Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Nicotinick »

Údaje z tabulek SB jsou z tzv. balistické - zkušební hlavně o délce cca 8". Reálné rychlosti z hlavně 115 mm, nebo kolik to TT má, jsou výrazně jiné.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Lumberjack »

Tabulkově SB úsťová rychlost 566
Na hradlech stříleno z TT33 453
Ruské sypané z TT33 426
První Partyzán z TT33 471
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Yeah »

Fabulous píše:Nevím kam to dát. Tokarev to není. Sig Sauer to není. Je to čínské Norinco PX-3 na TT střelivo :) Právě to testuji a třeba to bude důstojný pokračovatel pistolí s touto famózní ráží...
Naotrvauju se, ale jsem moc a moc zvědavej... Neni už nějaké částečné resumé po dvou měsících? Děkuji
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Fabulous »

Vystřílen stěží zásobník, takže na soudy je moc brzo :(
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Ray »

Pokud by si nějaký majitel tohoto old school kladiva náhodou chtěl udělat zásoby, tak na Bearece mají akci na ruské krmivo :yes
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

Co spolehlivost? Stříleli jsme týdnem z kolegova PPSh československé zcivilněně ze ZS a spousta z nábojů selhače se zřetelným otiskem na zapalce.. Nevyšly ani ma podruhé. Chtěl bych koupit něco v této ráži, ale toto mě odrazuje.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od mukl »

Jak to jen napsat...Přátelé, velmi mne mrzí, že my Češi otrocky přejímáme nějakou anglosaskou transkripci ruských slov a názvů. Rusi mají "bukvy": Č ,ŠČ, Š..to vše lze vyjádřit, vyslovit i napsat v češtině. Když nějaký americký bouchač bude střílet ze Špagina, tak napíše Shpagina :D (skloňování je s nadsázkou řečeno) A já mu rozumím... ;) Ale že to napíše Matěj ?..., nebo snad "Mathey"? :mrgreen: ...... K věci: Staré BXN - padesátá léta to dělávají. Mám niterný pocit, že AYM (Považská Bystrica), jsou na tom dobře a "šlapou". V této ráži se ničeho neboj, ale kup si kvalitní náboje. Blbé je, že jsou poněkud drahé :( . Z PPsh , ale kurva fujtajbl.... :head / Pardon...teda z "Pulemjotnovo Pistoleta Špagina" , jsem taky dost pálil (full auto 8-) ) , ale tím už jsem se tady chlubil :(
coloredo
Příspěvky: 80
Registrován: 15.03.2016 22:29

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od coloredo »

Na poagličťování začínám být také už alergický. Že to píše nějaký americký trotl ještě pochopím, ale proč se opičit, když náš vlastní jazyk to bez problémů obsáhne a bez chyb a správně.. Jen tak pro zajímavost co se týče krmení \krabice nábojů TT, válečný ruský, uložení bůhvíjaké a vyšly bez problémů naprosto všechny at to byla pistole nebo špagát. .
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Lumberjack »

Podobnej problém jsem kdysi řešil u revolveru. Sem tam nějaká patrona nevyšla a přitom měla otisklej úderník. Nakonec to byla unavená bicí pružina. Sice úderník naťuknul zápalku, ale ne dost razantně a jedna rána z cca deseti nevyšla. Vyměnil jsem pružinu a šlape do denška bez problémů. Takže to nemusí být patronama.
Z TT střílím 50:50 ruský sypaný a doma přebíjený a zatím bez problémů.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od golem »

mukl píše:z "Pulemjotnovo Pistoleta Špagina" , jsem taky dost pálil (full auto 8-) ) , ale tím už jsem se tady chlubil :(
Z ruštiny anglicky přepsané názvy také považuji za blbost, ale tvůj přepis do češtiny imho není o moc lepší... respektive, jak říkával náš ruštinář na střední: ty nemluvíš špatně rusky, ty mluvíš velice špatně srbochorvatsky... :D Nebo možná velice špatně prvorepublikovočesky - tehdy se používal výraz "kulometná pistole".
Ruský název je Пистолет-пулемёт Шпагина, tedy Pistolet-pulemjot Špagina, Špaginův samopal.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Walt »

v pistolich vz. 52 nam nejlip chodily ocelove lakovane bxn
mosazne bxn i aym nebyly tak spolehlive, ale napodruhe uz to (az na male vyjimky) daly
7,62x39 bxn jsou nepomerne spolehlivejsi, jsou balene v zaletovane krabici
7,62x25 jen v terovem papiru
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

Nečertěte se pro "š", v průkazu zbraně bylo Works-PPSH. :D

Já Ruštinu měl jen okrajově na ZŠ, pak mi ji vyměnili za Angličtinu, tak si popravdě už skoro nic nepamatuji, poslední kdo u nás v rodině dobře mluvil Rusky byl děda z Volyně.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od mukl »

...no jo, "golem" má pravdu :( . Ale nakonec jsme to dali dohromady :clap
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od zdoch »

Může mi někdo rozumně vysvětlit, proč právě TT33 je to pravý rozpadlický železo? Proč je to tak oslavovaná zbraň a ráže? Teda krom toho, že je to těžký, spolehlivý, ale strašně ošklivý (toť můj názor)? Moderní pistole jsou přece jen už někde jinde..
A druhá otázka, proč je 7,62x25 tak skvělej a ten pravej? Prakticky jedinej, co se dá u nás sehnat, tak FMJ, to na obranu moc není a navíc je dražší než třeba .45ACP. Nehledě na to, že i v Ruských službách ho dávno nahradili nábojem 9×18 Makarov.
Vážně by mě zajímalo, proč je to podle vás taková alfa a omega mezi pistolema? Já v něm nic mimořádnýho prostě nevidím, ale rád se nechám poučit, proč bych si ho měl pořídit.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od mukl »

...protože ta pistole "má koule" ;) .
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

Důvod je jednoduchý a to cena pistole a hlavně dříve zcivilněného střeliva. Jinak popravdě moc TT nebo jiné zbraně této ráže ve svém střeleckém okolí nepotkávám. Kolega má špagina ze zájmu, pak jeden TT a to je asi vše. Takže nevím, kde se bere dojem, jak neni Tokarev rozšířený...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od mukl »

Ve svém okolí neznám člověka, který by neměl TT 33 :hand .
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

To je asi místo od místa, fakt bych kecal, kdybych řekl, že vím o více kusech v okolí. Ještě jsem si vzpomněl na jednoho, co mi byl nabízen loni, tedy asi už bude také pryč. Sám jsem ho nekoupil kvůli vyvrtu typu měsíční krajina. Jinak sám o tom uvažuji, protože s ním sloužil praděd. Jen sehnat pěknou uloženku bez napísu TT-C je zdá se býti složité. Zaspal jsem dobu...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Nicotinick »

No s Tokarevem získáš výhodu 80 let starého neergonomického železa s tvrdou SAčkovou spouští, s mizernými mířidly, rozměru full size pistole s kapacitou subcompaktu, s omezeným výběrem nového střeliva, které je sice dražší, ale má téměř stejnou energii jako 100 gr 9x19 JSP od Sell Bell , nebo výhodou surplusového střeliva vyrobeného v den svatby tvých prarodičů, se kterým si parádně natrénuješ odstranění závady typu "selhač". :D
Naposledy upravil(a) Nicotinick dne 03.07.2018 13:52, celkem upraveno 1 x.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od opavak »

Zdoch...No částečnou odpověď si odvodíš od úvodního textu první stránky zakladatele vlákna ;) .. název je samozřejmě nadsázka ale zrovna TT33 si to myslím zaslouží ... prostě takový obhroublý ale spolehlivý dělník :yes .
Střílel jsem z toho jen jednou a musím přiznat, že jsem byl velmi mile překvapen přesností zbraně. Pro nostalgiky, KVH nebo nadšence co měli dědu u partyzánů, Svobodovců nebo i u WH na ruské frontě je pistole jistě vítaným doplňkem k samopalu PPŠ 41 Špagin nebo k Sudájevu 43 - kterých se po chalupách ještě dnes válí desítky, ne-li stovky :lol:
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Odpovědět