Makarov - klasika na večné časy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od PaF »

Vypouštění zásobníku na patě je pro obranu naprosto OK, nevadilo by mi ani na moderní zbrani. Otázkou je, proč dnes na obranu používat oldtimer? Cena?
Asi bych zainvestoval do pistole moderní, zhruba stejné velikosti na 9mm Luger. Sám mám SW Shield, ale klidně HS/Spring XDS, G 43 apod.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od hrd »

Jj, hlavně cena cca 5000 Kč, při čištění to můžeš hodit do lavoru s benzínem, nespíš snadno přežije svého uživatele.
Nebýt těch trablů s pojistkou, jak jsem psal, tak jsem si ji nechal a nekupoval G26.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Apokalyptik »

PaF:
V podstate neviem prečo riešiš rok vývoja a výroby.
Pištol s pevnou hlavňou s dostatočným zastavovacím účinkom voči mäkému cieľu. V jednoduchosti je krása! Ak na to niekto ešte neprišiel, nech sa prebudí z virtuálneho sveta počítačových hier. Ľudia pod 25 rokov majú problém prebiudiť sa do reality, ale je to výhradne ICH problém, nie problém zbrane. 9mm Makarov je určite lepší ako 7,65 Browning, alebo 9 mm Browning! Luger je iná liga, ale v hmotnostnej kategórii Makarova to žiadne terno nie je! To prichádza až od kategórie, ktorú reprezentuje G19.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od PaF »

Ale kdepak, pokud umíš střílet, není 9mm Luger v G43 a spol. žádný problém. Výhodou je cena a velký výběr střeliva včetně těch u nás nechtěných, lepší ergonomie zbraní, bohaté příslušenství včetně laseru, svítilen apod. Prostě výhody, které přináší pokrok ;).

Nic proti Makarovu nemám, lepší než různé jiné staré zbraně, PPK v 9mm Brow. by mi nevadil též. Také cena munice, pokud se mám s nošenou zbraní naučit bránit, hraje roli. Dnes Makarov za 7 Kč, Luger za 5Kč. Na 5 tis. ran je rozdíl v ceně zbraně smazán.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Venet »

Možno tam hrá aj svoju rolu:
Lebo sa mi páči a basta. :D
Cogito, ergo armatum sum.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od PaF »

O tom žádná, to platí u každého oldtimeru. Jinak bych si taky nepořídil pumpičku, TT apod. ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Serža »

když už teda Maka, tak bych si pořídil jeho většího bráchu - Štečkina :-)
mám pocit, že semiauto pár kusů se v ČR prodalo, ale kde je jim konec...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Matěj »

Jenže semiauto Štečkin je jen nepraktická přerostlá pistole tak leda pro fandu (jako Škorpik), navíc na Hunting bazaru kdysi snad za 20. Makarov je oproti tomu mnohem univerzálnější volba za pár drobných, navíc normálně dostupný.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Piston »

Štěčkin je tak akorát pro nadšence. Obrovská pistole, relativně slabá ráže. Nikde jsem nenarazil na informaci, kolik jich bylo reálně vyrobeno, ale spíše bych sázel na to, že jich obrovská Rudá armáda moc neměla.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Matěj »

Minimálně ještě v 2014 byly ve službě, protože mě tehdy zaujaly na fotkách zelených mužiků na Krymu. Ale nemyslím, že jich bylo vyrobeno nějak málo, původně to bylo plánováno pro všechny vojáky, co měli co dočinění s techniku, před zavedením AKSU. Otázka, jak splnili plány, ale k sovětské armádě pojem "malý počet" moc nesedí.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Zapadlo »

Linka jela osm let. Ve skladech jich budou ještě desetitisíce. Zájem o samonabíjecí verzi není zas tak velký a počet osob které dostanou vyjímku na dávku je směšně malý. Vývoz jiným armádám naprosto minimální. Všechny spřátelené režimy dávaly a dávají z mnoha důvodů přednost zkráceným verzím kalachů.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od gasoline »

pekoz píše: 03.11.2020 13:26 U FAB Defence se mi nelíbil dlouhý "ocas".
Ocas jde úplně v pohodě upilovat, ten plast není dutý, je plný. Nahrubo okrájet ostrým nožem, pak chvilka s pilníkem, nakonec dočištění upilované plochy šmirglem a bobří ocas je fuč. Ani není třeba sundávat z pistole. ;) Vypadá to a funguje super, ergonomie parádní.

Jinak Stečkin měl význam maximálně tak ve full auto. V semi má smysl asi jen pro zapálené sběratele, navíc za ty prachy... :ne
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od sigurd »

Nekastrovaný Stečkin je paráda-trošku masívnejší chlap v dobrej fyzickej kondícii udrží jednou rukou celú dávku na cieli.Chce to trochu cviku,keď sa naučíte preventívne kompenzovať spätný "tlak" a zdvih,tak je to ako striekanie výkonnejšou hadicou.Streľba s tou pažbou je pre slabších jedincov(ženy).Ideálna príručná zbraň k okopávaniu zahrádky v PA.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Zapadlo »

a teď tu o červený karkulce.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od mukl »

Kolega "Venet" píše: "Lebo sa mi páči, a basta!"
Tato slova tesat do kamene! Proto já osobně mám taky Makarova :nod . Ne jen proto, že byl levný :mrgreen: .
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od viktor »

jasne osobní preference jsou osobní preference
pro me asi takle :
plusy
- strili to dobře,
- dobře se to drzi
- dobry vykon streliva
- dostatecna kapacita zasobniku na noseni
- odolnost a spolehlivost
minusy
- cena streliva, je to proste drahy na provoz
- je sice malej ale tezkej
- mala kapaciota zasobniku z duvodu ruznych soutezi
- při natazeni musíš fakt zabrat
takze je to dobra pistole o tom zadna s rozumnym účinkem streliva v cili za dobře peníze, ale provoz je drahej ..zas muzes mizt jiné pistole na strileni tuhle nechat v supliku.. a nebo v batohu, pouzdre atd..
me by to zabiralo jen místo v trezoru...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Zrovna u pistolí mě nakupovací nadšení velmi rychle přejde, když vezmu v úvahu i následný přetrénovávání. A trénovat s dvouma různejma pistolema je snad ztělesněná noční můra. Bejt makarov jediná dostupná pistole tak srazim podpatky a trénuju. Ale to dnes ve střední evropě už moc nehrozí.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od Maximus »

Makarov byla moje první pistole, od té doby mi trezorovkou prošla nějaká ta řádka pistolí ať už moderních nebo oldtimerů jako byla válečná P38 či předválečné PPK - vše v 1A stavu. Většinu jsem nakonec poslal dál, ale takový Makarov PM stále zůstává. :yes
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od pekoz »

dovI4.jpg
dovI4.jpg (26.78 KiB) Zobrazeno 3488 x
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Makarov - klasika na večné časy

Příspěvek od dako »

Taky mám Maka. Cenu střeliva neřeším, přebijím, občas i zkrácenýmí hilznami od Lugeru. Funguje to bezvadně.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Odpovědět