Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

17.000,-
ING.jpg
24.000,-
STY.jpg
STY.jpg (46.05 KiB) Zobrazeno 3088 x
55.000,-
M5.jpg
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

RobertK píše: 17.02.2022 15:09 Ahoj, mám prosbu.
Vybírám karabinu parametry 9mm, hlaveň max 12, cena do 25T ale hlavně glock zásobníky. Zatím jsme našel tohle
1) CHIAPPA PAK-9 cal. 9mm
2) RUGER PC CHARGER™, 9 MM
3) CSV-9 M2 9mm
něco jsem načetl, viděl videa. Prosím o váš názor proč jo proč ne. A případně klidně i jiné typy ale podle parametru.
Děkuji
Chiappa - nezkoušel jsem, prej dobrý, ALE - např. podle videa co jsem viděl, nejde vrazit zásobník při zavřeném závěru (čas 6:00) https://www.youtube.com/watch?v=p8dzIcNfDFc&t=457s

RUGER PC Charger nezkoušel jsem, má dobré reference, někomu plast nemusí "vonět".
- mně se moc nelíbí zamačkávací pojistka, která by ale (stejně jako na CSV) měla jít vyměnit za klasickou.

Za mě - nehodnotím kvalitu - jsou to takové neforemné sprcaniny, nelíbí se mi a co se týče uchycení doplňků jsou to obojí proti variabilnímu CSV absolutní mrzáci.
Stejně jako CSV jsou to "direct blowback" systémy, takže fest bordela při použití tlumiče.

CSV-9 Jeden kousek mám, takže se rozepíšu :) Ale určitě nebudu zaujatý, protože dokonalá rozhodně taky není.
Obrázek1.jpg
Obrázek1.jpg (69.9 KiB) Zobrazeno 3067 x
pro inspiraci :)

Výhody
- ulitmátní variabilita: pažby Sa58, AR atd (viz obrázek), AR předpažbí s falešným prodloužením hlavně, které ti z toho za cca 10k udělá "soutěžní flintu" - jasně JP to není, ale pořád to v této podobě a cenové hladině sere na hlavu všemu, co není AR.
- oproti EVO apod je subjektivně v rukách o dost klidnější + je štíhlejší, takže se (alespoň mě) lépe drží.
- většinou lidí opěvovaná nadstandardní přesnost
- při srovnatelné váze je to poctivý kus železa
- základní rozborka bez nářadí, k totální v nouzi postačí otupený hřebík se správným průměrem a kladivo (osobně vyzkoušeno)
- výrobce je neskutečně ochotný, slušný a komunikativní člověk (tzn. případný servis no problem)

Nevýhody
- absence vypouštěče závěru
- kovový záchyt "žvejká" měkké origo glock zásobníky (lepší jsou tvrdší Magpul, nebo ETS, byť asi nejsou stejně kvalitní)
- s tlumičem si to absolutně nerozumí (je to sice konstrukčně řešitelné, zatím bohužel ale žádný aftermarket není) a bez šátku si pochutnáš na instantní rakovině (doporučuji R-Shield).

Dále máš pak např:

X druhů AR 9mm lišících se cenou a kvalitou, např. - NFA, ADC, V-AR, Faxon Bantam, Schmeisser atd.
- chce to prolézt reference, videa na YT atd. tady fakt těžko hodnotit

Stribog
- solidní kvér za dobré peníze
- nevyznám se v tom moři verzí, takže to chce pořádně počíst - obecně čím mladší, tím vychytanější

EVO
- asi není nutno představovat. Za mě dobrej kvér, super na použití tlumiče, s mořem aftermarket dílů (hlavně díky USA trhu). Nicméně, v rukách mi vůbec nesedl. Je takový tvrdý, nekultivovaný, uskákaný...prostě nic pro mě (každý to má jinak)

POF MP5
- levnější pákistánský klon originálu. Opracování není 100%, ale kvalita se prej zvedá s každou sérií.
- díky zpožděnému závěru asi nejlepší kvér pro tlumítko
- kovové zásobníky
- nevystavuje závěr, ale zas můžeš dělat pověstný stylový "HK Slap" :lol: viz https://www.youtube.com/watch?v=Gcw8GjMhI8g
- osobně jsem si pořád nepřestal zahrávat s myšlenkou, mezi jinými, že střelím CSV a přidám si na tohohle Pakoše

B&T GHM9
- švýcarská kvalita a hodně chválená PCC
- taky dobrá volba, ale cena už kolem 40k

no, a pak už v podstatě lezeš s cenou a kvalitou směrem k origo MP5,SP5, Sig MPX, JP atd.

....plus ještě sem občas chodí takový pán, kterej by ti rozhodně doporučil UZI :P

EDIT: není to sice všechno přesně podle parametrů, ale jako jinde a u kvérů to platí obzvlašť - dostaneš to za co si zaplatíš. Cena nebývá vždycky ten nejlepší výchozí parametr.
+Tu posedlost unifikací pomocí Glock zásobníků osobně nějak extra nechápu, a to mám CSV+G19.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

hrd píše: 17.02.2022 20:31 Jiné téma, co se dá u nás pořídit malého pod bundu?
Napadá mě vz. 61, Rak, Mini-UZI, Micro-UZI, BT MP9, CSV. Zapoměl jsem na něco?
Uziny jsem zkousel. Pro podkabatovy urceni je to tezky a neforemny, na micro nedas kolimator a ja s ni byl pres zeleza pomalejsi nez se subcompactem. Za mne je v soucasnosti nejlepsi cestou v tomhle urceni 4.5" stribog
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

RobertK píše: 17.02.2022 15:09
1) CHIAPPA PAK-9 cal. 9mm
2) RUGER PC CHARGER™, 9 MM
3) CSV-9 M2 9mm
Chiappa, hral jsem si a jejich kopii m1 carbine, hrozna sracka, tim odsuzuji celou znacku

Ruger, dostanes co si zaplatis... Za mne uprimne hodnoceni ma John Lovell, snad mi pude z debilfonu vlozit link
WPS video o chargeru:
[youtube]https://www.google.com/search?q=warrior ... e&ie=UTF-8# [/youtube]

Csv fandim, ale nejsem majitel, nebudu hodnotit.

Za mne co se tyce pcc na glockovy magy, tak nejlepsi pomer uzitnost / cena jsou ar9 od NFA. Mam kolem sebe 3 kusy s najezdem pres 6 tis kazdej, bez jedinyho problemu. Arkova stavebnice, muzes ladit do haleluja. Lauf vic jak 8" mi nedava uzivatelsky smysl, kdybych si mohl vybrat, beru 9L pcc s 5" laufem
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Ray píše: 17.02.2022 21:16 Stribog
- solidní kvér za dobré peníze
- nevyznám se v tom moři verzí, takže to chce pořádně počíst - obecně čím mladší, tím vychytanější
Doplním, že Stribog A3 má taky bržděný závěr. A taky už asi 985 verzi zásobníku, který už bude spolehlivě fungovat. Mám v okolí Striboga A3 s hliníkovým spodkem a na tom je super, že do toho jde dát kontejnerová spoušť z ARka. (Jo a taky na rozdíl od některých jiných Stribogů funguje)
Ray píše: 17.02.2022 21:16 ....plus ještě sem občas chodí takový pán, kterej by ti rozhodně doporučil UZI :P
Tady budu tvrdit, že viktor měl v něčem pravdu. Jeden kámoš ji má, chová se překvapivě hezky, na 50m chlapa trefíš a když chytneš správně spoušť tak ho trefíš mockrát a hodně rychle. Ale je to hodně těžký a neforemní krumpl, zlaté CSV.
+Tu posedlost unifikací pomocí Glock zásobníků osobně nějak extra nechápu, a to mám CSV+G19.
Já jo, unifikovaná taktická výbava = stejné sumky a kdybych byl levej a došli mi náboje v dlouhých zásobnicích do CSV tak tam šupnu zásobník co mám nachystaný do pistole.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Ono o nějakou "unifikaci" Glockových zásobníků ani nejde.
I když se to nezdá, hromadně vyrábět odolný, cenově dostupný a spolehlivý zásobník do karabiny je taková "noční můra" každého výrobce, Grand Power i CZUB by mohli vyprávět, tak proč se s tím trápit, že jo.
Zásobníky do G jsou v současné době asi ty nejodolnější, nejspolehlivější a nejdostupnější "magy" na světě pro konstrukci karabiny v 9L. Navíc existuje hromada aftermarketových výrobců celých zásobníků, patek, spolehlivých pružin atd.
Jednořadé vyústění, kovové vývodky, jednoduchá možnost zbraň vybavit záchytem závěru bez úprav zásobníku ,láce jak pro "fabriku" , tak pro uživatele, to je to, proč je výrobci zbraní preferují před zásobníky do UZI, HK MP5, Sig MPX nebo BT.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Kapo »

