Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Sračkovitý zbraně se po celém světě vyráběly odjakživa, i v 80. letech. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od NoobsRush »

Zapadlo píše: 01.09.2021 20:30 Omega. Příkladem odfláknutých zbraní je Scorpion EVO, Bren 1, DUTY, CZ P10.
plz, osobní zkušenost?
To je stejnej for jak s motorama HTP na ktery každy nadává ale doma to nikdo neměl.
Krom toho brenu mi rukou na ne zrovna krátkou dobu prošlo všechno cos vyjmenoval a nějaký odfláknutí jsem teda nezažil. Jediný co jsem měnil tak na P10 spoušť a to mam verzi, která se dle internetových expertů "soustavně sere" :hand
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

PaF píše: 01.09.2021 19:42 Podrobnosti k UZI Cup 2021?
Aby se jim nestalo, že jim tam přijede pár lidí s CSV a skončí to nějak takto:
https://www.facebook.com/groups/1555159 ... 106698474/ :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

Dej screen, to je uzavřená skupina, takže to není vidět.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

CSV-cup.png
csv-cup2.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

he, Bivoji to se urcite nestane, a to ze dvou duvodu... a ) kapacita zavodu omezena jine zbrane PDW mohou ale mimo zavod, ale maji pocitane body a tak vi kde by skoncili
b ) sem tam se sice neco jineho najde, ale ne moc asi dost tvrda konkurence :-) tebe jsem uz zval dvakrat a nic... :?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

viktor píše: 02.09.2021 0:24 ...tebe jsem uz zval dvakrat a nic... :?
Však jsem ti také odepisoval, proč nemůžu - mám to dost z ruky a moje pracovní vytížení mě prostě nedovoluje (bohužel) plánovat něco moc dopředu. Nerad bych něco slíbil a pak byl za vola, že jsem to nedodržel... (Sám to nesnáším když někdo něco dohodnutého nedodrží a tak se dost snažím nedělat to jiným...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Tak jsem se konečně dostal k vyzkoušení tlumiče na svém CSV-9 M4.

https://www.youtube.com/watch?v=oHrkvnwQoLw

Poznatky:
1) jo, je to dlouhé jak velrybí č**ák a z hlediska PA kompaktní asi tak jako katana za opaskem :D
2) R-Shield skvěle filtruje tu instantní rakovinu, skoro nic přes to není cítit :yes :lol:

Teď vážně:
- Útlum
se supersonikama - lehce nepříjemný, ale bubínky z toho nepraskaj, ani mi nezvonilo v uších.
se subsonikama - nebejt toho, že mi odtlumená blízká stěna vlevo lehce vracela zvuk do levého ucha - v pohodě snesitelný, na home defence rozhodně použitelné.
Ve volném prostoru by to bylo určitě ještě víc v pohodě, ale střelba před stavama z plochy do hlíny mi bohužel nebyla umožněna.

- Foukání do xichtu - ano, asi daň za jednoduchost a oboustranně otevřený rám kvůli natahovací páce. Jinak by asi problém nebyl. Pro rejpaly, kteří by chtěli spílat CSV - do xichtu s tlumičem posílá bordel i slavný Sig Sauer MPX za trojnásobnou cenu ;) (čekujte MACův kanál na youtube).

- Špína - dle drbů o tlumičích na internetu jsem čekal pomalu měsíční krajinu. V reálu po cca 100 nábojích se mi čištění doma po střelbě protáhlo max o 10-20 minut (a to se s tím fakt poctivě seru :lol: ).
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

https://www.youtube.com/watch?v=3l3kvxX ... -R.A.N.G.E.

Střela 9mm lug, která je schopná penetrovat level III vestu, samozřejmě asi nesehnatelné.....

https://www.men-defencetec.de/produkt/ap-hartkern-dm91/

Závěr - nepodceňujte devítku ;)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Tohle bylo vymyšlené už dávno předtím, než známý pohádkář Libra přišel se svým Snailem za šestinásobnou cenu :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Pánové jdu si pro radu (pročetl jsem si to nejen tu) ač se nemůžu rozhodnout. Vybírám první PCC (tréning s .223 moc vyčerpává rozpočet) a jak se tak zdá opět neexistuje ta jediná pravá co by uměla vše.
Základní požadavky zní: Hlaveň min 8" max 10" a Glock zásobníky.

Do užšího výběru se mi dostala CSV9 M2, délka hlavně sedí, glock zásobníky sedí
plusy: Sklopná pažba - po sklopení akorát rozměry do velké brašny od notebooku, Cena.
mínusy: Spoušť z Kosy (prý moc neladitelná), debilní pojistka (i po výměně), kouše zásobníky.

NFA AR-9, délka hlavně sedí, glock zásobníky sedí
plusy: Hlavní bojovou flintu si nechávám 14,5" ARko (norka), takže stejné ovládání tudíž stejný trénink, spoušť.
mínusy: Tohle už narvat do brašny na notebook nejde, takže přidaná hodnota (nošení) krom tréninku mizí, Cena.

Každopádně jsem z toho trochu "Neščasný zemepán" a přijde mi, že na trhu chybí PCC s délkou hlavně 8"-10", střílející z uzavřeného (ideálně bržděného/uzamčeného) závěru, se zásobníkovou šachtou v pistolové rukojeti, používající Glock zásobníky, sklopnou pažbou a AR15/1911 spouští.

Tak a teď babo raď, které mínusy jsou horší a plusy lepší.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Haluziak píše: 07.11.2021 21:50 ...Do užšího výběru se mi dostala CSV9 M2, délka hlavně sedí, glock zásobníky sedí
plusy: Sklopná pažba - po sklopení akorát rozměry do velké brašny od notebooku, Cena.
mínusy: Spoušť z Kosy (prý moc neladitelná), debilní pojistka (i po výměně), kouše zásobníky...
Za mě pouze k té CSV9 (mod2 - mám) K těm minusům - spoušť nemá s kosou vůbec nic společného. Ani konstrukcí, ani chodem. Ovšem to, že je naprd a blbě naladitelná je pravda. S pojistkou taktéž. A jestli kouše zásobníky... Mě ne. Ale asi proto, že se k ní i nim chovám s ohledem na to, že plastový zásobník drží kovový záchyt, tzn při výměně zásobníku ho tam nervu jak dildo do kurvy a při střelbě zbraň nedržím/neopírám za zásobník...

Nezanedbatelná výhoda CSV je, že sežere vše a odpálí vše. Je konstruovaná trochu jako kalach - s přebytkem energie ke každé činnosti. Úderník má takovou sílu, že občas procvakne zápalku až na kovadlinku. Podává a vyhazuje nábojnice s takovou razancí, že na nich nechává nesmazatelné stopy (obtisklý vyhazovač atp.). Nicméně po přebití všechny nábojnice žere znovu a znovu. Šišaté, křivé - je to jedno. Narve to do komory a vystřelí... ;)
Naposledy upravil(a) bivoj dne 07.11.2021 22:23, celkem upraveno 2 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od M M »

No, pokial chces to NFAcko nosit v tej brasne na NB ako "nosit", tak to nejde. Pokial prepravovat - tak su to dva piny a 30 sekund na montaz. Osobne nosim na strelnicu (pokial viem ze nasledne pojdem medzi ludi) 35l MilTec ruksak a tam to takto strcim a nasledne sa mozem bez problemov stavit cestou spat po nakup.

Neviem co ine by ta zaujalo ... CSV ma neoslovilo, mimo toho co viem tak su tam problemy pri opreti sa o zasobnik. Stribog dtto - aj ked kamos z klubu nan neda dopustit, MP5ka tiez nie, UZI bola super skladna (z toho u nas v rodine vznikol termin "UZI Tasticka" :D ), ale je to tazky stary kram pre nadsencov. Ja som za to AR - uz preto ze je to Lego ake to je. Neuzamknuty zaver ma se*** jedine koli tlmicu, dymilo by to o dost menej do ksichtu keby bol brzdeny. Ale tak to mas aj u inych 9mm ARiek. Teda - mas este mas moznost pockat na slubovanu brzdenu 9mm VAR-ku.

Inak pominuc dlzku hlavne tak sa k tomu po com ti srdce pisti asi najviac blizia niektore B&T (pripadne stary Steyr TMP).

OT: Spomienka na Jurosika potesila :yes :rock .
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Bivoj: o razanci vím, kámoš ji má a ní mívá krásné modřiny na pravém rameni od hilzen. A ok nemá nic společného se spouští z kosy ale na Ar nebo Striboga (který má Ar spoušť) se nechytá.

M M: práve som myslel Nosiť aka niečo sa strhne, rozopnem tašku a idem riešiť.
A áno, karabín je hromada modelov ale pokial dáš podmienku 8"-10" hlaveň a Glock zásobníky, tak sa výber začne rapídne zužovať.

PS:Jurošík je top
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od M M »

Mate to v tom Brne drsne :D . Ok - back to topic - pokial by si dokazal skusnut dlzku hlavne 7", tak B&T na Glockove zasobniky. Myslim ze to kompaktnostou neprekonas.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Haluziak : No a nebylo by levnějším řešením pořídit přebíjecí cajky na .223 ? :D

Pokud tedy nemáš plně ospravedlnitelný důvod, že novou PCC prostě musíš mít. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Haluziak píše: 07.11.2021 22:41 Bivoj: o razanci vím, kámoš ji má a ní mívá krásné modřiny na pravém rameni od hilzen...
To mu teda vyhazuje nějak blbě... Mě vyhazuje v úhlu takřka 90° - 100° - tzn to z ní lítá téměř kolmo doprava a max trošku dozadu. Na venkovní střelnici je opruz pak hledat a sbírat nábojnice, páč jsou mnoho metrů daleko. Na vnitřních střenicích zase lítaj nábojnice úplně všude kolem, páč se vpravo odrážejí od zdi a od stropu... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

Jak csv tak nfa mam moc rad, ale ve tvem pripade bych vubec nevahal a bral nfa. Jako pracovni pusku mas dospele ar, tak at je svalova pamet prenositelna. Moznost prepravy v brasne od ntb nevidim jako dulezitou. Hypoteticky kdyz uz bych se mel tahat s pcc v batohu, tak proc bych nenesl stejne tezkou pusku na nabon stredniho bal. Vykonu namisto "hracky"? Kvuli hluku? Tak to si kup .300 blackout upper. Za mne je pcc na trenink, ne na skryte noseni.
Jinak jestli si pravak, tak okousany zasobnik z csv ti c glocku bude stale drzet-pistole uziva druhou stranu pro zachyt. Navic on bajne dohlodane zasobniky sem nikdy nevidel, ale je to plast na kov, mozny to je (stejny stav mam na molotu a ani po tisicich ranach nepozoruju nejaky problem a to tam ty zasobniky rvu jak to drive zmineny dildo)
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Nicotinick: Bylo, jenže na "kurzech" střílíme hlavně gongy, a i na krátké vzdálenosti (50m střelnice), takže je žádána 9x19. Ale taky to asi jednou pořídím.

Bivoj: Nejsu si jistý ale myslím, že je levák ale na "kurzech" střílíme i z opačnýho gardu. Ale taky trefil pořadatele hilznou do čela :D

Vratinkp: JJ svalová paměť a NFA je super. Jenže v batohu to nosit nechci, to bych si taky do něj hodil ARko, spíš mi šlo o takové to městské nošení, že máš CSV fakt v brašně na noťas, rozepneš to hned a jdeš, to se mi na tý CSV9 líbí. I do PostApo je to taková věc hned po ruce, a přecijen je to účinnější jak dostřelem, tak přesností (tak efektivní vzdáleností JHP) a furt je to nošitelný skyrtě.
Poznatek s pravákem je super, protože to by řešilo jeden problém, a zas se na tu stranu dá natavit hodinářský plíšek kvůli odolnosti.
Hluk mě až tak nezajímá, jediný tlumič co zatím chci je na malorážku, a pak možná někdy na velkou kliku.

O víkendu si ještě zastřílím z CSV9 a pak se uvidí. Škoda, že Stribog není na Glock zásobníky (je ale za úplně nesmyslné peníze), toho má kámoš a je to z tria CSV, Evo, Stribog co mám po ruce, je asi nej.

PS: A to NFA je děsně hezké.

PPS: Jaký je ten Molot? Něco podobného by se strašně líbilo kámošovi, co má jako hlavní bojovou flintu AK.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Na NFA lze dokoupit MVB pažba, která zbraň ještě trošku zkrátí, je ale dost drahá.

Pokud neřešíš ten tlumič, tak CSV je rozhodně na špici co se týče poměru cena/výkon. A servis ukázkový + do budoucna se na zbrani dále pracuje. Můžeš dokoupit AR předpažbí, pokud ti jde o laciný trénink (a delší natahovací páku i jinou pojistku). Navíc, česká firma ADSEC právě dostala licenci ATF k prodeji CSV v USA, takže uvidíme, co na CSV vymyslí US aftermarket.

Zásobníky CSV bohužel žvejká, ale je to hlavně tím, že nová produkce je dělaná z měkkých hoven. Pomůže vyříznutí okénka až na plech = zvětšení záchytné plochy. Já to vyřešil instalací ocelového plátku (nechával jsem dělat). Případně koupit tvrdší PMagy od Magpulu (bez úpravy nevystavují závěr), nebo průhledné ETS. Oboje chodí naprosto v pohodě.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět