Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Střílet z pušky bez sluchátek v místnosti může jen někdo, kdo neví, vo co go (že to vyšlo jednou neznamená, že to vyjde i podruhé).
Nicméně s možností použít tlumič se situace dost změnila. Chtěl jsem si zase pořídit nějakou karabinu, ale spíš asi investuji do tlumičů na další zbraně. (Anebo jen něco malého pod bundu.)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Andy Glock píše: 25.02.2022 12:38 ...varovný výstřel .357 Magnum 10cm od ucha rovněž...
Lžeš.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

Taky tomu nevěřím, protože tohle už je v podstatě o život.

Venku jsem si párkrát jen mezi budovami střelil z SKS a měl jsem dost (bez ochrany sluchu).
You cannot kill me as I am already dead!
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od RobertK »

U mě teda glock + konverze dost razantně zvedla na větší vzdálenost přesnost + kolimátor, jako možnost mít jednotný náboj + jednotný zásobníky a větší množství munice. Ale to beru pro jiné situace. Pro válčení to určitě není.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Andy Glock »

bivoj píše: 25.02.2022 13:25
Andy Glock píše: 25.02.2022 12:38 ...varovný výstřel .357 Magnum 10cm od ucha rovněž...
Lžeš.
No, jak myslíš.
Rvali se mi na louce psi, tak jsem vytáhla Tauruse 627 (7.raný .357 Magnum), ohla ruku v lokti, a odpálila si to u ucha.
Zvonilo mi v uchu ještě dobrý 2-3 hodiny. Chybama se člověk učí.
Ale přesvědčovat vás o tom nebudu.
Taky jsem si doma omylem bouchla z .45ACP (odnesl to gauč) a ve zdi mám 10mm Auto ;) .
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

Andy,,, prosim, trosku s rozumem, vystrel .357 mag cca 10cm od ucha te definitivne pripravi o usi, tedy usi ti zustanou ale hluche...finito..
potom duvodu proc PDW je fakt hodne, ale napr jen jeden, ucinnost 9mm luger je skutecne nekde na cca 100m max 150m, ucinnost naboje o strednim baliustickem vykonu ( snad vis o co jde ) konci nekde na 500 - 600m. Skutecne nepredpokladam je bych se ucinne branil na vetsi vzdalenost nez je tech 150m :D
proc se zavedli a jsou stale vy vzbroji male kompaktni zbrane samopaly PDW ( zlaste u policie a pod ) je to ze pri o neco malo vetsich rozmerech nez je pi poskytujou daleko vetsi palebnou zakladnu nez pi s nizssi morou rozika pro nezucastnene okoli. "kratasy" napr AKSU jsou diky hodne kratke hlavni na tom s vykonem dost mizerne. Nicmene maji radu vyhod. Stejna zbran, proste na je to pro vycvik a urdzbu, nahradni dily atd v drtive vetsine stejne jak puvodni dlouha verze, dale stjne strelivo, tj jednoducha logistika. To ze to nema tak velkym vykon jak puvodni verze ja mala dan za vyse uvedene vyhody.
rozpadlik asi dost tezko povede boj na vzdalenost cca 500 - 600m to je proste lepsi zdrhnout ci pouzit neco silnejsiho s optikou, protoze jinak je to plejtvani naboji.
takze mimo lovu je PDW zcela vyhovujici. Na lov se to nic moc, ale v velke nouzi pouzitelne..
pdw je asi zcela vystihujici nazev teto kategorie
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Andy Glock »

Slyším pořád dobře:)
Zkoušel sis to někdy vystřelit u ucha? Nebo jen odhaduješ co by se asi tak stalo?
Já už to odhadovat nemusím. A zkoušet znova už vůbec ne ;) Ta jedna rána mi stačila. Nejen že jsem chvíly neslyšela nic, a pak mi pískalo v uchu ještě pár hodin. Ale ten výstřel mě uplně dezorientoval :lol: .
Samopaly u policie... to je ale úplně o něčem jiném. Viděl jsi někdy prohledávat budovu policií?
Jeden otvírá dveře, druhý jde dovnitř, kryjou se navzájem, mají nějakou taktiku,.... a taky full auto.
A jak píšeš, je to o shodném náboji, a tudíš o logistice.
Nicméně začíná i policii být zřejmé, že 9mm Luger někdy prostě nestačí.
Já bych v budově nechtěla mít obě ruce zaneprázdněné držením karabiny, a otvírat si čelem.
Ale každému co mu vyhovuje, vy jste větší odborníci.
Nevím, jestli někdo hodlá karabinou střílet na 500-600 metrů. Na mě je to moc velká dálka i s plnotučnou opakovačkou ;) .
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od RobertK »

Jenže karabina nemá nahradit pistol, prostě bych měl oboje, pověsím karabinu vyndám pistol a otevřu dveře to je logické ne? Stejně tak když budu mít dlouhou. Karabina není náhrada za pistol.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Andy Glock píše: 25.02.2022 14:49 Slyším pořád dobře:)
Takže prostě lžeš. Výstřel z 357 Magnum 10 cm od ušního zvukovodu je stoprocentní záruka na trvalé akutrauma a prakticky kompletní ztrátu sluchu daného ucha.

Přestaň si vymýšlet pičoviny a dělat ze sebe debila.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Andy Glock »

Oceňuji tvé vychování a slušnou debatu ;) .
Dej si paži dolů, a zvedni pouze loket s pistolí (revolverem).
Budeš ho mít přesně tam, kde jsem to odpálila.
Pak si změř vzdálenost od ucha (možná to není 10cm, možná je to víc, neměřila jsem to).
Měla jsem plno starostí se rvoucími se psy, a vystřelila jsem jak jsem vystřelila. A dalo mi to pěkně zabrat.
Ale pokud jsi u toho nebyl, a přesto víš jak to zničilo můj sluch, tak ze sebe děláš hlupáka ty.
Ale pokud se chceš mermomocí hádat, doporučuji pokračovat v soukromých zprávách.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od JirkaK »

Andy Glock: Jednou bych nechtěný výstřel pochopil, ale dvakrát ne. Pak se divíme, že předpisy na držení se pořád zpřísňují. Ještě možná, kdyby Ti bylo 50 a víc, ale jinde jsem četl, že se bojíš, aby otec nešel na Ukrajinu, takže jsi mladá a nezodpovědná.
A ještě se tím chlubit? Radši nekomentuji.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

OT!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

viktor píše: 25.02.2022 14:33 takze mimo lovu je PDW zcela vyhovujici. Na lov se to nic moc, ale v velke nouzi pouzitelne..
pdw je asi zcela vystihujici nazev teto kategorie
Nejdřív terminus technicus pro připomenutí. Nechci rejpat, ale ať to nemate ostatní :)
PDW (personal defence weapon) neznamená to samé co PCC (pistol caliber carbine), ale zahrnuje obecně všechny kompaktní poloautomaty, mimo pistolí, přičemž nejblíže definici jsou zbraně typu FN P90. Označení se ale používá i pro SBR (short barelled rifle) pušky.

2 AndyGlock

Mimo jiné
* Karabina, zejména s hlavní 8"-10", nejefektivněji a nejlépe využívá vlastnosti ráže 9mm a v PA to bude v našich končinách rozhodně nejrozšířenější náboj, což dává dohromady super kombinaci.
* 9mm je skvělá na přebíjení (prej)

SBR v puškové ráži je samozřejmě silnější konkurent. V ráži .223 je váha nesené munice zhruba srovnatelná/možná i malinko nižší (podle typu), ale zase - proč mít méně přesnou SBR, když taková přesnější 16" AR s variáblem je asi největší univezál z hlediska poměru lov/obrana/váha střeliva.

...A proto pomalu nakupuju od každého něco. Tyhle teorie o tom, co se na co a kdy hodí totiž rozsekne až realita SHTF, a tam už nechceš zjišťovat, kdo měl pravdu, tam už chceš jen vybírat z toho, co máš doma ;) Svatý grál v podobě univerzálu jsem přestal hledat už dávno - neexistuje :)

BTW
Andy Glock píše: 25.02.2022 11:23 Že tě nepustí na střelnici, cena střeliva,... cena zbraně,...
To jsou důvody, na které se neptám. Mě to zajímá čistě z hlediska obrany, event. v době PA,...
Krom toho balistika puškového náboje je lepší než pistolového.
Ehm...tohle je za mě dost podstatná věc a ptát by ses na ni měla. Balistika je skutečně lepší a tebe zajímá hlavně ta terminální, že ano?! A tu nejlíp využiješ, když se trefíš, je tak?! Kdy se nejlíp trefíš? - Když máš natrénováno. Kdy se nejlíp trénuje? - když tě to nezruinuje a nemusíš kvůli tomu jezdit světa kraj na puškovou střelnici...
Pokud je ale ve tvých možnostech solit byť jen 200 ran/měsíčně z pušky, tak jsi na dobré cestě :yes

Nicméně, píšu to pokaždé, když zachytím tenhle typ fabulace nad tím, "co a proč" - omezením většiny lidí dost určitě nebude to, co mají v prackách, ale to, co mají v hlavě. Ergo, že neztuhnou a neposerou se, když jim to poprvé hvízdne kolem palice a uvědomí si, že je někdo chce opravdu zabít. To že se s dlouhou trefíš s oporou na 50m do papíru na záslepku vůbec neznamená, že trefíš borce v krytu/v pohybu na 50m, ještě navíc když ti chce srdce vyskočit z těla.

(EDIT: proto mám největší strach z myslivců, ne z konkurenčních českých rozpadlíků :lol: )

Tohle by tě kočko mělo zajímat nejvíc "čistě z hlediska obrany" a ne "eventuálně" ale "HLAVNĚ" v PA . Všechno totiž souvisí se vším ;)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Ray píše: 25.02.2022 23:46 ...Kdy se nejlíp trefíš? - Když máš natrénováno...
Andy přece trénovat nemusí, je to Terminátor, který si klidně střílí z 357 Magnum 10 cm od ucha a proti všem fyziologickým a biologickým pravidlům má sluch stále jako ostříž...

To já, chudák, musím s karabinou vypráskat cca 500 - 800 ran měsíčně, abych se dostal do stavu, že z low-ready ponosu jsem schopen na pípnutí timeru přilícit a zasáhnout alfu postavy na 10m do 0,5 s... Stačí chvilku (pár měsíců) netrénovat a svalová paměť ochabne a pak to mám stěží do 1 s...

Navíc jsem si teď to svoje CSV lehce překopal tak, že je konfigurací (optika, přední ručka, pažba atp.) téměř identické s "dospělými" puškami co mám, takže můžu trénovat se zbraní, co se ovládáním (samozřejmě, že s omezeními jako je jiná váha, jiný zpětný ráz atp.) velmi podobá pušce, ale za nepoměrně levnější cenu střeliva (přebíjím), která by mě byť u 7.62x39 (či 223) už trošku bolela.

Jednou za měsíc si pak vezmu na střelnici pušku a drily nabyté s karabinou promítnu do práce s puškou. A neskromě můžu říct (a Ray to dobře zmínil ve svém předchozím příspěvku), že když je dostatečně natrénováno, tak je pak rychlé a přesné zasahování cílů daleko lepší, jak když někdo jen plká a netrénuje...

Sebelepší zbraň (nejen střelná) je jen nástroj, jak bude efektivní záleží především na člověku, co ji drží.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Andy Glock »

Škoda, že pro samé střílení už ti nezbyl čas na slušné vychování.
Možná ti k mé příhodě s revolverem něco napíše jiný zdejší uživatel, který tomu byl tenkrát přítomen.
Nicméně omluvu za nařčení ze lži od někoho jako jsi ty samozřejmě nečekám.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Andy Glock »

A oceňuji Bivoji zejména radu, že čím více tréninku, tím lepší budou výsledky.
To jsem opravdu nečekala, že abych něco uměla, musím to trénovat :lol: .
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

no Andy trening je treba, to rozhodne, zkus mozek, tim bych asi tak zacal. Par der v nabytku je jasnym dukazem toho kde mas nejvetsi slabiny.
PDW by se dalo pro zdejsi potreby definovat jako dlouha zbran ( co ma pazbu, ci operku ) a je komorovana na pistolove strelivo.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

K efektivitě, někde jsem viděl tabulky, že rozdíl úsťových rychlostí mezi hlavní 4" a 18" pro běžné náboje 9x19 byl jen asi 10%. Nebo se pletu?
Jinak já místo 9x19 chodím trénovat s 7.62x39, než by mi úspora za náboje zaplatila pořízení karabiny, tak to bude trvat roky.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

naboj 9mm luger je proste pro pistole, tj, kratke hlavne, mala kapacita prachu. nekde je tady tab, jednu jsem sem dal asi i ja, ze zacatku tj od cca 2 palcu jsou samozrejme rozdily hodne velke, idelani hlaven z hledicka Vo a samozrejme Eo je nekde mezi 8 a 10 palci pak uz delka ztraci smyl. 9mm z 10 palcu je nekde na urovni Eo 357 mag z kratkych hlavni..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Já právě žil v tom, že ideál je cca 8", pak jsem to chtěl někomu ukázat, proč, a zjistil jsem ten jen 10% rozdíl.
Mimochodem, podobné to bylo u 7.62x39, kde rozdíl mezi M92 a SKS byl také asi jen 10%.
Odpovědět