Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Lachtan »

Nicotinick píše:To je samozřejmě nesmysl. .45 ACP jsem přebil několik desítek tisíc a SB je normální, slušně průměrná hilzna, největší s..ky jsou Norinca, na druhém místě Fiocchi (G.F.L.) - radikální kolísavost rozměrů a kvality materiálu. Hvězdou je naopak americký Starline.
Přebíjím v .45 ACP všechno co přijde do ruky a neměl jsem problém nikdy s ničím, včetně Norinca 8-)
(desítky tisíců to sice nejsou, ale daleko k tomu už nemám)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

Norinca se "vytahují", případně "vytahovala", u GFL rozdílné tloušťky stěn...

To jo Nontoxy vyhazovat, naštěstí to není v SB celé výrobní portfolio a takové policejní se zelenou zápalkou se přebíjejí výborně.

Jinak "hlásím" ani s .44 Rem Mag od SB žádný výrazný problém (i když izraelské IMI to nejsou :) )
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od sroub »

jojinek píše:....Ako sa sprava naboj 7,62*25 osadeny strelou z 7,62*39 , pripadne strelou z 7,62*54R?
Teoreticky pri zachovani povodnej tovarenskej navazky (vojenske strelivo CIP) , by sa mala strela spomalit, tym padom , by sa mala rychlost strely dostat kdesi na hranicu rychlosti zvuku. Ma s tym niekto skusenosti?

Su technicky zamenitelne tieto strely v predmetnych nabojoch?
Kto by to mohol pre mna prelaborovat na skusku?

Vdaka vopred za konstruktivne nazory a postrehy.
Nábojnice 7,62 tokarev se kdysi zkušebně osazovala střelou z náboje vz.43, a sloužilo to ke zkouškám sampalu 26 ve speciální úpravě, kde hned za hlavní začínal tlumič, a výsledná zbraň měla sloužit různým zvláštním jednotkám.
Nakonec se to nezavedlo, a másto toho se pokud si pamatuju zavedla nějaká verze ruskýho tlumiče pro sa58, tušim že PBS1, ale to fakt jenom mlhavě tuším
Non multi, sed multa
Uživatelský avatar
jojinek
Příspěvky: 72
Registrován: 04.11.2015 12:10
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jojinek »

Ahoj Sroub.

Diky za info... Nevies nahodou, kde by sa dalo dostat k nejakym podrobnejsim informaciam o takychto skuskach?
:idea:
Nedostatok poznania je prapríčinou utrpenia. Nedovoľuje chápať príčiny a dôsledky javov.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Pro odlehčení, nové náboje do multikulturního prostředí:
Obrázek
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Lachtan »

Nějak nic nevidím... :?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Baca »

Podla mna RUZOVE - zenske - namiesto 72 panien bude v raji cakat 72 panicov :-D
Prežiť !!!
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Prim »

Chlapi, poprosim o radu... Mam novej prirustek do trezoru v podobe Rem. 700, ale v puskovych nabojich se moc neorientuju (kliku jsem mel jen mosina a tam neni zas tolik na vyber :o)). Muzete nekdo doporucit naboje v nejlepsim pomeru cena/vykon? Jde mi o strelnici a zasoby (nauceni se s flintu a treba i tim padem nasysleni nabojnic na pozdejsi prebijeni).
Dik :yes
Quis vellet pacem, preparat bellum
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

Dobré by bylo napsat ráži, neboli kalibr. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Prim »

Tim by asi bylo dobre zacit, uznavam :) jde o 308w
Quis vellet pacem, preparat bellum
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od JaPi »

jde o 308w
Asi bych začal s nejlevnějšíma Sellierkama. Osobně mám dobrou zkušenost i s jejich přebíjením. Používám levné komponenty, tedy střely SB (od 3.80 do 5 Kč), zápalky SB a prach S 60. Teď zrovna řeším záhadu, koupil jsem vystřelené nábojnice přes inzerát. RWS jsou v pohodě a Geco nejdou "zavřít" do laufu. Jsem to přeměřoval ze všech stran, ale nemůžu přijít, kde je chyba. Jinak je možné koupit komplet nové komponenty a postavil super střelivo. Lapue myslím vozí střelnice Borek u ČB, dají se objednat u bestpatronu - nábojnice cca 14.50, střela 8.50.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od štaflík »

Mám přebíjené na SB nábojnicích a Lapua 167gr. a ačkoliv jsem totální začátečník, tak jsem se s nimi dostal na 300m na 0.7 MOA na 5ti ranou položku. A myslím, že to půjde ještě o dost lépe. Jinak z továrních jsou levné a slušné Geco Target(TM).
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od cipis »

JaPi, to jsi tam ty nábojnice nedostal po zformátování? Jen vystřelené nemusíš, protože se mohly natáhnout, či měl někdo dost volnou komoru.
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od JaPi »

Natáhnuté nejsou, všechno měřím a případně zkracuju ... Já fakt nevím, ale prostě to dopadne tak, že je rozeberu a nandám to do nábojnic Sako. Ty RWS by měly být ze stejné flinty a s těma problém nemám ...
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

To jsem z toho jelen ...