Dalšou výhodou unifikovaných glockových zásobníkov by som videl v situácii, čo sa teraz udiala v našom banánistane v novele zákona o zbraniach, kde sa nadlimitné /nad 10/ zásobníky dostali medzi zakázané doplnky. Teda len v spojení zo zbraňou. A tak netreba riešiť dáke neexistujúce zásobníky, kde je jediný výrobcom vyrábaný 30 ranový. :roll:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

Radek07 píše: 29.12.2021 15:19 Dnes jsem si ověřoval náboje pro svůj BT GHM9. Pouze dvě varianty. 100gr střela SB a 147gr Alsa.

Kombinace 100gr střela, D032 4,7gr a OAL 27,5 potvrdila svoji přesnost na 50m i na 100m. Bohužel 147gr Alsa, D032 3,2gr OAL 29,5 byla na 100m po celém terči. Podmínky na střelnici nebyly dnes také nic moc.
Na 100m už jsem viděl skoro prd :D .
To byla strela SB SP 100grs? Tovarky s touto strelou chodi taky takto? Tuto strelu jsem z ekonomickych duvodu nikdy netestoval.....ale mam ukrutnou chut to udelat :-)
Radek07
Příspěvky: 1188
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Tovární s touto střelou jsem ještě netestoval - ale chystám se na to ;)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Zapadlo: MP5K už je moc velký.

Nicotinick: souhlasím, že vyrobit dobrý zásobník není jednoduché (proto používám, s výjimkou AR, jen originální vojenské), ale že to někteří nezvládli neznamená, že Glock zásobníky jsou pro karabiny vhodnější.
Mám právě pochybnost, že Glock zásobníky jsou nej, protože všechny samopaly od 2. světové (některé i dříve), kde to jde, mají velkokapacitní zásobníky zakřivené. Případně konický průřez. A jednořadé vyústění jsem viděl naposledy asi u Špagina.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

No nechci se s tebou přít, ale co se týče zásobníků do samopalů, bylo to od 2.sv přesně naopak. U ráže 9L a .45 ACP to byly téměř vždy rovné zásobníky, od MP40/42, Sten, Beretta 38/42, Thompson, Grease Gun M3. Po válce pak UZI, Beretta 12, první verze MP5, všechny měly rovné zásobníky.

U ráží s výrazně konickou lahvicovou nábojnicí jako 7,62 Tokarev do Špagina nebo Sudajeva, nebo 7,92x33 do Sturmgevehru pak byl výhodnější segmentový zásobník. (I když, dobrý konstruktér si i s tím dokázal poradit, viz Sa 24/26, tím že mu dal negativní úhel)

Co se týká vyústění, jednořadé je vždy o chlup lepší vzhledem ke spolehlivosti sejmutí náboje sběrným hřebenem závěru a podání do komory. Dvouřadý má zase o chlup větší rychlost cyklování, ale víc se namáhají vývodky (u dobrého plechu je to jedno, u čistého plastu průser) a hlavně je výrazně levnější na výrobu než jednořadý, zvlášť z plechu.

A netvrdím, že zásobníky do G jsou úplně nej, ale v poměru spolehlivost/cena/dostupnost prostě vedou. Můj osobní favorit je Lancer, který dělá zásobníky pro Siga do MPX, ale kurva je to peněz jako kdyby byl platinovanej. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

