Škorpion vz. 61

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od devlop »

Václave, nezačínej hned na 50tce, vem si to na 25m a trénuj zaostření oko - muška s výsledkem, kam ti to lítá, aspoň se méně nachodíš. U škorpíka je to největší kámen úrazu to hledí, je velmi blízko oku. Já měl první den se škorpem v ruce na střelnici na 25m taky nevalné výsledky (viz foto), prostě chce to tréning a tréning.
Přílohy
IMG_20180916_092101.jpg
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Matěj »

... nebo kolimátor :lol:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od devlop »

jó kolimec, taky jsem nad tím uvažoval, ale já to chci mít jako klasiku, tak jak to pan Rybář navrhl a né tuning s výdobytky současné doby. Jedinou věc, kterou jsem "potunil" jsou hmatníky. Ty původní jsou tragické, až moc "low profile", i když vím, že to byl jeden z požadavků, aby se to mohlo nosi pod kabátem a při tasení nikde nic nemohlo zadrhnout. Koupil jsem tedy hmatníky od Perun Arms a je to úplně o něčem jiném. Natáhnout to lze ukazovákem levé ruky. Nevýhoda je v tom, že to dost "ohoblovalo" lak kolem hmatníku, takhle to vypadá po měsíci užívání
Přílohy
IMG_20181118_151419.jpg
IMG_20181118_151419.jpg (57.29 KiB) Zobrazeno 9198 x
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Václaf »

Jenže V Mlejnku mě ty kratší nebaví z toho důvodu,že se chodí k terčům hromadně. Takže vlastně pořád jen na někoho čekáš. Na padesátce je k terčům takovej tunel a jdeš si tam kdy chceš bez ohledu na ostatní. Chození mi nevadí
Čechy čechům !!!!!
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od JOBU »

Ešte je tu jedna možnosť,a tou je prerobiť pôvodný cieľnik na diopter.Pak je už mierenie blízko oka ok. ;)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Zarozak »

Nic nepředělávej,opři to jednoduše o xicht a uvidíš,že se to okamžitě zlepší.Z ramene je to tragédie,to neumí zaostřit skoro nikdo.Taky se s tím dá střílet přesně a lá pistole s tím,že sklopku strčíš do rukávu nebo přidržíš druhou rukou k předloktí a můžeš si to oddálit od oka jak chceš a potřebuješ.Na 50m bys měl udržet všechno v černém na klasickém pistoláku
Kolimák je sice fajn,ale škorp tím ztratí to hlavní a tím je kompaktnost,nejde to pak dát do pouzdra,nejde to rozumně sklopit.Jakákoliv úprava pažby aby to šlo,je hnusná a smrdí to akorát ustřelením pazourů při střelbě se zaklopenou pažbou
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od devlop »

s tím opřením opěrky o předloktí je dobrý tip, vyzkouším, díky. Našel jsem to dokonce na jednom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=-c-tay_8tDM
Přílohy
Screenshot_26.png
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Bill Masen »

Tak dík devlope, to jsem nepotřeboval, vidět video škorpíka bez kastrace. Takhle si můžu jen povzdechnout že ten můj dělá jen puf, puf a ne rrrrrrrrrrrrrrr. :P
A tady máš to opření o ksicht. https://www.youtube.com/watch?v=-YZutf6heI4
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od devlop »

Bill Masen : jj ta kadence ve full auto je libová, hezký zvuk když nábojnice padají na zem ještě pár sekund po té, co dostřílí :) , no, spokojíme se s velmi rychlými dvojstřely semi auto verze (https://www.youtube.com/watch?v=8kyuMnaDaY8 od 0:25-0:27, pak už to video stojí za hovno :), prostě rychlý ukazováček, nutný tréning s přítelkyní/ženou po večerech v posteli...), co by za to kdejaký nadšenec od západu od nás dal, mít i tuhle samonabíjecí verzi doma...
Naposledy upravil(a) devlop dne 19.11.2018 21:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Václaf »

Věřím tomu,že až si ji syn (11) rozbalí pod stromečkem,že se posere :rofl Zvládá Zastavu M70B1,kosu,loveckou kozlici i pumpu,tak proč mu (i mě ) neudělat radost úžasným škorpikem. Jediné co už oželí je Lee Enfield No I Mk 3 .303 British,to prý hodně kope :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Bill Masen »

Toho mýho škorpíka vlastně dostala manželka ke dni matek. Pak tím bavila kolegy v práci. Víc jí ale baví glock. Zato jedenáctiletá dcera ho na střelnici nedá z ruky, dokud neprostřílí litr. :devil
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Walt »

Syn (9 let) se taky tesi na desate narozeniny, pro zacatek Antilopa, skorpik a Beretta 71
Na jeden dam kolimator, druhy zustane jak je, bude je stridat
Jezisek mu prinese terc, jeden mam jeste volny, kdyby mel nekdo zajem
http://www.zelenysport.cz/ostatni/vypro ... -2000-terc
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od xajan »

Uvažuju nad kolimátorem na Škorpa, ale všechny možnosti co jsem viděl se vylučují s origo sklopkou. Nezkoušel jste někdo nějaký jiný způsob, třeba lištu a rychloupínací montáž? Nechce se mi bastlit nějakou jinou sklopku, protože všechny co jsem viděl vypadaly dost nehezky a dost zvětšovaly rozměry.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Ray »

No, vzhledem k tomu, ze na 61 existuje v podstate pouze jedine misto, kde lze dat bez nejakeho razantniho bastlu montaz a kolimator, tak se upravene sklopce asi nevyhnes. Mozna jedine ji nahradit necim ve stylu D-Force G3 pro vz58, coz by ale z hlediska delky taky asi nebylo nejvzhlednejsi reseni a navic by sis to musel vyrobit sam. Me se libi, jak to ma borec na jednom CZ foru. Neni to zadna hruza a siluetu zbrane to nemeni o nic moc vic, nez samotny kolimator. Viz nize.
s61 (2).jpg
s61 (2).jpg (7.77 KiB) Zobrazeno 8756 x
s61 (1).jpg
s61 (1).jpg (42.56 KiB) Zobrazeno 8756 x
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Zarozak »

Něco v tomto stylu si zbastlil kolega s tím,že tam měl mnohem úhledněji a přesněji (víc festovněji) dopasovaný maličký RMR na malé rychlomontážce bez toho nesmyslu vepředu a dole.Fungovalo to,dalo se po sundání mířit přes klasiky,vypadalo to fakticky takticky.Ale nezaklopil pažbu s tím,že ji lze místo toho jednoduše vysunout z rybiny.Po nějakém čase mu na střelnici vyletěl do neznáma čepík+pružinka aretace pažby v rybině asi vlivem častého sundávání pažby povolilo jeho zatemování.Po dalším čase ho prej začlo srát,že s tím všude zachytává,musí furt tahat dva díly je to nekompaktní a nedá to do pouzdra,tak to shodil dolů a chodí s tím tak,jak to bylo stvořeno od přírody.Gongy mu zvoní furt stejně kolimátor nekolimátor
krabiceodbot
Příspěvky: 4
Registrován: 18.10.2014 22:01

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od krabiceodbot »

A co dat montaz uz pred musku?
Vubec nezasahuje do konstrukce zbrane. Zbran si zanechava paradni kompaktnost.
Kdyz je rail vyfrezovany uprostred a ma vrtlou diru na musku, neprekazi ani pouziti klasik.

Tvar je dost komplikovanej (3D tisk) a pazba sklopit s nasazenym kolimatorem nejde.

Obrázek

Moc jsem nekropil, ale zda se ze drzi jak nastrel tak plasty na tom malym cinanovi. (mel jsem strach ze je az moc blizko vyhoziho okynka)

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Sbiram odvahu riznout chranitko musky a dat rail uplne misto nej.
Pokud by byl rail o fousek sirsi nez udava STANAG norma, drzel by pazbu ve slozene poloze.

Obrázek
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Zarozak »

To už je aspoň řešení,v podstatě nejsmysluplnější,co jsem viděl.Chtělo už by to jen dovychytat vzhledově a funkčně,aby šla pažba bez kolimáku normálně sklopit,držela a hlavně,aby tam nebyly takové škaredé luftmezery mezi tělem a montáží,ale vypadalo to,jako jeden celek už takto stvořený z fabriky.Trochu to zpátky zahranatit,ať to na sebe esteticky navazuje.Do pouzdra si to cestu vždycky najde i tak...
Ta weawer lišta je užší než pažba? Co jsem viděl pár všelijakých montáží,tak přes ni právě pažba zaklopit nešla,lišta byla širší a nevešla se do pažby.

Pak jedině složitější řešení přes buďto odpružené zakulacené kolíky po stranách nebo v montáži odpružené stiskátko coby záchytky pažby. Nebo v kloubu pažby vybrousit/vymyslet ještě jeden záchytný ozub pažby na zaklopenou polohu

Ta krytka hledí asi bude muset pryč,aby to bylo estetické,ale volil bych to odbrousit v místě bodových svarů místo řezání,aby to šlo v případě nezdaru zase bodnout zpátky,jak to bylo

Jo a jasně,finální produkt musí být minimálně z duralu,za mě lépe z oceli,ale tam by to chtělo ještě poodlehčovat.
Taky tam bude zvýšený nárok na kvalitní kolimák se špičkovým sklem.Protože jak bude tečka ujíždět do stran při malých pohybech hlavy,bude to nepřesné. U škorpa nejde pořádně a spolehlivě zalícit vždy do stejné polohy aby stačilo horší sklo
krabiceodbot
Příspěvky: 4
Registrován: 18.10.2014 22:01

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od krabiceodbot »

Me jde noramlane zacvaknout i s montazi (foto c.1).
Ta pazba jsou draty, docela pruzi. Zadny stiskatko bych tam nedaval.
S ostatnima montazema nemam moc zkusenosti, ale jestli jsou az uplne vepredu tak mozna nejdou zavrit kvuli konci pazby, nebo jstli uz ty draty nemaji ke konci takovou poddajnost kdyz je tam namotana ta operka...
protoze lista je uzsi nez mezera mezi dratama pazby.

Aby to pekne licovalo by to chtelo fakt si s tim pohrat. #d scan zbrane, na to domodelovat telo, vytisknout, vyzkouset... a znova.. A idealne na nejakym vyrazenym tele (kvuli tomu rezani atd).

Ja jsem ve stadiu ze mi to funguje a vic to asi nebudu mit cas a motivaci resit :)

3D modely sem muzu vlozit jestli nekdo ma chut to posnout dal.. Takovej "open rail" to muze byt :)
krabiceodbot
Příspěvky: 4
Registrován: 18.10.2014 22:01

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od krabiceodbot »

Prilohy nesly vlozit, tak zkusim takto:
http://leteckaposta.cz/395401866

3d model a jednoducha skica...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od hrd »

Občas je k vidění v inzerátech Škorpion se sklopnou pažbou z vz. 58, předpokládám, že to je domácí výroba, nebo ne a dá se někde koupit?
Na webu CSA je adaptér na trubku AR, ale také jsem nenašel, že by se někde prodával.
Odpovědět