Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od bivoj »

Co myslíš slovem modernější? Našel jsem třeba OWB kydex u známého výrobce: https://www.kydexovapouzdra.cz/kydexova ... rev-tt-33/
Stačilo by?
Kožené by se asi dalo poptat zase zde: https://www.falcoholsters.com/cs/
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od hrd »

Určitě. Jsem stejně počítal s tím, že si ho nechám nakonec udělat, jen jsem pátral, jestli je ještě nějaká jiná možnost. A že už je přímo v nabídce a nemusím ho dělat na míru, je dobrá zpráva.
Pavel.76
Příspěvky: 13
Registrován: 11.01.2016 13:17
Pohlaví: muž

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Pavel.76 »

Screenshot_2021-12-19-21-32-30-729_com.android.chrome.jpg
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Maximus »

Konečně střelivo JHP v ráži 7,62x25. Díky za info :yes
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od skagerak »

To jako, ze nastal cas nosit u sebe TT ? (Pumpicku nebo toho cinskyho jakoze siga)
:devil
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Maximus »

To ne, ja zustavam u 9 mmL, ale JHP dava konečně nejaky smysl zbranim v teto razi pro sebeobranu.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

7,62 ve srovnání s 9L žádný smysl podle mě na sebeobranu nemá. Protože jsou k dispozici vesměs jen samé archaické konstrukce (mimo zmíněného Norinca, co zase moc nevydrží, vím o dvou reklamovaných s následným vrácením peněz). Možná ještě tak použití ve Špaginu, ale otázka, jak by to šlapalo, to je sázka do loterie s jakýmkoliv střelivem. :twisted:
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od skagerak »

No jako jo asi nebudu nic menit, ale trochu jsem se zasnil jake by to bylo mit glocka v tokarevu a jestli by to byl "tock" nebo "glockarev" /"glokarev"...

Krom tt (a klonu) ,vz52 a,toho norinca asi nic moc dostupneho kratkeho na tu razi neni takze I kdyby ta raze s jhp daval smysl tak neni moc do ceho....
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od floky »

Firma grandpower vyrába Striboga v limitovanej edicii na náboj Tokarev. Vyrobených má byť len 100 kusov.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Maximus »

Znam stale lidi co stale mají TT nebo vz. 52 jako svoji hlavní ci jedinou pistoli :head
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od hrd »

Nedávno jsem pořídil M57 (nejsem sběratel, takže si cením delší rukojeti oproti TT). Na nošení do města bych si ji místo Glocka nevzal, ale třeba jako záložku k pušce, možná i raději, když jsem zkoušel trefovat gong na 50 m, tak M57 každou ranou, ale Glockem ani náhodou. I ten náboj může být někdy výhodou.
A můžu ji čistit tak, že ji hodím do benzínu, u Glocka bych se bál, že mi benzín ty PET flašky sežere.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

TT jsem kdysi měl (sovětskou, s jinou nemám zkušenost), jenže to bylo v době, kdy bylo dostatek střeliva za lacino a nová uloženka stála 2000. V té době jsem střílel spíš mířenku a je fakt, že to bylo dost přesné, pěkná bodová spoušť. Nicméně dnes v té zbrani nevidím smysl, zvlášť, když současná novovýroba střeliva nepřináší nic navíc oproti Lugeru. Vojenské zcivilněnky se sice dají sehnat, ale spolehlivost po letech skladování, kdo ví kde, nic moc.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od hrd »

Tak M57 cca 7000 Kc, strelivo 5.80 Kc, válečné nebude. To pořád ujde. Tím samo nemyslím zahoďte Glocky a kupte si Tokarevy.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Matěj »

U střeliva jsem měl na mysli, že novovýroba (konkrétně SB) jsou čajíčky, které nedosahují výkonů původního střeliva a jsou cca na úrovni jejich 9L. Srovnávali jsme kdysi s BXN (poniklovaná střela, černý lak zápalky, pro pistole). Konkrétní údaje ze zkoušky ale už dodat nemůžu, je to přes 10 let, kdy jsme to porovnávali. Z toho důvodu ta ráže podle mého nemá smysl. Mít zdroj na výkonnější střelivo, tak je to o něčem jiném.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Wdog »

Já jsem ty vojenské zcivilněněné dříve dost střílel, a neměl jsem ani jeden selhač. Byly to náboje čs.výroby z šedesátých/sedmdesátých let. Když byly dobře skladované, a to v armádě byly, zcela zjevně nepodléhaly žádné degradaci jen vlivem stáří. Je ale možné, že se na trh dostaly i nějaké nekvalitní. Ale od té doby uplynulo zase xx let, takže nyní by ty náboje měly už okolo 60-ti let stáří. Třeba je ještě někde vyhrabu, stálo by za to je vyzkoušet a střelit přes hradla. Důležité je skladovat v suchu, což u zcivilněnek z dob studené války bylo.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Walt »

Naboje bxn i aym byly v bednach chranene jen terovym papirem, casto byl potreba druhy pokus, vyjimecne zapalka neodpalila vubec
Lakovane nabojnice se obcas pripekly ke stene komory, pomahalo lehke prostriknuti olejem a otreni hadrem dosucha
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od hrd »

Ja koupil nejake Ruske zcivilnene ze ZS, vyflakal jsem jich asi jen 200 na vyzkouseni pistole a zasobniku, zavada zadna. Prilezitostne muzu zmerit na hradlech, kolik to ma. Ted v ZS nejsou, ma ale nejake Beareka.
Kupovat nove S&B me nejak nenapadlo a stare zasoby bxn nemam.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tokarev TT33 - pravé rozpadlické železo!

Příspěvek od Zarozak »

Pokud to tu ještě nikdo nedal, tak tady je luxusní počtení o této pistoli:
https://sitekid.ru/izobreteniya_i_tehni ... et_tt.html

Co je pro mě exra zajímavé, tak docela detailní info o sovětských laboracích špaget, což se v dnešní "tokarevochudé" době může hodit neb válečné špagety s použitelnou (se zcela legálním olověným jádrem) střelou a použitelným střelným prachem se stále válejí u každého druhého ruského okopu ;)
Odpovědět