Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ramcke
Příspěvky: 46
Registrován: 26.11.2013 11:48
Pohlaví: muž

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Ramcke »

Mě teda už přijde zcestná myšlenka se někde s báglem toulat měsíc po Čechách. To aby jsi měl almaru žrádla. Ale k meritu věci, voják tahá 30kg bágl, kosu, 6 zásobníků a balistiku a za prvním kopcem teda soutěž nekončí.
Nicméně by mě zajímal poznatek jaký letci ještě dnes tahají v podpažáku revolver. To jsem si teda nikde nevšiml a záchranáři zbraň netahají vůbec. Pokud nemyslíš CSAR, ale ty mají minimálně M4. :D
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Lachtan »

se mnou létá 1911-A1 ;)
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od herman »

Podle mne ideální, leč u nás asi naprosto nesehnatelná věc. :?:
http://www.militaria.wz.cz/ak-47/bizon.htm
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od hrd »

tak jsem zvážil svou čínskou M4 a vyšlo mi 3.3 kg bez zásobníku, resp. 3.8 s nabitým zásobníkem
překvapuje mě, že v tabulkách se u M4 uvádí hmotnost kolem 2.8 kg, že by čína byla téměř o 0.5 kg těžší než originál?
kolik váží ta vaše M4?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od vratnikp »

Zdravím, zdejší fórum spíš jen pročítám, než abych diskutoval nad svými teoriemi, toto vlákno jsem shledal velice zajímavým ale musím přihodit několik poznatků a doufám že dostanu nějaoku zpětnou vazbu a zas se něco přiučím

revolver:
dlouhou dobu jsem byl zastáncem revolveru (357/38), mezi výhody jsem bral vysokou spolehlivost, výběr munice, vyrobitelnost náhradních dílů, a přesnost přebíjených nábojů. Zhruba 5 let jsem vlastnil a nosil 3palcový J frame SW (5ti ranný), stavitelné hledí(vím spíš sportovní záležitost) , jako velký fanda revolverů jsem po letech opozice musel přiznat kolegům pistolařům, že měli pravdu, revolver je překonán

poznatky ze zkušenosti -
se spolehlivostí to není tak slavné, při intenzivnější střelbě se vlivem tepelného zatížení povoloval šroub držící hledí v rybině

v nízké teplotě (-10C) malá síla pro odpálení standartní s&b zápalky s nespolehlivostí cca 50% - po zahřátí fungoval

obrovský plamen i z 3 palcové hlavně

subjektivně z G26 nastřílím rychleji a lépe, DA z malého revolveru i na 15m poměrně časově náročná, možnost snížení chodu spouště jsem hodně studoval (a po zkušenostech s nefunkčností v nízkých teplotách) jsem nechal konfiguraci s odporem DA na 12lb

hlučnost

pistole koncept revolverů co se týče odolnosti znečištění nejméně dohnali

málo zmiňovaná věc DA odpor vs dostatečná síla pro odpálení zápalky (droufám si říct že tuto problematiku mám - teoreticky - zmapovanou)

.22LR
a co její odolnost vnějšímu prostředí? někde tu byla zmiňována přeprava v utěsněných nádobách, ale co se stane s nábojem 22 v komoře/zásobníku po 2 týdnech pobytu venku v kapse/zbrani? na lov OK ale jako obranná zbraň? moc bych tomu nevěřil co např. 7.65?
7.65
lehký, podzvukový, přesný do 100m (z vz61) takže použitelný na lov drobné i obranu, např. 61 (ano kosntrukčně zastaralý), ale skrytě nositelný i rychle k dispozici(opaskové pouzdro) jednoduchý, levný

obecně si myslím že se hlučnost různých ráží v tomto vlákně moc neřešila

za mne kdybych si musel vybrat tak pro bugout jednotlivce beru glocka +- 150ks nábojů, a vz61 s 150-200, kosu mám rád ale co se týče hmotnosti tak pokud nemám v plánu dělat banditu tak to nemá moc smysl
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od štaflík »

Je fakt, že 61 je v poměru cena/výkon extrémně zajímavá věc. Pro protivníka s pistolí je nebezpečná (je to prostě delší ruka), nestojí nic a spolehlivost a životnost (ta hlavně díky "vlídnému" náboji) jsou solidní. Na bug-out dobré...
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od PaF »

Chlapi, já nevím... Máte vyzkoušené? Já škorpa nemám, jen jsem zkoušel na střelnici, ale na lov drobné mi to nepřijde. Na drobnou to chce pro jistou první ránu trefit s oporou dvacetikorunu na 50m a to já nedám. Na to je potřeba dlouhá záměrná. A popravdě, asi i sklo, aspoň s mýma očima.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od viktor »

Skorpik je dobre na cisteni mesta, proste kratke vzdalenosti a kryci palba..:-)) je dost presnej a strili dobre ale nani to zbran na preziti jak pisete. Uz je z dovodu ze ot dela randal na rozdil treba od dlouhe 22 citky..
22 lr nasim normalne v zasobniku v kapse v pistoli a nejake problemy jsem nepozoroval. Potom rada vyrobcu je navizi rovnou v plast krabickach napr tenexy atd, winchester, cci ..
pokud je nejake teorie nejakeho pobytu v lesich pri nejakem pruseru tak si myslim ze je celkem chybna, ale budiz.
Rozdone si myslim ze mas daleko vetsi sanci s puskou raze 22 lr na lov a pripadnou obranu na delsi vzdalenost a kratkou zbrani nar 9 para na kratkou vzdalenost.
Tim je to celem vyreseno, protoze do 22 pusky ti bude stacit tak 100ks naboju coz je dost masa za predpokladu ze bude a ze ho dozases strefit, a cca 50 ks naboju do 9 tky., protoze ty normalkne potrebovat nebudes. 50 naboju do 9 tky je dost, bus ti budou bohate stacit a nebo budes stejne mrtvej..
pokud ti nahodou dojdou najdes dost munice a zbrani a dalsiho znackoveho vybaveni napr nozu, u lidi co podcenili takove veci jako je spacak, desinfekce atd a bud zemreli na vycerpani, nemoci ci hladem a nebo to proste vzdali ..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od viktor »

jeste malinko doplnim je pomerne dost lehkych zbrani 22 citek ktere jdou snadno rozlozit a necumi z baglu ... napr
https://www.henryrifles.com/rifles/u-s-survival-ar-7/
http://www.alfatactical.cz/henry-samona ... -22lr.html
http://www.alfatactical.cz/marlin-samon ... 22-lr.html
atd..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od maci »

Já bych ten škorpík zase tak nepodceňoval. Opravdu je to velmi přesná zbraň.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Apokalyptik »

Škoda, že sa viac nerozšírili škorpíky v 9 BrC alebo 9 Mak..... to by už bola táto zbraň ďaleko zaujímavejšia....

Inak po víkendovom odskúšaní základnej verzie BOBa ma ako prvé napadlo vyhodiť odtiaľ pištol 9Luger so 100 nábojmi a dať tam pištol .22 so sto nábojmi.... :rofl
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Nicotinick »

No, už je tady a tom někde zmínka. Při téměř shodné ceně náboje 7,65 Br a 9Mak, a také zbraně, bych jako optimálnější volbu než Škorpiona viděl PM 63 Rak. Třeba i do BoBu manželky, většího dítěte apod...
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Apokalyptik »

A videl si ako na RAKovi behá záver dozadu? ..... pár cm od oka :puke !
Toto poliak nedomyslel :finger
Uvažoval som o ňom, až do zhliadnutia videa.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od maci »

Samonabíjecí pistole - CSA SA vz.61 Škorpion, cal. 9mm Browning - momentálně stojí 12900,- , ale s ním jsem nikdy nestřílel a tak nemůžu posoudit přesnost.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Nicotinick »

Apokalyptik píše:A videl si ako na RAKovi behá záver dozadu? ..... pár cm od oka :puke !
Toto poliak nedomyslel :finger
Uvažoval som o ňom, až do zhliadnutia videa.
Nejen viděl, já s ním občas střílím...nechce to jen sledovat videa. ;) A co jako ? Jde o pocit ohrožení ? :) Pokud s tím někdo manipuluje tak, že si tím nechá udělat "podlitinu", tak mu zbraň do ruky nepatří. Žádná. Ani totiž nic netrefí. :roll:
To by si ublížil i Glockem s ramenní opěrkou.

Netvrdím že zrovna Rak je zázrak nejosvícenější. Jen mám názor, že v sestavě - relativně účinná skladná malá zbraň za pár šupů + cca 100 nábojů, se mi zejména z hlediska účinnosti jeví výhodnější Rak než Skorpion. I za cenu handicapu + cca 0,7 kg na celkové váze.
Výběr je věcí každého soudruha. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Lupus »

Apokalyptik píše:A videl si ako na RAKovi behá záver dozadu? ..... pár cm od oka :puke !
Toto poliak nedomyslel :finger
Uvažoval som o ňom, až do zhliadnutia videa.
Já ho měl a rozhodně je to lepší než škorpík. Závěr lítá, ale zpětný ráz blízký nule. Za mne určitě RAK.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Václaf »

Můžete sem prosím někdo dát nějaký odkaz na toho RAKa,nebo fotku, děkuji
Čechy čechům !!!!!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Strelec45 »

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Václaf »

Díky díky,už jsem to dostal od Marka v soukromce. :hand :beer
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od herman »

Původně jsem se nechtěl tady již vyjadřovat, po zkušenosti když jsem napsal, že jsem naprosto spokojený s ČZ75 COMPACT a že mne naprosto zklamal Glock jsem se dočetl, že jsem homosexuál (metrosexuál), páč mám hodinky detomaso, vůbec divný, protože za nejlepší jégrovky považuji ty co mi došly z malou polní bývalé NVA a další věci.
Ale polský RAK, pokud se tedy nemýlím, střílí ze zadní polohy, a pokud si pamatuji, střílel jsem z něj jen jednou, a je to již několik let, přesností zrovna neoplýval. Škorpík je mnohem přesnější.
A jinak, koupil jsem si hodinky vostok, takže čekám na označení rusofila, komouše, nácka atd.
Ale přesto všechno považuji samonabíjecí RAK za něco, co nechci
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Odpovědět