Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

pro hrd
pises :
Jiné téma, co se dá u nás pořídit malého pod bundu?
Napadá mě vz. 61, Rak, Mini-UZI, Micro-UZI, BT MP9, CSV. Zapoměl jsem na něco?

vezmu to po porade,
vz .61 tj skorpion, nic proti ale ta raze .. proste je to slabe a drahe
RAK , na mem by me vadili dve veci, chod zaveru nebezpecne blizko a je ve "volnem" prostoru, coz muze byt nekdy fakt problem, a potom zas raze, je to drahe ..
Mini-Uzi to je delsi povidani takze na zaver
Micro UZI, je na prd, raze sice ok ale jinak v podstate hodne mizerna pistole, ale hodne mizerna
BT MP9, no kdyz jsem to videl poprve tak se mi to libilo, jak jsem si sz toho zastrilel tak se mi to hodne rychle libit prestalo,
CSV, ti nejak nevim na co je to vlastne dobre..

k MiniUZI
tak vyhody :
- je to dost male, s kratsimi zasobniky na 25 je to dost kompaktni zbran
- je to zcela ovladatelne v jedne ruce a to i pri rychle strelbe, v jedne ruce to ses schopen natahnout o "neco" v okoli, treba o hranu stolu snadno a rychle
- operka je dost dlouha ( daleko lepsi nez na napr vz.61, pokud je odklopena, sklopena slouzi jako druha rukojet, neni na "tvrdo" uzamcena, jde snadno vyklopit udere dlane leve ruky ( pokud ses pravak ) jde to
fakt rychle a snadno, videl jsem s ti strilet mirenou ranu na cca 5 m stred fugury a to vytazeni z podpazniho pouzdra, natazeni, vyklopeni operky to do cca 1sec, neni to nerealne :-)
- solidne prehledna miridla, diptr s velkou dirou a pri strelbe jednou rukou tak to vezmes pres " usi"
- je to solidne udelany a hodne jednoduchy
- dostatecne presny tj cca hlava na 50 m pri rychle strelbe

tak nevyhody :
- je to relativne tezzsi nez konkurence, ale na zas o tolik,
- neni to tak presny abys s tim oslnoval konkurenci :D
a cena je ted asi 12 tis kc

osobne mam k teto male veci hodne velky respekt, ve strelbe je to o neco neklidnejsi nez velka UZI ale neni to tak hrozny :-)
nakonec tady je video co to dela pro strelbe i jednou rukou https://www.youtube.com/watch?v=6rZtIyEFJpE
a muzes to srovnat napr s mac 10 tady https://www.youtube.com/watch?v=YjyWcMoxIVE
ty videa moc nekecaj, nejde ani tak o strelbu davkou ale to jak se to to bude chovat pri double tapu ci rychle strelbe
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

jo jeste jedna mala poznamka k zasobnikum
jednorade vyusteni veklokapacitnich dvouradych zasobniku jako bylo napr u Stenu, MP38/40 byla dost slabina techto zbrani
zasobnik byl dost horor vubec nacpat, bez plnicky byl kazdy naboj nad cca 15 uz priserny . zvysene treni v prechodu ze dvou do jedne rady v zasobniku bylo zdrojem cetnych poruch, zvlaste pri znecisteni v polnich podminkach, dale zasobnik bych samozrejme delsi nez plne dvourady,, proste dvourade vyusteni zasobniku z velkou kapacitou je vzdy prakticky vzdy spolehlivejsi nez jednourade.. samozrejme pokud to neni uplny kepl..
dvourade vyusteni je u pi vzacne, napr. mel ho rusky Viking, ale ma to zas rozmerove problemy, navic se u pi jsou zasobniky nad 20 naboju uz dost vyjimecne..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

viktor píše: 23.02.2022 21:21 pro hrd
pises :
Jiné téma, co se dá u nás pořídit malého pod bundu?
Napadá mě vz. 61, Rak, Mini-UZI, Micro-UZI, BT MP9, CSV. Zapoměl jsem na něco?

vezmu to po porade,
vz .61 tj skorpion, nic proti ale ta raze .. proste je to slabe a drahe
RAK , na mem by me vadili dve veci, chod zaveru nebezpecne blizko a je ve "volnem" prostoru, coz muze byt nekdy fakt problem, a potom zas raze, je to drahe ..
Mini-Uzi to je delsi povidani takze na zaver
Micro UZI, je na prd, raze sice ok ale jinak v podstate hodne mizerna pistole, ale hodne mizerna
BT MP9, no kdyz jsem to videl poprve tak se mi to libilo, jak jsem si sz toho zastrilel tak se mi to hodne rychle libit prestalo,
CSV, ti nejak nevim na co je to vlastne dobre..

k MiniUZI
tak vyhody :
- je to dost male, s kratsimi zasobniky na 25 je to dost kompaktni zbran
- je to zcela ovladatelne v jedne ruce a to i pri rychle strelbe, v jedne ruce to ses schopen natahnout o "neco" v okoli, treba o hranu stolu snadno a rychle
- operka je dost dlouha ( daleko lepsi nez na napr vz.61, pokud je odklopena, sklopena slouzi jako druha rukojet, neni na "tvrdo" uzamcena, jde snadno vyklopit udere dlane leve ruky ( pokud ses pravak ) jde to
fakt rychle a snadno, videl jsem s ti strilet mirenou ranu na cca 5 m stred fugury a to vytazeni z podpazniho pouzdra, natazeni, vyklopeni operky to do cca 1sec, neni to nerealne :-)
- solidne prehledna miridla, diptr s velkou dirou a pri strelbe jednou rukou tak to vezmes pres " usi"
- je to solidne udelany a hodne jednoduchy
- dostatecne presny tj cca hlava na 50 m pri rychle strelbe

tak nevyhody :
- je to relativne tezzsi nez konkurence, ale na zas o tolik,
- neni to tak presny abys s tim oslnoval konkurenci :D
a cena je ted asi 12 tis kc

osobne mam k teto male veci hodne velky respekt, ve strelbe je to o neco neklidnejsi nez velka UZI ale neni to tak hrozny :-)
nakonec tady je video co to dela pro strelbe i jednou rukou https://www.youtube.com/watch?v=6rZtIyEFJpE
a muzes to srovnat napr s mac 10 tady https://www.youtube.com/watch?v=YjyWcMoxIVE
ty videa moc nekecaj, nejde ani tak o strelbu davkou ale to jak se to to bude chovat pri double tapu ci rychle strelbe
viktor
výčet je fajn, ale v důsledku je to buď muzeum, nebo cenovej nesmysl
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

viktor píše: 23.02.2022 21:43 jo jeste jedna mala poznamka k zasobnikum
jednorade vyusteni veklokapacitnich dvouradych zasobniku jako bylo napr u Stenu, MP38/40 byla dost slabina techto zbrani
zasobnik byl dost horor vubec nacpat, bez plnicky byl kazdy naboj nad cca 15 uz priserny . zvysene treni v prechodu ze dvou do jedne rady v zasobniku bylo zdrojem cetnych poruch, zvlaste pri znecisteni v polnich podminkach, dale zasobnik bych samozrejme delsi nez plne dvourady,, proste dvourade vyusteni zasobniku z velkou kapacitou je vzdy prakticky vzdy spolehlivejsi nez jednourade.. samozrejme pokud to neni uplny kepl..
dvourade vyusteni je u pi vzacne, napr. mel ho rusky Viking, ale ma to zas rozmerove problemy, navic se u pi jsou zasobniky nad 20 naboju uz dost vyjimecne..
viktor
souhlas
a bude souhlasit asi každý, kdo má např. EVO3 - u 30r zásobníku to jde relativně dobře plnit cca do 20r a pak je to dost na pytel
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Jo to máš sice pravdu Viktore, že"jednorade vyusteni veklokapacitnich dvouradych zasobniku jako bylo napr u Stenu, MP38/40 byla dost slabina techto zbrani". To ale bylo před 80lety, za tu dobu se spousta věcí změnila. Fyzika sice ne, ale materiály, povrchové úpravy, ano, navíc přibylo 3D modelování atd.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:D Nicotinicku , 3 D modelovani mel pred jeho PC verrzi kazdy konstrukter v hlave, ted to v hlave nemaj coz je proste problem. Materialy to ano castecne, u nabojnic ne, zasobniky plast ale stejne maji vetsinou vyustky z zeleza, proste dvourada je lepsi nez jednorade vyusteni, ale ne vzdy a ne vsude.
viktor
ohanet se " moderi vz history u zbrani co pouzivaji stejny naboj stary pres 100 let je trosku srandovni... cim se isi "modernost" ze to je z vice plastu ? :D
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Nemusíme se držet jen plastu. Třeba příklad, mám hromadu zásobníků do SIGa a rozdíl v nabíjení do původních německých z 80.let a nového MEC-GARu s úpravou Anti-Friction je prostě obrovský. To je jak do másla.

Zrovna tak, je až s podivem, jak se 33 ranná "tyčka" do Glocka snadno nabíjí. (No, 32 a 33 náboj už je teda na palci cítit :D )

Tak čím to bude ? :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

jasne, nove materialy dokazi lecos zlepsit, mezi nama 32 ranny zasobnik do UZI je take da dobre nastouchat, kdyz je cisty ..a je "stary" cca 70 let...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od jolky palky »

Ale to není pravda.
Tady nebo na střelectví se psalo jak jdou ke konci zásobníky velmi těžko nabíjet a ládovali se tlačením o roh stolu, nebo nákupem plničky.
Což já mohu jako bývalý majitel uzi potvrdit. Min. jeden člen tohoto forá mne blízký ho má doma a o víkendu to klidně zkusíme. Zásobníky byly nové ještě v papíře zabalené a poté vypucovány.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Tohle mě zaujalo, chest rig na pistolové zásobníky. https://www.etsy.com/listing/1039009830 ... -chest-rig
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

taky jsem kupoval a mam "nove" nepouzite zasobniky do uzi, zabalene v papire a zatavene v igelitu. Jsou na oma hrube a jeste "neochozene". Je to proste voj material. Takze zbavit konzervace, projet prstem vyustky zasobniku a pokud jsou hrube tak lehce prelestit. Zasobniky naplnit a nechat proste par dni plne odlezet a je to v pohode. Pokud ti jde hure plnit je na to takovej for. Palcem ruky co drzis zasobnik tlacis naboj na sve misto a uderis do dlane druhe ruky tak aby se setrvacnosti posunula cela rada uz nabitych naboju v zasobniku. Naboj tam pak bez vetsich sil zaskoci. Obcas davaj k nejetym UZI stari jete zasobniky, ktere jsou treba i poskozene a pak to zlobi. Je dolezite zkontrolovat stav vyustek zasobniku. Staci zasobnik postavit prazdny obracene na stul vyustkama dolu a musi stat kolmo v obou rovinach.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Andy Glock »

Může mi někdo vysvětlit, k čemu jsou v praxi dobré semi-auto karabiny na pistolovou munici?
(jako zablbnutí na střelnici s levnou municí to samozřejmě chápu)
Přeci když už s sebou tahám "dlouhou", tak proč se okrádat o výkon puškových nábojů.
Proč tu "dlouhou" šidit pistolovou municí?
Krátká (pistole, revolver) je výhodná na skryté nošení, a dlouhá má výhodu v účinnosti střeliva a většímu "dosahu".
Používání "samopalů" u Policejních zásahovek má sice svůj význam, ale i oni už většinou pochopili že pistolová munice není úplně nejideálnější, a i tam se pomalu přechází na munici puškovou, která má mnohem lepší užitné vlastnosti.
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

- přesnější střelba 50-100M (ve srovnání s pistolí)
- stejné zásobníky jako pistole
- s tlumičem pořád krátké a skladné než např. dlouhá AR15
- neohluchneš když vystřelíš v místnosti
- levné na tréning
- střelnice kdekoliv
- i 9mm kamkoliv ti zkazí den
- v době kvalitních neprůstřelných vest se stejně musíš trefit do nechráněného místa
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od pekoz »

Hluk, balistika.
(Je spousta střelnic i venkovních kde tě s 223 nebo 7,62x39 vyhodí)
Cena střeliva.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Důvodů jsou tady na 120 stranách hromady, stačí mít trpělivost a přečíst. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Andy Glock »

pekoz píše: 25.02.2022 9:08 Hluk, balistika.
(Je spousta střelnic i venkovních kde tě s 223 nebo 7,62x39 vyhodí)
Cena střeliva.
Že tě nepustí na střelnici, cena střeliva,... cena zbraně,...
To jsou důvody, na které se neptám. Mě to zajímá čistě z hlediska obrany, event. v době PA,...
Krom toho balistika puškového náboje je lepší než pistolového.
Hluk výstřelu je relativní pojem. Při stresu a adrenalinu ho ani pořádně nevnímáš (to mám ověřené na sobě).
Proč se tahat s karabinou na pistolové náboje, když mohu mít karabinu na lepší, účinnější náboje puškové?
Spíš souhlasím s názorem Pavla Černého (známý policejní instruktor), který rovněž tvrdí, že když už se tahat s něčím větším než je pistole, tak ať to má alespoň puškový (střední výkon) náboj.
Jediné co mě opravdu napadá je menší výkon pistolových nábojů, tudíž menší zpětný ráz, a rychlejší střelba.
Na druhou stranu... střelba z AKS-74U je velmi příjemná a klidná.
steve_michalik
Příspěvky: 212
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od steve_michalik »

A ty jsi si zkoušela prásknout třeba z toho sůčka v místnosti bez sluchátek :? ?
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Andy Glock »

1) co máte pořád s těmi místnostmi?
Na jednu stranu píšete o dostřelu 50-100 metrů, a na druhou stranu věčně střelba v místnosti.
Na místnosti mi už lepší přijde krátká zbraň. A tu s sebou tahat není až tak obtížné ;) .
2) jo, zkoušela jsem Sučku v místnosti bez sluchátek. Podobná rána mi připadala ze .454 Casull (také vyzkoušeno), a varovný výstřel .357 Magnum 10cm od ucha rovněž.
Není to sranda, a v hlavě mi bzučelo ještě dlouho, ale pokud se člověk nebrání střelbou v místnosti moc často, dá se to vydržet.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

Ženská :roll:

A nenapadlo tě, že když se ptáš na obranu atd., že by jsi někdy potřebovala střílet z krytu, tedy z nějaké místnosti směrem ven? ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Andy Glock píše: 25.02.2022 12:38 1) co máte pořád s těmi místnostmi?
Na jednu stranu píšete o dostřelu 50-100 metrů, a na druhou stranu věčně střelba v místnosti.
Na místnosti mi už lepší přijde krátká zbraň. A tu s sebou tahat není až tak obtížné ;) .
2) jo, zkoušela jsem Sučku v místnosti bez sluchátek. Podobná rána mi připadala ze .454 Casull (také vyzkoušeno), a varovný výstřel .357 Magnum 10cm od ucha rovněž.
Není to sranda, a v hlavě mi bzučelo ještě dlouho, ale pokud se člověk nebrání střelbou v místnosti moc často, dá se to vydržet.
:D ne dostřel 50-100 metrů, ale přesnější střelba na 50-100m :D
Odpovědět