Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od štaflík »

V tom kitu má být váha Lee Safety Scale. Myslel jsem, že je na prach...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Strelec45 »

Jsem to nedočetl až dolů... ano, pak to bude všechno. Ono stejně jednou, dvakrát navážíš a uděláš si nádobu o odpovídající hmotnosti prachu a budeš sypat z ní. Tak je asi i jedno jestli bude mechanická, nebo digitální.
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od michal »

Na ten prach si koupíš sadu měrek- lžiček (např.od Lee).
Úspora na penězích je při přebíjení cca 1/2 - 2/3 ale HLAVNĚ je to zábava a koníček.Pravdou je, že člověk neušetří nic protože o to víc prostřílí a proexperimentuje.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Karlos »

štaflík píše:Našel jsem match náboje do .308 v ceně kolem 25 Kč.
Podělíš se o odkaz popř. jaké náboje se jedná?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Chorche »

štaflík píše: +matice?
matice štaflíku k tomu žádný nekupuj, stačí matrice 8-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od štaflík »

http://www.prokonzbrane.cz/414-steel-match
To jsou ty ocelový Hornady. Na 95% komoře nedělají vůbec nic. Jenom některé AR s tím mají víc selhačů, jiné s tím ale kropí tisíce bez závad. V opakovačce by asi neměl být problém.

Chroche: jo, matrice. Zrovna počítám nějaký analýzy a ty matice mi tam vlezly tak nějak samy. :)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Karlos »

Netušíš zda mají "magnetující" střelu?

A s těmi GECO Target po 50ks nemáte někdo zkušenost?
http://www.prokonzbrane.cz/kulove/3481- ... -11-g.html
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od štaflík »

Přesné, spolehlivé, tréningové. Nemají se používat pro lov. na druhé straně na myslivost.cz někdo tvrdí, že jsou stejné jako TM a že s tím v pohodě a s dobrými výsledky loví.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Maximus »

Ty Geco TM jsou úplně ty samé jako Target - liší se jen velikostí balení. Po 50 to výjde levněji a náboje jsou ze stejné série. Pokud někdo tvrdí opak, tak jedině z neznalosti ;).

Používám je na doporučení kamaráda, který s touto značkou a v této ráži ulovil ročně více než stovku vysoké a oproti "standartu" SB je považuje za výrazně lepší jak po stránce účinku a zejména přesnosti.

Jsou to prostě nadstandartně přesné standartní polopláště za relativně velmi dobrou cenu. Pokud sednou konkrétní zbrani, tak je to rozhodně dobrá volba pro člověka, který je odkázaný na tovární střelivo.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od herman »

Maximus píše:T
Používám je na doporučení kamaráda, který s touto značkou a v této ráži ulovil ročně více než stovku vysoké a oproti "standartu" SB je považuje za výrazně lepší jak po stránce účinku a zejména přesnosti.

Js.
Více než stovku vysoké ročně?
Tak to mi hlava nebere. Otec je myslivec a vím, jaký problém mu dělá odstřelit jednoho srnce.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od marav »

podle revíru hermane ..... tady v Krušných horách se jelení zvěř skutečně ještě nedávno střílela po stovkách kusů .... jak je to dnes nevím, ale před 20 lety to tak bylo.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od štaflík »

Jaké tak udržujete zásoby výkonného střeliva do opakovaček? cca..
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od marav »

no... plán je tak 5000 308.W a 2-3000 ks 338 LM... když na to bude flinta. plus pár tisíc do mausera atd
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od štaflík »

No, pokud to není vtip, tak budeš mít tak půlmega ve střelivu. Asi dobrá investice, ale přecijenom asi budu o řád níž...
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od marav »

to je plán kolego .... bůhví na kolik % ho dosáhnu. A to jsem slevil, že už nechci 50BMG, ale šel bych do té lapui
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Chorche »

tak nák marně si lámu hlavu na co by bylo někomu 3000 patron do snajperky :lol: Takovou životnost žádnej snajpr ve vofčanský válce mít nebude aby to stich vystřílet...
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od floky »

tak vačšina z nás asi počíta s variantou, že "može padnuť v boji" a preto su zásoby streliva a zbraní dostatočné na to, aby další preživší mohli pokračovať...a kludne aj za cenu, že niečo ostane aj "druhej strane" :)
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od marav »

obchod chlapče ... obchod .... střelivo bude jedna z nejžádanějších komodit, nehledě na to, že to nemusí být jen pro mne.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Chorche »

tak já teda po kníku uš nák moc z fair trade nepočítám. Vočekávam že se za zboží nebude platit. Prostě slabší ho vodevzdá ochotně silnějšímu (věčinou i se svym masem :twisted: ) Takže dělat zásoby munice pro cizí mi příde slušně řečeno zbytečný :mrgreen:
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od marav »

proč pro cizí ? Může to být třeba vstupenka do komunity, která bude mít příslušnou flintu a nedostatek nábojů. Alternativ jsou desítky. Klidně bych měl zakopaných 100 000ks od každé použitelné ráže kdyby na to byly zdroje. A to nepočítám prach nebo suroviny na černý prach do perkusního kanónu.
Odpovědět