci z Brodu, CSV a Stribog se mi nelibi.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od xgordon »

Ohladom Striboga. Vymenil som pistolovu SP9 A3 za karabinovu SR9 A3 GEN2 a pocitovo ergonomia, spust su lepsie. Som spokojny, na rekreacnu strelbu ci suchy nacvik manipulacie mi to staci. Snad jedine co ma mierne srdi su tie plastove zasobniky. Daju sa dokupit s oplechovanim, ale furt je tam ten plast, co sa casom ohryzie.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od lagardere »

Tak jsem si vybral nakonec ADC-9. Hned jsem vyměnil pružinky a na střelnici mi to odpálí náboj jak kdy, spíš nikdy. Použil jsem pružinky od ADC. Zápalka je lehce ťuknutá. Ty samé pružiny jsem použil na plnotučném AR15, tam fungují OK. V balíku byly dvě na kladivo, nefunguje ani jedna. Nějaká rada pls? Vrátit se zpět bych nechtěl, koupě nové spouště je plán B.
Vae victis. Molón labe!
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Při výběru spouští pro M4 je jakékoliv ladění spíš slepá cesta. Lehce našetřit a dobře vybrat hotovou prémiovou spoušť je jediná schůdná cesta bez kompromisů.

K CSV... zásobníky okusovaly prototypy, dnes to není žádný problém. Pro mne je ergonomie a spolehlivost naprosto O.K. Mám Berettu Cx4, kterou bych ve prospěch kompaktnosti za soudobou CSV klidně vyměnil. Ale je fakt, že na soutěž, kdy je PDW variantou k pušce, je Beretta s dlouhou hlavní a plným úchopem fajn. Bez problémů svižně dosahuje ke 100m, což je pro CSV už dost daleko. Když je PDW divize na pistolovém závodě na krátké vzdálenosti, je CSV lepší, obratnější, Beretta neohrabaná. Proto mám konverzi BT s Glockem 17. CVS by zastalo obojí.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, nemá tu někdo z vás CSV M1 s tlumičem? Rád bych se nachytřil jak funguje. budu dělat optimalizaci trezoru a dozrál čas na utlumenou 9L karabinku. Favoritem je pro mne prozatím MPX. Zvažoval jsem i Striboga, ale nějak v něj, stejně jako v EVO nemám důvěru
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Z české produkce si s tlumičem rozumí nejvíc EVO, co jsem koukal. CSV nic moc. I s delší hlavní u verze M4 to stejně fouká do ksichtu (vlastní zkušenost, půjčený tlumič BeeSilent). Takže u krátké M1 to bude teprv žrádlo. Jeden zdejší uživatel to vyřešil výrobou adaptéru/kompenzátoru pro tlumič (GIS myslím), ale do "komerční" produkce pro členy fóra se mu moc nechce :)

MPX, podle videa od Military Arms Channel (YouTube), taky fouká fo xichtu, a to přes natahovací páku.

Pokud už jsi v cenové relaci MPX a záleží ti na komfortu utlumení, tak bych osobně nešel do ničeho jiného, než do prověřené MP5.

Jinak pokud bys chtěl, tak budu brzo prodávat své CSV M4. Potřebuju do příštího jara nasyslit prachy na motorku :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

EVO by si rozumelo, kdyby melo rovne zavit.
Beesilet, dira jak krava, a stejne to strejchlo tri prepazky a posledni deklik. A tahalo to o metr doprava dolu na 50m, jak to strejchalo.
Takze Beesilet je zase zpatky na BSR74.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

To bude problém spíš v tom pseudopaskvilu od Beesilent než v závitu Eva, ne? Evo má klasicky CNC obráběný lauf, stejně jako AR a je tam opěrné čelo jako prase.......fakt si nedovedu představit, co by se muselo stát aby to bylo vyrobeno nesouose. Nepovolil se ti náhodou nebo pokud to máš přes nějaké montážní rozhraní, tak není chyba tam?
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

PaF píše: 06.03.2022 9:32 Letos to je 30 let, co střílím. Za celou dobu nešly tovární náboje v běžném prodeji ani jednou dolů. Na nábojích se nedá prodělat a kazí se ještě pomaleji než konzervy. Nedávno jsem si udělali svátek a z válečné parabely jsme dali 10 válečných Lugerů. Žádný selhač. Sběratelům se omlouvám :oops: .
Tak pokud to nebyly spékané piliny :lol:
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Hagen »

Válečné lugery mi nechtěl papat Glock. A ve fulautu mi dělají občas problémy starší Tokarevy v pumpičce.
Ale jinak souhlasím. Většinou ty náboje přežijí celé generace.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od golem »

Hagen píše: 01.09.2022 15:54 Válečné lugery mi nechtěl papat Glock.
"Nechtěl papat" v jakém smyslu?
Hagen píše: 01.09.2022 15:54 A ve fulautu mi dělají občas problémy starší Tokarevy v pumpičce.
Jaké problémy a proč pouze v samočinném režimu?
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od golem »

Zarozak píše: 01.09.2022 4:36
PaF píše: 06.03.2022 9:32 Nedávno jsem si udělali svátek a z válečné parabely jsme dali 10 válečných Lugerů. Žádný selhač. Sběratelům se omlouvám :oops: .
Tak pokud to nebyly spékané piliny :lol:
10 nábojů? Pokud by je chtěl někdo prohnat mým sbírkovým kusem, tak by nepochodil, ale obecně to není pro tu hlaveň až tak extrémní zátěž.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Hagen »

golem píše: 02.09.2022 0:19
Hagen píše: 01.09.2022 15:54 Válečné lugery mi nechtěl papat Glock.
"Nechtěl papat" v jakém smyslu?
Hagen píše: 01.09.2022 15:54 A ve fulautu mi dělají občas problémy starší Tokarevy v pumpičce.
Jaké problémy a proč pouze v samočinném režimu?
Nechtěl mi je baštit G-17 (3generace) otisk úderníku na zápalce, ale výstřel nee.
Zhruba každý desátý náboj (měl jsem jich cca 100ks) Buď špatná zápalka, nebo slabý úderník. Nevím.
A výstřel z těmito válečnými lugery citelně silnější. Po pár selhačích jsem zbytek radši vyhodil.
A s tou pumpičkou to je podobné. Z 99% z ní střílím ve fullautu (jinak mě ten krumpl nebaví) a cca každý 50. náboj neodpálí (otisk na zápalce je). V semiauto se mi to nestalo. Ale může to být jen náhoda že se mi tam nepřipletl "vadný" náboj, a navíc v semiauto střílím minimálně. Proto jsem psal, že mi to dělá ve full, abych náhodou nemystikoval.
Třeba mezi SEMI a FULL rozdíl není ;) .
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od golem »

A ty starší Tokarevy jsou jakého původu? Myslím značení dna nábojnice...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

hmm, tak jsem dneska nečekaně koupil tlumič na EVO :-)
Přílohy
IMG_20221108_203041.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Wallachian »

Co to máš za tlumítko?

Já bych rád ten nový lineární kompenzátor G.I.S. hp (který i tlumí)...ale asi se zatím nedělá se závitem na EVO...a ani moc není k sehnání...pak budu spokojený
Přílohy
20220828_180614.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

Ase Ultra SL6i-SMG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět