Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Tazi »

Já používám fasovaný JHP od Sellierů, a v Glock-17 bez problémů. A v krámě stojí tuším kolem 8-9 Kč
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od golem »

Devlop: Někde v testu vycházely dobře Magtechy, asi 8 korun kus, ale teď je nejspíš neseženeš. Kolik nábojů potřebuješ vystřílet, abys věřil, že s tvojí zbraní fungují spolehlivě, a kolik to dělá při 40 korunách za kus?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od devlop »

už jsem se bál, že se neozveš ;) Určitě minimálně 50 000 kusů, abych mohl říci, ano, nikdy nebude selhač a moje zbraň je s tímto střelivem zcela kompatibilní. Pošlu ti číslo svého účtu, kdyby jsi chtěl, můžeš poslat donate :lol:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Tazi »

Devlope klid:) Na youtubu je spousta videí s různými náboji vystřílených z různých zbraní,... pak jsou tu recenze a debaty,... To ušetří spoustu nábojů a peněz. A když s pak bouchneš pár kousků sám, tak si myslím že je prověřeno. Jaká je pravděpodobnost že zrovna když půjde do tuhého dojde k selhání? Minimální. Větší pravděpodobnost je že celopláštěm prostřelíš cíl,...a půjdeš sedět. Takže děláš dobře. Život je cennější než i ten nejdražší náboj.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od devlop »

Tazi, asi tak no, když si nějaký výrobce dá tu práci a udělá "vymazlenej" náboj s poniklováním, kvůli nižšímu tření, a tím pádem lepšímu "vyhazování" nabojnice z komory, zalakováním zápalky a střely kvůli vlhkosti a potu, která je při daily carry v šupleti u těla tak nějak samozřejmostí, nečekám, že by měl mnohonásobně větší selhače a chyby v podání, než mass production JHP ostatních výrobců za 9Kč, kterých můžu na střelnici vystřelit X krát více a ověřit si tak, že fakt fungují a až po té je s klidem a sluncem v duši naládovat do zásobníku a vyjít ven :lol:
Za cenu očekávám kvalitu. Pokud tahle krabička za necelý litr projde luafem mé pistole bez zádrhelu, považuju to za ověřené a budu to nosit. BTW, dočetl jsem se, že Federal Premium kolekci fasují i některé složky LAPD police, ale znáte to, ty veřejné zakázky... :)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Haluziak »

Popravdě já je v .45 vyzkoušel 18 ranami, žádný problém. Od té doby jich mám 27 sebou a 5 v záloze, pokud by se střela chtěla zasouvat jako u SaB FMJ při opakovaném nabíjení po sušení.
Každopádně, v .45 je to vetší pecka do rukou, než zmíněné SaB FMJ.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od skafloc »

Hornady critical defense - jeden zásobník jsem dal na zkoušku ze svého Steyera, tak nějak mi pocitově přišlo, že to bylo o něco klidnější, asi jako klasické fmj versus subsonic.
Za mě spokojenost a teď to nosím.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Stenny »

Jsem zastáncem názoru, že alespoň jedna krabička vybraných JHP by skrz danou zbraň měla zkusmo projít. Kamarád měl s Hornady Critical Defense dvě zádržky z krabičky v G19 (některé Glocky nerady tu "gumu" na špičce), mně se jedna z padesáti přetrhla v komoře karabiny (zůstala mi tam polovina nábojnice)... klasické pravidlo "vystřelte 200 ks a pak jim věřte" má svůj důvod.
Každého volba, ale já bych náboji, kterého jsem skrz zbraň alespoň 100ks neprohnal, život nesvěřil...
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od tajfun »

Dneska naskladnili v proarms Hornady critical defense 9L 115gr… mizi rychle
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Ulfhednar »

Jenom rychlý rozstřel - jedu na otočku do Prahy a chci vzít párset "lepších" nábojů na nošení.
BlackMamba, nebo SB JHP? Jde mi o spolehlivost. BM mi chodí ve všem dobře, JHP by mohly fungovat lépe v cíli. Nic jiníého do 10 Kč/náboj skladem asi není...
Do G19, 43x, HKP30 (tam je to asi jedno, ten sežere všechno).
Óðinn á yðr alla
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od steve_michalik »

Já mám Magtech jhp 9mm 115gr 9C. Cena 10Kč, na zbranekvalitne.cz je pár lidí testovalo a mají velmi dobrou expanzi. Mívají v beareka. V G19 fungují.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Audis »

z výběru SB JHP. Snad tvoje zbraň s nimi nemá problém, zvaž nebo prověř si to. BM je polo funkční leštěný prd.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Ulfhednar »

Děkuji. Ty Magtechy jsem původně chtěl, ale nejsou už skladem. :(
Óðinn á yðr alla
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Pez »

Ty Magtechy mají tady:
https://www.redsix.cz/pistolove-streliv ... -jhp-50-ks

Sice jsou z Brna ale výdejnu mají i v Bearece v Praze. Akorát do toho vstupují ty vánoce.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Matěj »

Potvrzuju, že Black mamba jsou vyhozené peníze, zkoušel jsem je v době, kdy JHP nebylo povoleno a oproti FMJ tam prakticky žádný rozdíl nebyl.
U nás na Moravě se ještě v krámech dají sehnat JHP od GECO, cenovka +/- jako SB (červená krabička). Akorát je to taková poloviční výhra (jako SB). Nemá to takové vlastnosti jak bych si od JHP představoval (malá míra deformace, jako SB). Začátkem roku jsme je s kolegy ze střelnice zkoušeli. Nicméně výrobce výslovně uvádí, že se jedná o sportovní střelivo s tímto typem střely pro zvýšení přesnosti.
Nakonec jsem i na základě těch našich testů zvolil na nošení jiné střelivo, ale to nestojí pod 10 Kč/ks.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Fabulous »

Jak jsem zde již párkrát psal, Black Mamba spolu s Lapua Cepp a Extra Cepp jsou nejlepší náboje z hlediska ranitelnosti, ze všech plášťových a poloplášťových střel. Nad nimi jsou už je "roztahovací" střely.

Kouzlem Mamby, i přes její tvrdost, je rychlá ztráta stability v cílovém materiálu a tím i vysoká míra předání energie. Záporem je mírně snížená přesnost, ale hlavně nemožnost "sušení", neboť se kluzké střely snadno zasouvají do nábojnice.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od DeadMan »

Black Mamba jsou jen urban legend ;)

https://m.youtube.com/watch?v=Aic_UAOzrbg&t=2138s
You cannot kill me as I am already dead!
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od FMJ »

Dnes jsem byl svým prodejcem nábojů upozorněn, že nová dodávka 9 x 19 od S&B se již nese v duchu navýšení ceny, 9 mm Luger 7,5 g už má cenovku přes 6 Kč. A v lednu to poleze ještě výše - dle dodavatele....
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od floky »

Firma SB dá na trh náboje so strelou HS - tie čo nosí aj polícia ČR. V kalibroch 380 auto, 9 luger, 40 sw, 45 acp, 10 auto a v príprave vraj 357 mag.

Po tom čo na slovensku schválili zákon o zbraniach a strelive podobný tomu v ČR, aj na slovensku budeme môcť vyslovene nosiť expanzné strelivo - doteraz sa dali len určité "lepšie" náboje.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Haluziak »

Kolegové víte o nějaké náhradě ..22LR za plechovky SK-Magazine standart (500ks) které se přestali vyrábět? Tedy větší balení tohoto střeliva ve vynikajícím poměru cena - výkon?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět