Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Walt »

Naboje 7,62x39 (bxn) byly balene v papirovych krabickach po 20ti, ty byly naskladane v plechove zaletovane krabici a ta byla v drevenem truhliku
Pamatuju par zavad vlivem naboje a to jsem se ucastnil spousty streleb s VZS
Pozdeji byl kazdy jeden pasek zataveny v igelitu a 30 pasku v igelitovem obalu, v truhliku bylo 900 naboju
Naboje 7,62x25 (bxn, aym) byly chranene jen terovym papirem v truhliku, zavad byla spousta
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od JOBU »

Tie v igelite boli takto: pásik s 10 nábojmi v papierovej vložke,zatavený v igelite,potom 30 takýchto balíčkov v ďalšom igelite, následne 4 takéto balíky v mastnom asfaltovom papieri vložené do klasickej drevenej bedničky.Dohromady 1200ks.
Tie 20 ranové papierové krabičky v plechu,nábojov bolo v bedničke 1120ks.
A úplne prvé balenia boli v malých papierových krabičkách naukladané bez pásika,teraz už neviem či po 20,alebo 25ks.Následne sa takto balili už len redukované.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Walt »

diky za upresneni
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

Ony ty selhače, zvlášť u 7,62x25 nebyly způsobeny nějakým špatným skladováním nebo ochranou proti vlhkosti, ale přirozeným stárnutím a degradací zápalkové slože.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Walt »

7,62x39 nebyly o moc mladsi a rozdil ve spolehlivosti propastny
fifipírko
Příspěvky: 5
Registrován: 13.06.2019 9:17

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od fifipírko »

Koncem 80.let jsem byl jako záložák v jednom dost velkém "muničáku" na Moravě a naší náplní bylo kontrolovat, vyřazovat vadnou a přebalovat ještě stále vhodnou municí ke spotřebě. Staré náboje TT výlučně v provedení s ocel.nábojnicí z Vlašimi, vyrobené v polovině 50.let byly dosti zoxidované a zhruba u 25% docházelo k selhání a to vždy z důvodu zápalek...
Tenkrát to byla klasická "třaskavá rtuť", která se používala ještě dlouho i při výrobě nábojů vz.43 a u těch žádné problémy nebyly. Zádrhel byl v utěsnění zápalek lakem...

Tento neduh provázel naše střelivo i do pušek vz.24, vyráběné před válkou a během ní. Spolehlivost nábojů německé výroby v ocel.nábojnicích byla oproti naší produkce v mosazných nábojnicích "fantastická" i po desítkách let uložených v nevhodných podmínkách. Nespolehlivost staré vojenské munice TT čs. výroby byla daná nekvalitou zápalek...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

No ani ne. Zádrhel byl hlavně v tom, že do malých pistolových zápalek a velkých puškových byla skladba slože jiná, byť obě byly na základě fulminátu rtuťnatého.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od skagerak »

Zazil jsem i vadne kulometaky, konkretne zpozdeny zapal atd...(co se s nimy delo od vyroby do doby nez jsem je nabil, buh vi...)
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od golem »

Měl jsem před lety ruské 7,62x54R z konce čtyřicátých let, které byly v Mosinu hodně nespolehlivé. Tehdy jsem ještě nevěděl, že se dá štelovat délka zápalníku a asi jsem ji rozhodil při rozebrání závěru pro čištění. Zápalník v přední poloze vyčníval z lůžka víc, než má (je tam tuším 2,0 až 2,4 mm). Jiným nábojům to nevadilo, takže jsem si myslel, že tyhle už to mají za sebou. Ale po seřízení délky zápalníku zázračně omládly a chodili bez jediného problému.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od JOBU »

Maďarské MFS 7,62x54 Odst. pre dragunova- strašné kvantum zlyhávok, niekedy z 20ks nevystrelí aj 8ks.Zápalky naprd.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zapadlo »

Já jsem po povodních koupil v Praze, za 4.50,- mausery 7.92. větší možství. Naše čsla poválečná výroba, zápalky berdan. Náboje na sobě měly cosi jako supertenký suchý tenký povlak "blátíčka", asi chvíli plavaly. První roky byla cca každá osmá selhač, v současnosti nevjde cca každá třicátá. Průběh výstřelu i přesnost standartní. Nijak jsem je nesušil, skladováním v pokojové teplotě se to poddalo samo.
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od glock69 »

Nemáte někdo zkušenost se současnou kvalitou střel Limit 9 luger, ideálně 115gr? Mají je teď za hezkku cenu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Serža »

tovární S&B se dají koupit normálně pod 5kč/ks...fakt se ty Limity vyplatí?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od skagerak »

Dotaz je na strely reakce zjevne mluvi o nabojich...?


Ja pouzivam ap124grs.. cenu jsem mel jen o petnik vetsi
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od glock69 »

ap 124 gr přebíjím, jenže dostat se pěknou cenu je vzit 10000 ks, to je moc. U Limitu stačí vzit polovinu, proto zjišťuji zkušenosti se současnou produkcí. Navíc jsem zde někde četl, ze i ap je od nich bere, je to pravda?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Bill Masen »

Serža píše:...fakt se ty Limity vyplatí?...
Já limity kupuju za 3,90 :hi
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od glock69 »

A jaké zkušenosti?
Už je kvalita vyrovnaná nebo pořád pouští ven i zmetky?
Hasdrubal
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2014 20:51
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Hasdrubal »

Zlatá puška v Plumlově má 9 luger 123gr Fiocchi za 4.20 kč v 1tis. balení.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Bill Masen »

Temp
Příspěvky: 17
Registrován: 02.06.2019 20:51
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Temp »

Škoda, že u nás je většina těch zajímavých nábojů v pistoli dle zákona nepoužitelná. Ale pro loveckou karabinu super.
Odpovědět