Máte někdo zkušenosti se "zábavkou pro chudé" Chiappa PAK 9 ? Je to v podstatě velice kompaktní kalach na glock zásobníky a kalach možnostmi k tuningu....a hlavně, je to na svět 9mm karabin laciné, skutečně laciné :yes
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Hořkost nekvality zůstává ještě dlouho potom, co krátce vynikne sladkost láce.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Když už jsme u těch devítkových karabin, zde ještě jedna OPRAVDU nekvalitní Chiappa.
( zásobník : Beretta 92, cena zbraně : 11.000,- )
7550-1_chiappa-carbine-m1-9-2017-01.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Zarozak píše: 21.02.2022 15:36 Máte někdo zkušenosti se "zábavkou pro chudé" Chiappa PAK 9 ? Je to v podstatě velice kompaktní kalach na glock zásobníky a kalach možnostmi k tuningu....a hlavně, je to na svět 9mm karabin laciné, skutečně laciné :yes
Divnověc. Nesmyslně těžká.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Tu Chiappu jsem měl v ruce u Řeháka v České Třebové a celkem jsem neměl negativní dojmy. Ale nestřílel jsem z ní. Váha u takové zbraně asi není ani tak na závadu, aspoň to nebude moc divoké. Mám od Ciappy revolver v 9mm Luger a je to fajnová zbraň, měl jsem stejný i v .357 Mag. a i tuhle ráži 3" s lehkým rámem zvládal.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Chiappa PAK 9

Příspěvek od Zarozak »

Zkusil jsem trochu zapátrat ohledně toho kalacha...Pro Chiappu to údajně vyrábí rumunský Cugir, což by mohlo věštit použití "armádních" dílů k výrobě, každopádně zkušenosti s výrobou kalacha tam jsou. V sadě v jakých to dostávají běžně amíci jsou dvě zásobníkové šachty(magwelly) pro zásobník Glock a zásobník Beretta. Na amerických stránkách jsem nenašel ani jednu zmínku o nějakých klasických dětských nemocech překopaných kalachů v 9mm jako problémy s extrakcí, OOB atd. Našel jsem jen zmínku někde z počátků výroby o praskání kolejnic rámu, které vodí závěr. Na což trpí i Saiga 9 a to by mělo být už vyřešeno. Z videí na YT je patrné, že to moc nekope a oplývá to docela solidní přesností i spolehlivostí, vyhazovací "vzor" nábojnic je přímo příkladný, takže zvládnutí odladění blowback závěru tam bude. Za mě ta divnověc nevypadá vůbec zle a cena za kterou jsem to zahlídl, že se to tu prodávalo-nějakých 13K je v této sortě zbraní snad asi úplně bezkonkurenční...Je ještě vůbec něco v této cenové relaci?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Fabulous píše: 21.02.2022 19:36
Zarozak píše: 21.02.2022 15:36 Máte někdo zkušenosti se "zábavkou pro chudé" Chiappa PAK 9 ? Je to v podstatě velice kompaktní kalach na glock zásobníky a kalach možnostmi k tuningu....a hlavně, je to na svět 9mm karabin laciné, skutečně laciné :yes
Divnověc. Nesmyslně těžká.
Omlouvám se za chybu. Spletl jsem si modely Chiappa CBR-9 a PAK-9. Takže CBR - pocitově těžká divnověc a PAK už jen těžká.

Obecně, vyrábět 9mm karabiny z kalachů je výraz zoufalství.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Proč? Kamarád má Saigu v 9x19 a je s ní úplně spokojený (já bych za ní přes 40 nedal, když např. MP5 POF vyjde o 10 méně). Zdůvodnil to, že chce stejné ovládání jako AK (což jsem třeba slyšel od mnoha lidí, že chtějí AR v 9x19, aby měli stejné ovládání jako AR). Z pohledu rozpadlíka je naprd, že Saiga je exot (zásobníky, díly), ale funguje OK.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

Imho PAK9 by saigu mohl zcela nahradit v ještě kompaktnějším podání a skoro třetinové ceně. Ovládání kalacha je jaké je, ale zase je na to zmáklých spousta různých grifů a vychytávek, záleží jak má kdo posunutou hranici pohodlí :lol: . Čím víc to študuju, tím víc mi vychází, že je to kalach víc než se z letmého pohledu může zdát. Skoro víc jak polovic dílů jsou z kalacha, dle rámu to vypadá přímo na rám z romaka. Jediné, co tomu ubírá je ten glock/beretta zásobník.....jednak je to hnus fialový a druhak se prostě rohlík s dvouřadým vyústěním páskuje mnohem líp a rychleji. Kdyby tak k tomu vymysleli ještě šachtu na EVO rohlajzy
Odpovědět