Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
archandel22
Příspěvky: 132
Registrován: 07.09.2014 9:57

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od archandel22 »

Ahoj pred mesicem jsem si koupil Tokareva, to co jsem ocekaval splnila, jen mam problem s miridly pokud jdu na krytou strelnici, kde neni moc svetla, nebo dokonce stin mam problem s mirenim miridla jsou velice jemna a muska neni skoro videt. Resili jste podobny problem? Pokud ano, mohli by jste se podelit o nejake vylepseni? Diky Petr
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

si na mouchu kápni bílym lakem ťupku. Nicméně já nemam problém s mířidlama na TT.
archandel22
Příspěvky: 132
Registrován: 07.09.2014 9:57

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od archandel22 »

Mozna je to tim ze jsem zvykly a rozmazleny z Glocka, ale tu bilou musku vyzkousim. Dik P.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

přinejhoršim si můžeš tenkym pilníčkem zvětšit díru v hledí :)
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od K4cer »

V období Halloweenu de koupit fosforeskující lak na nehty, v hypermarketech mezi sezónníma krámama.
Teda možná to de koupit i jindy přes rok, načím se zeptat v drogerii, já nevím, já si nehty nelakuju.

Fosforeskující lak je dobrej i na jiný věci, tečky na vypínače a tak.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Yeah »

Zdravím po delší době. Pokud toto někdo zatím nezaregistroval... řeší to problém nedostatku moderních zbraní pro tokarev který je tu na starších stranách rozebírán.

Bohužel cena je dost vysoko na norníka, nicméně podle fotek to vypadá že si na tomto modelu dávají záležet, není tak nahrubo opracovaný jako třeba nc226 v 9mm který je o 3-4 tis. levnější. Podle mě vypadá parádně. Osobně o ní z nějakého důvodu v horizontu půl roku uvažuju, ale něco exaktního proč tak, nejsem schopen říct i přes to, že mi to diverzifikuje střelivo. Prostě super náboj v moderním kvéru.

http://www.norconia.de/w/?cat=101
http://www.rehak-lov.com/m5-kratke-zbra ... np22-px-3/
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Nicotinick »

Pokud se v průměru po 1-2 truhlících a cca 2250 nábojů (pravda poněkud jiných než současná tovární produkce SB) rozpadaly pi vz. 52 , jaká je jistota, že Norek s Alu rámem s místy tenkostěnnou slupičkou vydrží nějak o moc víc ? 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

jojo, vim vo norníkovi už nákej pátek (možná se tu vo něm dokonce už i psalo). Nejdřív sem se taky nadchnul, ale pak nasadil vyčkávací zdrženlivou taktiku z důvodů kerý popisuje nicotnick... Sigonorinka sice v lugru mívaj dobrou pověst, ale tokaref je tokaref. Bez referencí jak to žere vojenskou munici je to sázka do loterie.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od K4cer »

No taksnat nejsou ůplně blbí f číně. Plnotučná pistole v toakrevový ráži by se mi moc líbila.

Tady ji asi nemá nikdo, nebo?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Zapadlo »

Norinco NC226 v 9x19 mám a je to blbuvzdornej všežravec, bohužel oproti původnímu sigu s dost tragickým chodem spouště v obou režimech. Ale jinak materiálově slušně udělaná věc.
Pokud je ten novej norník v obdobný kvalitě tak bych se toho nebál, konckonců u dvaapadesátky naši soudruzi necítili potřebu zbraň překonstruovat potom co museli změnit ráži, přesněji zesílit právě na tom jednom nejnamáhanějším místě, anebo na to nedostali čas od jiných soudruhů dost času.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

reference bohužel neexistuje. Kanaďani z toho střílej vlašim a nějaký číny o kerejch nevíme jak moc sou našláplý. Naše vojenský z toho asi nestřílel zatim nikdo... Dobrej je ten tvrdochrom, nemuselo by to hnít jak TT. Kope to prej míň jak TT (který podle mě téměr nekope 8-) ).
Oldřich84
Příspěvky: 7
Registrován: 17.01.2017 23:10

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Oldřich84 »

V sobotu jsem zakoupil Norinco PX-3. Zpracování vypadá opravdu dobře, až mě to samotného udivilo. K pistoli jsou dva zásobníky (na dnech jsou dokonce sčíslované se zbraní) a nějaké dvě náhradní pružiny do spoušťového mechanizmu.
Zatím jsem vystřelil deset ran novými SaB a opět jsem byl mile překvapen chováním zbraně. V pátek se snad dostanu na střelnici tak napíšu více.
Nikdy jsem si nemyslel, že bych si Norinco zakoupil už jen z důvodu, že se jedná o Čínu, ale mám prostě rád náboj 7.62 X 25. Pistole vz. 52 byla mojí první pistolí (a první pistole je vždy jenom jedna) a bude i poslední co bych dal pryč.
Když jsem zjistil, že je k mání kopie Sigu v této ráži nemohl jsem odolat. Prodejcem mi bylo doporučeno nestřílet ty staré (dobré :D ) lakované, ale rozhodně si nemyslím, že by 100 ran této munice zbraň mohlo zničit. Z CZ 52 jsem jich vystřelil okolo 100 ks a to nebyla nová a ten co jí měl přede mnou tak jí také nešetřil a stále drží.
Omlouvám se jestli je to trochu mimo vlákno, když je to o TT33 a ne o ráži 7.62 X 25 TOKAREV
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Nicotinick »

Jo, obecně se kopie SIG 226 fabrice, která to v koncernu NORINCO vyrábí, hodně povedla. Až na tu spoušť v DA, tedy. ;)
Sympatické je to, že závěr který SIG původně vyráběl z lisovaného plechu, je od číňanů celkem pěkně vyfrézovaný z kusu výkovku.

Sice jsem ke spojení Tokareva a rámu z duralu trošku skeptický, ale.. ať slouží ke spokojenosti :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

Oldo, určitě mě zajmá dlouhodobější zkušenost, jaxem psal vejš, uvažoval sem o tomle kvéru, takže piš cokoli zjistíš.
Každopádně ale zkus ty lakovaný, protože současná vlašim je vo ničem.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Yeah »

Oldo gratuluji a též poprosím o post zkušeností se zbraní.

O té PX-3 mi to nedalo a zkoušel jsem něco zjistit. Bohužel svět je v prdel obrácen. Tu zbraň masivněji řeší pouze slimáci, takže spíš než že by se u nás zabydlela z ní budou po nás střílet... Každopádně obecně se traduje dobré zpracování, dobrá přesnost, příjemná zbraň, ale nic konrétního a vše spíš než zkušenost jen první dojmy.

Zkusil jsem Norconii, a bohužel jsem musel hodně urgovat, abych vůbec dostal od nich alespoň "fuck off", tedy trochu zklamání. Každopádně jejich rekace níže:

we are very busy at the moment before IWA show and not able te reply to each email at once.
We have to let you know that we are only dealing and corresponding with dealers and wholesalers. And we have a representant in Czech Republic, it is JGS Dalibor Jelinek.
In your question we don’t have experience, we don’t deal with millitary items. We are sorry but we can’t give you a reply.
Noriinco is a very big company, no need to contact them. They won’t reply.
Please ask a gunsmith.
Best regards
Martina Körber, Norconia GmbH


v překladu, že nic nevědí, nic nevyrábějí, jsou jen prodejci a jestli chci o zbrani něco vědět mam se zeptat svýho prodejce který je v hiearchii ještě o stupeň níže než oni, tedy klasické slušné "jdi do prdele".

Zkusil jsem i Norinco přímo. Z toho vyplynula jediná pozitivní věc a to, že to donutilo Norconii odepsat, nicméně Čína bez rekace a na tom asi zůstane.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

a na co ses jich vlastně vůbec ptal ? :)
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od alpi76 »

Jaké mají se zbraní zkušenosti.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Chorche »

no to bylo najivní ptát se výrobce jaký má zkušenosti :) Cos čekal za votpověď?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Nicotinick »

No tvl, jaká otázka...taková odpověď. :roll: :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Yeah »

Dotaz byl celkem prostý, leč uznávám možná trochu naivní, avšak když není kde brát, je třeba zkusit i divný možnosti. Na druhou stranu kdo jiný než výrobce by mohl být povolanější o svém výrobku něco říct... :) Celkem vzato mi stačilo vědět zda to testovali s vojesnkym střelivem a s jakym úspěchem.

(Zde postoj je možná ovlivněn vlastním chápáním. Jsem technik a procházejí mi pod rukou různé výrobky a tedy v mém oboru dokážu vyvodit zda je něco povedené, nepovedené prasárna, nebo podvod na uživatele. A ačkoliv nesmím tvrdit že je výrobek shit jakožto autoriz. bla bla bla... tak pokud ten produkt shit je, tak to samozřejmě uživatelum na tvrdo sdělim a je mi uplně ukradený co si o tom výrobce myslí. Morálka mi nedovolí tvrdit o nějakym klumpu to co není pravda). V této souvislosti jsem potom celkem citlivý na vyhýbavé reakce jelikož vím jak to chodí a těch zmrdečků co tvrdí o hovně že je zlato jen aby dostali svejch půl groše mám plné zoubky a dávám jim to najevo.

Protože je prakticky jasné že to testovali, jelikož zbraně se přeci testují, a nějak o tom nechce nikdo nic říct, je otázka co ten kvér skutečně vydrží. Pokud v podstatě výhradní zastoupení nadnárodní pro evropu tvrdí že o svém produktu (a jakože jich zas tak moc nemají) nic neví a že pouze prodává, pak tu něco smrdí. To je celkem prostá analýza.

Nakonec bych uvedl, že naivní dotaz nemusí být až tak naivní, je mnoho výrobců kteří své testy, případně testy třetích stran nechává, nebo minimálně nebrání jejich uvěřejnění a lze je v různých formách dohledat, ačkoliv netvrdím rozhodně že je to na každej druhej existující kvér.
Odpovědět