Příspěvek od JaPi »

Záhada s Geco nábojnicema (ne)rozhřešena. Tak jsem to rozebral a nandal do nábojnic Sako (kupuju v Motole po 3,-Kč/kus). Nějak mi to nedalo a tak jsem Geca znovu zformátoval a znovu zkušebně dal dohromady a už jdou bez problémů zavřít. Asi jsem to formátování napoprvé odflákl :D
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Přebíjení bez velkých investic

Příspěvek od JaPi »

Obrázek
http://xylocaine.rajce.idnes.cz/Reload/#prebijeni.jpg
Rád bych navázal na debatu u loveckých odstřelovaček. Vím, že to možná bude vypadat divně, že o tom začínám právě pod příspěvky, kde řeším problémy s nábojnicema, ale nejsem neomylný ;) . Doufám, že se fotka bude dát otevřít a rovnou se vrhnu do popisu toho, co je mé vybavení a vezmu to zleva:
1. malé placaté je váha - cena 120,-Kč , váží na setinu a opravdu dobře (kontroloval jsem jí lékárenskýma váhama za 30 tis)
2. Piksla Vectan je ovšem naplněna prachem Lovex S60 (půl kila 759,-, navážka dle typu střely cca 2.5-2.7g) - Vectan má širší hrdlo a lépe se z/do něj sype prach
3. Rozpadlický trychtýř - ze zubní pasty
4. Nádoba pro navážku prachu - vršek od pěny na holení - má přesně 8.00g
5. Hrneček na prach - nabírám z něj odměrkou, kterou to sypu do nádobky na váze
6. Dřevěná palička Pinie - 108,-Kč
7. Zkracovač - Lee cutter, frézka/čistič lůžka zápalky - Lee primer cleaner + začištovač zkrácené nábojnice - zakoupeno v sadě pod označením Lee case conditioning combo za 399,- Kč
8. Trn - Lee case lenght gauge (181,-Kč)
9. Šupléra (370,-Kč)
10. Lee loder sada (1196,- Kč)
11. Zápalky LR SeBe 5.3LR (62,-Kč za 100 ks)
12. Gumová palička - 98,-Kč
a střely SeBe No 2908 - FMJ 9.55g/147grs za 3.80Kč/kus
Na parapetu je také 10 ks nábojnic Sako (po 3,-Kč/kus) a na radiátoru pod parapetem se suší těchto hilzen dalších cca 100 ks. Peru v pračce odzápalkované, normálně střílím na střelnici 50 ks, takže po 25 je zavážu do nějaké delší ponožky a hodím k prádlu. Protože používám nábojnice z cizí pušky, je nutné je zformátovat. Mám to vyzkoušené i pomocí ručního lisu Lee Breech Lock hand (1447,-Kč) a body matrice např. Redding (950,-Kč). Nábojnice vystřelené z vlastní pušky jsem zatím neformátoval (některé už přebíjím po 3-tí) - loader formátuje jen krček.
Tento způsob samozřejmě není vhodný pro čekatele pódiových umístění na olympiádách, MS nebo ME, ale pro normální zábavné střílení to určitě stačí.
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Přebíjení bez velkých investic

Příspěvek od JaPi »

Omlouvám se, teprve teď jsem si přečetl postup, jak vložit obrázek, takže moje přebíjecí výbava 308 W....
Přílohy
prebijeni.jpg
Martiniky55
Příspěvky: 4
Registrován: 18.01.2014 21:02

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Martiniky55 »

Zdravím, mám dotaz, náboj 5,56x45 SS109 je běžný celoplášť nebo se jedná o zakázané střelivo?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Strelec45 »

Konstrukci střely neznám, ale mám za to, že jako vojenské střelivo není zcivilněné a tudíž pouze "A" , tedy na výjimku.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

pokud vam nejde nabojnice po rekalibraci do nabojove komory tak mate vuli mezi rekalibracni matrici a drzakem nabojnice. to je absolutne nejcastejsi pricina.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět