Makarov - klasika na večné časy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Trace »

Tknmv19 píše:nevi nekdo v jakym stavu jsou ty vojenske makarovy v BVS?
Pripadne jak vypadaji v Bearece?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Walt »

Výprodej střenek PM63 Makarov Dozor jde do finále.

http://www.zelenysport.cz/ostatni/vypro ... or-strenky
Přílohy
20180515_014104.jpg
20180515_014104.jpg (83.62 KiB) Zobrazeno 6976 x
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Walt »

Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Tknmv19 »

Trace píše:
Tknmv19 píše:nevi nekdo v jakym stavu jsou ty vojenske makarovy v BVS?
Pripadne jak vypadaji v Bearece?
v bvs: kvery onoseny -trosku na hranach povrchovka osoupana, technicky v poradku , vyvrt ok..., bulhara co jsem mel v ruce v kentauru..jsem hodnotil lip (hezci) ...ale mozna tam maji slabsi svetlo a neco jsem prehledl :)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od mukl »

Velký ruský mystik a mág - Nikolaj Fjodorovič Makarov, nechal svou pistoli, (kterou mimoděk zkonstruoval), označit tajuplným symbolem. Dříve jsme přesně nechápali co tento kryptogram znamená. Dnes už ovšem "hůlku, kámen vzkříšení a plášť neviditelnosti", jinak známé také jako "RELIKVIE SMRTI", nelze utajit....

Ano, je to tak!
relikvie-smrti-.jpg
relikvie-smrti-.jpg (24.38 KiB) Zobrazeno 6426 x
makarov.jpg
makarov.jpg (34.95 KiB) Zobrazeno 6426 x
Gorbačov
Příspěvky: 20
Registrován: 22.11.2019 1:33
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Gorbačov »

Před pár lety jsem si koupil pistoli baikal mp-71, protože je nová a makarovy v tu dobu nebyly.

Vystřílel jsem z ní několik stovek ran, snad do 400.
Do poslední návštěvy střelnice bez závad, na poslední návštěve střelnice se mi 2x brutálně vzpříčil náboj, jejda..
Vždy první náboj. Radost mi to neudělalo.

Pistoli mám rád, ale jedna věc mi na ní hodně vadí.

Střílí mi doprava nahoru. Dost. Na 20 m musím mířit na terč postavy mimo postavu vlevo. Kdyby střílela nahoru, tak mi to nevadí. Problém je, že ty mířidla, která se maj korigovat "kladivem" drží jak čert a posunout to jen o milimetr je strašně těžké. Mlátil jsem do toho kladivem fakt hodně, ale nehnulo se to. Nepodařilo se mi s tím pohnout, další rány by to snad mohly už vyrazit celé. Používat kladivo pro korekci mířidel ve mě prostě vyvolává nepříjemné pocity, že si tu zbraň "ničím"...Nějakj tool přesně na to jsem nenašel.

Pro vlastníky makarovů, museli jste si to nastřelovat a absolvovat korekci mířidel kladivem?
Kdyby mi ta pistole střílela doprostřed do terče, byl bych s ní naprosto spokojenej..
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Strelec45 »

Mezi kladivo a kvér patří průbojník... ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Gorbačov
Příspěvky: 20
Registrován: 22.11.2019 1:33
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Gorbačov »

Měl jsem tam pevné dřívko ve tvaru tužky abych asi nepoškodil brynýr.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Strelec45 »

Řekl bych, že dřívko pruží, tlumí náraz kladiva... Co to lehce nahřát, možná tam je zalepený prostor od vazelíny. Nebo rzi. :roll:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od bivoj »

Dřívko je naprd, to utlumí spoustu energie - mosazná či bronzová kulatinka, to je to pravé.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Královák »

Pořídil jsem si tuto legendu a přemýšlím o jejím nošení - respektivě opaskovém pouzdru pro skryté nošení - líbilo by se mně nějaké stylové jako pro kriminalisty VB - existovalo takové ?
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Zapadlo »

zkus pozdně totalitní na ČZ82 (světlá kůže, bílá pruženka)- podpažní a opasková na skryté nošení fasovali i řadoví obvoďáci, takže je jich dost a dají se sehnat za směšnou cenu. Bohužel jsou to asi nejhorší pouzdra co jsem měl "tu čest" používat. Mak PM by se tam docela dobře mohl vlézt.
d5c0ec7a-a267-4183-9e1e-1dcf44adf40e.jpg
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od edakemlink »

Taky jsem takové poudro kdysi (cca rok 2003 až 2004) na vz. 82 měl, opravdu nic, moc.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Piston »

Mám cukání si Makara pořídit, pro ruské zbraně jsem měl vždy slabost. V komisi v našem krámě se zbraněmi je zrovna kousek, na který bych se zašel podívat, až se zase otevřou obchody. Měl by to být pozdní rusák z Tuly. Na boku závěru je rok 1987 - je mezi kusy ze začátku a z vrcholné výroby nějaký rozdíl v kvalitě? Čekal bych, že se začne něco „optimalizovat“.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Zapadlo »

rusko není čína. Pokud byl vyroben pro armádu nebo milici, bude v pořádku. Low-endová výroba pro civil je nesmysl, Maků je a vždy bude nadbytek.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od pekoz »

Ještě se dá sehnat podpažní pouzdro policie NDR.
Je to přímo na Makarova.
Jenom ty textilní gumové popruhy u starých kusů už bývají dost vyžilé.
Např. :

https://aukro.cz/ddr-ndr-vychodonemecke ... 6970502553

nebo

https://www.army-surplus.cz/znacka/arma ... ginal-nva/

Piston:
Mám Maka z roku 1954.
Ještě se starým rámem ala Walter PP.
Nevidím rozdíly kromě tvaru a povrchu který jsem obnosil
Neřeším to protože je "stále v pohybu" 8-) a nemám ho do sbírky.
Až ho jednou dám do vitríny tak půjde znova vyleštit a načernit.
makarov.jpg
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od mukl »

Aj, jaj, jaj...... :cry: . Na nošení jsou jiné pistolky a ne tato relikvie z r.1954 :F . Moudra o makarovech jsem vyčetl především z internetu, článků ve zbraňových časopisech a sledováním "jůtůbu". Sám sice jeden, (zdál se skladový) bulharský kousek za 3900 Kč mám, ale vystřeleno má jen pár ran, takže nějaké bohaté praktické zkušenosti nemám. Střílel jsem symbolicky i z nějakých ruských exemplářů. Nicméně o nějakém kolísání kvality v závislosti na jednolivých ročnících ruské produkce, jsem nikde neslyšel. Spíš bych tipoval takovou situaci, jakou popisovali na videokanálu "Kalašnikov media", kdy hodnotili kvalitu zbraní AK v závislosti na zemi produkce. Tam zmiňovali, že kvalita zde závisí především na konkrétním exempláři a že na tzv: "kus z pátečního odpoledne", můžeme narazit i u jinak renomovaného výrobce. Naopak, země a firmy do kterých bychom to možná ani neřekli, jsou schopny někdy vyrobit i solidní zbraně. U ruských makarovů z různých let výroby to možná bude to samé. O problémech, zádržkách a závadách i u této, teoreticky spolehlivé pistole, se lze i na našich fórech dočíst. Mohu ovšem přispět k zhodnocení ergonomie a vlastností Makarova. Jo, taková malá sympatická pistolka....ale! Někde jsem četl rozsáhlou stať o tom, jak tuto pistoli zaváděli do výzbroje sovětské armády a testovali. Při vojenských zkouškách vyčítali vojáci, kteří z toho stříleli, této zbrani zejména tři nedobré věci, které měly být při sériové výrobě odstraněny.....No, zjevně to patří k vlatnostem konstrukce, takže mohu na základě i své zkušenosti potvrdit, že tyto nejméně tři bolístky, mají zřejmě všechny ty miliony vyrobených exemplářů a nikdy odstraněny nebyly ;) . Tedy: 1.) Na to, jak je to malá zbraň na relativně slabý náboj, střelba není do dlaně moc příjemná. 2.) Spoušťový mechanismus má proměnlivý chod a je nečitelný. 3.) Pistole se blbě vytahuje z (originálního koženého) pouzdra a ještě hůře se schovává. Takhle to už tehdy v padesátých letech hodnotili a já se svými sice pár ranami, toto mohu jen potvrdit. Určitě někdo napíše, že je to zcela jinak, že pistole problémy nemá, ....nebo že jich má naopak mnohem víc, ale úplně jiné :roll: ...atd, atd.... Ale to je diskuze 8-) .
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Matěj »

Co jsme měl možnost si z PM vstřelit, tak zrovna výše zmíněná, nečitelnost spoustě byla vyřešena. Spoušť měla super chod, člověk by to do starého vojenského krámu pomalu ani neřekl (nejednalo se o laděný kus, na to jsem se přímo ptal), když jsem na pár dalších kousků koulal na prodejně, tak chod spoustě vždy ok. Týká se sovětské výroby.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od hrd »

Kopání do dlaně lze vyřešit suprovní rukojetí od FAB Defense. Dal jsem si s Makarovem asi 3 pistolové kurzy, jednou v originále, pak s tím FABem a nedá se to srovnat (střenky Dozor jsem nezkoušel). Pouzdro dnes z kydexu bez problémů vyrobí na míru. Za mě jediný problém pojistka - musel jsem důsledně držet palce přes sebe, tacticool držení s palci nad sebou vedlo k občasnému nechtěnému zajištění. Jo a podobný problém s vypouštěním zásobníku zboku, co má ten FAB (i Dozor) - ale to se dá vyřešit ponecháním originálního vypouštění dole. K tomu mám ještě tip na jednoruční ovládání (sám jsem nezkoušel) - přidělat na záchyt šnůrku a tu pak do zubů.
Přílohy
1008-pmg-w1.jpg
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od pekoz »

U FAB Defence se mi nelíbil dlouhý "ocas".
Sháněl jsem origo DDR.
A potom jsem objevil ruský Dozor za luxusní peníze.
(doprodej ZS)
Drží se výborně. A naprosto přesně sedí
Podle mě mají i minus:
Poloha vypouštěče je taky náchylná na špatnou manipulaci.
Jinak spoušť je asi ideální "obranná, stresová".
Delší chod ale zcela hladký průběh v SA i DA- bez leštění.
Ale u Makarova SSSR je to skoro standard.
Odpovědět