Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maximus »

Jsem velmi zvedavy na devitkovou karabinu od Antregu, ktery nema mit obycejny dynamicky závěr.

Jejich M4s je luxusni zalezitost, ktera protezovany a nami těžce zaplaceny BREN2 rozhodně překonává pri podobnych cenovkach. .
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

asi bych nečekal, že přijdou s něčím vlastním (když zatím mají kopii M4 a kopii CZ75)...takže je otázka, co okopírují jako SMG/karabinu v 9mm
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Kvéry nejsou umělecká díla. Čím více a lépe se navzájem zkopírují v zájmu finální kvality, tím lépe pro zákazníka :hand
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Zajimavá je nová V-AR, neřekl bych, že Antreg přinese něco zajímavějšího. Pokud se tedy nic nezměnilo a bude to na bázi AR a bude to v nejbližších letech, ne jako třeba jejich tlumič.
Osobně mi karabina v lugeru ale nedává smysl, kdysi jsem si chtěl sám pořídit ale pak z toho sešlo. Je to takový hybrid mezi pistolí a puškou, který nedosahuje potenciálu ani jednoho a oběma se dá efektivně nahradit. Samopal by smysl měl, ale ten v civilu nekoupím, čisté samonabíjecí zbraň smysl postrádá.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Hagen »

9mm karabina v semi auto je na blbnutí na střelnici ;)
Praktický důvod k pořízení vážně není, ale i spousta jiných zbraní je jen na blbnutí.
V 9mm luger je to relativně levné zábavné postříleníčko, a v praxi člověk nakonec stejně sáhne po pistoli, nebo "dospělé" pušce.
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Wallachian »

Nemyslím si, že by nedávala smysl. Co nedává smysl tobě, může dávat smysl někomu jinému. Já stojím nohama na zemi (i když možná ani ne, to bych měl jen pistole).

Ale

nejsem voják, trénuju hlavně pistoli (pro civila daleko důležitější). S pistolí ale nedovedu střílet dynamicky na 50 metrů - jen mířenku...s pcc to dovedu.

Kdyby tu bylo shtf ala ukrajina, tak tu pušku doufám stejně nafasuju, zatím můžu s pcc trénovat do 100m uplně to samé jako s puškou za poloviční cenu včelstva. (Nepřebíjím)

Já osobně ve svém okolí nemám až tak moc možností, kde pravidelně za normální cenu a smysluplně (pohyb) trénovat nad 100m.

AR jsem měl a poslal dál, mě osobně nedává smysl.

Ano puškový náboj je silnější než pistolový, ale budu někdy muset střílet na někoho v balistice, nebo nad 50 metrů? Pokud ano, tak to asi znamená, že je tu velký problém nebo válka (a jak jsem již psal, to stejně SNAD vyfásnu brena, nebo se někde bude něco válet).

V čem s tebou musím souhlasit, je samopal...ve fullauto by to byla opravdu fantazie.

Ale nechť si každý kupuje, co se mu líbí. Obhajovat před jinými netřeba. Mě stačí pistole. A pro učení se taktiky boje s puškou na blízko pcc. Ale chápu že někdo to má jinak a respektuju...já to mám zatím takto...vše není racionální (např bych chtěl jednou revolver, jen tak pro radost)...ale už je to asi OT
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

Uz to tu bylo nekolikrat diskutovano.
Ja letos opet dokonvergoval do stavu, ze pcc je mou hlavni puskou, sekunduje ji kosa postavena jako levne dmr.

Plusem pcc je cena provozu, sirsi moznost trenovat (strelnice, zavody), snaze se utlumi.
Plusem a zaroven nevyhodou je mensi prubojnost prekazek

Ucinek naboje proti balisticke ochrane za me neni argument. Kolik je v obehu mekkych balistik bez platu? Civilni 5.45 a 223 lvl III neda uplne stejne, jako civilni 9L. Pokud budu nekde fasovat vojenske strelivo,tak 100% budu mit i fasovanou zbran
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

jedna karabinka, nevim jestli tu už byla
žere G šuplíky, závit na ústí a i s pažbou se dá u nás koupit kolem 30000,-
https://youtu.be/N2WPvJCZjyQ
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Hračka je to pěkná, ale přemýšlím nad vlastnostmi.

*PCC je hlavně na obranu, takže rozložená v batohu je k hovnu. + není to lovecká "backpack" zbraň.
*Optika na pouzdře a častěji snímaná TD hlaveň = horší nástřel na delší vzdálenost.
*Krátit už tak dost kompaktní PCC? Dobře, s tlumičem je delší, ale stokrát lepší řešení by byl rychloupínací trilug.

Za mě ne :ne
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Ten 9mm Charger s delší hlavní na G šuplíky jsem měl. Problém nastal v prašném prostředí, kdy se zasekával závěr. Do toho plíšku před spouští co po stisknutí drží závěr vzadu se dostal kamínek či zrnko písku a zbraň jsem musel celou rozebrat aby znovu fungovala. Stalo se to vícekrát. Na sranda střílení ok, do trochu náročnějších podmínek ne.
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Wallachian »

Možná jste to již registrovali, ale kdyby něldo ne: EVO je ve výprodeji za 25 a prodejci k němu dávají zdarma 1000ks lugerů...to je zajímavá cena :cash
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

vypadá to na akci CZUB
ale těch 1000 nábojů jsem našel jen u Beareky
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

btw mi nějak uniklo, že mají i .22LR verzi...
https://www.czub.cz/firearms-and-produc ... 3-s1-22llr
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Wallachian »

I Habresto tu akci má + 20% na optiku...nemít, tak do toho okamžitě jdu...kdoví, proč ta akce je...jestli přijde na náš trh EVO 3+...nový Scorpion asi ještě ne
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od mc.ready »

Odmítnutá dodávka. Asi se to začalo zákazníkovi rozpadat :rofl
Tak se toho potřebují zbavit. Vždyť je to CZ :rock
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Wallachian »

Urban legends

Asi mám mega štěstí, když se dle diskuzí 999ks z 1000 rozletí na sračku...mě se žádná CZ nesype, zatím jsem neměl ani u jedné jedinou závadu...a to už nějakých pár tis. nalítáno mají
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

EVO mám jako jeden z prvních v Praze....model v papírové krabici s plochým okem na popruh na levé straně...nastříleno má mega hodně....problém žádnej...ale jsem se do zbraně nevrtal, nerozebíral, neřešil....prostě jsem se naučil ji používat jak je
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět