Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od štaflík »

BTW kdybych chtěl G3 udělat outdoorové a na dlouhodobé skladování - čím přelakovat zápalky? Šelak? To je asi blbost, že?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Karlos »

Co je přetřít rozpuštěným včelím voskem? Stejně tak spáru kolem střely.
karel22
Příspěvky: 97
Registrován: 19.02.2011 15:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od karel22 »

Na zalakování zápalek a spáry mezi střelou a nábojnicí se používá kopálový lak.
Svoji práci taky odvede i obyčejný lak na nehty.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Skalik »

G3 považuji za dobré náboje, ale na nošení pro případ sebeobrany preferuji jiný tvar střely (komolý kužel).

Obrázek
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Strelec45 »

Účinkem v cíli ( mokré zlaté stránky) se mi nejlépe osvědčilo poteflonované olovo. Já nosím to.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od cipis »

Opět napíšu, nedá mi to - kolik jich je vystříleno? Tak nějak mi nejde do hlavy používání různých nábojů na střílení a nošení. Dělám to přesně jak F, prostě to točím, takže mám v zásobnících stále "čerstvé" náboje.
Resp. aby tomu bylo porozuměno dobře, já chápu, proč někdo chce na nošení nějaký konkrétní typ, ale spíš to, že s ním i netrénuje a defacto nemá osobně ověřenou spolehlivost. Asi je to kvůli ceně ...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Stenny »

cipis: Náboje, které nosím, vyzkouším tak, že jich vystřílím na střelnici 500. Když bez problému, koupím pár krabiček na nošení, z každé jich vystřelím deset, abych ověřil konkrétní várku, zbylých 40 mám do zásobníků. Rotuju vždycky při návštěvě střelnice. Za 6-7 kč rána to zvládnu.

Většinou střílím přebíjenky AlsaPro, které jsou nejlevnější, ale na nošení bych jim rozhodně nevěřil.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od cipis »

Tys měl nějaký problém s AP? Copak neprošly tvým testem? AP jsem měl asi 2 tis., teď mám ty G3, ostatní taktéž. Jediný problém byly Limity, případně AP bez označení, což podle zkoumání byly taktéž limity a ne pokažená tiskárna na popis nábojnic ...
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Skalik »

Zkoušel jsem různé levné střelivo (jsem kolenovrt a v té době jsem rozpad neznal). Zjistil jsem, že moje K100 je celkem mlsná. Třeba nastala situace, že po vystřílení cca 150ks "nábojů" libra nebo přebíjenek limit mi zbraň kousala náboj na půli cesty do komory. Některé náboje si nevzala ani opakovaně. Po nabití Federalů vylítal celej zásobník bez zádržky. Samozřejmě bezprostředně po problémech s jiným střelivem, takže jsem ochoten prohlásit, že Federal prokázali spolehlivost v MÉ zbraní oproti levným nábojům.

Problém s natahováním do komory jsem měl i u G3, ale velmi zřídka a po cca 250 kusech nábojů, přisuzuju to citlivostí MOJÍ zbraně a zřejmě přechodu mezi zásobníkem a komorou, kde náboj s uříznutou špičkou tam jde prostě snadněji a nevadí mu místní zasvinění.

Nechci tu někoho poučovat nebo někomu nutit můj způsob. Jen jsem chtěl přihodit můj pohled na věc.

A proč netrénuju s Federalama? No protože rána vyjde o cca 2kč víc a to je sakra znát. Nemluvě o naskladňování tisíců kusů. Jo až budou za 3,5kč/kus tak si nima začnu i trénovat.

P.S. když jsem pořizoval zbraň tak jsem na nějakou PA a podobně ani nepomyslel a proto jsem hledal něco co nemá každej. Dneska bych si pořídil Glocka 17

EDIT: Alsa Pro taky zkoušeno taky seká
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od cipis »

Ale já psal, v čem vidím problém. Po vystřílení několika stovek/tísíců nábojů tu někteří prohlásíte jednu či více značek za nespolehlivé, a hned obratem ruky prohlásíte za spolehlivé něco, čeho jste ty stovky/tisíce nábojů nevystříleli ...
Cenový pohled je sice zajímavý pro provoz, ale absolutně nemá nic společného se spolehlivostí. Protože neplatí automaticky co je dražší, to je spolehlivější. Až někdo z vás vystřílí ty stovky/tisíce "nošených" nábojů a bude to bez závady, tak ano, v tom případě můžeme říct, že jsou dané náboje spolehlivější. Ale porovnání 0/100 vůči 10/5000 nepovažuji za směrodatné.

Množství 5000 uvažuji směs všeho možného (SB, Limit, G3, různé přebíjenky od sotva_doletí_na_50m až po nadupané skoro jako G3, dvě desítky střelců) vypáleného z Eva. Za celou tu dobu bylo pár doublefeedů, případně nějaký selhač, co se podařilo odpálit na podruhé. Nikdy se nevyskytla závada, která by znemožnila po standardním odstranění závady (vyhodit neodpálený, "vysypat" ty doublefeedy) okamžitě pokračovat ve střelbě.

Nepreferuji žádnou značku, žádné se nezastávám, je mi to celkem fuk, hlavně, když to letí dopředu :)
Jen mě prostě fascinuje to, co jsem popsal na začátku - dělat úsudek z naprosto jiných počtů nábojů.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Skalik »

Chápu jak to myslíš, taky nikde nepíšu, že se snažím o nějaký test nábojů.

Ale zase na druhou stranu, když napíšu, že po 150 nábojích jednoho výrobce zbraň přestala tyto nabíjet a po nabití jiných jela dál tak je mohu pro svou potřebu označit za spolehlivé.

Bavíme se tady pouze o tom komu jak funguje která zbraň, nespolehlivý náboj je ve své podstatě ten co nevystřelí. A takový jsem zatím nepotkal.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od cipis »

No když bys jich vystřílel 150+počet_neúspěšných_pokusů, tak ano, pak to tak můžeš říct. Ale že to prohlásíš po pár zásobnících, je podle mě špatně, protože to stejné bylo na začátku testování toho předchozího druhu.

A ano, některé zbraně jsou vybíravé více, některé méně a nějaké žerou všechno (pár stovek ks jsem měnil s klukama na střelnici, jejich zbraně nic a Evo bez problémů). Takže v případě hodně náročné zbraně je lepší vyměnit zbraň a ne náboje. Nicméně trvám stále na aspon stejném počtu "pokusů" o výstřel, aby to bylo statisticky správně. Akceptovat v tomto případě se dá spíše to, že jsou problémy už při začátku zkoušení. Tedy prohlásit je za nespolehlivé v dané zbrani.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Stenny »

cipis: Ne, u AP to neřeším - je to spotřební střelivo, a ano, měl jsem s nimi problémy. Toho, co nosím, jsem už vystřílel +- 700 ks, bez zádrhele. AP mi ze zhruba 3000 dvakrát zasekly zbraň tak, že nastoupilo násilí (nepřežehlené nábojnice nešly ven z komory, zbraň zneschopněná v řádu desítek vteřin), asi dvakrát nebo třikrát mi nezůstal závěr po poslední ráně vzadu. Statisticky už si myslím, že to o něčem vypovídá - 700 ks bez závad versus 3000 ks a čtyři závady.
To, že AP nevěřím, je dáno tím, že jednak jsem s nimi měl problém sám, jednak vím, že problémy občas měli i další lidi (shrnutá nábojnice, špatně zalisovaná střela, nepřežehlená nábojnice a tak). Marcinek sám přiznal, že občas jim uteče várka, ve které se něco nepovede.
Pro uvedení na pravou míru - subsoniky nosím kvůli tomu, že se mi s nimi nejlépe střílí (snadné zvládání zpětného rázu), ne jenom kvůli (subjektivně) vyšší spolehlivosti.
Ale tvůj argument chápu a právě z toho důvodu bych nenabil nějaké Lapu CEPP nebo podobné srandy za 20kč/ks - nebyl bych si dost jistý, že jsou v mé zbrani spolehlivé, protože bych neměl peníze jich pár set vystřílet pro testování.
Uživatelský avatar
drymli
Příspěvky: 62
Registrován: 26.04.2012 10:12

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od drymli »

Skalik píše: Třeba nastala situace, že po vystřílení cca 150ks "nábojů" libra nebo přebíjenek limit mi zbraň kousala náboj na půli cesty do komory.
...
EDIT: Alsa Pro taky zkoušeno taky seká
Stejná zkušenost, některé náboje alsa se mi málem nevešly do komory K100. Jeden náboj se v ní zasekl na půl cesty a závěrem nešlo pohnout. Když jsem ten náboj po dvou minutách konečně vydělal (ne zrovna hezkým způsobem) a porovnal s ostatními, zjistil jsem, že je jakoby nafouklý.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Fabulous »

Alsa Pro jsou hnojné přebíjenky. Kdo je používá, nechť se nediví, že mu zbraň fatálně selže.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od cipis »

No furt o řád jinde než přebíjené Limity ... Ikdyž zase vím o člověku, co mu jich prošlo už desetitisíce a v pohodě ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Fabulous »

Alsa Pro kupuje komponenty od Limitu a všichni to ládujou do hilzen sebraných po střelnicích. Takže je to vše stejný hnůj.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od MRAK »

tovární přebíjenky jsou obecně míň spelehlivý … to je přecik známá věc


já používám na nošení totok:

Obrázek




spolehlivost zatím 100%, nicméně jak psal Cipis, vystříleno několik stovek, takže je to spíš můj pocit …..
přijdou mi takový …. hezký :D
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od MFvAGS »

Musim se trochu zastat prebijenek od limitu, mam jich z G17 vystrileno cca 2500 a bez jedine chybicky.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od BiSon »

Fab:
Aniž bych chtěl polemizovat s tvym nazorem na tovární přebíjenky, v čem jsou podle tebe horší než náboje které si lidi přebíjí doma?
Nebo to mám chápat tak, že všechny přebíjené náboje jsou v principu špatné?

Jedinný rozdíl vidím v tom, že nikdo rozumný doma nedá do lisu nábojnici, která se mu nezdá.
Odpovědět