Dlouhá malorážka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Jakou dlouhou malorážku a na co?

Sportovní speciál dle moderních odstřelovaček
18
4%
Klasickou opakovačku s klikou
163
32%
Jiný systém opakovačky (LA, předpažbí...)
8
2%
Samonabíječku
57
11%
Samonabíječku se vzhledem (moderní) útočné pušky, samopalu
32
6%
x Pouze k výcviku ve střelbě
35
7%
x Také k odstřelu drobné škodné
11
2%
x Také k lovu drobné zvěře
78
15%
x Také k lovu "jakékoli" zvěře
43
9%
x Také pro použití v boji
60
12%
 
Celkem hlasů: 505
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Taky mám, akorát jiný typ. Kupoval jsem ji hlavně proto, že jsem ji chtěl do precision buildu k těžké hlavni a přidat na ni ještě monopod. Bohužel, ani za 3 měsíce nebyl Brownells schopen dodat hlaveň, i když byla tehdy skladem. Teď už není, tak jsem to zrušil. Nainstaloval jsem akorát pružinu a úderník od Volquartsenu pro jemnější spoušť.

Je fajn. Prozatím ale půjde do krabice a pořeším 3D tisk lícnice a širší botky na tu lehkou trubkovou, co jsem postoval minule. Je totiž zbytečně těžká jak cyp a k plinkeru se moc nehodí :)
rc small.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Serža »

"jemnější spoušť je mnohem lepší!" (C) Alec Baldwin
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vratnikp »

Ray píše: 22.02.2023 18:04
rc small.jpg
ježíši já začínám pociťovat potřebu koupit ještě jedno rugera a dát na něj nějaký lepší sklo...
jděte už s tima poladěnejma 10/22 někam
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Tak já tě asi ještě trochu podráždím :lol:
IMG_20230225_184244.jpg
10/22 je jak Alenčina králičí nora, jak tam jednou spadneš... 😁

Bohužel, tohle skvělé šasi je dlouhodobě nedostupné. Majitel této malé firmy v USA před rokem umřel na raka a jeho rodina zatím nějak znovu nerozjela výrobu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Krevel »

Zdravím rozpadlíky, po letech se mi konečně podařilo naplnit trezor všemi dle mě potřebnými rozpadlickými zbraněmi a to s jedninou výjimkou a to dlouhou malorážkou na 22lr. Dlouho jsem přemýšlel na co ji budu mít a co od ní chci a došel jsem k následujícímu:
- 99% času bude ležet v trezoru, moje představa je taková, že skrz ní proženu 1000 ran (aby se všechno ochodilo a případně se projevily nějaké vady), nastřelím puškohled a poté bude spát než bude potřeba (asi až syn trochu povyroste a bude chtít začít střílet nebo dojde čas na postapo lovení drobné zvěře pro obživu)
- určitě chci aby to byla opakovačka a měla závit na tlumič
- rozpočet vidím na max 10k, nechce se mi mít utopené peníze ve zbrani, kterou v podstatě nebudu používat

Do výběru se mi dostalo Norinco JW15, ale zase tak moc jsem o ní nenašel a jako typické Norinco trpí na výrobní vady (buď dostanete skvělou zbraň nebo tyčku k rajčatům). Jako výhodu vidím společné díly s CZ 45X.
Alternativou by byla nějaká CZ nebo ZKM z bazaru, ale tam většinou není závit na tlumič.
Ještě jsem našel výrobce jako Rossi, ale zkušenosti sem pořádně žádné nenašel.
Máte někdo nějaký tip na co se podívat? Případně další poznatky, třeba co jsem nedomyslel v rámci zamýšleného použití?
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od jolky palky »

No já u špunta začínal s Norincem, občas to lítalo jakž takž, někdy uplně do dupy, a s tlumičem byl rozptyl hrozný.
Starší holka (7 let) došla k tomu, že jsem nedokázal určit, jestli delá chybu ona, nebo puška - vzhledem k rozptylu, který tam ze standartu je.... Takže teď čekáme oba na Ruger Presicion Rimfire, na který funguje tlumič z malorážkového Glocka se kterým taky trénuje.....Na začátky, ano. Na něco trochu přesnějšího a vzdálenějšího nee...
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Jestli chceš kliku, tak chceš asi přesnost. Jestli chceš přesnost, tak si nachystej víc peněz. Jestli nechceš dát víc peněz, tak dostaneš jen to, za co si zaplatíš. V tom špatném slova smyslu.

Kvéry nejsou utopené prachy tvl :lol: Kvéry jsou investice. Vydělal jsem na každém kvéru, který jsem prodal. Už jsi někde viděl, že by kvéry stabilně zlevňovaly? Je to přesně naopak ;)

Jinak, klasický semiauto Ruger 10/22 (ne Takedown) je dost přesný a to už jen v 10" verzi Charger. Však se mrkni tady do vlákna, jak jsem s ním nastřílel. Dlouhá verze je ještě přesnější a věřím tomu, že spoustu klik minimálně vyrovná a v mnoha případech i posre. Je spolehlivý, má závit, rail na optiku a tvůj budget přelézá jen lehce.

PS:...bacha, dvaadvacítka je dost návyková. Aby se z toho nestal paradoxně nejoblíbenější kvér a nesralo tě, že jsi na ní šetřil ;) ...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Krevel »

Kliku bych chtěl, protože je tichá (nechci tlumič abych pak poslouchal klapání závěru) nepotřebuju honit pětikorunu na 100m, stačí mi teoreticky usmrtit malou škodnou na 50m první ranou. Kvéry nemám jako investici, ale na střílení, nikdy jsem žádnou zbraň neprodal (v sejfu mám teď zbraně za cca 200k) ani z bazaru nekoupil. 22lr není pro mě ráže pro zábavu, já střílím hlavně .308 win, malorážku beru jen jako postapo nutnost... nejdřív jsem přemýšlel, že bych koupil CZ, ale když jsem se byl podívat na prodejně, tak to dílenské zpracování nemělo daleko k čínské produkci, tam tu hodnotu navíc prostě nevidím...pokuloval jsem ještě po ruger american rimfire, ale mé zkušenosti s dostupností dílů pro Ruger nejsou moc dobré...
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, ve tvem pripade bych sel do bazaroveho zkm. ty pusky maj sice neco za sebou, ale ustrílenou hlaven jsem nevidel. opravit to umi kazdy puskar i vesnickej garazmistr. koukal bych po kamennych loveckych potrebach, tam konci vetsina zbrani z pozustalosti. nechaj se najit kolem 3 tis. zbyde ti tak 7 tis na montaz a nejake lepsi malorazkove sklo

cinan na to ma adaptery se zavitem, klicove slovo je 1/2-28 1/2"x28 Barrel End Threaded Adapter. ze zvedavosti jsem to koupil a na zkm to po sundani krytky musky pasuje. septadlo na tom septa.

kdyby te adapter zajimal tak ho zitra muzu nafotit
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Krevel »

Díky za tip, to vypadá jako zajímavá varianta, jen ty ceny těch ZKM mi nějak nesedí (aspoň podle inzerce :D), budu chvíli hledat a uvidíme.Ten adaptér jsem hledal, ale nemůžu najít tenhle konkrétní typ, závit je jasný, ale jaký má být ten vnitřní průměr pro nasazení na hlaveň?
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vratnikp »

na online inzercich nepochodis. tam to prospechari davaj za ceny za ktery by se stydela i czub. mesic zpet jsem kamaradovi dohodil OK kus za 3500. lezel temer rok v loveckych potrebach v komisi. obvolej/objed takovy ty kramy, kde maj 5 krabicek od kazdy lovecky raze a k tomu prodavaj i rybarsky potreby. tam jsou komisni kousky za cenu z dob, kdy byl svet v poradku. s vnejsim prumerem hlavne je to tezky, resil bych to po koupi pusky. v rodine mame dve lehke hlavne s jednu tezkou (prej biatlonova puska predelana na myslivost). zitra ten adapter vyfotim, vratil jsem se z posedu a tak se psem sdilim jeho gauc. oznaceni adapteru bylo pro ruger 10/22 jestli si dobre pamatuju. dulezite je, ze muska padla do drazky v adapteru jak prdel na hrnec. myslim ze muzu dohledat v historii objednavek co jsme presne koupili
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vratnikp »

3.jpg
2.jpg
1.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Tak, abych konečně učinil názvu vlákna se svým Chargerem zadost, zde - opravdická dlouhá malorážka :chuckle
Před časem došla ta těžká flétna z USA a minulý týden jsem to konečně všecko sprcal dohromady. Výměna hlavně celkem vpoho. Trošku mražení a trošku nahřívání dle YouTube.

Sestava kompletu:
Šasi stále stejné - Crazy Ivan
Hlaveň terčová těžká E.R. Shaw 16,5"
Sklopný adaptér Hera Arms SFU
Pažba replika XLR style
Optika VictOptics 6-24x50 MDL (na foto se sluneční clonou)
Předpažbí NicoArms
Pistol grip UTG Sniper
Tlumič A-Tec CMM-6
M-Lok bipod Swiss Arms
Sada úderníku a pružin pro lepší chod spouště Volquartsen
Záchyt závěru Volquartsen (Originál nechytá závěr po posledním náboji)

Ještě nevím, jak to střílí. Na střelnici se dostanu nejdřív v září. Snad alespoň z půlky tak dobře, jak to vypadá :lol:
Jo, už to nemá nic společného s PA, stala se z toho panenka Barbie....Asi si pak někdy přeci jen koupím tu Chiappu, co jsem plánoval původně, jako survival tool :)
62b5k45vvbhb1.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

Tak jsem to minulý týden konečně otestoval. Závady 0, což znamená, že nemám nasrané v prackách a hlaveň jsem usadil správně :) Sada pružin a úderníku taky pomohla a spoušť teď chodí krásně plynule a o dobrých 50% lehčeji.
Střílel jsem na 50m v sedě s bipodem. Na fotce je posledních rychlejších 15 ran.
Stihl jsem celkem jen 150 ran, což je na zaběhnutí .22 laufu málo, takže to určitě půjde ještě líp (musí, za ty prachy :) ).
Jako bonus mi teď po skoro 4 měsících a předchozí nekomunikaci Brownells z ničeho nic dodal zvětšenou natahovací páku, takže manipulace bude zas o něco příjemnější :yes
OT: Jo a taky mě sere, že tohle fórum, a má oblíbená zbraňová sekce obzvlášť, pomalu celkem chcípá :sad
IMG_20230906_193353.jpg
IMG_20230906_193316.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od vratnikp »

mas to pekne, s tou zvetsenou natahovaci pakou jsi mne inspiroval. v nejblizsich dnech to omrknu. dik

s tim chcipanim...za covidu fungovala jeste nejaka odborna debata ocek x neocek. za ukrajinskeho bordelu zacala polarizace, kdy kdo si nedaval pozor na hubu, byl odejit. stari pardalove co meli co rici byli spamem naplav znechuceni. mezigenerace jako ja, nema cim moc prispet, my jsme byli "druzi rychli nasledovnici" ne inovatori. ja to tu prohlizim stale jednou dvakrat denne, ale smysluplneho nemam moc co rict a kolem smalltalku taky moc reakci neni.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od bivoj »

Hezké, moc pěkný setup! Taky už nějaký ten rok pokukuji po malorážkách... Zatím teda spíš něco krátkého, chtěl bych zkusit něco jako Ruger Mark IV s optikou a pak jít případně i do dlouhé.

K tomu chcípání fóra to už správně předeslal vratnikp. Covid to sice trochu rozesral, ale za zásadní považuji ty takřka stalinistické čistky po začátku války na Ukrajině. To, společně s (nejen) covidovými náplavami, vedlo k tomu, že spousta skalních matadorů odešla či se přesunula jinam (či byli odejiti). A koho by furt bavilo např. číst neustálé Rafaelovy "litanie" atp... IMHO toto fórum se dostalo už "za vrchol kopce" a znovu ho nastartovat bude dle mě sisyfovská práce.

Také bych zde ve zbraňové sekci třeba rád prezentoval svého nového Antrega a sdílel poznatky a zkušenosti z přechodu z ráže 7,62x39 na .223, ale proč vlastně? A pro koho? :(
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od M M »

@bivoj - a preco nie? Mozno budes prekvapeny ze je dost ludi co by ich to zaujimalo.

K dlhym malorazkam - tiez som presiel poslednu dobu vyvojom co chcem a co nie, takze par veci slo z domu, par veci este ide, ale rozhodne planujem k 10/22 pre radost este nejaku peknu kluku v .22lr. Pozeral som Sako Finnfire (idealne Range) pripadne Tikka T1x - voci CZ mam po skusenostiach kolegov z klubu dost opatrny postoj. Takze pokial mate niekto so spominanym skusenosti, pripadne iny navrh, rad si precitam.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Ray »

@vratnikp
Mám tuhle páku od Tandemkrossu. Mají i černou, ale tu jsem doteď neviděl skladem, tak jsem tehda objednal aspoň tu v chromu.
IMG_20230914_115454.jpg
Jinak jsem stejně jako MM pro to aby lidi ukazovali co mají. Taky třeba v budoucnu uvažuji o AR. Akorát jsem teď prodal CSV a nechal si jen Rugera a Glock, abych měl prachy na hadry na motorku a rvu teď prachy do baráku, ale jak bude v budoucnu cash navíc, tak zas něco přikoupím. Inspirace se vždycky hodí.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět