Dlouhá malorážka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Jakou dlouhou malorážku a na co?

Sportovní speciál dle moderních odstřelovaček
18
4%
Klasickou opakovačku s klikou
163
32%
Jiný systém opakovačky (LA, předpažbí...)
8
2%
Samonabíječku
57
11%
Samonabíječku se vzhledem (moderní) útočné pušky, samopalu
32
6%
x Pouze k výcviku ve střelbě
35
7%
x Také k odstřelu drobné škodné
11
2%
x Také k lovu drobné zvěře
78
15%
x Také k lovu "jakékoli" zvěře
43
9%
x Také pro použití v boji
60
12%
 
Celkem hlasů: 505
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vilik010 »

já nevím mě ty blasery docela chodí víčkem od piva
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vrbodol »

No mě nejhůř jak jsem psal.
Haluzáku mám tu 20 . Přesnost bude určitě lepší ,ale ty ruce to je klepatůra, myslim že to je u mě věc co má na tu přesnost největší vliv ted jsem si nechal poslat od rákosníků bipod, tak jsem na to zvědavej.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Haluziak »

Tak jsem ji konečně dnes vytáhl. :( No soustřel na pytel na 50m hrůza (klidně 10-15cm) ale připisuji to SB Standart SB HV a nezajeté hlavni.
Taky hlaveň není úplně free float takže další věc na plánu - rozebrat a vybrousit trochu pažbu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od gasoline »

Z dlouhé malorajdy na 50 m s oporou rozptyl 10-15 cm??? :shock:
A nemáš nějakou rozhašenou optiku nebo kvedlající se montáž?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Strelec45 »

Spíš je to přes miřidla s parkinsnem. ;) :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Haluziak »

Optika za litr co bys čekal :) Ve středu jedu do tunelu kde mají stolici tak jsem zvědav, jaký soustřel udělá ze stolice.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Matěj »

Pokud je rozhozená ta levná optika (třeba uvolněná čočka) nebo montáž s vaklem, tak ani stolice nepomůže...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Haluziak »

Proto jdu na tu stolici, pokud to na stolici nehodí soustřel, tak optika do koše.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od gasoline »

Haluziak píše:Optika za litr co bys čekal :) Ve středu jedu do tunelu kde mají stolici tak jsem zvědav, jaký soustřel udělá ze stolice.
Měl jsem na staré malorážce s klikou (plinkací, lehká, spoušť celkem o ničem, žádná terčovka) taky optiku za litr, co jsem z nouze uzmul ze vzduchovky a na 50 m s oporou o levné čínské nožky se to dalo nahánět cca kolem pistolové zálepky + sem tam nějaký menší úlet. A bylo celkem jedno, s jakým střelivem - tedy kromě S&B, které úplně nechutnaly vyhazovači, protože mají asi tenčí plech nebo co a měly po vystřelení tendenci občas zůstávat v komoře. Jinak jsem tam cpal kdeco z nejlevnějšího konce nabídky.
Tedy pokud s tím při střelbě nějak moc nevrtíš ty sám :) tak bych to viděl pravděpodobně na nepevnou montáž, nebo vadnou optiku. Malorážka ji ale sama od sebe nemůže "rozkopat", tam nejsou žádné rázy. Vzduchovka s pístem do ní kope mnohem mnohem víc.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od krvfx »

Má ta optika nastavení paralaxy? Jestli ne, tak to může být tím. Stačí kouknout trochu jinak a už to letí do háje. Měl jsem takovou na samonabíjecí malorážce a divil jsem se, proč to chodí tak blbě. Se správně seřízenou paralaxou a jiným puškohledem ta samá malorážka chodila na záslepku bez velké snahy.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Haluziak »

Nastavení nemá a ještě byla ukleplá - dotáhnout na šíně a nejlepší dnešní nástřel 5 ran v jedná zálepce. Zbytek - no mým erotickým rukám a šilhavým očím ani ta stolice moc nepomohla. cca 2,5cm v průměru položek
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vratnikp »

pěkný den přeju,
potřeboval bych se poradit:
na ZKM 451 potřebuju nový vytahovač, zběžné hledání na webu z velkoněmecké říše je poměrně neúspěšné - našel jsem jen vytahovač na ZKM 452, předpokládám ale, že budou stejné. Až se vrátím do svobodné země a dostanu se na web obchodu a zbrojovky tak snad zaměnitelnost ověřím. Nevíte někdo, kde by vytahovač mohli mít?

díky
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od JOBU »

bazos.cz ?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od bivoj »

Google, 5 sec:
https://aukro.cz/zkm-451-5046-vytahovac ... 6879389829

a dalších X obchodů kde koupit vytahovač na 451/452
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vratnikp »

dík, vtipný je, že tyhle odkazy google z německa vůbec nenabízí...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od hharo »

Měl bych dotaz na pažby Klinský. Rozhoduji se mezi modelem Action a Target ale nevím co vybrat. Měl by někdo doporučení pro co se rozhodnout z praktického hlediska nebo je to vyloženě jen o dizajnu?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Haluziak »

Tak po troše tréninku se 16" malorážka ukázala jako super volba. Když si udělám svoji práci tak na 50m zůstanu v zálepce a tak přišel čas na upgrade - levná čínská optika 3-9x bez osnovy byla nahrazena levnou čínskou optikou 2,5-10x s osnovou (pro snadnější střelbu od 25 do cca 150m).
Teď je otázkou na jakou vzdálenost ji nastřelit - 50m = skoro nulový rozdíl od záměrné do cca 60m ale pak ten propad je doslova tragický.

BTW největší zábava na střelnici je po ní rozhodit různej bordel (zbytky holubů, košíčky z 12ga nábojů ....) a honit ho po ploše.

BTW2 dokážete od oka říct jestli je cíl daleko 50 60 70 80 nebo 120m? Já totiž absolutně ne :(
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od cipis »

Z toho si nic nedělej, já také ne, ale vím jistě, že obě střelnice, kam chodím, jsou 50m :D
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PaF »

Haluziak píše: 15.01.2021 16:03 BTW2 dokážete od oka říct jestli je cíl daleko 50 60 70 80 nebo 120m? Já totiž absolutně ne :(
K tomu právě můžeš použít nastavitelnou paralaxu (nejlépe boční kolo) na optice. Sice se většinou musí proti továrnímu nastavení lehce překalibrovat (na levných modelech), ale pak měříš velmi přesně a můžeš rychle přenášet osnovou nebo klikat.
Jestli střílíš na 50m čínou bez paralaxy do záslepky, budeš s jen trochu lepší optikou střílet jednou dírou.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Serža »

Haluziak píše: 15.01.2021 16:03 Tak po troše tréninku se 16" malorážka ukázala jako super volba. Když si udělám svoji práci tak na 50m zůstanu v zálepce a tak přišel čas na upgrade - levná čínská optika 3-9x bez osnovy byla nahrazena levnou čínskou optikou 2,5-10x s osnovou (pro snadnější střelbu od 25 do cca 150m).
Teď je otázkou na jakou vzdálenost ji nastřelit - 50m = skoro nulový rozdíl od záměrné do cca 60m ale pak ten propad je doslova tragický.

BTW největší zábava na střelnici je po ní rozhodit různej bordel (zbytky holubů, košíčky z 12ga nábojů ....) a honit ho po ploše.

BTW2 dokážete od oka říct jestli je cíl daleko 50 60 70 80 nebo 120m? Já totiž absolutně ne :(
jako terč - zkus na těch 50 laťku z měkkého dřeva, do ní naťuknout pár hřebíků s velkými hlavičkami a zatloukej :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět