Dlouhá malorážka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Jakou dlouhou malorážku a na co?

Sportovní speciál dle moderních odstřelovaček
18
4%
Klasickou opakovačku s klikou
163
32%
Jiný systém opakovačky (LA, předpažbí...)
8
2%
Samonabíječku
57
11%
Samonabíječku se vzhledem (moderní) útočné pušky, samopalu
32
6%
x Pouze k výcviku ve střelbě
35
7%
x Také k odstřelu drobné škodné
11
2%
x Také k lovu drobné zvěře
78
15%
x Také k lovu "jakékoli" zvěře
43
9%
x Také pro použití v boji
60
12%
 
Celkem hlasů: 505
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Nightmare »

Zarozak: souhlas... :hand
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od MarkusX »

Přátelé mám dotaz na úvahu o reálné současné hodnotě ZKM456, která se nyní na bazaru pohybuje cca od 8tis výše pokud nemá nějaké nedostatky. Pak za podobné peníze už se dá koupit něco nového. Mám spadeno na opakovací malorážku na terčovou střelbu "snajperku". Do čeho dnes jít...?
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Matěj »

U nás je myslivci rozprodávali za 1500 Kč, to jsem promarnil příležitost vidím. Mimochodem, z Brodu by mělo v dohledné době vypadnout něco nového s "modernějším" a "lepším" spoušťákem (dle vyjádření zevnitř)... Ale nechci předbíhat. Malorážky jdou mimo mě, radši mám služební kvéry.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PetrNO »

ti myslivci je předtím odnesli ze svazarmu za 100-500 )) i s dioptry v krabičkách ))

další elfové klidně uřezávali hlavně nebo ty těžký stáčeli na soustruhu aby z toho vyrobili "451"
:-)

cenu? záleží k čemu to chceš..

1) když seženeš slušnej kus (všechno jsou určit nestřílenky kovaný za měsíce) - je to dost slušná terčová opakovačka, ALE
2) na TOP v téhle kategorii to nemá - to jsou jednorané SUhlky, výběrové Vostoky SM2...

jestli to chceš na 50 metrů a realizovat se, takže klidně do toho vrazíš 30 000 (zbraň, puškohled, nožičky..) a budeš platit 3 a více kč za ránu... ale užiješ si..

pro někoho to smysl nemá, pro někoho jo

nevěřím že nové zbraně v low-entry CZ ceně budou lepší - ta Poldi ocel a kované hlavně to dneska nikdo neudělá a nezaplatí (ne za ty prachy pro socky..) ..

osobně nevěřím že libovolná CZ UB malorážka za posledních 20 let střílí líp než 456:-)
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PetrNO »

krátce: jeslti chceš TOP, tak ZKM 456 není pro tebe..

jestli chceš top za lidovku, 456 není špatná volba (když vychytáš střelivo).. a do 10k je to víceméně lidovka u každé zbraně:-)
Vanleer
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2015 9:31
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Vanleer »

No moc nesouhlasím, že ZKM456 není TOP. Ano, na spotrtovní záležitosti typu MAO, BR apod se nejvíce vidí SUHL 150, CM-2 apod, Ale 456 má, podle mě, taky dobrou přesnost. Každá puška má lehce jinou komoru a chutná ji jiné střelivo. Např. SUHL mělo rádo Lapua Center-X, které se však už nevyrábí a náhrada je od RWS Rifle match - takže stačí jen hledat, co dané pušce chutná. Další problém je v tom, že mokré čištění uvede hlaveň do čistého stavu, ale než si sedne soustřel, trvá to ca 100-300 vystřelených nábojnic. Pak se často děje, že na střelnici příjde někdou zkoušet a samozřejmě mu to nelítá jak má...Naproti tomu u hlavně bez čištění po 1000+ výstřelech taky nelze očekávat BR přesnost. O zmíněné SUHL lze najít spousty info - také ji mám, ale abych řekl pravdu, nejvíce mě pobavila legenda o výrobním čísle 56 - 58, které jsou údajně nejlepší - osobně jsem nevyděl jinou SUHL z jiné série, než tyto :D páč se do ČSSR tenkrát jiné nedovezly a nebo ano, ale byla to náhoda. Složit starší malorážku na MAO za 30tis ????? cože????? Nechci do někoho rýpat za zavádějící info, ale např. SUHL 150 se dá sehnat v pěkném stavu kolem 6tis + sklo 10 tis + harrisky 2 tis a máme tu 18tis za komplet! Chci tím říct, že u malorážek plave ve vzduchu spoustu polopravd a legend. Může se sejít pár faktorů a prostě to hned nelítá jak má a je to odsouzený kus železa! I způsob a technika střelby se dosti liší od kulovnice a tak se běžně stává, že dobrý střelec z kulovnice má problém u malorážky a naopak. Koupit 456, SUHL nebo CM-2 není na škodu. Podle mě člověk chybu neudělá. Jen pozor na stav hlavně - výduť - to se holt může stát. Jinak jsou tyto pušky nezničitelné (výjma koroze).
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od dolmar »

MarkusX: Já mám CZ ZKM 452-2E Varmint a jsem s ní absolutně spokojený. Těžká hlaveň, původní ( těžká ) pažba. Stála mě 2 roky zpět 9k i s optikou, kterou jsem nahradil Ravenem 6-24x50 za cca 4k, nožičky mám Firefield by Harris za necelé 2k. Na 50m do malé zálepky naprosto s přehledem ( vleže, zvětšení 12x ). Ten Raven je Čína, ale drží, nožičky jsou taky kopie, ale drží. Spoušť je dokonalá, nevím jestli ji předchozí majitel ladil nebo měnil nebo co s ní dělal, ale je skvělá. Střílím RWS Rifle Match. Jo, vím, stojí 3,50 ,- Kč/ks. Po každé střelbě čistím ( 2x protáhnu hadem ), což se prý u malorážky nemá. Po vyčištění to chodí furt stejně :) Naprostá spokojenost. Tolik za mne.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PetrNO »

vanlear: a co sem asi říkal? 456 prostě není "TOP" - jak si sám napsal na BR atd jsou vhodněší i které sem říkal - je to SM-2, ne CM:-)))

a 30 není problém

nová pažba na míru klidně za 10, samotná zbraň klidně 10 a puškohled můžeš dát i za 20 :-)

to není o polopravdách, už jsem takové zbraně viděl (a ty lidi znají cenu atd..) prostě si tu pažbu za 10 na to nechali udělat přesně na míru... (nekupovali ořech IIIII třídy...)

to se samozřejmě nebavím o nějakém postaveném speciálu ale vytunění "starého" krumpu...
Vanleer
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2015 9:31
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Vanleer »

Mám připomínku PetrNO ! Nerad tady někomu šramotím ego, nebo monopol na chytrost v tomto vláknu. Ale

1) ZKM456 - má své výhody a má jich oproti BR "speciálům" docela dost. Když už bych nemohl jinak a měl si vybrat něco v .22 LR - šel bych do ZKM. Už jenom hmotnost. Chodil jsi někdy 1/2 dne po lese na zádech s něčím, jako je SUHL 150? Pochybuju! Jinak by jsi okamžitě brečel po Rugeru 10/22.
2) Ale je to CM-2 - to je to, co je přesně napsáno na pouzdru závěru - takže jsi tuto zbraň asi nikdy v ruce nedržel, když to nevíme :-D (azbuka). Přitom ocel hlavně je vyjímečně povedená.
3) Malorážka v 90% je startovací zbraň do začátků většiny sportovních střelců. Nikdo do toho nevráží 100tis +, protože lidi, kterým se přesná a následně LR střelba líbí, staví pak plnotučné kulovnice.
4) Proč myslíme, že SUHL a CM-2 jsou nejvodnější na BR a MAO disciplíny? (mimo jiné nezaregistroval jsem, že znáš značku Anschutz - to je skutěčně TOP) Díky váze pažby a hmotnosti kompletu obecně. Při výstřelu to vůbec nekopne. To je další věc, proč se nemusí dělat pažby na míru - to je další blbost! Pažby na míru se u BR na 90% nedělá!!!! a proč? Asi jsi to taktéž nikdy neviděl, ta zbraň jě na stole, položená na stativu resp. stolici a sahá se jen na spoušť. Tak proč by proboha někdo dělal tu blbost, že by si nechal stavět pažbu na míru. Nebo jsi myslel na Míru? Toho znám a je to fajn chlapík - na toho bych nestřílel nebo ho tím nemlátil :-D. Pažby na míru s čtyřlístkem dělá na severu jeden šikovný pán, ale pro biatlonisty! ne pro BR!!!!!....

Tak a teď do mě! :lol:
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Nicotinick »

No tvl, už i tady. :head Sice řešit zbraně na MAO v tomhle vlákně má asi tak stejný význam jako, řešit Ogierův Ford ve vlákně o Bug Out Car, ale budiž vaše věc.
Ovšem začíná tady opět ožívat jeden výrazný fenomén. Za dlouhá léta čtení různých for o zbraních se dá vypozorovat, že o naprostých a totálních kokotinách jsou schopny se do krve pohádat dvě skupiny uživatelů. Sběratelé historických kvérů a MAO "snajpeři". 8-)

Tak prosím. Jdu si pro popcorn a colu. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Vanleer
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2015 9:31
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Vanleer »

Nicotinick - máš pravdu. Klidně mě to umažte. Nehodlal jsem začínat válku o slovíčkaření a přeměřování si výšky ucha. :head Prostě mě to to trochu popudilo číst něco, při čem skřípou zuby.

Doufám, že jsem nikoho zle neurazil a Všem čtenářům se omlouvám :yes :F
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od MarkusX »

Přátelé děkuji za názory, naskytla se moc pěkná ZKM 456, tak jsem do ní šel ;-)
Budu rád, když doporučíte bipod, montáž a sklo na terčovku 50m.
Přílohy
456.jpg
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Pajik_CZ »

gratuluju :) prozradíš cenovku? :)
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Pajik_CZ »

já mám doma tuhle :) Model 3, bez napínáčku... Mířidla model 4

https://img15.rajce.idnes.cz/d1502/12/1 ... .jpg?ver=0

https://img15.rajce.idnes.cz/d1502/12/1 ... .jpg?ver=0

Stav perfektní. Jen ji mám 4 měsíce a ještě jsem si z ní nepucnul ani ránu :D
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PetrNO »

Anschutz je prohnilý kapitalista z NDR, to Vy soudruzi neznáte:-)

víš proč je to přesnější než ZKM?.-) protože to jsou "jednoranky"))) není tam kvedlací mauser závěr:-)

:-))))) to je největší rozdíl.... (ne, neujíždím na 1907 ansch..)


já ZKM 456 do lesa občas nosím, i s plnohotnýným Vortexem 4-16x50 :-)) takže o váze mi nic říkat nemusíš..

BTW - moje kulovnice váží 5kg bez optiky, s nožičkama, termo jsem na skoro 7kg... a s tím podle gps na"šoulám".. tak 4-7 km za večer-noc ... NE, nemusíš mi nic říkat o tahání.. (v noci, trvá m i ten okruh tak 3 hodinky se zastávkama
plus táhnu na zádech batoh s věcma... co má tak 4kg...

kdybych řešil hmotnost, tak tahám "upilovanej" kulobrok ZH v 7x57 s 16 brokem - dostanu tím vše úplně stejně jako 456 a ještě mám šanci dostat prase:-)
Naposledy upravil(a) PetrNO dne 09.04.2018 21:10, celkem upraveno 1 x.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PetrNO »

markusX - gratuluji, od pohledu pěkné, nezasažené kutilem (nezkrcované, dioptr..)

za mě:
1) nožičky - nejsem tak bohatej abych kupoval - skončíš u Harrisu - jestli to chceš na mířenku v leže, tak nižší - 6-9 palců.. jinak v kleče atd... vyšší, 9-13 - mrkni na youtrubku jak to vypadá v reálu...

fakt se to zdá jako ranec, ale lepší než čína za 800.. - neříkám že nebudou fungovat, ale..

2) puškohled - záleží na co to chceš - jestli bys chtěl opravdu "lovit" - noc, šero tak musíš do slušné plnotučné optiky, typu Meopta (aby tam byla světelnost atd..)
- jestli to máš na střelnici za dne, tak spadneš o řád, za 10 máš velmi slušnou optiku a nemusíš řešit noc-tmu-šero..

za mě je černý kůň Vortex - dělají víc řad, za mě bych tam dal "druhou rovinu" aby se ti nezvětšoval kříž... - třeba toto
https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... e-moa.html

za 6500,- mi to přijde super, myslím že nemusíš řešit ráži a odolnost.
jinak samozřejmě vím že na BR a snipeřinu je zvětšení malé, je to na sranda závody střílení.. klidně tam může narvat 20x zvětšení.. hlavně s nožičkami..
https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... a-bdc.html


BTW staré pravidlo říká - kolik stála puška, tolik má stát optika:-))) aby to bylo vyrovnané:-)
Naposledy upravil(a) PetrNO dne 09.04.2018 21:13, celkem upraveno 1 x.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PetrNO »

btw jelikož mě zbyl puškohled z kulovnice, tak jsem cenu ZKM asi znásobil 5x )))) ale co, v bazaru bych ten puškohled prodal z větší ztrátou než radost na střelnici )))
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Pajik_CZ »

proč SFP aby se nezvětšoval kříž? Já osobně jsem skočil do FFP a už bych asi nechtěl jinak :)
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od PetrNO »

... já sem začínal na "první rovině" - zvětšuje se kříž...

ale když sem začal používat 20x zvětšení.. tak ten kríž kolikrát zakrýval celou lišku... (nebo půlku srnce..) takže při čistých ranách typu "opora" nožičky, posed...
samozřejmě má to i výhody, dle vkusu každého soudruha..

http://www.takticka-malorazka.cz/teorie ... ve-roviny/


já když se podíval pořádně na 150 m s FFP, tak sem říkal "já tu lišku nevidím" kde má komoru:-)))


jen názor:-)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá malorážka

Příspěvek od Serža »

ffp je imho výhoda spíš pro vojenský/policejní použití, kde se ti rychle mění cíle a není moc času počítat
sfp spíš pro myslivce a mířenku, kde na přepočítání "kolik je jeden dílek" je dost času
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět