Makarov - klasika na večné časy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od MozartTx »

Kdopak z rozpadlického klanu dá přednost v PA době klasice?!
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 261
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od sroub »

Obávám se že PM má tradici poněkud východněji, ačkoli to neni úplně špatná zbraň
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Karlos »

Tak pro mluví celkem slušná cena, skladnost, člověk dostane spolehlivou zbraň na relativně výkonný náboj (není to sice 9mmL ale zase oproti 7.65Br...) Proti malá kapacita zásobníku, blbě umístěné vypouštění zásobníku čím dál dražší střelivo.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Fabulous »

Mám rád tyhle klony Walthera PPK, ale právě kvůli poměrně neobvyklému náboji bych si Makarona nepořídil.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Leon Chamel »

Mak je ekonomická volba, snad žádná jiná pistole toho nenabídne tak moc za tak málo – a vše je přitom ve vzácně vyváženém poměru. Existují samozřejmě spousty pistolí, které jej v mnoha ohledech jednoznačně předčí, PM ale představuje zdařilý kompromis často protichůdných požadavků na účinnost, jednoduchost, přesnost, velikost, kvalitu/cenu atd. A to vše z něj spolu se skutečně EXTRÉMNÍ spolehlivostí a odolností dělá skvělý sebeobranný nástroj do PA doby.
Otázka ceny a rozšířenosti střeliva: Nové střelivo vídám v maloobchodě nabízet už od 4,50 Kč/ks, což z něj dělá druhý nejlevnější pistolový náboj hned po 9mm Lugru, většinou se ale prodává výrazně dráž, to je pravda. Dovolil bych si tvrdit, že se díky vojenskému a policejnímu použití v ČR/SR i v celém východním bloku jedná o poměrně rozšířenou ráži (běžnější než třeba 7,62x25), které jsou ještě leckde plné sklady. U nás tedy půjde spíše o náboje vz. 82 se střelou ze spékaných pilin, ale v případě potřeby se toto vojenské střelivo v PM za cenu vyššího opotřebení hlavně používat dá, funguje spolehlivě. (A v nouzi nejvyšší lze z makaroňácké hlavně střílet i přímo do komory vkládané náboje 9mm Luger. Projektil náboje 9x18 má totiž cca o 0,2 mm větší průměr než 9x19, takže je Luger v hlavni trochu volnější a část plynů jej proto obteče, takže hlaveň i střelec výstřel vydrží. POZOR – tohle nikomu rozhodně nedoporučuji zkoušet, neb to není zcela bez rizik, je to jen taková perlička.)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od DeadMan »

Makarona bych přirovnal k nízkonákladovému Glocku takže kdo nechce dát 15 za nového nebo 10 za jetého tak za 4 koupí maximálně spolehlivý a skoro nezničitelný PM alternativa k G26 :yes
Uživatelský avatar
MozartTx
Příspěvky: 37
Registrován: 21.09.2012 21:16

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od MozartTx »

Jsem stejného názoru. Makarov je více než vhodná a kvalitní osobní/záložní zbraň do PA doby. Mám jí již několik let a přesnost je perfektní.Údržba minimální. Já osobně preferuji vždy vojenské ruské zbraně. Jsou opravdu dělané kvalitně a nezničitelně. Jako sběratel mám dokonce i originální balistický nůž Specnaz a k tomu náhardní čepele a to je také kvalita.Od nože čekáte vše možné jen ne to, že po vás vystřelí. Tohle je vychytávka do PA doby! Tichá bezhlučná smrt. :geek:

Diskuze o balistických nožích oddělena: Balistické nože Karlos
goran
Příspěvky: 9
Registrován: 21.06.2011 10:14
Bydliště: Záhorák

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od goran »

Maka mám,denne nosím,absolutne spolahlivý,presnosť v mojich rukách na 15m zrovnatelná z P 226 ale na 25 a viac dost zaostáva,ale aj tk by som ho nemenil
Uživatelský avatar
edelweiss
VIP
Příspěvky: 128
Registrován: 18.03.2013 15:32

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od edelweiss »

můj poslední kousek :mrgreen: Sem maka pustil jen proto abych si ho zase hned koupil :mrgreen:
Přílohy
P1090146.JPG
tady je s mojí poslední kudlou známého kudlotvůrce, makarov sluší všemu :-)
tady je s mojí poslední kudlou známého kudlotvůrce, makarov sluší všemu :-)
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od marav »

hm .... to už pak ale v téhle verzi : http://www.militaria.wz.cz/pistole/pb.htm
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Maximus »

To marav: A k čemu by ti to nyní bylo a kde asi tak by jsi to asi tak koupil?

Makarova PM mám velmi rád - 100 % spolehlivost a dobrý náboj.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od des »

hm, pekný makar. rusandy mám rád, ale len platonicky. nemám pre ne využitie. ešte možno margolína by šla :)

marav: Nahlásená škodlivá stránka!
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od marav »

Maximus píše:To marav: A k čemu by ti to nyní bylo a kde asi tak by jsi to asi tak koupil?

Makarova PM mám velmi rád - 100 % spolehlivost a dobrý náboj.
K čemu ? Do budoucna ....... kde bych to koupil nevím .... ovšem to neznamená, že to nemůžu chtít, ne ? :lol:

to des: jaká škodlivá stránka ?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od sigmark »

i mě militaria.wz.cz hlásí nějaké breberky

Edit: Mě také - útočná stránka. Maximus
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od marav »

to je divný ....můj nod32 to normálně projde :o :shock: .... no nic .... v podstatě je to Makarov s integrovaným tlumičem
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od bivoj »

sigmark píše:i mě militaria.wz.cz hlásí nějaké breberky

Edit: Mě také - útočná stránka. Maximus
Je to pouze falešný poplach. Vzniklo to celé v březnu tohoto roku vadnou reklamou na webech hostovaných na serverech webzdarma a na blacklist se dostaly všechny weby *.wz.cz Bližší info viz http://www.webzdarma.cz/forum/read.php? ... 76&t=68576

Bohužel, pokud se vlastník stránek o ně nestará (a sám si například v google - v nástrojích pro webmastery - nezažádá o znovuprověření svého webu), tak stránky na blacklistu zůstávají, i když tam nic závadného není... :(

Já všechny svoje weby hostované na webzdarma musel nechat znovuprověřit a problém byl naštěstí vždy do cca 2 dnů vyřešen a moje weby z blacklistu smazány.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od achopsalista »

zvažujem kúpu cz.vz83 /82/. viete mi poradit v čom je iná /horšia/ ako Makarov PM?
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od hangys »

Pokud umis anglicky, jedno z moznych srovnani najdes zde http://www.youtube.com/watch?v=d3uPqgwKT9U a zde http://www.youtube.com/watch?v=lcyZcJloh0U.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od achopsalista »

anglicky bohužial mizerne :-(
stačí mi porovnanie pár slovami... mal niekto z Vás skúsenosti s oboma zbraňami?
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Leon Chamel »

achopsalista píše:zvažujem kúpu cz.vz83 /82/. viete mi poradit v čom je iná /horšia/ ako Makarov PM?
Se vz. 82 jsem kdysi sloužil a ruského Makarova jsem vlastnil, takže můžu srovnávat a poradit. Můj subjektivní pohled: Číza se výborně drží a díky svému bobřáku mě na rozdíl od Maka nikdy nepokousala závěrem mezi palcem a ukazovákem. Má mnohem lépe čitelná mířidla a snad i o něco příjemnější spoušť. Ačkoliv obě zbraně vycházejí ze stejné koncepce, číza je na vrcholu této evoluční řady a je tak výrazně konstrukčně složitější než PM. Ten je až geniálně jednoduchý a je také vyroben z kvalitnějších/trvanlivějších materiálů.
Co z toho vyplývá? Porouchanou ČZ 82/83 není problém potkat (od věčně se povolujících střenek, praskajících pružinek, vzpřičování nábojů v oblasti komory a pod.). Makarón je naproti tomu jedna z nejspolehlivějších pistolí na světě, díky jednořadému zásobníku je výrazně plošší než ČZ (což je IMHO nejdůležitější vlastnost pro skryté nošení) a díky jeho vyústění v rovině komory prakticky nezná zádržky. Nemá se na něm co rozbít, pro rozpadlíka je to z těchto dvou jasná volba.
Menší rozdíly jsou i mezi ČZ 82 a 83 v ráži Makarov. Armádní provedení ČZ 82 bývá lakované, hlaveň má polygonální vývrt umožňující střelbu nábolů vz. 82 ze spékaných pilin i bežných nábojů 9x18 Makarov. Civilní ČZ 83 bývá naproti tomu nejčastěji černě brynýrovaná a její hlaveň má tuším klasický vývrt stejně jako v ostatních vyráběných rážích (9mm/7,65 Br.).
Odpovědět