Makarov - klasika na večné časy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Kivan »

Já vlastním Bulharského, po zakoupení jsem řešil problém s pojistkou, při střelbě se nepatrně posunula a docházelo k selhávkám. Pojistku jsem zakoupil v tomto obchodě, byla vyrobena v NDR: http://parabellum-shop.cz/nahradni-dily ... karov-pm63
Faor
Příspěvky: 9
Registrován: 26.11.2016 21:29
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Faor »

Chystám se koupit makarova na nošení a dost se mi líbí to pouzdro efa-2. Nenašel jsem ho ale n žádném českém e-shopu. Dá se koupit někde v ČR nebo jedině v zahraničí? Předem díky.
Faor
Příspěvky: 9
Registrován: 26.11.2016 21:29
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Faor »

Tak to pouzdro asi fakt není dobrý nápad.:-) Ale mám stejný dotaz, akorát k části zbraně. Konkrétně ke gripu od FAB defense s vypouštěním zásobníku...Nevíte někdo, jestli se dá sehnat v ČR? Já ho na žádné české stránce nenašel...
Faor
Příspěvky: 9
Registrován: 26.11.2016 21:29
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Faor »

Tak se mi to podařilo...Logicky na stránkách fab defense...:-)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od krvfx »

Ten grip je naprosto super, můžu jenom doporučit!
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od mukl »

...jste se všichni zbláznili ??? :shake Makarov musí mít červenohnědé střenky s hvězdičkou !!! Pokud je nemá, není to Makarov a takovou hrůzu, bych teda nesnesl :ne ...Kdo chce "akční" pistoli podle současných trendů, měl by přitlačit na peněženku a koupit si něco jiného :!:
Přílohy
100_5169 – kopie.JPG
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od dolmar »

Co člověk to názor. Já mám obojí a po zkoušce toho FAB gripu ( fotka něco příspěvků nazpět ) můžu říct jen tolik - ne, nemusí. Jednou zkusíš a není cesty zpět, takový je to rozdíl. Ta fotka je pěkná, taková ... dobová. Doba mezitím ale pokročila, už je jinde :D
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od gasoline »

Mukl, tak doufám, že v rámci puristické autentičnosti to nosíš všechno komplet, tzn. vše co je vidět na fotce včetně té čepice ... a nikdy jinak. ;)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od krvfx »

Mukl: je vidět, že jsi to neměl v ruce:) Každému, co jeho jest. Originální střenky mám samozřejmě uschované a výměna je záležitost dvou minut - kdybych chtěl jít třeba někdy na přehlídku:)
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od porubak »

Má zkušenost. Pořídil jsem si FAB grip a musím říct, že je super. Přednosti jsou jednoznačné - lepší úchop, menší pravděpodobnost hryznutí díky bobřímu ocasu, vypouštění zásobníku, pro někoho i modernější design. Přesto jsem se rozhodl vrátit k původní střence a to né kvůli romantice klasického vzhledu, ale protože grip zvětšuje šířku rukojeti o 0,5 cm. Šířku zbraně obecně považuji za jeden z důležitých parametrů pro každodenní skryté nošení.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od K4cer »

Já hlasuju ZA ty izraelský střenky, fakt sou moc dobrý. Vzhled nestřílí :)
Zakoupil sem černý, takže to na černým makarovu až tak neřve. Akorát zvažuju jesli nezkrátím toten bobří vocas, se mi zdá že je o cca 5mm delší než je nezbytně nutný a trčí jak kramle z gobelínu.

To že sou vo půl cm tlusčí mi naopak velmi vyhovuje, sou oválnější a líp se mi drží, origo je jak kus vyřízlýho prkna.
Stran nošení, makarov má poměrně malej čumák, takže ten vidět moc není, a tlustší pažbička pod košilí může bejt cokoli. Ale zase já nosím pistoli skrytě tak, že o ní všichní ví :)), takže na to možná koukám jinak než někdo kdo ji chce opravdu utajit.
Já nechci akční pistoli, já chci pistoli na používání - Mak je pro mě velmi dobře vyvážená kombinace nositelnosti a výkonu (9L mám v CZ75, ale na mírový nošení je to poněkud kus železa, a do 7,65 sem jít nechtěl). Origo pažbičku samozřejmě mám odloženou.

Edit: je pravda že tu hvězdičku tam vylisovat mohli, už jen z nostalgie. Ale tak furt si ji tam můžu přilepit, žejo :D
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Kivan »

jsem měl za to, že FAB defense jsou naše, píšeš o nich?
Je to hned na začátku: https://www.youtube.com/watch?v=wvTeMYmafIg
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od K4cer »

Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Kivan »

Aha, to ti dík za info.
Mafiozo
Příspěvky: 3
Registrován: 14.01.2015 20:10

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Mafiozo »

Zdravím,neměnil někdo původní ploché střenky za ty s oporou pro palec co nabízí ZS za 450,- ? Jsou též origo-nevypadají špatně,ale záleží jak se drží-radši se zeptám než je koupím a pak třeba hodím do potoka.
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Kublajchán »

Mafiozo - měnil, ale nakonec tam zůstaly ty původní. Pokud k tomu nebudeš mít šroub speciálně pro tuto rukojeť, bude ti origo šroub moc vyčuhovat.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od mukl »

Kolegové "Makaronisti", také jsem byl před několika měsíci omámen tímto oldtimerem. Snad sledování ruských filmů, snad "magnetické pole Kremlu", snad cena 3900 Kč za Bulharskou uloženku způsobila, že jsem hned po té, co jsem z rozpočtu "odklonil" potřebný obnos, spěchal do obchodu a na poslední chvíli koupil novou hračku, protože v tom obchodě měli poslední....Z nabídek na internetu se v té době také vytratily. Nu což, nadšení zatím přetrvává. Na střelnici dobrý. Pistolka tak ňák zhruba trefuje. I rychlopalba dobrý. Vystřelil jsem možná zatím sice jen tak 50 ran. Najednou, bez závady! Což se mi u Pi27 nebo Pi52, "snad řízením osudu" nikdy nepodařilo. Tak jsem se jal vyzkoušet a ověřit i tu legendu, že Makarov umí podávat i vystřelené, prázdné nábojnice. Naplnil jsem tedy zásobník vystřílenými, ocelovými, šedě lakovanými nábojnicemi a vyzkoušel to. V prvních 3 případech se nábojnice při podávání do komory zasekla o horní hranu nábojové komory. Tak jsem se naštval a zkusil to ještě jednou a prudčeji. A to bylo ono. Pokud člověk pracuje se závěrem rychle, rázně a ve frekvenci jako při rychlopalbě, tak to jde. Zbývající nábojnice jsem "prohnal" komorou a spokojen pak uložil Maka k trezorovému spánku. Takže jo! Jde to.... :nod
Uživatelský avatar
DeeKey
Příspěvky: 45
Registrován: 20.03.2012 14:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Slivovica land

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od DeeKey »

Chlapi, nebudete se někdo zbavovat, popřípadě nevíte, kde (nejlépe na Moravě) mají skladem Makarov PM?

Sháním a nemůžu sehnat.
Díky.
For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return. -Leonardo da Vinci
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od BiSon »

Na http://www.zbrane-reznik.cz/zbrane maji bulharske Makarovy vedene jako skladem. Nebyl jsem tam, takze jestli www odpovida skutecnosti a jak pistole vypadaji nemam nejmensi tuseni.
Uživatelský avatar
DeeKey
Příspěvky: 45
Registrován: 20.03.2012 14:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Slivovica land

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od DeeKey »

U p. Řezníka jsem byl. Má jediný kus za 3800. Raději bych nějakou uloženku, klidně dražší.
For once you have tasted flight you will walk the earth with your eyes turned skywards, for there you have been and there you will long to return. -Leonardo da Vinci
Odpovědět