Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Fabulous »

Přátelé, chci se vás zeptat na zpětnou vazbu. Jaké máte zkušenosti s náboji ze společných nákupů? Rád bych ještě něco na podzim zorganizoval a proto chci vědět, jestli vám 9mm Luger, Tokarevy a 7,62x39 vyhovují - spolehlivost, kvalita, atd.?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Fabulous »

Také mě zaujal tento náboj 9mm Luger. Má velmi lehkou střelu, téměř jako Tokarev, velmi vysokou rychlost a energii. Přitom je to kužel, což ve tkáni dělá vždy paseku. Nemá někdo s touhle mrškou zkušenosti?

http://www.sellier-bellot.cz/pistol-and ... product=50
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Steril »

Účastnil jsem se nákupu 9x19 a 7.62x39 a jsem s nimi velmi spokojený :yes
Kosí žrádlo je stejně kvalitní jako to, které jsem vždy kupoval, na několik tisíc vystřelených nábojů 0 zádržek.
Lugery jsou stejný příběh - 100% spolehlivost, ani jsem si nevšiml že by to byla větší rána.
V budoucnu se určitě zase přidám, pravděpodobně i ve větším objemu.
Díky Fabíkovi za organizaci!
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Karlos »

Já jsem taky spokojený... teda nejsem bo už se mi zásoba citelně snížila. Člověk si řekne 1000ks jaké to není množství a stačí pár návštěv střelnice a... Taky už vám docházejí? :mrgreen:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od MRAK »

já mám už přes polovinu vystřílenou ... :cry:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Maximus »

Já jsem s náboji maximálně spokojen, jen mám pocit, že když se nakoupí za takovou výhodnou cenu, tak jich člověk na střelnici běžně "vysype" i 3 - 4 x víc než obvykle, když páskuji náboje za "normální" cenu, tj. ani ne za polovinu ceny v obchodě :-(.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Fabulous »

No já také pálím jak o život, jen ty TT-čka jsem ještě nevyzkoušel. Ty by mě moc zajímaly, jestli dobře šlapou.

Nemá někdo zkušenosti s čínskými náboji 7,62x39 a českými TT s ocelovou hilznou? Mám na ně nějakou nabídku.
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od TREW »

Z českými 7,62x25 s ocelovou nábojnicí lakovanou do zelena, rok výroby 1954, mám nejlepší zkušenosti. Vystřílel jsem jich několik stovek před lety z Pi vz 52. Přesné, spolehlivý odpal, jedna rána jako druhá. Byly dělané do pumpiček, takže z hlavně pěkný plamen cca 30-40 cm. Při testu do tlustého balíku mokrých Zlatých stránek jsem uvnitř nikdy žádnou nenašel, všechno šlo zkrz. Stejnou zkušenost mám s rokem výroby 1953, mosazná nábojnice a "stříbrná" střela, výrobce Považské strojírny. Ostatní ročníky 1950-1952 nebrat, selhače a celkově slabší průběh výstřelu.
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Fabulous píše:Také mě zaujal tento náboj 9mm Luger. Má velmi lehkou střelu, téměř jako Tokarev, velmi vysokou rychlost a energii. Přitom je to kužel, což ve tkáni dělá vždy paseku. Nemá někdo s touhle mrškou zkušenosti?

http://www.sellier-bellot.cz/pistol-and ... product=50
Vystrilel sem z g26 krabicku(koupeno na noseni) a nepozoroval jsem problem. Uprimne neprisel jsem na rozdil proti beznemu fmj(nema moc nastrileno)
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od PaF »

Fabulous píše:Také mě zaujal tento náboj 9mm Luger. Má velmi lehkou střelu, téměř jako Tokarev, velmi vysokou rychlost a energii. Přitom je to kužel, což ve tkáni dělá vždy paseku. Nemá někdo s touhle mrškou zkušenosti?

http://www.sellier-bellot.cz/pistol-and ... product=50
Vynikajici naboj do karabin v 9mm Luger. Rychly, na 100 daleko mensi propad nez standardni kule. Sel bych do nej - cca 500 ks do zasob. Pri priznive cene i 1000 KS.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od revas »

Tak za mě ohledně 7,62x39 naprostá spokojenost a žádnej problém, také jsem se účastnil společného nákupu a taky jsem už skoro na nule, takže když by se něco organizovalo nějakou tu tisícovku bych si zase rád vzal.
Tutek72
Příspěvky: 37
Registrován: 22.08.2012 9:29

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Tutek72 »

Fabulous píše:Také mě zaujal tento náboj 9mm Luger. Má velmi lehkou střelu, téměř jako Tokarev, velmi vysokou rychlost a energii. Přitom je to kužel, což ve tkáni dělá vždy paseku. Nemá někdo s touhle mrškou zkušenosti?

http://www.sellier-bellot.cz/pistol-and ... product=50

Něco podobného mám od Magtechu cca 7 kč/ks
máto jednu obrovskou výhodu, neodráží se takže se s tím dá střílet v uzavřených prostorách, mám je nabity v G-éčku který tahám s sebou
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od vrbodol »

Tak zatim jsem vystřílel 200 devítek z CZ compakta.Takže spolehlivost perfektní,zpětnej ráz srovnatelnej s jinym továrním střelivem, přesnost v mejch rukách radši nehodnotim. :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od štaflík »

Tak vybouchaná první stovka Gladiatorů. Něco z G19 a něco z úplně nové GP K-100 Mk7 (mimochem povedená pistolka). Vše v pohodě, zpětný ráz jsem příliš nepozoroval, možná akusticky větší prda. Velké díky Fabikovi, doufám, že se zopakuje akce s 7.62x39.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Fabulous »

Mám pro případného zájemce ještě volných 1000 kusů 7,62x25 za 3,50 kus. Tak mi kdyžtak písněte.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od štaflík »

Závazně beru 300. Vezmu si ještě nějaké Gladiatory, jsou-li. Když tak hodím objednávku do SZ. Při předávce už se nebudeme nahánět po celém OC Chodov :lol: , stavil bych se třeba u Tebe na firmě.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Fabulous »

Ja bych tu tisicovku rad prodal vcelku. Jinam 9mm Luger mi taky jeste zbyly.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od štaflík »

Aha, no není to pro mě, ale pro kamaráda, co má jako sekundární pistoli CZ52 a víc si asi nevezme. Takže kdyby sis to rozmyslel, dej prosím vědět.
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od jack-3d »

S 7,62x39 spokojenost (jsou to na chlup ty samé, co kupuju už delší dobu). Upřímně tenkrát jsem neměl moc peněz a přílišnou důvěru. Pokud se ale bude akce opakovat, šel bych rád do většího množství. Organizátorům nákupu velké díky i za převoz do Brna.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje - zkušenosti a případné objednávky

Příspěvek od Fabulous »

To víš, my Rozpadlíci jsme fér kluci ;) Teda mluvím jen za ty, které osobně znám. Rád bych zorganizoval ještě letos nějakou akcicčku, uvidíme.

Pro zájemce ze SZ: Pokud máte zájem o minimálně 500 ks a osobní odběr na D1 Exit 15 nebo na Praze 4, tak pište. Na menší množství a větší vzdálenosti z pochopitelných důvodů nereflektuji. To bych na těch pár zbylých tisícovkách prodělal kalhoty, to je radši vystřílím sám.
Odpovědět